Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igaz, hogy a baba nem lehet egy szobában a számítógéppel? fórum

Igaz, hogy a baba nem lehet egy szobában a számítógéppel? (tudásbázis kérdés)


1 2
45. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Szeszi22)
2012. júl. 30. 07:06

Sajnos mai világunkat átszövik az elektromos berendezések. Olyan környezetet szabadítottunk magunkra, amit kezelni még nem teljesen tudunk, hatásait hosszú és közép távon nem ismertjük.


10-20 évvel ezelőtt több per volt pl. a magas feszültségű vezeték alatt, vagy közelében élőkkel, mert nagyon sokan betegedtek meg közülük. Azt hiszem akkor az lett a vége, hogy hivatalosan, orvosilag a magas feszültségű áram közelsége nem okozhat egészségkárosodást. Csak a valóságban az országos átlaghoz képest kétszer annyian halnak meg arrafelé rákban..


Azóta már azért benne van a köztudatban az elektroszmog kifejezés. Nyilván nem jó, ha ebből túl sok van körülöttünk, bár nyilván közvetlenül nem tekinthető károsnak. Mármint úgy nem, hogy ma ott van, holnap meg már temetnek.


De!! Azt én is hallottam több komoly helyről is, hogy mobiltelefont kicsi gyerek fejéhez még másodpercre se szabad helyezni. Akkor olvastam ennek komolyan utána, amikor egy panelházban - aminek gondozásában részt vettem - elektronikus hőtávos leolvasókat szereltettünk be... Az volt a furcsa, hogy komoly tudományos anyagot nemigen találni erről. Az utánakérdezés során pl. rádióamatőrökkel, meg elfajzott villanyszerelőkkel beszélgettem, és mindenki úgy látja, hogy van káros hatás, csak nem mondják..


Persze, hogy nem, hiszen gondoljátok meg, mennyi pénzt hoz a rengeteg kütyü, ami között élünk.. Tehát azt is bele kell kalkulálni a hírekbe, hogy senkinek nem érdeke komolyan nyilvánosságra hozni olyan tényeket, amelyik szerint bármi ilyennek lehet káros hatása... Tehát inkább résen kell lenni, hiszen ellenérdekeltek között vagyunk ilyen szempontból...


Az, hogy ki lesz ezektől valójában beteg, vagy kinek segít rá egy amúgy is gyengébb periódusban pont ez a hatás a betegségre, gyakorlatilag kimutathatatlan.


Tény: apósom és sógorom pont a másik szobában működő két számítógép vonalában feküdtek. Nálunk a gépek éjjel-nappal mentek, mérnöki iroda volt.. Sógorom 24 évesen halt meg rákban, apu pár évre rá szintén rákban.......


Amit én megteszek: éjszkára kihúzom a számítógépet. Nem csak lekapcsolom a hosszabbítót, hanem kihúzom. Mobilt nem adok a gyerek kezébe, és magamnak is megvettem bele az árnyékolót, és hosszú beszélgetéseket igyekszem nem azon bonyolítani... Mikrót amennyire lehet, ritkán használok, működés közben nem megyünk a közelébe.

Ne ezen múljon.

44. mafalda (válaszként erre: 41. - Sylvia81)
2012. júl. 30. 00:07
Ok
43. 8e9170fe09 (válaszként erre: 39. - Sylvia81)
2012. júl. 29. 23:40

A hang nem elekromágneses sugárzás, hanem a levegő rezgése.

A mobiltelefon sugárzási hullámhossza közel áll a mikrohullámú sütőéhez, a különbség a sugárzás intenzitásában, energiájában van. Közvetlenül a mikrohullámnak sincs káros (pl. rákkeltő) hatása, viszont a nagyenergiájú mikrohullám felmelegíti az emberi szövetet és ez a melegedés károsíthatja elsősorban az agyat, és a heréket. A régi orosz rádiólokátorok már 50-60 évvel ezelőtt is mikrohullámmal működtek, már akkor is ismert volt ez a jelenség.

42. Sylvia81 (válaszként erre: 41. - Sylvia81)
2012. júl. 29. 23:37
Elnézést, rosszul írtam a nevét: Szabadgondolkodó.
41. Sylvia81 (válaszként erre: 40. - Mafalda)
2012. júl. 29. 23:37

Ne haragudj, ha kritizálásnak, esetleg támadásnak tűnt, ami írtam!!! Nem volt szándékom ilyet tenni!!!!!

Szabadgondolkódó amúgy Szkeptikus. ;)

2012. júl. 29. 23:29
Nem tudok vitatkozni evvel,mert gőzöm nincs az egészről.Nincs tudományos magyarázatom,nem is próbáltam ezt a látszatot kelteni.Leírtam,amit olvastam,hallottam.Ennyi.De nem is erről szól a fórum.A számítógép sugárzásáról szintén laikusként írtam.Szabadgondolkodó rávilágított hogy hülyeségeket irkálunk itt össze,mert egyikre sincs tudományos magyarázat.Ezért aztán nincs is több mondanivalóm:)))
39. Sylvia81 (válaszként erre: 37. - Mafalda)
2012. júl. 29. 19:01

Értettem, hogy mit írsz. ;)

Az, hogy a hangja nem jön ki a telefonnak, az azt jelzi, hogy a hangot leszigeteli. De ettől a mikrohullám még simán átjöhet, mivel más hullámhossz.

Ugyanezért nem hiteles az sem, ha beteszed a telefont és megnézed, hogy odabent is van-e térerő? Hacsak a mobil-hullám nem pont olyan tulajdonságokkal bír, mint a mikrohullám. Ezt viszont nemigen hiszem, mert akkor a mobillal is lehetne ételt melegíteni (viccesen szólva: a vízállóak merülő forralóként funkcionálhatnának).

38. 8e9170fe09 (válaszként erre: 32. - Sylvia81)
2012. júl. 29. 17:48

Az sincs.

Ilyesmi tulajdonsága az UV sugárzásnak van, ami tulajdonképpen szintén elektromágneses sugárzás, de egész más hullámhosszú mint a mikrohullám. Míg a mikrohullám hullámhossza centiméteres nagyságrendű, addig az UV sugárzásé néhány száz nanométeres.

37. mafalda (válaszként erre: 31. - Sylvia81)
2012. júl. 29. 17:43
Nem erről volt szó.Olvasd el a 22-es hozzászólást.A szóhasználatom lehet pongyola,de nem írtam hangszigetelést.Nem vagyok szakember sem,azt írom,amit hallottam e témában,...sokszor.Mint ahogy számos gyógynövényről sem bizonytották be tudományosan,h gyógyhatása van,mégis használjuk őket,mert elhisszük annak,aki megtapasztalta már.
36. Carpediem* (válaszként erre: 35. - Sylvia81)
2012. júl. 29. 17:39
Az is jó :D:D
35. Sylvia81 (válaszként erre: 34. - Carpediem*)
2012. júl. 29. 17:38
Vákumban? :DDD
2012. júl. 29. 17:36

Burokban kell felnevelni, nincs mese!!!!

Atyám, mennyi agyatlanságot kitalálnak az emberek, ahogy fejlődünk :(:(:(


A lényeg a szoba ahol a baba van!!!Hermetikusan le legyen zárva aztán kész!!!

:D:D:D

33. homern (válaszként erre: 26. - Malkata)
2012. júl. 29. 17:35
Nálunk is ez van,az én párom is hasonló területen van :),apósom is villamosmérnök. Én a vezetékekre voltam nagyon háklis,hosszabító és társai,de amiatt kb hülyének néztek :)) a légzésfigyelő és egy sólámpa van a hálóban ami elektromos,se tv,se számítógép,se kislámpa.a háló az tabu,felnőttnek is jobb így,nemhogy egy picinek.
32. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - 8e9170fe09)
2012. júl. 29. 17:32
Az nincs, csak csírátlanító, tehát sterilizáló hatása.
31. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - Mafalda)
2012. júl. 29. 17:31

:DDD

Ez nagyon jó! Szóval a hangszigetelés egyenlő a sugárzásvédelemmel!

Akkor miért építenek betonbunkert? Elég egy kis hangszigetelőhab...

Annak sem volt sok minden a haja alatt, aki ezt kitalálta, már bocsi! :D

30. malkata (válaszként erre: 29. - 8e9170fe09)
2012. júl. 29. 17:30
Hm?
29. 8e9170fe09 (válaszként erre: 26. - Malkata)
2012. júl. 29. 17:27
Nem figyelt az iskolában? :)
28. 8e9170fe09 (válaszként erre: 23. - Katie_rose)
2012. júl. 29. 17:26

Kár, pedig a mikrohullámú sütőben elkészített étel általában jóval kevesebb rákkeltő anyagot tartalmaz mint a hagyományos sütőben sütött.

Ennek ellenére mi is inkább csak melegítésre használjuk, meg még pattogatott kukoricához. :)

27. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - Szeszi22)
2012. júl. 29. 17:26
Én ilyenről nem tudok. Főleg, ha a szoba elég nagy. Az viszont tapasztalatom, hogy az ágy közelében nem jó, ha van műszaki dolog, főleg, ha áram alatt marad éjjel, mert ugye létezi egy bizonyos elektromos erőtér. Nekem felnőttként is rendszeresen fájt a fejem akkor, amikor a fekhelyem a számítógép és a perifériák közelében volt.:)
2012. júl. 29. 17:24
Én párom villamosmérnők, hardver fejlesztő, jó pár éve nincs mikrónk, indukciós főzőlapunk se, a hálónkban ahol a gyerek is alszik nincs semmi elektromos cucc csak a kislámpa (meg légzésfigyelőú volt a kiságyban amíg kellett), mobilt se visszük be általában. És emellett nem vagyunk túl aggodalmaskodók, csak jobb a biztonság, ezen nem múlik.
2012. júl. 29. 17:17

Mint mindennel kapcsolatban: Ha hiszed, teszed, ha nem hiszed, nem teszed...


Ha mindent elhinnénk, ami a sajtóból ömlik, akkor azt hiszem már senki nem lenne ezen a földön, vagy legalábbis senki nem lenne egészséges.....;)

24. katie_rose (válaszként erre: 21. - 8e9170fe09)
2012. júl. 29. 17:16
A miénk vadonatúj, pár hónapja vettük. De ettől még nem bízom benne :)
23. katie_rose (válaszként erre: 22. - 001269bfc9)
2012. júl. 29. 17:15
Én is így tudtam,de Szabadgondolkodó szerint ez kamu. Nem tudom. Én továbbra is ritkán használom és nem állok elé.
22. 001269bfc9 (válaszként erre: 6. - Mafalda)
2012. júl. 29. 17:14

Jé, ez tényleg működik! A mikrónk kb. 3 éves, whirlpool. Mindkét telefonnal kipróbáltuk, és egyik sem elérhető :D

Ha jól emlékszem fizikai tanulmányaimra, akkor a mikró egyfajta Faraday-kalitka, vagyis egy zárt ketrec, amibe nem hatol be kívülről befelé, és belülről kifelé sugárzás!

21. 8e9170fe09 (válaszként erre: 20. - Katie_rose)
2012. júl. 29. 17:13
A legnagyobb veszélyt mikrónál a sérült az ajtó okozhatja. Ha nem jól záródik, vagy rossz a tömítés, ott kerülhet ki a legtöbb sugárzás. Ilyenkor mindenképpen érdemes megjavíttatni.
20. katie_rose (válaszként erre: 16. - 8e9170fe09)
2012. júl. 29. 17:09
Én azért inkább nem tartózkodom a közvetlen közelében ha nem muszáj. Az biztos nem árt. :)
19. 8e9170fe09 (válaszként erre: 17. - Mafalda)
2012. júl. 29. 17:09

Beszélnek sokfélét..

Rég rossz lenne ha minden szóbeszéd félelmet keltene bennünk!

2012. júl. 29. 17:08

Nem tesz jót, de nem úgy, ahogy gondolod.

Mivel a kutacs nyitott, így a sérülékeny idegrendszert a tv, számítógép keltette zajoktól, hangoktól nem védi semmi és az lehet káros, ami majd későbbeni neurológiai gondokban vagy viselkedészavarban is kicsúcsosodhat.

2012. júl. 29. 17:07

Örülök,hogy végre egy ffi hozzászólt!Ők jobban értenek ehhez.

Nem bizonyított,de "beszélik".Azért jobb félni,..

16. 8e9170fe09 (válaszként erre: 15. - Katie_rose)
2012. júl. 29. 17:07

Városi legendák bizony léteznek. Ez is egy ilyen legenda, és egyáltalán nem újkeletű, több évtizedes, gyakorlatilag egyidős a mikróval.

Mint mondtam nincs bizonyítva tudományosan.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook