Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a gyerekem két éves korában beadom bölcsibe, akkor le kell mondanom a gyedet, de igényelhetem a gyest? fórum

Ha a gyerekem két éves korában beadom bölcsibe, akkor le kell mondanom a gyedet, de igényelhetem a gyest? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 24. 21:27
Igen, ha max. heti 30 órában dolgozol.
2012. júl. 24. 21:19

A GYED max. a gyermek 2 éves koráig jár, így ha betöltötte a kettőt, akkor nem kell lemondani, automatikusan megszűnik.

A GYES a gyermek három éves koráig jár, max heti 30 órát lehet dolgozni mellette (illetve otthon korlátozás nélkül).

2012. júl. 24. 21:16

Köszi a válaszokat!

Igen dolgozni megyek 4 vagy 6 órába,és úgy tudtam én is,hogy akkor jár a gyes,csak nem tiszta,hogy akkor most menjek be az oep-hez mondjam,hogy dolgozni fogok lemondom a gyedet,és szeretném igényelni a gyest?

2012. júl. 24. 21:10
Ha 6 órában vagy /leszel bejelentve akkor kapsz még gyest. Érdemes kiszámolni, hogy a jobb, hogy 6 óra + gyes vagy a teljes munkaidős fizetés.
2012. júl. 24. 21:09
igen,de csak 4-6 órás munkánál jár a gyes, aki 8 órában dolgozik,attól tavaly áprilisban elvették..
2012. júl. 24. 21:09
Jár a gyes. Gyes mellett max. 6 órában lehet dolgozni.
2012. júl. 24. 21:05

4-6 órás munkaidőre jár a gyes nem?


de igen kell munkahely mindenképpen. Papírt is kérnek onnan.

2012. júl. 24. 21:04
Igen! a beszoktatás elkezdése előtt le kell mondanod a gyedet, és igényelheted a gyest (pont ebben a cipőben járunk mi is)
2012. júl. 24. 21:04

Én úgy tudom, hogy csak akkor mehet bölcsibe a gyermek, ha visszamész a munkahelyedre.

De ha visszamész, akkor az új törvények szerint, már nem jár a GYES.

De vannak olyan bölcsik, ahol el lehet intézni, hogy felveszik a gyermeket, akkor is, ha nincs munkahelyed.

2012. júl. 24. 21:01
Ha a gyerekem két éves korában beadom bölcsibe, akkor le kell mondanom a gyedet, de igényelhetem a gyest?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook