Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sportolás után és néha közben is rosszul vagyok. Szédülök, hányingerem van, rossz a közérzetem. Mi lehet az oka? fórum

Sportolás után és néha közben is rosszul vagyok. Szédülök, hányingerem van, rossz a közérzetem. Mi lehet az oka? (tudásbázis kérdés)


26. Judy08
2012. aug. 4. 14:56
Majd megpróbálom mensi után.Ha iszok közben szúr az oldalam.Ha eszem elötte meg utánna is,több cal.-t beviszek mint amit ledolgozok!Nem?
2012. aug. 3. 14:18

Ha diétázol is, edzés elött mindig kell valami gyorsan felszívódó szénhidrátos kaját enni. Kenyérrel túró, vagy egy szendvics, akármi. Soha nem szabad éhgyomorral nekivágni az edzésnek, főleg ha az nem egy könnyed torna. Különben leesik a vérnyomásod/vércukrod. Edzés után félórával pedig enni valami normális kajcsit. Husit például. Sokan elfelejtik, hogy az izomsejtek is cserélődnek, mint testünk összes sejtje. És ha nincs miből előállítani őket, akkor ugyanúgy elfogynak, mintha nem tornáznánk. Edzés közben pedig igyál vizet. Nekem másfél órás torna alatt simán elfogy egy liter víz. :)

Csak ügyesen!

24. Anthico (válaszként erre: 23. - Judy08)
2012. júl. 29. 13:06
Erre doki tudna érdemben válaszolni. Az edzés utáni pecsételő vérzésnek tényleg járj a végére :S
23. Judy08
2012. júl. 28. 21:21
nem tudom az lehet-e az ok hogy kb.2hónapja nem szopizik a 2,5 éves kislányom.Hogy az terhelte volna annyira meg a szervezetemet?
22. Anthico (válaszként erre: 20. - Judy08)
2012. júl. 28. 21:00
Ez viszont nem jó. Érdemes lenne ennek utánanézni dokival.
21. Anthico (válaszként erre: 19. - Judy08)
2012. júl. 28. 20:59
Ez a szervezetedtől függ. Nem kapkodod nagyon a levegőt? Nem megy fel nagyon magas tartományba a pulzusod? Nem remegnek az izmaid, miután leállsz? Az ember érzi, h mi a sok, mikor fárad nagyon. Ilyenkor vagy nagy súlyfeleslegnél célszerű kisebben kezdeni. Pl.: gyors gyaloglás, ami közben tud beszélni az ember. Lehet, érdemes lenne más mozgásformát kipróbálni, ami enyhébb, de több ideig tudod csinálni, azaz tovább tart zsírégető tartományban is.
20. Judy08
2012. júl. 28. 20:58
Még egyébként nögyógyászati bajra is gondolok mert néha edzés után másnap pecsételö vérzésem volt.
19. Judy08
2012. júl. 28. 20:54
Köszi a válaszokat!Cuki vagy.Nem szoktam étkezés után hamar legalább 2órát várok.Nem merek minden nap edzeni éppen a rosszullétek miatt.Szerinted megterhelö lehet a 200cal?Mert nem tudom.Kezdjem 100cal meg este 100?Csak kb 5kg minuszt szeretnék leadni.
18. Anthico (válaszként erre: 16. - Judy08)
2012. júl. 28. 19:14
Mások vagyunk, felesleges a másik emberhez hasonlítani magunkat, vagy azon keseregni, h nálunk nem úgy működik valami. Ki kel ismerni a szerevezetünket és ehhez mérten étkezni, mozogni. :)
17. Anthico (válaszként erre: 15. - Judy08)
2012. júl. 28. 19:14

Nem lehet, h az étkezés után hamar edzel? Ezt ki kell tapasztalni, mert sokszor azt írják, h 1,5 óra. De mások vagyunk. Nekem pl a délutáni edzés nem komfortos, hiába ettem 3-4 órával előtte csak, egyszerűen nem olyan, mint délelőtt egy kis lightos reggeli után vagy ébredés után, még reggeli előtt.


Most kezdtél sportolni, vagy eddig is "hozzá voltál szokva"? Az is lehet, h ez így hirtelen és nagy megterhelés a szervezetnek. Egyik volt munkatársam pl egy spinning óra után esett össze úgy, h előtte sose sportolt semmit, nem is nagyon mozgott.

16. Judy08
2012. júl. 28. 19:11
Pl.a húgom nem eszik szinte semmi és még néha tornázik is és nincs rosszul.Olyan rossz hogy nem tudok semmit sportolni!
15. Judy08
2012. júl. 28. 19:03

Próbálok egészségesen étkezni több gyümi zöldség,Teljes kiörlésü kenyeret zsömlét eszem és kevés zsíradékot használok az ételekhez.E

zért nem értem!

14. Anthico (válaszként erre: 13. - Judy08)
2012. júl. 28. 19:03
Nemcsak vitaminra. Áványi anyagokra, fehérjére, szénhidrátra, zsírokra. Mert ha pl zsírt nem visz be az ember, elég sok vitamin nem tud hasznosulni. Ha szénhidrátot nem fogyaszt az ember, lehet, h nem lesz elegendő energiája edzeni.
13. Judy08
2012. júl. 28. 19:01
Mire gondolsz?Milyen vitaminra?
12. Anthico (válaszként erre: 9. - Judy08)
2012. júl. 28. 18:55

Megfelelően és hasznosat étkezel? Nem vonsz meg semmi fontosat a szervezetedtől?

Mert az is lehet az erőtlenség, rosszullét oka, ha ki vagy ürülve, ami edzés során még inkább fokozódik.

11. Judy08
2012. júl. 28. 18:32
Szeretném ha legalább heti 3alkalommal le tudnék nyomni 200-250cal-t.Kezdésnek sok lenne?
10. Judy08
2012. júl. 28. 18:28
A vércukrom 5szokott lenni a vérnyomásommal sincs gond.Pajzsmirígyem nem túl jól müködött.De már a multhónapba jó volt a tsh eredményem.Pedig annyira szeretnél sportolni!Segítsen valaki!Szeretnék 3-5kg minuszt leadni!
2012. júl. 28. 18:24
Nem terhelem túl magam.Elipszis trénerrel kb.25perc 200cal.Vagy szobabiciklin ugyanennyit.Próbáltam a szölöcukrot de nem igazán jött be.
2012. júl. 28. 18:20
Köszi a válaszokat!Csak nemrég regisztráltam ide és nem tudtam hová irjam a kérdést.
2012. júl. 27. 13:02
leesik a vércukrod! Én lehet megnézetném orvossal.... addig pedig vigyél magaddal mindig szőlőcukrot, + cukros üdítőt, vagy izitóniás lötyit!
2012. júl. 27. 08:34
Vércukorszinted valószínűleg leesik...pár szem szőlőcukor sport közben segíthet.
2012. júl. 27. 08:33
Nekem ilyen akkor volt.mikor nagyon sokat és keményed edzettem és alig ettem.Sokszor el is ájultam!
2012. júl. 27. 08:32

Szédülés leginkább leesett vércukortól szokott lenni, hányinger meg attól, ha nincs elég idő az étkezés és a sport között.


De tényleg jobb lenne, ha kicsit kifejtenéd a témát.

2012. júl. 27. 08:25

Túlvállalod magad, én ezt akkor éreztem mikor futottam, majd átváltottam gyorsgyalogásra és elmúltak ezek a rosszullétek. Fokozatosan kell hozzá szoktatni a szervezetedet a nagyobb terhelésekhez.

Ha továbbra is fenn áll a dolog, érdemes kivizsgáltatnod, lehet a vércukrod vagy a vérnyomásod huncutkodik.

2012. júl. 27. 08:17
tul terheled magad, mit sportolsz? milyen gyakran? mennyi ideig? milyen intenzitással? milyen az állóképességed? most kezdet? ezekre válaszolj és kitaláljuk mitől van :)
2012. júl. 27. 08:15
Sportolás után és néha közben is rosszul vagyok.Szédülök, hányingerem van, rossz a közérzetem.Nem tudom mitöl lehet.Segítsen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook