Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Senki nem sétáltatta az önállóan még menni nem tudó babáját kézenfogva? fórum

Senki nem sétáltatta az önállóan még menni nem tudó babáját kézenfogva? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. júl. 29. 14:54

Vezetni lehet csak jártatni nem, hagy járjon Ő egyedül, kialakul szépen az kis egyensúlyérzéke.

Komp-rugóshinta-járássegitőellenes vagyok. Szerintem egyáltalán nem tesz jót a baba gerincének, fejlődésének. Az a dolga a babának, hogy másszon és kússzon.

Az Én fiam is most kezdett el kúszni és imádom látni ahogy felfedezi a dolgokat hason kúszva:)

68. syria (válaszként erre: 66. - Ee1dc9ba06)
2012. júl. 29. 13:03

Bocs arra értettem, hogy nem kell a sétáltatáson vergődni.

Ha igényli az önállóan még nem tudó járni baba, csinálni kell, ha pedig nem, akkor nem szabad erőltetni. Bébikomppal kivált nem.

67. timycat (válaszként erre: 64. - Ee1dc9ba06)
2012. júl. 28. 20:51
:) óóó ezt már el is felejtettem, pedig tényleg kellemes :D
66. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 65. - Syria)
2012. júl. 28. 15:39
Én nem spiláztam túl.....
65. syria (válaszként erre: 49. - Ee1dc9ba06)
2012. júl. 28. 15:16

A bébikompnál nagyobb baromságot nem sokat tudok elképzelni. Csak annak jó, aki gyártja, mert tollasodik rajta. A családban lesz eggyel több kidobandó kacat.


Minden egészséges gyerek elkezd előbb, vagy utóbb járni. S ha igényli, hogy sétáltassák kézen fogva, akkor tessék csinálni. Ha meg nem, akkor másszon csak, amíg neki az a biztonságos.


Minek ezt túlspilázni???

64. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 61. - Timycat)
2012. júl. 28. 14:47
De az milyen kellemes, amikor mondjuk főzöl, és végigszánkázik a puci lábadon a komppal:))
63. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 60. - Homern)
2012. júl. 28. 14:46

Tudom, én is láttam ilyet, és szóltam, hogy ne támasszák még ki, mert az nem tesz jót a hátának.

Anyósom is állandóan támasztgatta az enyémet, amikor még nem tudott ülni, meg is sértődött, amikor mondtam neki, hogy inkább fektessük még:)

62. homern (válaszként erre: 61. - Timycat)
2012. júl. 28. 14:36
unokaöcsémmel is így volt,csak ott a nagymama amikor meglátta hogy nem hajlandó semmivel időt tölteni a gyerek csak a kompra mutogat és hisztizik,ill. hogy ordítás van ha ki kell szállnia belőle ,szólt a szülőknek hogy ez így nem ok és ment a komp a padlásra.a hugát is beletették később,de már ésszel használva.
61. timycat (válaszként erre: 50. - Homern)
2012. júl. 28. 14:31

Én olyan 8 hónapos kora körül pakoltam bele, addigra stabilan ült, ezzel nem volt gond, csak sokat időzött benne :S szerette is, nekem kényelmes is volt :S

Küszöb pedig alig van a házban, a falak lekerekítettek, így nem akadt fenn sehol és imádta azt a nyavalyát :S 14 hónapos kora körül vettem el tőle, ill nőtte ki, onnantól meg rögtön lábra állt és elindult

60. homern (válaszként erre: 59. - Ee1dc9ba06)
2012. júl. 28. 14:27

én sok ilyet láttam sajnos,4-5 hónapos kortól amikor "párnával kitámasztva már tud ülni"(na ez a másik amitől készen vagyok,de mindegy) beleteszik.és hiába mondod hogy nem kellene,mert jön a "nekem is volt és semmi bajom nincs (hát ha a gerincprobléma az semmi...),a szomszédé is felnőtt benne stb.szóval akármennyi hülyeséget cáfolsz meg,mindig kitalálnak ezek az anyukák egy számukra hihető dolgot amivel megnyugtatják magukat..és másnap megy újra a kompba az 5 hónapos :(

olyan idilli lenne,hogy érthetően elmagyarázzuk valakinek miért nem kellene azt a picit beletenni,az anyuka meg azt mondja,ja,nem is tudtam,mától nem csinálom :D

59. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 58. - Homern)
2012. júl. 28. 14:00
Akkor még eszembe se jutott volna. Na az tényleg durva, ha valaki olyan gyereket belerak, aki még szegény ülni sem tud.
58. homern (válaszként erre: 57. - Ee1dc9ba06)
2012. júl. 28. 13:57

akkor nem hiszem hogy gond lenne belőle :)

csak sokan vannak akik megörzőnek használják,délelőtti főzés alatt,teregetésnél,amíg összepakol kicsit...és ez így egy nap alatt szép kis időre összeadódik.ha nagy ritkán,pl egy hónapban 1-2x úgy alakul,hogy 20 percet van benne semmi baja sem lesz,a lényeg az,hogy a stabil ülés előtti odőszakban ne kerüljön bele.5 percre sem.

57. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 50. - Homern)
2012. júl. 28. 13:38
Jaaaa.... nálunk ez így is volt. Kb. 10 hónapos kora óta van kompban napi 10-perceket, de van olyan nap, hogy semennyit. Akkor már tudott ülni, kúszni, mászni, állni.
56. youlcsi (válaszként erre: 54. - Kicsi80)
2012. júl. 28. 13:16

nem az a gond, ha "vezeted", hanem ha "járatod", vagyis attól áll meg a két lábán, hogy fogja a kezed, lényegében te tartod.

az már megint más, hogy ha a baba képes támaszkodva menni pl bútorok mentén, akkor tk mindegy, hogy a székre támaszkodik, vagy a kezedet fogja.


a lényeg az, hogy ne a kezénél fogva lógjon a gyerek (mert pl nem tudja tartani az egyensúlyát és előre dől), hanem a te kezed csak azért legyen ott, hogy egyensúlyban tartsd.


(a kisfiam pl már 2 hónapja ment a lakásba, amikor kimentünk utcára. szokatlan volt, hogy cipőben van, kint még hetekig kellett fogni a kezét, hogy ne essen el)

55. kicsi80 (válaszként erre: 10. - Abigél)
2012. júl. 28. 12:16
Fel tud ő állni kapaszkodva, ha akar. Már többször sikerült neki, csak valahogy nem igen akaródzik, csak velünk szeretne. Pedig csak odaadom az ujjam abba kapaszkodik, és ő húzza fel magát, nem én őt.
54. kicsi80 (válaszként erre: 18. - B235ac96d5)
2012. júl. 28. 12:13
Persze értem én, hogy miért nem ajánlják, csak ezt nem tudom a kislányomnak elmagyarázni. Már kicsinek is küzdöttünk vele, mert akkor meg idő előtt állandóan állni akart. Hozzáteszem nekünk soha nem mondta a védőnő, hogy nem ajánlatos vezetgetni, csak annyit, hogy legyen hozzá dereka az embernek. Mivel magától csinálta, nem azért mert mi akartuk, nem gondoltam, hogy gond lehet.
53. kicsi80 (válaszként erre: 20. - Olvedireka)
2012. júl. 28. 12:08
Nálunk is ez a helyzet, a te picid mászik ettől függetlenül?
52. kicsi80 (válaszként erre: 41. - Agnik1)
2012. júl. 28. 12:07
Soha nem erőltettük, sőt, próbáltuk rávenni, hogy ne akarja, de persze nem ment. Nem is zavarna, mert ha kell megyek vele egész nap, csak nem szeretném ha gond lenne abból, hogy nem mászik, és így ugye nincs késztetése rá.
51. homern (válaszként erre: 49. - Ee1dc9ba06)
2012. júl. 28. 11:49

persze,hogy esküsznek rá,milyen jó már hogy nem kell addig a gyerekkel szenvedni :D

a gyerek meg naná,hogy élvezi,hiszen olyanra képes vele amit magától csak kb fél év múlva tudna megtenni,új neki,kitágul a világ,élvezi.de nem jó :(

50. homern
2012. júl. 28. 11:48

Én nem tudom megérteni miért nem tudják elmondani a védőnők amit a kompról tudni kell.Elvileg mindegyiknek tisztában kell vele lenni.

Pár mondat és kész....kompba olyan gyereket tehetünk aki már földön,teljesen egyedül ,egyenes háttal huzamosabb ideig képes ülni,ebben a helyzetben játszani,mert így már nem terheli erőszakkal a gerincét.(8 hó felett kb)

Napi max fél óra....persze az lenne a legjobb ha nálunk is betiltanák a kompokat,de ha valaki nagyon ragaszkodik hozzá legalább ezt a 2 dolgot tartsa be.

49. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 48. - A54d2c2a30)
2012. júl. 28. 10:14

Nekünk nem maradt ki a mászás, kúszás.

Olyan sokan mondják, mondjátok, hogy veszélyes a komp, mások meg esküsznek rá, hogy milyen jó.

Az én gyerekem annyira szereti, de már teljesen elbizonytalanodtam...

48. a54d2c2a30 (válaszként erre: 39. - Ee1dc9ba06)
2012. júl. 28. 00:41

A kompban nem csak az a veszélyes, hogy mennyit van benne a gyerek, kimarad a mászás, kúszás stb.

Maga a komp veszélyes.



Én láttam a saját szememmel. Az első gyereknél én is megvettem, zenélt, muzsikált, ilyen-olyan pörgettyűk voltak rajta. Meg Ő is jól érezte magát, hogy "mehet" egyedül mehet. Egész addig, míg egy küszöb meg nem állította. Pedig ott voltam mellette, fél méterre, de nem tudtam elkapni.

Nem lett nagyobb baja, kis horzsolás, kis sírás, (nagy bőgés nálam). De kompot utána soha.

Kaptunk még utána a második, harmadik gyereknél is, kibontatlanul adtam oda olyannak, aki mindenáron kompot akart venni.


Valami rémálom volt, ahogy láttam a küszöbben felakadni a kompot és a gyerekemet azzal együtt fejreállni.

47. a54d2c2a30 (válaszként erre: 18. - B235ac96d5)
2012. júl. 28. 00:31

És mi van azokkal a babákkal, akik néhány fejlődési szakaszt kihagynak?



Három gyerekem van, mind a három más.

Az egyik nem tudott felállni a bútor mellett, viszont egyedül igen. Egyedül állt fel, egyedül kezdett el járni.

A másik nem ismerte a mászást, inkább felült és a popsiján közlekedett, elég ügyesen és rettentő viccesen. Soha életében egy cm-t nem mászott.

A harmadik felállt a bútorok mellett, önállóan, végigsétált az egész házban a fal és a bútorok mellet, még a kezünket fogva is sétálgatott (ha nem adtuk a kezünket üvöltött) mégis nagyon-nagyon későn tanult meg önállóan járni.


Elhiszem, hogy a gyerekeknek ezeken a mozgásfejlődési szakaszokon át kell menni, de nehéz ezt megmagyarázni egy fél éves, egy éves gyereknek.

És sajnos mi szülők, hozzájuk alkalmazkodunk. Én sem nyomtam le a fenekén közlekedő gyerekemet négykézlábra, hogy: már pedig mászni kell!!!

Megmutattam neki párszor, kinevetett:)

46. timycat (válaszként erre: 39. - Ee1dc9ba06)
2012. júl. 28. 00:22

Baromi sokat ült benne, cirka fél éven keresztül napi több órát, imádta :S És bevallom nekem is kényelmes volt, hogy azzal tud közlekedni :S


Hogy mennyire "veszélyes"? Sajnos utólag néztem csak utána, és tényleg kimaradt a kúszás-mászás nálunk (bár 3 éves korától kb 4ig meg kúszott-mászott eleget hiszti keretében, de ugye az nem ugyanaz). A későbbiekben lehet hátulütője írás-olvasás, szövegértés terén. Én először az ortopéd orvostól hallottam, hogy hajítsam ki a kompot. Azért vittem hozzá, mert mikor már járt a gyerek akkor is furán lépett a jobb lábával, olyan kifordítva :S A védőnő természetesen ehhez sem értett :(

2012. júl. 27. 23:56
De ez a járássegítő meg annyira gyorsan gurul, hogy a gyerek elesik vele. Legalábbis a miénk ilyen (FP-s).
44. boni30 (válaszként erre: 1. - Kicsi80)
2012. júl. 27. 23:51
Én nem sétáltattam kézenfogva,nem is hagyta magát.15-hónaposan indult el teljesen magától.Én is paráztam hogy biztostuti gáz van,de védönő,doki leintett.1,5 éves korig kell elindulni,abba meg belefért simán :) Kompba sosem volt,nem is engedtem senkinek venni!Járássegítőt tologatta,vagy rohant utánna.Aztán mikor úgy gondolta hogy van miért menni,akkor elindult :) Egyébként most sem lehet vele kézen fogva sétálni,Ő nem az a tipus :)
2012. júl. 27. 23:47
Én is sétáltam vele. Semmi baja nem lesz tőle.
42. dogiz
2012. júl. 27. 23:47
Az unokám 11 hónapos lesz pár nap múlva és k. 3 hete kéznfogva sétál, az utcán is. Majd megtanuk magától :D
41. Agnik1 (válaszként erre: 1. - Kicsi80)
2012. júl. 27. 23:42
Nekünk járássegítőnk volt, 9hónaposan szaladt vele a kisfiam, és nagyon tetszett neki. Mikor boltba mentünk kérte a kezem, nyúlt felé és a kezemet fogva sétált, de önállóan csak 11hónaposan indult el, megtett jó pár lépést majd 14hónapos koráig mászott inkább. Nem értettem, de nem erőltettem. Ha jól értem te sem erőlteted, a kicsid szeretne menni, akkor meg hajrá!!!
2012. júl. 27. 23:40
Én sétálgattam velük elég sokszor
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook