Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Neten vásárolt használt termékkel kapcsolatban kijárt már pórul? fórum

Neten vásárolt használt termékkel kapcsolatban kijárt már pórul? (beszélgetős fórum)


15. Bekomi (válaszként erre: 14. - Nefaria)
2012. aug. 4. 23:25

hát én is sajnálom, így alakult, tanultam belőle, túl vagyok rajt.

Bár lehet hogy még megyek a rendőrségre meg a bíróságra, mert még neki áll feljebb, és azt mondta feljelent.....

2012. júl. 31. 08:46

Igen, sajnos ilyen összegeknél csak ezt lehet tenni...vagyis semmit. Ezért is van ennyi pitiáner csaló, mert tudják, hogy párezer forintért nem fog kaparni senki...

Sajnálom, hogy így alakult!

13. Bekomi
2012. júl. 30. 16:14
Én már lezártam az ügyet, nem foglalkozok vele. Az apród ügyfélszolgálata azt írta, ha egy felszólító levelemre nem történik meg a pénz visszautalása, akkor egyek feljelentést a rendőrségen. Én azt hiszem nem teszek, nem ér annyit az egész. Tanultam a saját hibámból: használt dolgot többet nem veszek így. Ez volt az első és egyben az utolsó.
12. nefaria (válaszként erre: 1. - Bekomi)
2012. júl. 30. 14:12

Ha tudod a nevét és a címét, akkor érdemes vele foglalkozni.

Feljelentés? Ez visszaüthet. Ha valaki árul egy terméket, azt valaki megveszi, és nem olyan, mint amit hirdetett - ez szavatosság, polgári per. Rendőrségre akkor mehetsz, ha bűncselekményt követ el, jelen esetben a csalás jöhet szóba, de a célzat miatt nem biztos hogy megáll. Ha pedig nem bcs, akkor még ő jelenthet fel hamis vád miatt..és az értékhatár sem mindegy (ha jól emlékszem, 50e Ft alatti kárt okozó caslás "csak" szabálysértés)


Szavatosság: polgári pert indíthatsz, végső esetben visszakérhetd a pénzed. Csak sajnos 8e-s perértékre hozzáadódik némi illeték, meg nem árt egy ügyvéd, különben félremehet az ügy...szóval nem biztos hogy megéri.

2012. júl. 28. 16:26
A két nagy aukciós oldal értékelési rendszere biztosít némi védelmet az ilyenek ellen, ott ha valaki több ilyet tesz, kizárják. Az apród és hasonlók még ennyire sem védnek... sajnos az ingyenes hirdetésnek nagy ára van :( Sosem vásárolok olyan oldalon ahol ingyen van a hirdetés, a teszen, vaterán még nem volt komolyabb gondom, ami volt azt meg lehetett beszélni.
10. Bekomi (válaszként erre: 8. - B5ef5132a9)
2012. júl. 28. 15:41

Ó, most Ő fenyegetett meg engem, mivel utána érdeklődtem, és elmondott mindennek, festéknemtűrő hangon( a rák egye meg a húsodat...és társai)és ő akar engem feljelenteni:-)

egyik mondatában azt mondja visszautalta volna a pénzt, ha nem érdeklődöm utána, a másikban meg azt hogy elutalta tegnap már, de ezek után visszavonja az utalást...

ha elutalta volna akkor már az új törvények szerint meg kellett volna jelennie a számlámon...

ott hazudik, ahol nem szégyeni

2012. júl. 28. 14:24

A netről rendeltem annak idején számítógépes cuccokat...átutaltam a pénzt...a megbeszélt néhány nap helyett másfél hónapig vártam a csomagra, de az tartalmára nézve hibás és hiányos is volt :D...a rossz alaplapot visszaküldtem, 1 hét múlva hozták is kijavítva, mondjuk nem a megbeszélt időpontban, és a hiányzó dolgokat megint elfelejtették kiküldeni :D...újabb 1 hét múlva viszont azt is megkaptam...

Egyszer se veszekedtem velük, gondoltam ők is emberek...de nem!:D

A vendégkönyvbe szépen leírtam, hogy kicsit azért figyeljenek már oda, és a káromkodástól, de még gúnyolódástól is mentes kommentemet azon nyomban törölték...pedig összességében még meg is dícsértem őket, hogy milyen kedvesek voltak a telefonban és a futár is egy cukorfalat volt...(:

8. b5ef5132a9 (válaszként erre: 7. - Bekomi)
2012. júl. 28. 14:16
Az ilyet nem szabad hagyni! Ne add fel! Megérdemli az ilyen még a rendőrségi ügyet is!
7. Bekomi (válaszként erre: 6. - B5ef5132a9)
2012. júl. 28. 14:12

írtam, várom a válaszukat.

amúgy úgy tudom, hogy ilyen esetben is felelnie kell az árúért, illetve nem a valós állapotáról írta le a terméket, magyarán szólván, keményen átvágott.........:-(

6. b5ef5132a9 (válaszként erre: 5. - Bekomi)
2012. júl. 28. 14:09
Esetlek írj az ap***ak egy mailt. Vagy jelentsd fel.
2012. júl. 28. 14:03

Az apr....hu oldalon hirdet egy csomó cuccot. ez 8000ft volt. a fényképen újnak tetsző dolgok voltak. Életemben nem vásároltam innen(és többet nem is fogok), ez volt az első.

azért vettem meg mert újan 30000ft lenne és azt mondta az oktatóm ez életre szóló márka, ennek semmi baja nincs használtan (egy magyar pedikűrkészletről van szó. Írtam neki emailt, meg a facen is, szóba hoztam a endőrségi feljelentést.

4. b5ef5132a9 (válaszként erre: 1. - Bekomi)
2012. júl. 28. 13:57
Ha aukciós, licites oldalról vetted, akkor írj panaszt ott, lehet, hogy ők tudnak vmit tenni!
2012. júl. 28. 13:56
Sosem veszek használt dolgokat neten!! Áruban még sosem csalódtam.
2. fLOVEr (válaszként erre: 1. - Bekomi)
2012. júl. 28. 13:55

Aukciós oldal? Ha igen, vedd fel az ügyfélszolgálattal a kapcsolatot. Figyelmeztetik ők is.

Ha jelentős anyagi kár ért, helyzd kilátásba a rendőrségi feljelentést. Tapasztalat, sajnos.

2012. júl. 28. 13:44
Vásároltam a neten használt dolgot, sok ezer forintért, előre utaltam az összeget, másnap már megkaptam.Mikor kibontottam akkor szembesültem vele, hogy használhatatlan,nem olyan amilyennek leírta az eladó, illetve ami fenn volt róla a neten kép. Felhívtam, idegen telefonról(mivel az enyémet nem vette fel)azt mondta visszautalja az összeget. A pénz nem érkezett meg. Hívtam kétszer kinyomta, ma pedig már ki is kapcsolta a telefont. Szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook