Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Chorionboholy-mintavétel Bajcsyban- Tapasztalatok? fórum

Chorionboholy-mintavétel Bajcsyban- Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
76. Ametist (válaszként erre: 75. - Baba18)
2018. márc. 21. 22:38
Szia! Megkérdezhetem, most mennyibe kerül ?
75. Baba18
2018. febr. 1. 09:46
Sziasztok, nekem két napja vettek mintát a méhlepényből. Azóta fel vagyok puffadva, kétszer hasmenésem is volt. Szerintetek lehet összefüggés? Vagy csak véletlen? Esetleg az antiD mellékhatása...
74. mukkancs (válaszként erre: 73. - 31bc25d879)
2017. márc. 20. 05:54

Amint kiderült, hogy beteg a baba egyből közölte, hogy ezt a Szent Imre kórházban nem vállalják, csak a Sote1-n. És amúgy is a Bajcsy kórház intéz mindent. Ez nem a körzeti orvos volt, hanem a budafoki Sztk egyik nőgyógyásza.

Utána rákérdeztem a védőnővel és szerinte is kellett volna vállalnia a Szent Imre kórházban, a másik kórház is fel volt háborodva.

73. 31bc25d879 (válaszként erre: 72. - Mukkancs)
2017. márc. 19. 17:57

Sajnálom:(

Mihamarabbi felépülést kívánok neked.

Hogy lehet ilyenkor egy körzeti orvos nem segítőkész? Nem is értem.

2017. márc. 19. 17:39

Sziasztok. Látom már régen írták ide.

Mi most igen sűrűn látogattuk a Bajcsy kórházat, sajnos. :(

A genetikán nagyon profi orvosok vannak, alaposan vizsgálnak. Maga a mintavétel nem olyan borzalmas, csak pár perces kellemetlenség a műtőben, közben végig lehet nézni monitoron a babát. Nagyon hamar volt eredmény is. Sajnos mi nagyon rossz hírt kaptunk, így a 16. héten megszakították a terhességet. Mivel a körzetes orvosom egyáltalán nem volt segítőkész, így a genetikus drnő segített, és a Bajcsy kórház fogadott már másnap. Mindenki nagyon kedves, és emberséges volt velem, nagyon odafigyeltek rám.

71. 891542758c (válaszként erre: 70. - Nefaria)
2015. nov. 9. 13:30
ja értem, hát akkor kitartást
70. nefaria (válaszként erre: 69. - 891542758c)
2015. nov. 9. 13:25
Ja értem. Ez nem választás kérdése, ott van a dokim.
69. 891542758c (válaszként erre: 68. - Nefaria)
2015. nov. 9. 13:24
ja csak én nem mennék ebbe a kórházba semmilyen körülmények között sem
68. nefaria (válaszként erre: 67. - 891542758c)
2015. nov. 9. 13:23

?


Olvastam én is a címet, de gondoltam hátha valaki építő választ is tud adni :D Meg a menete (pl amit kérdeztem) az kábé ugyanúgy van mindenhol nem?


mindegy, azért köszi.

2015. nov. 9. 13:13
Bajcsy xDDDD
2015. nov. 9. 13:12
Sziasztok! Hátha meg tudja nekem mondani valaki, a MÁVban hogy zajlik ez a vizsgálat? Holnap megyek ... a technikai része érdekelne :D Mármint pl. vinnem kell-e köpenyt, vagy bármit? köszönöm előre is!
65. Derya (válaszként erre: 64. - Clouddancer)
2015. jún. 10. 11:57
szuper, orulok, nalunk is hasonlo a helyzet. :-)
64. clouddancer (válaszként erre: 63. - Clouddancer)
2015. jún. 10. 10:27

Megvan az eredmény! Minden mormális, és ismét kislányom lesz. :-)

Minden sorstársnak hasonló jókat kívánok.

63. clouddancer (válaszként erre: 62. - Derya)
2015. jún. 5. 11:39

Köszi. :-)

Nagyon várom már az eredményt, és megöl a kíváncsiság, milyen nemű lesz.

62. Derya (válaszként erre: 61. - Clouddancer)
2015. jún. 3. 14:50
biztos rendben lesz most is, drukkolok. :-)
2015. jún. 3. 13:54

Látom, rég nem járt erre senki.

Nekem két alkalommal is volt chorion biopsziám a Bajcsy kórházban, midkétszer anyai életkor miatt, és 14 hetes terhesen (mindkétszer hátul tapadó méhlepénnyel).

Az elsőt 2012. szeptemberében végezték, akkor nagyon fájt maga a vizsgálat is, és a nap hátralévő részében végig görcsöltem. De szerencsére ez másnapra elmúlt. Két hét múlva felhívtam Dr. H. Lukács Valériát, aki megmondta a jó eredményt. A kislányom egészségesen, időre született, mára már 26 hónapos, okos nagylány lett.

A második biopsziám tegnap volt, a szokott menetrend szerint zajlott. Reggel hét órára kellett bemenni a kórházba, kilenc körül kezdték a mintavételeket. Kb. 5 perc alatt végeztek egy emberrel. A múltkorihoz képest sokkal kevésbé volt fájdalmas, inkább kicsit kellemetlen. Közben az orvosok igyekeztek elterelni a figyelmemet, nézhettem a babámat a monitoron. Szerencsére a vizsgálat után sem görcsöltem. Persze a két óra kötelező fekvés megvolt, de azóta is olyan vagyok, minta mi sem történt volna. Ez alkalommal Imrei Júlia doktornő végezte a vizsgálatot, és csak ugyanazt tudom elmondani, mint az előttem szólók. Végtelenül emberséges, kedves, segítőkész! Azt is megígérte, hogy két hét múlva sms-t küld az eredménnyel, illetve megcsörget, hogy hívjam vissza.

Kicsit izgulok, bár nekem nem volt probléma a genetikai UH-n, mindössze az a helyzet, hogy 40 éves vagyok.

Egy szó, mint száz, a Bajcsy kórház szülészettől nem vagyom elájulva (a lányomat is ott szültem, mert amúgy is ide tartozom), de a genetikán nagyon hozzáértő, emberséges és kedves orvosok dolgoznak. Bízom abban, hogy a második gyerekem is egészségesen, komplikációk nélkül születik majd.

60. Derya
2015. jan. 16. 18:00
valaki tud friss tapasztalatokkal szolgalni?
59. epervirág (válaszként erre: 58. - Bagoly74)
2013. szept. 12. 17:17
Szia!Nekem július végén csínáláták.Holnap töltöm be a 27.hetet.Én augusztus 27_én voltam kontroll ultrahangon és akkor kaptam meg a leletet is.Nekem a Baycsiba csak az nem tetszik,hogy a folyoson tologatjk az újszülöteket ahova bárki bemehet és valki esetleg pont beteg a baba is elkaphatja szóval nekem ennyi ami nem tetszik.Én a Szent Imrébe fogok szülni.
58. bagoly74 (válaszként erre: 57. - Epervirág)
2013. szept. 12. 16:27

Szia! Ez mikor történt? Hányadik hétben vagy most?


Én pont holnap megyek be a hivatalos leletért, most telt le a 4 hét, akkor adják ki. Viszek is be egy köszönet kártyát Júliának.


Amúgy tényleg örülök, hogy maximálisan pozitív a vélemény a kórházról, mivel ott fogok szülni januárban. :)

57. epervirág (válaszként erre: 56. - Bagoly74)
2013. szept. 12. 14:56
Szia!Elolvastam amit írtál.Nekem 1:3 jött ki a B_hcg_ből down korra.Nekem is a Bajcsyban csinálták a korionbiopsziát.Csak nekem annyi külömbséggel.hogy én már a 21.hétben voltam akkor.Én csütöröki nap voltam a tncsadáson színtén Imrei Júliánál én is csak jókat tudok írni róla mert egy hihetetlenűl kedves hölgy és mindent megtett,hogy gyorsn meglegyen az eredmény 6 nap alatt lett meg.Amúgy mindenki nagyon rendes ott.Én is mindenkinek csak ajánlani tudom a Bajcsyt mert nagyon lelkiismeretesek.
2013. szept. 12. 13:36

Nem tudom jár-e erre valaki, azért én megosztom tapasztalatomat.


17 hetes terhes voltam, mikor megkaptam az integrált teszt eredményt, ami pozitív lett, 1:19 a Down-kór esélye. Teljesen kétségbe estem, azt hittem összeesem az utcán. Hívtam az orvosomat, dr. Toldi Lászlót, aki a Bajcsy kórház orvosa, hogy most hogyan tovább, mi a teendő. Ő próbált nyugtatni, hogy ez még nem biztos eredmény, ez egy kockázat kalkulátor, nyugodjak meg picit, de másnap menjek be a Genetikai tanácsadásra, és valószínű, hogy chorion-biopsziára lesz szükség. Ez volt hétfő este. Kedden és csütörtökön van a kórházban genetikai tanácsadás, tehát be is mentem másnap. Imrei Júlia genetikusnő fogadott, ő egy végtelenül kedves, emberséges hölgy. Elmagyarázta, hogy mindez az eredmény nagy valószínűség szerint a korom miatt jött ki (majdnem 39 éves vagyok), az egyéb leletek nem indokolják, szóval ő is bíztatott, hogy ne izguljak! Azt mondta ez csak annyit jelent, hogy 5% az esélye annak, hogy beteg a baba, ellenben 95%, hogy egészséges. Aztán magától feljaánlotta, hogy elintézi, hogy még azon a héten elvégezzék a vizsgálatot. Úgy is lett, átment a dokihoz, és péntekre be is írtak. Valamint még azt is megígérte, hogy sürgősséggel előre veszi a mintámat, és 1 hét múlva megtudhatom az eredményt, nem kell 3-4 hetet várnom rá. Hangsúlyozom ezeket a figyelmességeket nem én kértem, magától ajánlotta fel! Azt hiszem életem végéig hálás leszek neki ezért.


Pénteken reggel meg is jelentem a kórházban. Megmutatták a szobát amit el kellett foglalnunk, aztán kb. délelőtt 9-kor elkezdték a vizsgálatokat. Egy nap 10-12 mintavételt csinálnak. Rettenetesen izgultam, nagyrészt ez annak volt köszönhető, hogy széltében hosszában rémhírek terjengenek erről a vizsgálatról. A véleményem utólag az, hogy azok terjesztik, akik soha nem élték át, és fogalmuk sincs az egészről.. A lényeg, hogy a vizsgálat kábé 1-1,5 perc volt mindössze, amiből 1 másodperc az, ami picit "fájhat", de inkább ijesztő, mikor érzed, hogy átbökték a hasfalat. Viszont mire érzékeled, hogy mi is történt, már túl is vagy rajta. Amikor szívják a mintát, az már nem is fáj, furcsa érzés, dde közben meg amúgy is a monitoron a babádat fogod nézni, szóval épp nem is érdekel már az egész.. Öltözés-vetkőzéssel együtt max. 5 percet voltam talán a műtőben, és csak azt tudom mondani, hogy állami intézetben még ennyire kedves, figyelmes, emberségből 5-ös csapattal nem találkoztam! Az orvostól a nővérekig mindenki előtt le a kalappal! Folyamatosan azon voltak, hogy hogyan tereljék el a figyelmünket, és tegyék a leg elviselhetőbbé a vizsgálatot, és a kórházi pihenőidőt utána.


Szerencsére a miénk sikersztori is lett, Imrei Júlia ahogy megígérte külön figyelemben részesített, és már a következő hét csütörtök este küldött egy SMS-t, hogy minden rendben van. Egész este bőgtem a megkönnyebbüléstől! :)


Szóval a végszó, hogy ne féljen senki, akinek ide kell mennie erre a vizsgálatra, nagyon jó kezekben lesz!

55. malkata (válaszként erre: 54. - Pompom1980)
2012. szept. 21. 23:56

Szuper! Remélem már semmi se zavarja meg a terhességedet!


Én lassan a végéhez közeledek, 39+2-nél járok és lusta vagyok már nagyon írni, általában csak olvasni járok fel, persze ezt nem biztos, hogy foghatoma terhességre:)))

2012. szept. 18. 08:37

Sziasztok Lányok!


Gondoltam megírom, hogy múlt pénteken magzati szívultrahangon is voltunk dr Hajdú Júliánál (aki egy tündér) és ott is minden a legnagyobb rendben volt!

Ez azért volt fontos, mert a picit vastagabb tarkóredő a kromoszómarendellenesség mellett még szívproblémákra utalhatott volna!

Végre élvezhetem a terhességet:-)

Köszi a drukkokat és mindenkinek a legeslegjobbakat kívánom!

2012. szept. 5. 21:12
Nagyon örülök az eredménynek, sokat vártatok rá, de mostmár nyugodjatok meg és gondtalanul várjátok, hogy megszülessen. Minden jót nektek.
52. malkata (válaszként erre: 51. - Pompom1980)
2012. szept. 5. 11:06
Szívből gratulálok! Gondolom nagy kő esett le a szívetekről! Továbbiakban gondtalan babavárást Nektek:)
2012. szept. 5. 08:24

Köszönjük szépen a rengeteg drukkot és ránk gondolást!

Tegnap késő este hívott fel a genetikus doktornő, hogy végre befejezte a sejtek vizsgálatát...és...: egy egészséges kislányt várhatunk január végére!!!!

Jövő kedden még hátra van egy (genetikai) ultrahangos vizsgálat, de ott is mindennek rendben kell lennie!!

50. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 46. - Pompom1980)
2012. szept. 4. 18:20
Szia, mi van veled? lett eredmény?
49. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 46. - Pompom1980)
2012. szept. 2. 19:57

Drukkolok neked, hogy rendben legyen a babával minden, de azért megjegyzem: nagyon kiszúrtak veled, hogy ilyen sokára lesz eredmény. Már a 4-5 napot is kinkeserv kivárni, hát még ilyen sokat.

Szorítok neked.

48. Derya (válaszként erre: 47. - Dia_1)
2012. aug. 31. 00:52
korion biopsziánál nem kell tenyészteni semmit, a minta 4-5 nap múlva már vizsgálható.
47. dia_1
2012. aug. 30. 17:33
Olyan régen volt már... én 3-4 napra emlékszem, de tudod, írtam, hogy màr 23 hetes voltam és nagyon kellett sietni. Rendesek voltak, mert nagyon előre vettek, de a tenyésztés idejét nem tudják meggyorsítani. Biztos sokan voltatok, a kockázatosabbakat talán mindig előre veszik. Ne izgulj, inkább élvezd ki ezt a szép időszakot!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook