Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kitartás és akaraterő növelése lehetséges-e? Érdemes-e egyáltalán? fórum

Kitartás és akaraterő növelése lehetséges-e? Érdemes-e egyáltalán? (beszélgetős fórum)


19. anianiko. (válaszként erre: 9. - D7ba7bf7ff)
2013. jan. 3. 14:21
Annyira jó ez a hsz! Ez a kitartás dolog pedig annyira összetett. Tényleg olyan jó lenne ha az ember nem fejezné be idő előtt azt, amit eltervezett. Sőt! Van olyan, hogy el sem kezdem mert nincs elég akaraterőm ahhoz hogy 22 évesen gitározni kezdjek tanulni. Jönnek a szokásos kérdések: honna szedjek gitárt, kitől tanulhatok, mennyi pénzbe és időbe kerülne, illetve a tanulással töltött idő mitől veszi el az energiát és időt.
2012. júl. 30. 06:28
Az Oshawa-kúrának mentális hatásai is vannak. 10 napig csak búza, köles, hajdina és rizs. Kétszer megcsináltam, mindkétszer erős változások történtek ilyen téren.... pedig csak fogyás miatt csináltam, nemigen hittem a mentális hatásokban.... de sokkal határozottabb, hatékonyabb, koncentráltabb stb. lettem - a Yang energiát növeli, és tényleg:)
2012. júl. 28. 17:04

Fizikai és szellemi állóképesség.

Egyik a testnevelés, másik pl. a memoriterek.

16. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2012. júl. 28. 17:00
Kár lenne belemenni a koncentrációs gyakorlatok pszichés és fizikai hatásaiba, de a lényeg, mint elmondtam, az akaraterő fejlesztése, és ezekkel gyönyörűen meg lehet csinálni.
2012. júl. 28. 09:27
Érdemes? Aki feladja, annak nem. Akkor lent marad a szutyokban.
2012. júl. 28. 09:25

1. Az embernek tudnia kell, hogy mi a cél.

2. Azt hogyan, mennyi idő alatt éri el optimális esetben.

3. Keményen dolgozni, nem feladni; újra és újra nekifutni...

4. Néha megpihenni és az megkettőzött erővel bedobni magunkat.

13. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - D7ba7bf7ff)
2012. júl. 28. 08:47

A tréning idejére gondolod a káros szenvedélyek mellőzését?


Szerintem egy tárgy figyelés perceken át nem növeli a kitartást. Ez halál unalmas lehet. Na ezt adná fel a legtöbb ember nagyon hamar.


Én dohányzom, de ennek ellenére kitartó és következetes vagyok.

Ha elkezdek valamit, akkor azt végig csinálom, sosem hagyok félbe semmit akár meddig tart.


Én inkább mást ajánlanék a fejlesztésre. Valamilyen tevékenységet, amit csinálsz "bármi áron".


Pl. mozgás. Iratkozz be tornázni és menj el hetente 3x, és ne hagyd ki egyiket se még akkor sem, ha épp nincs kedved, fáradt vagy stb.

Aztán kezdj el egy tanfolyamot, egy könyvet bármit és azt is csináld végig.

Ha hozzá szoktatod magad, hogy nincs félbe hagyott, elvégezetlen feladat, akkor kitartó vagy.


Ha a rendezetlen koncentráció miatt nem következetes az ember, akkor én mindenképp agyi kapacitást igénylő feladatokat ajánlok a tréninghez. Olvasás, rejtvényezés, logikai játékok, matek feladatok megoldása (ha nem tudja megoldani, akkor meg is kell tanulnia) és mellé a sok mozgást és persze el kell fogadni, hogy lehet valamelyik miatt le kell mondani egy másik tevékenységről. Pl. elmegyek tornázni, akkor nem ülhetek a TV előtt és nem nézhetem meg azt a sorozatot amit 5-6 szoktam megnézni.

12. 8e9170fe09 (válaszként erre: 1. - BettyBoop Again)
2012. júl. 28. 01:02
Szerintem nem igazán, arra születni kell. De amúgy a legjobb motiváció a határidő. :)
11. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 10. - BettyBoop Again)
2012. júl. 27. 22:17

A konkrétat már leírtam.


Ezen kívül koncentrációs gyakorlatok.


Kiválasztasz egy apró tárgyat és napi 10-15 percig figyeled.


Késöbb növelheted az időtartamot, ha már jól megy.


Ez összerendezi a tudatodat és a személyiségedet.


Határozottá, következetessé, kitartóbbá válsz tőle.


Ha elkezded, jobban teszed ha lemondasz teljesen a káros szenvedélyekről (cigi, alkohol, stb.), mert ezekkel együtt nem ajánlatos végezni. Egyáltalán nem szabad. Tehát te döntesz.

10. BettyBoop Again (válaszként erre: 9. - D7ba7bf7ff)
2012. júl. 27. 22:06
Na, erre lennék igazán kíváncsi! Konkrét dolgokat tudnál írni?
9. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - BettyBoop Again)
2012. júl. 27. 21:49

Az akaraterő a lélek alapereje. Innen indul ki az összes motiváció ami az életedet kedvező vagy kedvezőtlen helyzetben befolyásolja.


Az akaraterő alulfejlettsége visszahúzza az embert, kényelmessé, halogatóvá, bizonytalanná, befolyásolhatóvá teszi.


Viszont a megfelelően edzett akarat az embert határozottá, következetessé, gyakorlatiassá formálja.


Az akaraterőt nagyon sok területen kamatoztathatjuk.


Viszont az is fontos hogy az akaraterőd morális vagy nem morális indíttatásból fakad -e.


Morális: Egy segítő, tanító, építő, alkotó, fejlesztő ember akarata (pozitív)


Nem morális: Egy ártó, romboló, pusztító ember akarata (negatív)


Az akaraterőt úgy tudjuk növelni, ha növeljük a koncentrációs képességünket, vagy egy olyan feladatba kezdünk mely erőt, kitartást igényel.

8. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - BettyBoop Again)
2012. júl. 27. 21:12

Az attól függ, hogy mennyire zavarja, hogy ő nem dönt semmiben. Ahogy el kezdi zavarni ez a helyzet, el kezd fejlődni.


Azt gondolom, hogy mindenkinek csak ahhoz van kitartása, amihez kedve, érzéke, stb. van.


Nekem van akaraterőm, de vannak dolgok, amihez nem is akarom, hogy legyen, mert nem hiszem, hogy jobbá tenné az életemet, így számomra érdektelen.


Épp egyik nap mondta egy ismerősöm, hogy ő még sosem látott ilyen kitartó embert mint én vagyok. Persze jó volt hallani, de ez nekem természetes. Azért kezdek el valamit csinálni, mert érdekel, így csinálom.

7. 25d4b44717 (válaszként erre: 5. - BettyBoop Again)
2012. júl. 27. 20:40

Természetesen el lehet jutni. Ez is, mint minden,akarat kérdése!


Az ember mindenre képes,csak akarni. kell!

Akarattal mindent elíéhet az ember,amit csak akar.Igy a válaszom: érdemes!

Én is mindent így értem el.Soha semmire,senkire nem vártam.Nem függtem senkitől.Remélem nem is fogok a teremtő Istenen kívül.

6. spinneli (válaszként erre: 1. - BettyBoop Again)
2012. júl. 27. 20:34

Szerintem mindkettőtől.

A célnak mindenképpen reálisnak kell lennie, igazodni kell az adott élethelyzethez, készségekhez stb., nem beszélve a tervek ütemezéséről...

2012. júl. 27. 20:14

Amúgy egy picit más szemszögből érdekel a dolog. Tegnap azon gondolkodtam, miért van az, hogy bizonyos embereket annyira lehet befolyásolni? Jaa, nem ám rólam van szó! :D :D Szóval akar valamit, és mégis el lehet tántorítani attól, amit tenni szeretne. És kénytelen-kelletlen szinte mindig enged. Vagy ha nem is enged, de rossz kedvvel gondol arra, hogy nem úgy viselkedett, ahogy elvárták. Pedig agyilag tudja, hogy csakis saját magának kell megfelelnie.


El lehet-e jutni arra a szintre, hogy valóban felelősséget vállal a döntéseiért? Azért, amit valóban akar?

2012. júl. 27. 20:06

Az akarat

épít vagy rombol

le falakat!

Hiánya alkot nagy falat,

Megléte másoknak nagy falat.

Elveszek ha nem veszek el,

vagy elveszve leszek?

Araktalanul vagy akarattal,

DE a sorsomért teszek!

3. BettyBoop Again (válaszként erre: 2. - 342402de6d)
2012. júl. 27. 19:56
Nahát, köszi! :) Legalább most már tudom, hogy nem vagyok egyedül a kérdésemmel. :)
2012. júl. 27. 19:53
2012. júl. 27. 19:48
Véleményekre lennék kíváncsi arról, lehet-e növelni a kitartást és az akaraterőt. Egyáltalán érdemes-e ezen erőlködni, vagy megfelelő motiváció hatására úgyis megsokszorozódik mindkettő?! Mitől függ az ember kitartása és akaratereje? Magától az embertől, vagy az elérendő céltól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook