Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktathatnám rá 2 éves öcsémet a bilizésre? fórum

Hogyan szoktathatnám rá 2 éves öcsémet a bilizésre? (tudásbázis kérdés)


10. poly13
2012. júl. 27. 21:45
Azzal ha erőlteted ép az ellenkezőjét éred el. Nekem bevállt, egy bilikézős haverja volt a fiamnak, két éves éppen elmúlt. Az enyém meg csak gurigázott vele. Hát a kis srác játék közben használta, nagyon meg lett érte dícsérve, a gyerekem utána kikövetelte, és eredményt is produkált, utána nem lehetett bepelenkázni
9. Sylvia81 (válaszként erre: 2. - F624cfc9cc)
2012. júl. 26. 23:10

Nem bántani akarlak, de te is széknek használod a vécét?

Kétévesen szerintem is ráér még. Az addig okés, hogy megmutatod neki, megpróbálod rávezetni, hogy mit is kell a bilibe csinálni, de amíg nem szól magától a pisi/kaki után, addig nem fogsz tudni kicsikarni belőle semmit! Két gyerek tapasztalata beszél belőlem.

A kisebbikem most 2 éves, ott tartunk, hogy szól, ha kakilt, nagyritkán (havonta 1-2szer) előtte is. Bilire ráteszem ugyan, de csak fürdés előtt pár percre, meg ha ő kéri (általában már minden peluscserekor kéri). És az esetek felében így sincs produktum a bilibe!


Ha túlságosan erőlteted a bilizést, később visszanyalhat a fagyi! Inkább legyen 2,5 évesen még pelusos, mint 6-7 évesen a stresszre bepisiléssel reagáljon! Az sokkal cikibb lesz mindenkinek, hidd el!


Nagyon kedves tőled, hogy segíteni akarsz, de ha a szüleid amúgy törődnek, foglalkoznak az öcséddel, akkor ezt a dolgot hagyd inkább rájuk.

2012. júl. 26. 23:08
Szia, vedd le a pelusát és kérdezgesd őt félóránként hogy kell e pisilni? Az első 2 hétben naponta 12 szer a bugyiba fog csorogni, de ne ess kétségbe. :) Sok mosás és türelem. Ha fiú vidd a fához pisilni ha lány mutasd meg neki hogy kell legugolva végzni a dolgát. A szomszédok legalább garantáltan nem fognak unatkozni . :))))) A lányom most lett szobatiszta, de ő 2és fél éves!
7. megryan (válaszként erre: 2. - F624cfc9cc)
2012. júl. 26. 23:07
ha csak két éves úgysem lesz 5 hét alatt megbízhatóan szobatiszta, és akkor a bölcsiban úgyis visszaadják rá a őelust, feleslegesen zavarod össze, ráér jövő nyáron szobatisztává válni.Nagyobb segítség ha játszol, focizol, legózol vele :)
2012. júl. 26. 22:38

Szia nesiettesd ráér még .Te mikor lettél szobatiszta? Lehet te is soká szoktál a bilire. Ha szüleidet nem zavarja téged miért zavar? szégyeled?

Üdv egy nagymama.

2012. júl. 26. 22:37

Először is dícséretes, hogy segíteni szeretnél a szüleidnek, de az szerintem pont nem az a kategória, ami a Te dolgod lenne. Lehet, hogy a kistesód nem is érett a dologra, ezt nem szabad sürgetni. Az pedig, hogy egy 2 éves 1 órán keresztül ül a tévé előtt a bilin..nos én azt is károsnak tartom.

De kérdezd meg Anyukádat, hogy mit tudnál ebben a témában segíteni, biztos jobban ismeri az öcsit, és Téged is :)

4. homern (válaszként erre: 2. - F624cfc9cc)
2012. júl. 26. 22:33

Jóég,hallgass a szüleidre és ne szólj bele a bilizés dologba ha jót akarsz az öcsédnek.Ha megérik rá az idegrendszere le fog szokni a pelusról.Azzal csak összezavarod ha ül rajta mint egy széken...gondolj már bele,ha neked tegyük fel csak délben kell majd pisilned,mit érnének el azzal ha 8-10 között rajta ültetnek?

még nem tudja szabályozni,visszatartani,nem szól előre,vagyik nem érett meg a szobatisztaságra.

2012. júl. 26. 22:33
Nekem 2 és fél éves koruk után sikerült csak bilire szoktatni a gyerekeimet, a fiam egyből megértette mit akarok, a lányom fenekét viszont kicsípte valami és csak akkor jött rá, hogy milyen jó a bilibe végezni a dolgát, mert úgy nem csíp. Én azt mondom 2 évesen korai még, de attól próbálkozhatsz, hátha, csak ne vedd a lekledre ha nem sikerül, pici még. :)
2012. júl. 26. 22:29

15 éves lány vagyok.

A szüleimet nagyon nem izgatja a dolog,hogy a pici bilizzen,azt mondják ráér majd ha oviba megy,de szerintem 2 évesen már elég érett rá hogy bilizzen,vagy nem?

Bölcsis amúgy,de nyáron csak heti 2 napot megy,így még lenne egy 5 hetem rászoktatni..

Tegnap délelőtt meg délután is ült rajta 1-1 órát,úgy nézett mesét,de se pisi,se kaki nem volt.

Köszi előre is.:)

2012. júl. 26. 22:27
Hogyan szoktathatnám rá 2 éves öcsémet a bilizésre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook