Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyi verseny a férjemmel... :)) fórum

Fogyi verseny a férjemmel... :)) (beszélgetős fórum)


2012. júl. 31. 10:21

Az általam olvasottak közül (nincs azért akkora merítés a statisztikában) a lehető legjobb és ingyenesen hozzáférhető "könyv".

Felmész a body.builder.hu-ra az edző válaszol rovatnál egy szimpla regisztrációval letölthető az un. sárga kapszula. Ez minden olyan infot tartalmaz amire szükség lehet.

Amit én írtam, az is nagyjából onnan van.

Egy megjegyzés hozzá. Nagyon jó, de bizonyos részeket érdemes úgy kezelni, hogy az írója nagyon egy szemszögből közelíti meg a dolgokat..

(csak egy példa: szerinte a gyors futás nem jó, mert izomleépítő hatása van. Egy dolog, hogy bizonyították, hogy ez így nem teljesn igaz, a másik meg, hogy gondoljunk bele mekkora izomtömegű embernek kell ahhoz lenni, hogy egy kicsit gyorsabb futás, már veszélyeztesse izmainkat, hát igen, jól gondoljátok..)

Ezt azért lehet érezni, és lehet tudni, hol nem kell teljesen komolyan venni a véleményét bizonyos dolgokról, függetlenül, hogy elképesztő tapasztalata van az embernek ezen a területen.

Egyébiránt, néha napján felmegyek a tesztoszteron.hu és a fitway.hu oldalakra, ahol mindig van egy-két engem érdeklő és témába vágó cikk. Nem kell megijedni ezektől az oldalaktól. Pl a tesztoszteronon sok edzéssel és fogyással kapcsolatos cikket egy doktorival rendelkező arc ír...

14. 9ec59d8582 (válaszként erre: 13. - AlBundy)
2012. júl. 31. 10:05
Arra :) Osztja a gyökereket rendesen :)
13. AlBundy (válaszként erre: 12. - 9ec59d8582)
2012. júl. 31. 10:03
Az edző válaszol rovatra gondolsz??:) Legkomorabb napjaimon én is olvasgatom..:)
12. 9ec59d8582 (válaszként erre: 10. - AlBundy)
2012. júl. 31. 10:01
Ott szoktam én is olvasni. A fórum pedig sok nevetést ígér :D
11. Kukacc
2012. júl. 31. 09:59

Köszönöm szépen!


Igyekszem betartani a tanácsokat és remélem, lesz eredménye :))


Kérhetek akkor egy linket? Szeretném magam "kiokosítani" a témában, mert nem szeretnék nagy hibákat véteni.

Köszönöm!

2012. júl. 31. 09:55

A dologról könyveket lehetne írni (na nem nekem)..:)


"Profi" étrendet akarsz akkor kezdedben kénytelen vagy számolni. Sokan mondják, hogy nem akarnak ekkora energiát belerakni meg hogy felesleges, de ez a módszer a legtökéletesebb. Másik kedvencem, hogy kalóriák számolása is csak egy módszer a diétázásra mint a 90 napos diéta és a többiek, sőt csak a más diéták között kapott eleve helyet itt az oldalon is..


Keresel egy kalkulátort ( [link] - ennél profibb [link] - a nem akarok testépítő lenni szövegre a válasz, ne félj, nem is leszel..), hogy megtudd mennyit kell enned. A kalóriát nézni fontos, de azt beviheted egy nap 3 tábla csokival is, meg kiegyensúlyozott étkezéssel is, szóval legalább annyira fontos azt nézni, hogy mit eszel.

fifivirág jól mondta: 5-6 étkezés a tökéletes, de ezt egy dolgozó normál ember eléggé nehezen tudja tartani. 4 alá viszont nem igazán szabadna menni..


Nagyjából két út van délelőtt eszel szénhidrátot délután nem, vagy egyenletesen osztod el egész napra (kivéve, hogy este már max zöldséget eszel).


Ne mérlegelj állandóan, a súlyod csak egy visszacsatolás, hogy működik-e a diéta, ne ez alapján döntsd el, hogy elégedett vagy-e az alakoddal.


A legjobb kaják diétában:

tojás, zabpahely (natúr, nem csokapik és társai), főétkezésre: csirke+rizs, csirke+zöldség. Sokan azt mondják, hogy unalmas, de a csirkének eleve nem nagyon van íze, minden a fűszerezésen múlik. Sovány túró - tipikus esti kaja.

Gyümölcs bármikor a nap első felében, mert egészséges, már ha nem valami agyonvegyszerezett marokkói import f*s...


Heti 3 mozgás elég lehet. Legyen olyan mozgás ami izommunkára késztet. Nem kell vadul emelgetni a kilókat, de az izmok edzése diétában (is) muszály - a másik a megfelelő fehérjefogyaszást - hogy ne izmot veszíts, mert akkor ott állsz majd kevesebb kilóval és mégis úgy látod, hogy nem hogy javult, de romlott az alakod (ezért oltári baromság az összes éheztetésre épülő diéta) (női edzésekben nem vagyok annyira otthon, de sokan vannak rápörögve Péntek Enikőre, ingyenes honlapján sok jó videó van)..


Ha minden megvan, de mégis úgyérzed akarsz még javítani akkor lehet kiegészítőkhöz nyúlni. Én sosem szednék olyan kiegészítőt ami pulzusemelésre játszik, mert szerintem egészségtelen, szóval semmi termogenikus zsírégető, viszont pl: l-carnitin, CLA. Ezek teljesen ártalmatlan dolgok. Nem is ígérik, hogy egy hét alatt lefogysz tőle 10 kilót, edzés előtt beszedve segíthetik a fogyást (csak úgy magában nem), de keress rá, google a barátod..


Ez egy nagyon rapid összefoglaló, könyveket lehet teleírni, de ha érdekel a téma, lehet többet olvasni róla.. Esetleg küldök linket hozzá..

2012. júl. 31. 09:07

2 év "kellett neki", hogy azt a 10-12 kg-ot visszaszedje magára. Azért az "nem hamar".


Albundy: megkérdezhetem, hogy szerinted akkor mit és hogyan kellene fogyasztanom, hogy újra elinduljon a folyamat?

Nem heti 0,5-1kg fogyás az egészséges?

2012. júl. 31. 09:07

Ha csak a csirkemellet szeretd eleve nyert ügyed van. A legmagasabb fehérjearányú hús...


fifivirág: heti 1 kilót lehet zsírból fogyni mozgással és jól összerakott étrenddel.

2012. júl. 31. 09:04

Gyűmölcsöt ne este egyél szerintem, inkább zöldség. Heti 3 edzés elég.

Az étrendedben valószínüleg kevés a fehérje és sok a szénhidrát ezért stagnálsz...

2012. júl. 31. 09:01

Lefogyott 10-12 kgt,2 hónap alatt,de ahogy látom hamar vissza is hízza.Havi 1-2 kg az ideális,annál nem több.


Napi 5 étkezés és a szénhidrátot gyümölcsöt tedd át délelőttre,ne estére.Este inkább fehérjedús kaját egyél.És cm.ben mérd a változást,ne súlyban.

2012. júl. 31. 09:00

Köszönöm a válaszokat.

Csak csirkemellet eszek, és eddig sikertelenül igyekszem rávenni magam a halakra.

4. virus2008 (válaszként erre: 1. - Kukacc)
2012. júl. 31. 08:56

Amúgy jó kombó lenne ha mégis beiktatnád a húst, pl grillezetthús zöldséggel,és egyáltalán nem hízlal,mellé egy kis salit stb.


Vagy esetleg grillezett zöldségek...

3. virus2008 (válaszként erre: 1. - Kukacc)
2012. júl. 31. 08:52
Talán ha nem eszel húst, esténként egyél gyümölcs és graham kenyér helyett zöldséget!!!!
2012. júl. 31. 08:49

Nekem is nagyon sokáig stagnált, amik beindították (h ezek közül melyik azt nem tudom): a tk kenyeret is száműztem, több fehérjét keztem enni, még többet mozgok, és próbálok korán enni utoljára, bár fent vagyok 11ig. És még több vizet iszom. Hát neked, hogy szoptatod a babádat szerintem a még több mozgás nem ajánlott, a ch bevitelre is figyelned kell, úgyhogy nehezebb dolgod van. Az almaecet is sokat segített, mert zsírégető és étvágycsökkentő hatása van, olvass utána. :)

Sok sikert! Nálunk a párom vékony, de eljár velem futni és tök jó közösen mozogni. :))

2012. júl. 31. 08:32

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Tegnap megbeszéltük a Férjemmel, hogy mindketten lefogyunk. Nekem a terhesség után 6 kg-ot kell leadnom, Neki 10-12 kg.-ot.

Neki már többször sikerült 8-10 kg 2 hónap alatt, így most ezt az időintervallumot adta meg.


Lényeg: 2 hónap alatt le kell adnom a 6 kilót. Ez még nem is lenne nehéz, de kb: 3 hete stagnál a súlyom.

Eddig heti 2-szer jártam el tornázni egy órát, most heti 3-szor megyek. A torna aerobic-ból, súlyzózásból, gumiszalagos tornákból áll rengeteg comb-fenék-csípő-hasizom gyakorlattal.


Fehér lisztes dolgokat 2 hónapja nem eszek, a cukrot is száműztem, viszont sajnos sokszor elcsábulok este és akkor 1-2 gyümi vagy egy szelet graham kenyér lecsúszik :(

Húst igen keveset eszem, nem vagyok hús-párti.


Tudnátok nekem tanácsot adni étrend ügyben? Még annyit szeretnék

hozzátenni, hogy a kisfiam szopizik napi 4-szer. És szerintetek elég a heti 3-szori torna a kitűzött célhoz 2 hónap alatt, vagy esetleg iktassak még be valamit?


A válaszokat köszönöm előre is :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook