Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kihasznál a családom. Mit tehetnék? fórum

Kihasznál a családom. Mit tehetnék? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. júl. 27. 19:22
Ki mondta az eltartási szerződésre, hogy nem? Az anyukád, vagy a testvéreid? Ha a testvéreid, akkor nem számít, az ő beleegyezésük ugyanis nem kell. Abból amit a végrendeletről írtál arra következtettem, hogy nem az anyukád zárkózott el tőle. Egy hivatalosan megkötött eltartási szerződést pedig nem lehet megtámadni, és attól hogy egy ilyet kötsz, az ápolási díj még jár. Ha ezek után a testvéreid megharagszanak, akkor kérd meg őket, hogy írják már le papíron, milyen értékben segítettek az anyukád ápolásában. Te is leírod, de abban benne lesz az, hogy nem tudtál dolgozni, százalékoljátok, és annak arányában hajlandó vagy osztozni. Ha esetleg mégis az anyukád áll ellen az eltartási szerződésnek, akkor le kell vele ülni, nagyon komolyan elbeszélgetni. Addig is: Családsegítő szolgálat. Ők napi 1-2 órát tudnak segíteni, többet viszont nem. Nyugdíjas ápolónő, aki bizonyos összegért vállalja anyudat, míg te elmégy dolgozni. A mukabéredből futná a bérére, és még maradna is. Mivel "fusiban" csinálná, nem kérhetne olyan horribilis összeget, mint egy ápolószolgálat.
40. murva (válaszként erre: 1. - 52fd553855)
2012. júl. 27. 18:38
Voltam hasonló helyzetben kilenc évig ápoltam anyámat a nővérem egyszer sem jött el hozzá,anyám végrendeletet íratott amiben az állt,hogy köteles részt sem kapjon a nővérem.A nővérem megtámadta a végrendeletet és két évig pereskedtem vele.Végül megnyertem a pert nem kapott köteles részt.Tehát ne végrendeletet írass,mert perelni fognak a köteles részért.Anyukáddal eltartási szerződést kössél és írassa rád a teljes örökséget,mondd meg neki,hogy ha a nővéreid a munkából gondozásból nem kérnek akkor ne tartsák a markukat sem a halála után.Tudom,hogy ezt nem könnyű megtenni,de ne akarj senkinek megfelelni,itt most te diktálsz mert te rád vannak szorulva és nem kell jó pofizni,állj ki az igazadért és ne engedd,hogy kihasználjanak.Tudom,hogy arra a nagy lekötöttségre,fáradtságra,stresszre nem ez a megoldás,de arra igen,hogy ne nézzenek hülyének és nem érzed magad kihasználva mert a tiéd lesz az örökség.
39. 52fd553855 (válaszként erre: 38. - Zsú1965)
2012. júl. 26. 16:02
köszönöm és megfogadom
38. Zsú1965 (válaszként erre: 36. - 52fd553855)
2012. júl. 26. 15:58
Sajnos olyan megoldást nem fogsz találni, amelyik mindenkinek egyformán jó, és a testvéreid így is, úgy is rád fognak haragudni. Erősítsd meg a lelked, és nézd a saját meg a családod érdekét, és persze az édesanyádét.
37. 52fd553855 (válaszként erre: 35. - Mirtuszvirág)
2012. júl. 26. 15:57
Köszönöm,ezt megkérdezem.
36. 52fd553855 (válaszként erre: 29. - Zsú1965)
2012. júl. 26. 15:56
Hidd el mindent amit tudtam megpróbáltam.Ezért kérem mások segítségét.Biztos van amit még nem jártam végig és segít.
2012. júl. 26. 15:54

Szia!

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél. Érezhető, hogy nem szeretnéd anyukádat cserbenhagyni, viszont ha szép szóval (szívvel) nem tudod megértetni a testvéreiddel, hogy kell a támogatásuk, akkor ügyvédhez kell fordulni. Valóban az új alkotmány megfogalmazza szó szerint a következőt:

XVI. cikk

(4) A nagykorú gyermekek kötelesek rászoruló szüleikrõl gondoskodni.


Anyukádat is megértem, hogy nem akarja őket kizárni az örökségből. Hiszen legyen bármi rossz tulajdonsága egy gyermeknek, az anyaszív örökké szereti. Szerintem ezt minden anyának meg kell értenie.

Viszont te mint felnőtt ember a felnőtt testvéreidet állíthatod kész tények elé. Kérdezz meg egy ügyvédet, hogy milyen lehetőségeid vannak, azon kívül, hogy "kizáratod" őket az örökségből. Ha nincs rá anyagi keret a jogiforum.hu oldalt ajánlom. Nálunk az Önkormányzatnál is van ingyenes jogi segítségnyújtás, kérdezz rá, hogy nálatok van-e?

Sok erőt kívánok!

2012. júl. 26. 15:53
Még dolgoztam amikor,anyut végbélrákkal megműtötték.Ki -be jártam kórház és munkahely között.Aztán elvesztettem az állásom és munkanélküli lettem.Akkor természetes volt ,hogy én leszek vele.Azután jött a tüdőáttét és azt mondta a doki nem tart sokáig.Megegyeztünk,hogy mondjam vissza az állásajánlataimat és menjek ápolásira anyuval,hiszen nemsokára meghal.Mellette voltam és a doktornő sem akarta elhinni amikor a következő alkalommal az eredmények nem lettek rosszabbak és hogy milyen jól van a mami.Akkor mondták hogy akár 1-2 évig is élhet ha igy stagnál a tüdejében az áttét.Kértem a tesóimat,hogy segítsenek mert ez már nagyon sok idő,1 keresetből megélni.Akkor kaptam az arcon ütést:te akartad ,te vállaltad CSINÁLD!
33. e2e3dd6eca (válaszként erre: 27. - 52fd553855)
2012. júl. 26. 15:52

Tudtam! :S

Bakker, neked is van egy családod. :(

2012. júl. 26. 15:51

Ez az az eset, amikor egy szülő eltart 3 gyermeket, 3 gyerek meg nem tud gondoskodni egy szülőről.

Pedig valamilyen szinten lehet hatóságilag kötelezni őket arra, hogy ők is beszálljanak (természetben vagy pénzben). Volt már olyan is, hogy a másik kettőnek le kellett mondania az örökrészéről (illetve az összegből levonta a bíróság a megállapított tartási összeget, és szinte semmit nem kaptak meg).

Mostanában nem vagyok ebben a témában jártas.

Mindenképpen jobban rá kellene lépni a hivatalos útra... Tudom, milyen kellemetlen :(

2012. júl. 26. 15:49
Lehet, hogy nagyon szélsőséges a hozzáállásom, de én a helyedben találkoznék mindkét testvéremmel, és nem túl emberséges hangon elmondanám a véleményem a viselkedésükről. Az ő édesanyjuk is, gondolom, értük is mindent megtett, ezért nekik is kötelességük viselni ezt a terhet, amit te egyedül vállalsz. Ha kell nekik az örökség, akkor most segítsenek neked ápolni édesanyátokat. És ha kell, ezt nem csak egyszer mondanám el, hanem addig amíg meg nem értik és fel nem fogják. Neked is van családod, róluk is gondoskodnod kell, anya is vagy és feleség is. Ez ne legyen kifogás az ő részükről..
2012. júl. 26. 15:48
És anyukád 24 órás felügyeletet igényel?
29. Zsú1965 (válaszként erre: 20. - 52fd553855)
2012. júl. 26. 15:47

Szerintem te most csak a lelked ápolását várod itt tőlünk, hiszen minden javaslatot csípőből vissza versz.

Ha már mindent kipróbáltál, újat más sem tud mondani neked, legfeljebb azt, hogy (bocsi érte, de) hülye vagy, ha hagyod magad kihasználni. És ezt szerintem az anyukád sem várná el tőled.

2012. júl. 26. 15:46
A Családsegítőben is tudnak neked segíteni, hogyan kaphatsz házi segítségnyújtást ingyen.
27. 52fd553855 (válaszként erre: 22. - E2e3dd6eca)
2012. júl. 26. 15:45
pontosan ezt mondták,hogy én akartam...
26. Mulan
2012. júl. 26. 15:45

Ápolónő az egyik lánya?

FELHÁBORÍTÓ!!!!!

És vette a bizonyítványát? Vagy hiányzott az óráról amikor az empátiáról és emberségről tanítottak?

25. Annie1130 (válaszként erre: 20. - 52fd553855)
2012. júl. 26. 15:44
Mindenféleképpen végrendelkezni kell, az eltartási szerződés az több szempontból is támadható, a közjegyzőnél hitelesített végrendelet az pedig felülír mindent.
2012. júl. 26. 15:44
Városban lakunk.A családsegítőket kérdeztem,de 24 órás szolgálatot ők sem tudnak biztosítani.Mi meg együtt élünk.Azt mondták évi pár nap amit be tudnak vállalni,de azt sem 24 órában.
2012. júl. 26. 15:44
Uhh. Hát én szégyelném magam a helyében. Ápolónő létére nem gondoskodik a saját anyjáról. Lehet azt gondolják, azért kapod az ápolásit, hogy gondoskodj róla..
22. e2e3dd6eca (válaszként erre: 19. - Zsikerika)
2012. júl. 26. 15:43
Megoldaná a problémáját a fórumindítónak? Nem. Ha meglenne az eltartási, joggal mondhatnák azt a testvérei, hogy te vállaltad, te akartad, csináld! Nem hiszem, hogy egy ingatlan többet ér az emberi szabadságnál, meg a családjánál. Majd lesz 10 év múlva egy ingatlana, üresen, csonka családdal. Remek kilátások! :(
21. Mulan
2012. júl. 26. 15:42

Nem tudom milyen helyen élsz.Falu, város.

Próbálj meg felkutatni ingyenes gondozást. Én is gondozónő vagyok egy ilyen egyházi szolgálatnál.Nem kerül semmibe, és segítünk mindenben amiben csak kell.

2012. júl. 26. 15:41

2 lány testvér.Az egyik ápolónő!!

Közjegyzőnél voltunk.Nem lehet kötelezni Őket.Szivből kellene hogy jöjjön.Végrendeletet kellene iratnom,de nagyon nehéz ezt anyunak elmondani.Szerintem csak felzaklatná.

azt mondták az orvosok ,hogy márciusban meghal(kétoldali tüdőáttét).Jelenleg is jól van,akár még 2 évig is elélhet ilyen ápolás mellett-azt mondták az orvosok.A korházban már meghalt volna.Ezt a testvérek is elismerik,mégsem akarnak segíteni.

2012. júl. 26. 15:40
De legalább az eltartási szerződésben rögzítenék, hogy az ápolásért cserébe az ingatlan, stb. örököse az ápoló lesz. Bár, lehet ápolási díjat nem kérhetsz, ha eltartási szerződést kötöttél...
18. e2e3dd6eca (válaszként erre: 9. - Z.Era)
2012. júl. 26. 15:37
Az csak egy papírforma, semmit nem ér. Az én anyám kötött anno öreganyámmal, aztán én tartottam el az öreglányt. Semmit nem jelent.
17. 52fd553855 (válaszként erre: 12. - Mulan)
2012. júl. 26. 15:37
Köszönöm és igazad van.nem lennék nyugodt,de nagyon kellene már egy kis nyugi.
16. zsikerika (válaszként erre: 11. - 52fd553855)
2012. júl. 26. 15:36
Ahogy írod, akkor sem fogják elvállalni, inkább otthonba adnák, azt meg úgysem hagynád - megjegyzem én sem. Lány vagy fiú testvéreid vannak? Menj a helyi szociális irodába, de a jegyző is adhat tanácsot... Eltartási szerződésről érdeklődj!
2012. júl. 26. 15:35

Nem értek a témához, de eltartási szerződést is köthetnél az anyukáddal, és ha jól tudom, már lehet a gyereket jogilag arra is kötelezni, hogy anyagilag támogassa a szülőjét, ami fedezhetné az ápolót, hogy te is pihenhess.

Ha már egyszer ennyire nem lehet a testvéreiddel normálisan megállapodni, akkor ott már úgyis elvitte az ördög a jó testvéri viszonyt, sajnos. Vagy talán kérdezz meg egy ügyvédet, hogy milyen lehetőségek vannak...

14. 52fd553855 (válaszként erre: 8. - Zsikerika)
2012. júl. 26. 15:35
kapok ápolásít havi 25 650 ft-ot.Semmire nem elég.
13. Z.Era (válaszként erre: 10. - C1e9612cd3)
2012. júl. 26. 15:34
Az eltartási pont erre van. De szerintem nem kell szólni nekik. Mi se szóltunk...
12. Mulan
2012. júl. 26. 15:34

Nagyon nehéz helyzetben vagy. Nem szép dolog hogy az édesanya felügyeletét így rád testálták a testvéreid. Nem csak a Te anyukád, a gondozása megosztott feladat kéne hogy legyen. Hiszen Neked is vannak szükségleteid az életedben. Pl. pár nap pihenés, család, feltöltődés.

Talán próbálj velük beszélni. Most nem érek rá, mert otthoni teendőim akadtak,amik fontosak számomra, és légy kedves vedd át addig a gondozását anyánknak,míg nem leszek. Bár nem hinném hogy eredménye lesz. Nekik így kényelmes.


Amúgy ha kapnál is pár nap szabadságot, akkor sem lennél teljesen nyugodt.Mindig azon járna az eszed,hogy minden rendben van-e körülötte. Hiszen Te vagy az aki ismeri minden gondolatát, igényét,szokásait. Ők honnan is ismernék? A látogatásaiktól? Az nem ugyanaz,mint a gondozása.


Fel a fejjel!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook