Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kamaszok otthon fórum

Kamaszok otthon (beszélgetős fórum)


1 2
51. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 50. - 5674644b5d)
2012. júl. 25. 19:26

Nem kimondottan Rólad beszélek/írok, hanem általánosságban.

Nekem mondjuk nem csak nyáron kellett porszívózni, hanem mindig. De ez rutin volt. Anya főzött, én takarítottam, ha összefutottunk, vitatkoztunk egy sort. Nem tudom, hogy alakult így, biztos valami alku tárgya volt és elfelejtettem, hogy már abba lehetne hagyni.


Vágom, hogy nem azonnal lesz felnőtt az ember, pocsék is lenne, de kellenek azok a fránya hibák.


Kíváncsian várom a majdani gyerekem kamaszkorát és a mi hozzáállásunkat :))

50. 5674644b5d (válaszként erre: 49. - 4d5610bcc4)
2012. júl. 25. 18:43

Valóban szélsőséges példát hoztam fel, de csak azért, mert valaki szerint ha egy szülő elvárja a 15 éves gyerekétől, hogy mondjuk kipórszívózzon a nyári szünetben, akkor annak a gyereknek nincs gyerekkora meg már rögtön cseléd kategória.


Egyébként nem tudom igazából miről beszélsz: ha én azt mondom valakire, hogy félig felnőtt, akkor elég idősnek tartom ahhoz, hogy pl takarítson otthon és ahhoz is, hogy maga válassza meg a barátait. Ugyan akkor igaz, hogy vannak döntések, amiben nem engedhetnek nekik és megszorításokat kell alkalmazni, mert fokozatosan válunk felnőtté, értünk meg bizonyos helyzeteket és érünk meg arra, hogy ezekben a helyzetekben dönteni tudjunk. Senki nem úgy lesz felnőtt, hogy este lefekszik és reggel bölcs férfiként/nőként kell fel.

49. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 48. - 5674644b5d)
2012. júl. 25. 17:50

Ezt hívják nem létező gyerekkornak. Nem a szélsőséges eseteket kell nézni egy szülőnek, hanem egy egyensúlyt kialakítani a gyerek életében. Mindezt úgy, hogy ne érezze magát kiszolgáltatottnak.


Szeretem amikor valakit félig felnőttnek tekintenek a takarításra, a vásárlásra, de arra, hogy megválogassa a barátait már nem ;)Ez így nagyon pontos... Az otthoni feladatsor a felnőtt felére jut, a megszorítások meg a gyerek felére mi? :))

2012. júl. 25. 17:21

Cselédség??? Mert egy félig már felnőttnek tekinthető ember elmosogat, bekapcsolja a mosógépet vagy kiporszívózza a lakást? Ha napi 1 órát töltenek házimunkával bőven van még idejük gyereknek lenni, főleg nyáron...


Egyébként mondok jó példát a cseledségre: 7-es voltam mikor egy akkori osztálytársnőmnek meghalt az apukája. Kettő kisebb testvére volt anyukájának meg 2 munkája, hogy eltudja tartani őket és betudja fejezni az akkor még csak félig kész házukat. Egyik napról a másikra lett: takarító, szakácsnő, babysitter, kertész stb és persze diák is volt egyben. Neki aztán nem volt nyara, táborozás, csavargás stb még osztáykirándulni se jött, mert nem volt ki vigyázzon az akkor 5 és 8 éves kis tesókra és bizony ez így ment nála gyakorlatilag a középiskola végéig.

47. a54d2c2a30 (válaszként erre: 45. - 5bfba16667)
2012. júl. 25. 11:09

Egyetértek. A 11 éves gyerekem sem cseléd azért, mert minden héten egyszer kitakarítja a szobáját, kétszer felporszívózza, esetleg így a nyáriszünetben, ha sok a szabadideje segít nekem egy kicsit.

Gyerekkoromban ez természetes volt, hogy vannak feladataim, nem éreztem magam cselédnek, hanem úgy éreztem segítek anyukámnak, hogy amikor fáradtan hazaért a munkából ne kelljen rögtön a mosogatással kezdeni. Belefért a napomban, pedig én is szerettem délig aludni, barátnőzni, strandolni, de amit kellett azt megcsináltam.

46. voltam...leszek (válaszként erre: 45. - 5bfba16667)
2012. júl. 25. 10:45
Igen, a 12 éves még gyerek. De attól még lehetnek feladatai. Ha ebben a korban nem szokják meg, kamaszkorban hiába kérjük számon...:)
45. 5bfba16667 (válaszként erre: 44. - Voltam...leszek)
2012. júl. 25. 10:26

A felsoroltjaim közül egyik sem. A 12 éves még szerintem igen az.. (a fórumindító ikerpár gyerkőcei).


Viszont azzal egyet értek, hogy az, hogy 15 perc alatt elmosogat valaki, attól még nem lesz cseléd. Különben minden Anyuka az..

44. voltam...leszek (válaszként erre: 43. - 5bfba16667)
2012. júl. 25. 10:20
Szerintem egyik sem gyerek már....attól, hogy vannak kötelességei valakinek, az nem azt jelenti, hogy cseléd...szerintem.
43. 5bfba16667 (válaszként erre: 37. - Muraja)
2012. júl. 25. 10:11
Igen, de hol van meghúzva a határ? Ki még gyerek? a 15? a 16? a 20? 25??
42. voltam...leszek (válaszként erre: 41. - Muraja)
2012. júl. 25. 09:29
Azért valljuk be, a kamaszok többsége a közösségi oldalakat látogatja egész nap...és ez annyira elveszi a drága idejét, hogy semmire másra nem marad ideje. Ettől pedig nyugodtan el lehet tiltani...
41. Muraja (válaszként erre: 40. - Annette)
2012. júl. 24. 23:19

Köszönöm hogy megertettel mer sajnos sokan felre ertennek .

Igazan nem rosszban gondol az ember pl. evvel szamitogep szankciokal - miert nem lassak a szulök hogy ez egy csodalatos nagy tudasal biro könyvtar es hol minden kerdesre talalnak valaszt hol minden nyelv tudashoz valo hozza veres tathato st.

Miert sokan eppen evvel buntetik a gyerekeket fiatalokat hogy korlatozzak vagy letiltjak a " gepröl"

Meg kell csal magyarazni okosan hogy merre fele induljanak .

40. Annette (válaszként erre: 37. - Muraja)
2012. júl. 24. 23:07
Teljes mértékben egyetértek, ha már olyan korba érnek úgyis eszükbe jut maguktól is a dolog, így meg csak szankciókkal, rábeszéléssel lehet elérni, aztán marad a sok rossz emlék. Azok pedig nagyon nem tesznek jót a szülő-gyerek viszonynak.
39. andi6020 (válaszként erre: 38. - Röplabdás)
2012. júl. 24. 21:14

Igen, látom, már továbbhaladtam, bocsi.


De tényleg, ez nekik sem egyszerű időszak. Sőt! :D

38. röplabdás (válaszként erre: 26. - Andi6020)
2012. júl. 24. 20:37
Azt gondolod, hogy minden fekete vagy fehér. Ezzel ezért abszolút nem értek egyet! Ne csak a fórumindító írást olvasd el hanem javasolom a többit is!
37. Muraja
2012. júl. 24. 20:29

Mindennek megvan az ideje ! gyerek legyen gyerek az a szep kor gyorsan elillan .

Ha az ember ingyen cseledett csinal a gyerkeböl az mar sajnalatos , nem szabad soha elfelejteni hogy a gyerek nem sajat maga joszandekaval kerte magat e vilagra .

Ha itt van akor szeressuk , jatszva tanuljon es tanulva jatszon .

Ma az en gyerekim a sajatjait igy nevelik es boldogak.

Megjön a szumukra is a szurke hetköznap a felnöt eletukben hat miert is idö elött baxtasam öket ?

Nem ezt nem erdemli meg egyik srac sem .

36. mirror
2012. júl. 24. 20:14
26 vagyok, tehát élénken él bennem minden ami a kamaszkorral volt kapcsolatos. Lázadtam, utáltam mindenkit és mindent csak az volt fontos amit a barátok mondtak. DE! Mindig minden körülmények között segítenem kellett otthon, akár buli után is, főzni mosni takarítani stb. ez alap! Utáltam az egészet (ahogyan azt minden kamasz utálja) de megcsináltam mert meg kellett! Aztán a főiskolán meg örültem, mert sokkal többet tudtam a háztartásról mint akikkel együtt laktam, még egy tükörtojást sem tudtak csinálni... Nem mondom hogy a szüleimnek könnyű volt, de nekem sem...
35. Annette (válaszként erre: 10. - Röplabdás)
2012. júl. 24. 20:10
Én nem tenném a helyedben. Kb ugyanezt csináltuk a bátyámmal, de köztünk 9 év van, szóval így mégjobban kikészítettük anyut, de ő egy szót sem szólt abban a fél-1 évben amíg "hülyék voltunk". Most pedig ha hazajön nem tudja hogy rejtvényt fejtsen, vagy a tv elé üljön, mert mindent megcsinálok estére. Van egy ilyen kattanás mindenkinél, addig úgyis hiába próbálkozol..
2012. júl. 24. 20:03

Én ( szintén nagycsaládos ) azt mondom, aludjon délig, ez életkori sajátosság. Az is az, hogy lázadjon, és ne akarjon semmit sem csinálni...

De a szabályokat mi hozzuk. Én leülnék, és elmondanám Nekik ezeket a szabályokat. MErt ez sem Neked nem jó, sem nekik, hogy egy elégedetlen anyukát látnak.

A legfontosabb, hogy következetesen be is tartsátok ezeket, és ne csak nyáron.

2012. júl. 24. 19:54

Nem védeni akarom őket, de leírom, mert magamon tapasztaltam... 28 éves vagyok, tehát nem olyan régi a dolog számomra.

Sosem voltam rendmániás, sőőőőőt! Amit lehetett, kihagytam. Vagy csípőbőlment a válasz: Mindjárt! (persze soe értem el a mindjárt-ig! El is felejtettem az egészet!

Közben végeztem a sulival, majd Pestre kerültem melózni. Röhej, de a jövő nemzedéke volt rámbízva! Rltelt pár év, s most újra hazajöttem a saját babámmal. És mit látok? Anyum ül a gép előtt egész nap, szó szerint. A kerten 160 centin áll a gaz, a konyhában az egyhetes mosogatnivaló. Mit csinálok, nekiállok felszámolni a káoszt 3 héttel a szülés után... Ezért meg persze baxtat, hogy nekem feküdnöm kellene... Na ja, tényleg, csak akkor megesz a kosz!

De hogy kicsit segítene... Áhh, azt már nem

2012. júl. 24. 19:48

Nálam lustább és szemtelenebb kamasz nem kellett. Én már 14 évesen bepasiztam, és csesztem mindenre, Azelőtt is, mert kinyalták a fenekem otthon, és jót röhögtem. Nem csináltam semmit soha. Ha anyám azt mondta nézzem ahogy főz, tanuljam meg, mit adok majd a családnak enni? Az volt a válaszom, majd elmegy étterembe. :D

16 évesen sajna egyedül maradtam, és megtanultam mindent, ami létezik. A kényszer nagyúr! :)))

31. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 28. - C1e9612cd3)
2012. júl. 24. 19:44
Én inkább apás voltam. Tudott titkot tartani :)) Anyukámmal sok sok fölösleges hatalmas cirkuszunk volt, amit bizonyos szemszögből bánok, mert rengetegszer megbántottam, de sokat tanultam belőle és tudom, hogy mit nem fogok tenni szülőként.
30. megryan (válaszként erre: 29. - Megryan)
2012. júl. 24. 19:41
Hozzáteszem tőlem is elvárták 6-7 éves koromtól hogy segítsek boltba menni, mosogatni, panírozni, teregetni, üveget visszvinni stb. Én is elvárom most 5-8 éves gyerekeimtől, így természetes lesz nekik 16 évesen hogy vannak feladataik.
29. megryan (válaszként erre: 1. - Röplabdás)
2012. júl. 24. 19:37

Ha 5-6 éves korától megkéred a segítségre, akkor talán eszébe jut. Ha nem akkor megkérheted rá. Ha addig nem kérted, akkor bizony bajban vagy.

Minden kamasz szüleinek ajánlom olvasásra Ross Campbell: Dühöngő ifjak és Nehéz évek című könyveit

28. c1e9612cd3 (válaszként erre: 25. - 4d5610bcc4)
2012. júl. 24. 19:37

de van :))) én visszazsaroltam anyámat, h ha enm kapom meg azt a pólót, amit kinéztem (nem volt olcsó), nme vagyok hajlandó segíteni. Addig cirkuszoltam, h anyu adott pénzt, én megvettem, majd mikor meg kellett volna fogni a kapanyelet és segíteni, közöltem, h nincs kedvem :)))) Vigyorgok, ha visszagondolok, de azért igazi mocsoknak érzem már magam... De iylen a kamaszkor.... Kinőttem, mint mindenki :)))

És igaz! szigor, és minden ellenére a bizalom a legfontosabb! Az összezörrenések ellenére, én is mindig, mindent meg tudtam beszélni anyuval! És ennél fontosabb nincs!

27. andi6020 (válaszként erre: 13. - Röplabdás)
2012. júl. 24. 19:37
Jajj már! Kamaszok! Éljétek túl ezt az időszakot.
26. andi6020 (válaszként erre: 1. - Röplabdás)
2012. júl. 24. 19:35
Amit főztél, edd is meg. Ha ilyen, az azért ilyen, mert ilyenre nevelted.
2012. júl. 24. 19:33

Biztos vagyok benne, hogy bármilyen kezelhetetlennek tűnnek is, nem olyan ganék, mint amilyen én voltam.


Engem mindig oda tettek elvégezni ezt, azt mert ha nem A.: cirkusz, B: nem mész sehová, de megyek, ergó cirkusz. A cirkusz engem akkoriban marhára nem zavart. Amiért megcsináltam, hogy más fejéhez vágjam. Ez nagy öröm egy szülőnek.


Nekem nincs gyerekem, még. A mostani elképzeléseim szerint, egy gyereket hagyni kell, hadd menjen ebben a korban. Persze szemmel tartani, úgy, hogy Ő ne érezze. Velem apum ezt csinálta, és nem lettem sem drogos, sem hulla. Akkor nagyon sokat számított az Ő bizalma.


Amúgy életem legjobb nyarai azok voltak, amikor nem dolgoztam. Erre van a gyerek kor. Szerintem.

24. Kat1
2012. júl. 24. 19:30

Jól van! Megnyugodtam, hogy nem csak nálunk zajlik így az élet :)!

Egyébként én készítettem rendszert papírra, hogy kinek mit kell megcsinálni. Kinyomtattam és kiakasztottam a szobájukban jól látható helyre!!! Nem zavarta őket :)!

Mi a Párommal már feladtuk, hogy elvárjuk az önállóságot tőlük, mi sem voltunk azok. Viszont utasítjuk őket. Ugyanis, ha szépen kérjük, akkor elfelejtik megcsinálni :)! Ha szigorúan rájuk van parancsolva, akkor már mennek is! Pedig tudják, hogy nálunk rugalmasabb szülők nincsenek a földön. Mi meg mosolygunk, hogy hát, ha ez kell....?!

Olyanok, mint az ovisok, feszegetik a határaikat :DDD!

23. 9ec59d8582 (válaszként erre: 16. - Röplabdás)
2012. júl. 24. 19:26
Elképzelhető, hogy "leszúrtad" bármikor is őket, hogy pl. mosogatni, teregetni nem úgy kell, hanem... ?
22. c1e9612cd3 (válaszként erre: 18. - 5bfba16667)
2012. júl. 24. 19:26
erre mondta azt az én nagyanyám mindig, amikor kamaszként én is iylen voltam, h majd a saját konyháján megtanulja! És igaz!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook