Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2-es csoportú 100 %-os rokkantság mellett dolgozhatok? fórum

2-es csoportú 100 %-os rokkantság mellett dolgozhatok? (tudásbázis kérdés)

2012. aug. 31. 21:30

Tudom nem leszek népszerű a fórumon.

Nem tudom lehet vagy sem rokkantként dolgozni, ha igen, nem tartom helyesnek. Vagy tud valaki végezni munkát, vagy nem.

Főleg aki 6-8 órás munkát tud végezni, akkor az számomra nem rokkant.

Aki kerekesszékbe kerül végzettségtől függően,van aki így is tud dolgozni. Nem mindegy, egy informatikus kerül rokkant székbe, vagy egy favágó, táncos, vagy pék.

Pszichiátrián megtud hallgatni ülve és állva is az orvos, ha neurológia, ott azért már fizikálisan is kellene tudni vizsgálni, ami nehezebb, vagy kivitelezhetetlen kerekes székből, műteni meg nem igazán lehet mondjuk egy sebésznek.

Amíg így áll az ország,hogy rengeteg beteg embert visszadobtak a munkapiacra, és betegségüknél fogva nem tudnak dolgozni, addig furcsának tartom a helyzetet. Ők tengődnek húszon ezrekből, míg más felveszi a rokkant nyugdíjat és mellette a munkabért. Vagy egyik, vagy másik, nekem a kettő nem jön össze. Tudom kevés a nyugdíj, de bizony aki rossz fakkba került a felülvizsgálaton, az meg éhezik és pluszban a fájdalom, hogy .....MIÉRT nem rokkant sok ember??? Aki ténylegesen azok, csak papírt nem kaptak róla ??? Tudom sok embert kiszitáltak aki nem is volt az, de sokan kiestek akik, bőven ott maradhattak volna. Lehet kételkedni, hogy nem igaz. Aki nem hiszi járjon utána nyitott szemmel.

Mindenkinek jó egészséget kívánok, hogy ne legyen ez téma, lehet vagy nem, dolgozni rokkantként!!

21. cmajom
2012. aug. 29. 20:29

Igen, dolgozhatsz (elso kezbol tapasztalat), nem szamit se a munkaido, se a kereset, nincs korlatozas. Egyebkent a sok okoskodo hozzaszolonak jeleznem, hogy nalunk pl. az idegosztaly akadalymentes. (azert, mert az egyik orvos toloszekes)

:)

2012. júl. 30. 19:45
Bocsánat...elírtam : 84 500.- !!!!!
2012. júl. 30. 19:43

Sziasztok!

Nincs semmi baj,azzal,ha mindenkinek megvan a saját véleménye,nem vagyunk egyformák...de könyörgöm,ne veszekedjetek már!Móriczka!Megértem és elfogadom a Te álláspontodat is...nekünk 84 5000.- jön be és én se merem leírni a kiadásainkat...legyen elég annyi,hogy a számlákat kifizetjük és alig marad kajára....és még ott a fiam,aki nem helybe jár suliba,tandijat,busz,-vonatbérletet is kell venni.Közben voltam az illetékes helyen,és igen,dolgozhatok,ha a bérem nem haladja meg a minibálbér 150 %-át.De sajna,nem megyek dolgozni,mert a szomszédot,akivel jártam volna,át tették délutános műszakba,és az nekem nem jó,mert télen már délután sötét van....és ugye,nem látok.Erről ennyit...felesleges a további vita.Kellemes estét kívánok mindenkinek! :)

2012. júl. 29. 23:40

Kuglikám :-)))))))))))))))ha ha ha ha ha

már így a neved is elég találó:-))

Te biztos sokra vitted........ bár a megnyilvánulásod nem erre enged következtetni elég IQ light vagy :-))))


Honnan tudod hogy tehén vagyok jahh... megnézted az adatlapom :-)))) RAVASZ RAVASZ :-))) De látod én felvállalom magam,és a véleményem beszélgetek és nem trágárkodom :-))))))


Te viszont lapítasz mint sz*r a fűben és onnan vagdalkozol nahh de mit is várhatunk egy ilyen agyon iskolázott magasan kvalifikált KUGLITÓL :-))))))))


Bele sem merek gondolni hogy nyilvánultál volna meg ha nem vagy iskolázott Pffffffff............

Köszi jót mosolyogtam a az okosságodon :-))

17. Móriczka (válaszként erre: 15. - Freddy36)
2012. júl. 29. 23:25

Ne haragudj nem állt szándékomban megbántani téged és senkit ,én csak a véleményemet osztottam meg a témában.

Remélem nem baj hogy én másként vélekedem a dologról .

Azt gondolom a 100%rokkant nyugdíjujjas azt a járandóságot amit kap azért kapja mert teljesen munkaképtelen és egyébként nem tudná fenntartani magát így az állam tartja el ami teljesen normális .Mert hiszen aki rászorul annak segíteni kell .


de az hogy valaki kap egy összeget -azért mert egyébként nem tudja fenntartani magát-

És közben így vagy úgy de fizetésért el jár dolgozni .

Hááááááátt ?????? már bocsi ..............


Én havi 72500ért járok dolgozni de le sem merem írni mennyi a kiadás :-(

16. Móriczka (válaszként erre: 13. - Sálálálá)
2012. júl. 29. 22:59

Mert szerinted tegyük fel egy átlag család ahol van két gyerek és két önhibáján kívül munkanélküli felnőtt azok megélnek a szociális segélyből? Vagy rokkantságizzák le magukat aztán jelentkezzenek valahová dolgozni ??


Természetesen nem szabad veszni hagyni egy embert sem .


De azt azért el kéne dönteni hogy ,valaki vagy legyen rokkant vagy munkaképes .

na de rokkant munkaképes ??????



Én kb 12 éve pultosként dolgoztam 22500 volt a minimálbér ,a kolléganőm rokkant nyugdíjas volt aki egyik fülére siket, hallókészülék volt beépítve nyilván nem 100% os rokkant de egy Fix összeget hozott neki a postás akkor is ha piros hó esett .

Én ugye fiatalon a fix 22500ammal .


Az történt hogy főnök asszonyunk úgy gondolta hogy kellene egy takarító nő a vendéglátó egységbe, de mivel eddig mi takarítottunk eztán a takarító nő helyettünk fog takarítani kvázi a mi bérünkből vonja le a bérét mert helyettünk takarít .


Mondtam hogy én ki takarítok ugyan úgy mint eddig is de a kolléga nő viszont nem vállalta be .

Miért is ? Mert neki volt egy Fix pénze és a továbbiakban az hogy 22500 kap vagy 20000 tök mindegy MEGTEHETTE !!

Én miért vállaltam volna el a takarítást mert nekem csak az a minimálbérem volt .


Szóval az nekem akkor -2500ft jelentett a kolleginának is de neki volt miből .



Nyilván a főnöktől sem ez volt a legkorrektebb de az más tészta.


De ha mi dolgozók egyenlő esélyekkel álltunk volna a dologhoz akkor biztos nem mi fizetjük a takarítónőt .


Akkor hogy is van az az esély egyenlőség ????


De mindegy is én a témát lezárom a véleményem továbbra is az hogy aki rokkant maradjon otthon aki munkaképes az pedig dolgozhasson .


És ez a véleményem a nyugdíjas dolgozókról is .

Még aktív azon sopánkodik hogy mikor mehet nyugdíjba mikor pedig nyugdíjas lesz dolgozni akar .

2012. júl. 29. 22:31
Sziasztok!Köszönöm szépen mindenkinek,hogy "megvilágosítottatok"!MÓRICZKA!!!!!Nem vettem igazolást!!!!Sajnos már 21 éve leszázalékoltak....de... szívesen cserélnék veled!Olyan betegségem van,hogy 100 %-os vakság lesz a vége!!!És nem egy egészséges ember elől venném el a munkát....rehabilitációs intézet is van a világon!!!Párom ápolási segélyen van apósommal,ami ugye nem sok...én kevés nyugdíjat kapok,és a gyerekünk még tanul fizetős suliban!Gondolom,nem kell ragoznom tovább!?Az egyik szomszédom 67 %-os rokkant,neki van jogsija,ő vinne-hozna kocsival...vagyis együtt tudnánk menni dolgozni.(egyedül nem tudok közlekedni,pláne,ha már kezd sötétedni,akkor már nem látok,a lakásban mindenhol a legerősebb izzók vannak,mert csak úgy látok,és ez a megszokott környezetem!!!)Még egyszer köszönöm a válaszokat!Jó éjszakát mindenkinek!
14. gizus58 (válaszként erre: 12. - Móriczka)
2012. júl. 29. 19:24
Ne is irigyelld, mert nem jószántából lesz valaki ilyen fokon rokkant, nekem elhiheted!!:((De, a munkanélküliségért a rokkant embereket hibáztatni, hát, csak sajnálni tudlak!Tudom, hogy sok életerős fiatal embernek nincs munkája, sajnálom is őket, az én fiam sem talál munkát, pedig fiatal!Hidd el nekünk, hogy a rokkant nyugdíjból nem lehet megélni, nem olyan" jó pénz" ám az!!Főképpen a fogyatékos támogatás!De, én úgy gondolom, hogy a beteg embereknek is joguk van dolgozni, ha tudnak!Adót is fizetnek! a munkabér után, tehát, nem kell úgy feltüntetni őket,hogy óriási pénzeket raknának zsebre!!Én is 100% rokkant vagyok, de én, nem tudnék dolgozni,pedig szívesebben tenném, mert akkor egészséges lennék!!Azt kívánom, hogy soha, senki ne tudja meg, milyen érzés, hogy leszázalékolnak!!!Vajon, a munkáltatók miért vesznek fel leszázalékolt embereket??Mert, támogatást kapnak utánuk, nem a jó szívük miatt! aztán, meg elküldik őket!
2012. júl. 29. 18:23

aha... és szerinted egy huszonéves vak ember el tudja magát tartani a rokkantnyugdíjából, és üljön otthon a seggén.

tudod az én zongoratanárom egy vak ember volt.

és a melóhelyemen van olyan ügyfelem aki tolókocsis, teljesen nyomorék, de olyan esze van hogy kár lenne parlagon hagyni: brilliáns. és igen, marha jól fizető állása van, és megdolgozik a pénzéért. mond neked valamit az a név, hogy stephen hawking? tőled ő is otthon ülhetett volna, mi?

ne mondd már nekem, hogy egy életerős fiatalember azért nem talál melót magának mert minden helyet lestoppoltak a rokkantak előle, mert tökön lövöm magam...

neked miért fáj az, ha valaki dolgozni akar? nem vagyok túlzottan az esélyegyenlőség híve, azt látom...

2012. júl. 29. 17:35

Igen hallottam .


Ha valaki úgy érzi hogy munkaképes akkor az menjen el hivatalosan dolgozni ,fizessen adót ,tb-t ,és minden járulékot .


Ha pedig rokkant akkor maradjon a fenekén otthon.



De mi az hogy 100% rokkant és mellette dolgozni akar .


Ne legyen félre értés nem irigylek én egy beteg embert sem ,de azt sem akinek 2 családja van fiatal ereje tejében és nem tudja eltartani magukat mert nincs munkahelye mert esetleg egy olyan ül /áll a helyén akinek nem elég egy bevételi forrás .

11. sálálálá (válaszként erre: 8. - Móriczka)
2012. júl. 29. 14:33
vak emberről mondjuk hallottál? :)
2012. júl. 29. 14:31

Úgy tudom,hogy pár hónapja jelentkezni kell felülvizsgálatra annak aki szeretne dolgozni.

Én nem értek egyet azokkal,akik támadják,mert szeretne több pénzhez jutni munkával,hasznosan tölteni az idejét.

Miért kell kikiáltani csalónak látatlanban?Van olyan munka,amit meg lehet csinálni pl.kerekesszékből is.

9. kiraroli (válaszként erre: 8. - Móriczka)
2012. júl. 29. 13:59
egyet értek!!
2012. júl. 29. 13:41

Engem még a kérdés is felháborít !!!!!!


Mennyiért vettél ilyen igazolást mert ha ne vetted tuti eszedbe nem jutna még hímezni sem ,nem hogy dolgozni Pfffffff...............


Nem elég hogy az állam fizeti ,még az aktív dolgozók elöl is foglalja a helyet .

2012. júl. 29. 13:35

Ezt nem értem...

Ha valaki ápolási díjban részesül, az nem dolgozhat, mert akkor nem jár ápolási díj. Akkor egy 100%-os rokkant hogy dolgozhatna?


Pedig állítólag mégis...:

"A 100 %-os, I. és II. csoportos rokkantak 2009. január 1-jétől jelen állás szerint munkaidőtől és jövedelemtől függetlenül megtarthatják a rokkantsági nyugdíjukat."


De az is lehet, hogy ez már nem aktuális.

2012. júl. 29. 13:17
Inkàbb hagyd a munkàt a munkanélkülieknek ha valosan vagy 100% rokkant.
5. gizus58 (válaszként erre: 1. - Freddy36)
2012. júl. 29. 12:59

HATÁROZOTTAN, NEM!!!Én is annyi vagyok, de nem tudok, és nem is szabad dolgoznom!

Ha mégis megpróbálod, elvesztheted a rokkantságot!!Ugyan is, a II.csoport azt jelenti, hogy magát el tudja látni, de minden másban segítségre szorul.!!Nem tudom, hogyan dolgoznál??

2012. júl. 29. 12:52
100%...?! és tudnál dolgozni? anyukám 60%, de ellátni alig tudja magát, sok mindenben rám szorul, egyik barátnőm 80%, neki meg fél lába a sírban...:(
2012. júl. 29. 12:30
100% mellett mit szeretnél/tudsz dolgozni?
2. dovima (válaszként erre: 1. - Freddy36)
2012. júl. 29. 12:08

sztem nem,engem a 3-as csopi mellett sem nagyon alkalmaznak sőt...

de ha 100% vagy akkor hogy tudsz dolgozni?

2012. júl. 29. 11:52
II.-es csoportú, 100 %-os rokkantság mellett dolgozhatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook