Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért éget több kalóriát a szervezet szobabiciklizés közben, mint gyors gyaloglásnál? fórum

Miért éget több kalóriát a szervezet szobabiciklizés közben, mint gyors gyaloglásnál? (tudásbázis kérdés)


2012. aug. 4. 07:44
Ne internetről próbáld kiszámolni a kalóriafelhasználást, mert egyátalán nem pontos. Ha ennyire számít a kcal vegyél egy pulzusmérő órát. Persze egy Polar óra nem olcsó, de legalább látod, hogy mennyit égetsz. Ez erőteljesen pulzus függvénye meg persze testsúly, de azt internet is tudja. És még ez sem teljesen pontos. Napi 2000 kcal-ban lehet valami igazság, mert 24 óra után közel ennyi jött ki nekem, de ehhez egy elég passzív nap kell. Igaz munkanap volt.
13. Kat1
2012. aug. 3. 23:16
A Párom olyasmit is magyarázott, hogy adódhat abból is az intenzívebb kalóriaégetés a szobabicajon, hogy ott ellenállást gyakorol a pedál a lábra, amit erővel kell tekerni, nem pedig megy magától, mint a futópad szőnyege. Szerinte ez okozza a különbséget :)!
12. Arel
2012. aug. 3. 14:20
Ha jól tudom, akkor a kalóriaégetést a pulzussal számolják. A szobabiciklizéssel vszeg magasabbra megy fel, mint a gyors gyaloglással. Mivel a biziklizésnél elvileg intenzívebb a mozgás, mint a gyaloglásnál, ezért magasabb is a pulzus. Az izzadásnak viszont illene ezt megfelelően visszajelezni! :)
2012. aug. 1. 12:40

Talán legtöbbet az úszással lehet elégetni,de mivel keveseknek adatik az az erönlét hogy 1-2 órát képesek legyenek egyfolytába úszni,ezért

a biciklizés a legjobb (szoba bicikli),mert

nem akadályoz a szél,az eső.Sem a gyors gyaloglás

kivéve a versenygyaloglás,sem a futás nem

mozgat meg annyi izmot mint a biciklizés.Olyan izmokat is amikről nem is tudsz.Ha túlerölteted

másnap a fájdalmak mutatják meg hol mozogtak olyan izmok amikről nem is tudtál.Tehát a bicikli a legoptimálisabb és a legolcsóbb,mivel kicsi a költségigénye és nincs szükség drága edzőre.

10. Kat1
2012. aug. 1. 08:46

Nem is igazán az a lényeg, hogy én mennyivel csinálom, hanem az általános kalóriaszámolós oldalakon mutat nagy különbséget.

Szóval nem az a kérdésem, hogy én hol rontom el, mert persze biztos, hogy nem egyforma az erőkifejtésem a két eszközön, hanem pl. a kalóriabázis. hu-n 1 óra gyors szobabiciklizés 839kcal, míg 1 óra gyors séta (mert gyaloglás nincs) az 302kcal, emelkedőn felfelé 480kcal. Még 1 óra futásnál is: Futás (lassú tempó, 10 km/h) 811kcal! Mondjuk én ennél a sebességnél már meghalnék, ez nekem már rohanás lenne :)))! Naaaaa! Értitek :D? Hogy miért hatékonyabb?

2012. aug. 1. 07:12
Ha nem pulzus alapon mérnek a gépek, sok értelme nincs foglalkozni azzal, hogy mennyi kalóriát ír ki. Ha úgy mér, akkor nagyjából reális, amit elégetett kalória címen mutat. Persze az sem 100%-ig pontos, de közel van az igazsághoz.
8. f826024eea (válaszként erre: 7. - Kat1)
2012. júl. 31. 10:40
Emeld a meredekséget és érezni fogod az erőt a popsidban. Főleg másnap. XD De ezt is folyamatosan nehezíteni kell, mert egy idő után nem lesz kihívás 70 perc sem.
7. Kat1 (válaszként erre: 5. - F826024eea)
2012. júl. 31. 09:44
Ja!!! Én vízszintesen szoktam!
6. Kat1 (válaszként erre: 3. - Virus2008)
2012. júl. 31. 09:42
Megnéztem több helyen, ahol a mozgások kalóriaégetésének utána lehet nézni, és mindenhol ez van :(! Nem, mintha nem lenne mindegy, csak én nem értem.... :)!
2012. júl. 31. 09:41
Nem égetsz több kcal-t szobabiciklizéssel. Az intenzív séta (5,6km/h-tól), főleg 3% meredekségtől már elég húzós tud lenni...
4. c3f39fd03b (válaszként erre: 1. - Kat1)
2012. júl. 31. 09:33
Lehet,hogy azért,mert a szobabiciklivel jobban mozgatod a lábad,aránylag nagy ívet írsz le vele,és ott az erősséget is tudod állítani,több energia kell hozzá.De ez csak tipp,egyébként nem tudom.
3. virus2008 (válaszként erre: 1. - Kat1)
2012. júl. 31. 09:30
Efelől kétségeim vannak, hogy többet éget...
2. Kat1
2012. júl. 31. 09:24
Sokkal jobban megizzadok, mikor a futópadon gyors tempóban gyalogolok, mégis sokkal kevesebb kalóriát égetek el a számláló és a kalóriabázis szerint, mint szobabiciklivel ugyanannyi idő alatt!
1. Kat1
2012. júl. 31. 09:22
Miért éget több kalóriát a szervezet szobabiciklizés közben, mint gyors gyaloglásnál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook