Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 7 hónapos baba hozzátáplálása fórum

7 hónapos baba hozzátáplálása (beszélgetős fórum)


20. f758a7200f (válaszként erre: 8. - Bowie)
2012. júl. 25. 16:44
Koszi:) es meg megvan a naplo, gratula a masodik babahoz! Es soha senkinek ne legyen eztan hovege:))))
19. moumouletsa (válaszként erre: 18. - Bowie)
2012. júl. 25. 14:18
köszike!
18. bowie (válaszként erre: 16. - Moumouletsa)
2012. júl. 25. 14:09
Jajj, mindenképp adj neki vacsi után..és nagyon jó pihenést kívánok éjjelre nektek.:))
2012. júl. 25. 14:07
köszönöm a tanácsokat,hozzászólásokat,ha valakinek eszébe jutt még valami,szivesen veszem.
16. moumouletsa (válaszként erre: 12. - Bowie)
2012. júl. 25. 14:03
nurofent en is hallottam,h fogzasra lehet adni,szerintem en is adok estere
15. bowie
2012. júl. 25. 14:03

Hát akkor bizti a foga miatt.

Próbáld ki neki a nurofent majd éjszakára, ha félted is amiatt, hogy gyógyszer, egy alkalom nem fog ártani neki, hidd el. Nem lesz nyűgös, nem fáj neki, és te is kialszod magad az éjjel.:)

Pedig a mi dokink olyan, hogy előbb pakoltatja hűtőfürdőbe a gyereket, minthogy lázcsillapítót ajánljon, tehát tényleg nem egy gyógyszerpárti, de fogzásnál azt mondta jobb a nurofennel a babának és az anyának is. Elég éjjelre, és aztán jobban visel mindent.:)

14. moumouletsa (válaszként erre: 12. - Bowie)
2012. júl. 25. 13:57
nyűgös éjszaka sírva ebred többször
13. moumouletsa (válaszként erre: 10. - Bowie)
2012. júl. 25. 13:55
nem hiszem h fáj a torka,mert cicizik
12. bowie (válaszként erre: 9. - Moumouletsa)
2012. júl. 25. 13:54

Azt nem tudom..de attól elvileg lázasodhat is, szóval biztos öklendezhet is tőle.:)

Nekem anno azt mondta a dokim, hogy adjak neki fogzásnál pici nurofent..sokan fújtak rám akkor ezért, de nem volt egy nyűgös napunk, egy nyűgös éjjelünk sem a foga miatt.

11. moumouletsa (válaszként erre: 5. - F758a7200f)
2012. júl. 25. 13:54
irod,h nem fog függő,de nálunk 1hete jött ki az első foga,és előtte pár nappal kezdet öklendezni.a higitast azt megfogom probalni. köszi a tanacsot
10. bowie (válaszként erre: 7. - Moumouletsa)
2012. júl. 25. 13:52
És a borsót is ette már ezelőtt? Lehet került bele pici héj, és azért csinálja. Vagy nem éhes, vagy tényleg nem szereti..és most minden kajára azt hiszi, hogy azt adod neki.:)) Várj vele, és majd uzsonnaidőben vagy holnap megpróbálod megint. De szerintem, ha fájna a torka, akkor nyűgös is lenne.
2012. júl. 25. 13:46
még eszembe jutott valami,a fogzástól öklendezhet? mert 1 hete jött ki az első foga.mert már a kedvec kajáitól is öklendezik, csak a cicit fogadja el
8. bowie (válaszként erre: 6. - F758a7200f)
2012. júl. 25. 13:45

Hát már az enyém is dirrektbe csinálja csak..már 6 éves múlt.:))) (most épp limonádét készít magának) De 5-6 hósan már simán elcsócsálta, elszopogatta a babapiskótát is.


Szóval nálunk tuti nem a szemcsés kaja zavarta, hanem nem szerette.:))

Gribedli..neked van valamilyen naplód? Hűű..régesrég olvastam már, egyszer régen, a google-n keresztül akadtam rád, és, hogy olvasni tudjalak regiztem egy névvel ide, amiről azóta sincsen fogalmam sem már. Hozzá se szóltam az írásaidhoz, meg semmi, de nagyon sokat segítettél, és nálunk már nincs hó vége, és várom a második babámat.:)) Szóval köszi.:)

7. moumouletsa (válaszként erre: 2. - Bowie)
2012. júl. 25. 13:43
szia.ma kruplit és zöldborsot csinaltam .borsot pűrésítettem és szitán is át nyomtam,de a kruplit csak folhagymanyomoval törtem át.,és a 3dik falatol öklendezet.Utána hiába pépesítettem nem fogadott el kanalast.de olyan bebikajától is öklendezik amit addig szeretet.
6. f758a7200f (válaszként erre: 4. - Bowie)
2012. júl. 25. 13:30
Enyémek, ha nem ízlett, csak fintorogtak vagy sírtak (és nem ették meg). Esetleg a nagy szokott öklendezni, de ő már nagy és direkt csinálja:)
5. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Moumouletsa)
2012. júl. 25. 13:27
Az öklendezés olyankor tipikus amikor túl nagy szemcsés a kaja az ő igényeihez képest és nem tudja lenyelni. Ez nem fogfüggő, 3 gyerekem van, minden gyerek máshogy kezeli a darabos dolgokat sőt, van amelyiknek, még ha van is már foga, idegesítő a reszelt alma, de van akinek a turmixolt alma is túl "darabos" ilyenkor higítani kell vízzel. Minél folyékonyabb kaját kell neki adnod. Pl. a lányaim 5-6 hónaposan (picúr 6 hónapos de már eszi) elfogadták a babatésztát, a fiam másfél éves koráig öklendezett, de aztán rohamos gyorsasággal behozta a lemaradást. Szóval figyeld meg, hogy szinte mindig olyankor öklendezik a tied is, mikor egy kis szemcse idegesíti, vagy eleget evett már és nem kell neki (de ha az elején is csinálja, akkor túl sűrű a kaja)
2012. júl. 25. 13:02
Már csak azért, mert anno a kisfiam minden zöldséget, gyümölcsöt, pudingot imádott, aztán a banános tejpéptől meg öklendezett és kiköpte..utána alig akarta elfogadni a megszokott gyümölcsöt is, mert sztem azt hitte megint azt a rosszat adom neki..:)) És érdekes, de a banánért azóta sincs oda, pedig tényleg nem válogat és mindent megeszik...
2012. júl. 25. 12:59

Lehet fáj a torka és emiatt nehezen megy a nyelés. Vagy nem ízlik neki az étel. Az én fiam mindig akkor öklendezik, ha nem ízlik neki valami vagy már jól lakott.


www.hozzataplalok.blogspot.com

2012. júl. 25. 12:59

Esetleg adtál neki valami újat?

Vagy konkrétan mi az, amitől öklendezik, milyen kanalas kaja?

2012. júl. 25. 12:53
6 hónapos koráig csak anyatejet adtam a babának.Eddig egész szépen ment a hozzátáplálás,de az elmult egyhétben öklendezik a kanalas kajától.Valakinél volt már ilyen? Mi történhetet? Miért csinálhatja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook