Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bankok és kamatok fórum

Bankok és kamatok (beszélgetős fórum)

20. 25d4b44717 (válaszként erre: 15. - Annie1130)
2012. júl. 26. 20:38

Egyetértek.

Én földet vennék ennyi pénzből és kiadnám bérletbe. Minden évben jól jövedelmez és az értéke állandóan nő.Anno 500ért vettem koronánként és most min.10e -t ér:-) árát meg már többszörösen megkaptam:-)

19. moonlight13 (válaszként erre: 4. - Kicsizé)
2012. júl. 26. 14:38
Ha egy évre kötöd le a pénzed, és előtte akarod felvenni, nem kapsz rá kamatot. Ha úgy gondolod, az 1 év letelte előtt van rá szükséged, kösd le több részben, pl. 1+8 milliót. Vannak 3X2 hónapos konstrukciók is, akkor felveheted 2 v. 4 hónap után is kamatveszteség nélkül.
2012. júl. 26. 14:28
Nem vagyok semmilyen ügynök, biztosítási meg pláne nem, csak láttam egy-két csúnya példát, hogy hogy jártak nagyon rosszul azok, akik a saját fejük után mentek és úszni próbáltak a rengeteg bank által kínált apróbetűs káoszban, így én csak a tapasztalataimat írom le. Közgazdász vagyok egyébként, de mégsem restelltem pénzügyi tanácsadóhoz fordulni, mert lehetetlenség átlátni a teljes piacot egy laikusnak. Senkit nem szeretnék ajánlani, sem reklámozni nem szeretnék cégeket, befektetési módokat, lehetőségeket, csak azért ha egy kicsit körülnéz az ember, könnyen beláthatja, hogy nem csak a betéti kamat létezik, mint alacsony kockázatú befektetés. (Azért írtam direkt, hogy alacsony kockázatú, mert nem régiben volt éppen a hírekben, hogy egy takarékszövetkezet csődbe ment...)
17. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 15. - Annie1130)
2012. júl. 26. 14:00
Hmm...ez úgy hangzik, mintha egy biztosítási ügynök lennél, ezzel a sejtetéssel.... szerintem a bankban lesz a legjobb helye ennyi pénznek, hidd el tapasztalatból beszélek, kevés a kamat, ez igaz, de legalább nem bukod el a pénzed holmi sokat ígérő beetetéssel.
16. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 11. - Annie1130)
2012. júl. 26. 13:57
Na de ilyet hol talál???!
2012. júl. 26. 13:13
Ez nem csak Magyarországon egy utópisztikus álom, hanem sajnos mindenhol a világon. ha az emberek valóban felfognák, vagy legalább elolvasnák az apró betűs részt, szerintem jelentős bevételtől esnének el a bankok. Sajnos így működik, illetve így nem működik ma a rendszer és nem tudunk mást tenni, mint evickélni ebben a nyakig érő bűzlő mocsárban. Egyébként 9 000 000 Ft biztos befektetésére nem egy bankot választanék, de ez csak egy vélemény...
2012. júl. 26. 13:07
Az EBKM amit ténylegesen kézhez kapok? Ha ez meg van csillagozva akkor gyanakodhatok?!
2012. júl. 26. 13:06

K&H-nál vezetek bankszámlát. Az átlagos utalás díjmentes, de gondolom van egy összeghatár ami felett már vérszemet kap a kék bank is.

Pénzbe kerül hogy hozzáférjek a pénzemhez!? A bankok tesznek szívességet nekem, mert náluk tartom a pénzem(és ők természetesen pénzt keresnek vele)?

Érdekes dolgok ezek.

2012. júl. 26. 12:58

Én leginkább az átlag emberek véleményére vagyok kíváncsi. A személyes tapasztalatokra.

A bank az az állatfajta amit nem igazán kontrollál az állam.

Hihetetlen, hogy nem érdeke a rendszernek átláthatóvá tenni a bankrendszert.

A megcsillagozott EBKM mutatók és a kamatszázalékhoz tartozó apró betűs részek helyett sima átlátható táblázatok alapján tájékozódhatna az ember ha betér egy-egy bankba. Nem érzem utópisztikus vágyálomnak.

11. Annie1130 (válaszként erre: 10. - 1f54aa1f71)
2012. júl. 26. 12:49
Egy profi pénzügyi tanácsadó az ügyfél érdekeit nézi, hiszen abból lesz a hosszútávú, nagyobb jutaléka, ha az ügyfél elégedett.Ezért írtam, hogy nem a kókler "kényszervállalkozó" tanácsadót kell megkeresni...tisztelet a kivételnek!
10. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 9. - Annie1130)
2012. júl. 26. 12:07

Ezt nagy tévedés, közeli ismerősöm is ilyenekkel foglalkozik és mindíg azt ajánlja azt tűnteti fel jobb színben, ahonnan több jutaléka lesz!!


Csak nekem ismerősnek ajánlja azt amivel én járok jobban!


Az ilyeneket inkább kerüld el!

9. Annie1130 (válaszként erre: 8. - 1f54aa1f71)
2012. júl. 26. 10:03
Én pont ezért javasoltam, hogy beszélj egy pénzügyi tanácsadóval (de ne a kókler, kényszervállalkozó "fajtából", mert hogy sok olyan is van). Nekik van rálátásuk az egész piacra, és nem kell 28 bankba rohangálni az információért.
2012. júl. 26. 09:12

Nekem az a tapasztalatom, hogy a kisebb bankok, takarékszövetkezetek nagyobb kamatot adnak, szóval, ha körbenézel a piacon azokat se hagyd ki.


Ennyi pénznél már megérné, ha bemennél több bankba és a lenti kérdést egy-két ügyintézővel megbeszéltéd.


Tudom, hogy ez sok idő, de ne feledd az idő pénz!!!

7. Ayna (válaszként erre: 4. - Kicsizé)
2012. júl. 26. 08:28

A pénz mozgatásának költsége abszolúte bankfüggő. Általában az utalás szokott lenni az olcsóbb megoldás, de sosem lehet tudni. Nem tudom melyik banknál vagy.

Olyan nincs, hogy kamat + EBKM. A kamat az kamat, az EBKM pedig az a százalékos összeg, amit ténylegesen kapsz.

A megjelölt kamat, mindig éves kamatot jelöl. Tehát hiába van valahol 3 hónapos akció, mondjuk 10 % - os kamattal, akkor is a 10% - nak, csak a 3 hónapra vonatkozó részét írják neked jóvá. De mondjuk te egy évre kötnéd le, tehát itt most ez nem játszik.

A hozzáférhetőség pedig konstrukció specifikus. Tehát általában a lekötésekhez nem lehet kamatveszteség nélkül év közben hozzáférni, így egy olyan lehetőséget kell neked nézni, ahol ez megengedett. Illetve, régen ha jól emlékszem az Erste engedélyezett ilyesmit sima lekötésnél. Kérdezd meg!

2012. júl. 26. 06:13

A kamat kb. hasonló mindenhol, így azt gondolom, hogy mindegy hol kötöd le. Menj be a legközelebbi bankba.

Jellemzően, ahol magasabb a kamat ott magasabbak a költségek is, így az esetleges magasabb kamat nyereséget elviszik a költségek.

Legtöbb esetben, ha futamidő vége előtt veszed fel a betétbe elhelyezett összeget, akkor vagy nem kapsz kamatot vagy sokkal kevesebbet kapsz.

esetleg érdemes megnézni akciós betét elhelyezéseket.

Van olyan, hogy 12x1 hónapra kell lekötni a pénzt és ez esetben elengedik a számla vezetési díjat.

A kamat adó mértéke jelenleg 16%, tehát az elszámolt kamatösszeget ennyivel csökkentik. Ha pl. 1000 Ft kamatot kapsz a lekötésre, akkor ebből kézbe kapsz 840 Ft-ot.

A CIB-nél most van egy akciós betét lekötés, ahol 8% a kamat (9.000.000x8%=720.000-16%=115.200, tehát megkapsz: 604.800 Ft-ot), persze biztos vannak itt is díjak (számlavezetési díj és társai, ezt a bankba meg kell kérdezni).

És természetesen mindenhol van KP felvételi díj vagy átutalási díj, ami mindenhol más, ezt is be kell kalkulálni. Ez csökkenti a bevételt.

5. Annie1130 (válaszként erre: 4. - Kicsizé)
2012. júl. 25. 23:58
Beszél egy független, profi pénzügyi tanácsadóval! Ő meg tudja neked mondani, hogy hol járnál a legjobban és még akár egy portfóliót is össze tud neked állítani, attól függően mennyire vagy kockázatvállaló vagy -kerülő.
2012. júl. 25. 23:49

9.000.000 forintot szeretnék lekötni 1 évre.

Sajnos még azt sem tudom pontosan, hogy ennyi pénz mozgatása (egyik bankból a másikba) mennyibe kerül. Átutalással vagy készpénzben felvéve olcsóbb.

Arról már nem is szólva, hogy kamat x% + EBKM mit takar pontosan, év közben hozzáférhető-e a pénz kamatveszteség nélkül?

Teljes és részidőszakos kamat, kamatprémiumok csak árnyalják az amúgy sem egyszerű képet.

3. Ayna
2012. júl. 25. 22:25

Én bankos vagyok, de erre a kérdésre sajnos nem tudok neked mást válaszolni, mint azt, hogy ahol a legmagasabb a kamat. :)

Ha nincs még sehol számlád, akkor nézd meg azt is, hogy hol a legkedvezőbbek a számlanyitási feltételek.

Ha van még kérdésed szívesen válaszolok, de csak holnap. Fáradt vagyok már nagyon. Főleg a pénzügyekhez. :)

2012. júl. 25. 22:24

Legtöbb helyen hasonlóak a feltételek, a lekötött pénzre nem túl magasak a kamatok. Persze érdemes több bankot összehasonlítani, főleg, ha nagy összeget kívánsz lekötni, mert ott a tized % különbség is nagyobb összeget jelent.


Bárhol kötöd le, a következő lekötés ugyanannál a banknál már kevesebb kamatot hoz, mert általában csak az új lekötésre adnak magasabbat.

2012. júl. 25. 22:16

Melyik banknál érdemes lekötni x millió forintot?

Minden bank weboldalán repkednek az érthetetlen hablatyok, sehol sem találni értelmes levezetést az egyszerű földi halandó számára, aki mondjuk nem hallgatott 2 évig pénzügyi ismereteket.

"x" összeget beteszel, "y" összeget kamatozik 1 év alatt, ebből "z" a kamatadó, tehát "w" pénzt nyersz a lekötéssel...

Hol érdemes most lekötni 1 évre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook