Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » IR-esek, PCOS-esek! Miért lehet ez szerintetek? fórum

IR-esek, PCOS-esek! Miért lehet ez szerintetek? (beszélgetős fórum)


2012. júl. 25. 19:45

Köszönöm. :)


Szerintem maradok a szájnál. :)

16. Vigyorex6 (válaszként erre: 15. - Napocskaszemű)
2012. júl. 25. 15:09

Én szájban mértem, nyelv alatt. A görbém mindent elmondott, amit kellett. Digivel mértem, de pontosabbnak tartják a higanyosat.

Lehet mérni hüvelyben és végbélben is, de az elsőt fertőzésveszélyesnek tartják sokan, az utóbbit pedig gusztustalannak.

15. napocskaszemű (válaszként erre: 14. - Vigyorex6)
2012. júl. 25. 14:59
Igen, ezt már tudom, de azt nem, hogy akkor gondolom csak a szájban lehet a legmegbízhatóbb. A nyelv alá kell szorítani? A higanyos a legjobb, igaz?
14. Vigyorex6 (válaszként erre: 13. - Napocskaszemű)
2012. júl. 25. 14:54

Akkor szépen megy le a teszto.

Biztató!

Gondolom utánanéztél, de a hőmérőzést ébredéskor, még mielőtt felkelnél az ágyból, hasonló időben, és NEM hónaljban végezzük.

2012. júl. 25. 14:51

Köszönöm a választ. Értelek.


Megpróbálok utána nézni ennek a váltószámnak.

Na ja a tesztoszteronomat 4 hónapja 3.1-nek mérték....:(


Az Lh-Fsh aránya is csak az előzőekhez képest jobb, de azért valóban nem a legszuperebb.


Akkor a köv. ciklustól nekiállok hőmérőzni is.

12. Vigyorex6 (válaszként erre: 10. - Napocskaszemű)
2012. júl. 25. 14:32

A hőmérőzés és az ovuteszt azért jó, mert így uh nélkül is tudod, hogy mikor volt ovud, mert ez a 21. napi progimérés annál működik, akinél szabályos 28 napos a ciklus. Ha most teszem azt lesz egy 33 napos ciklusod, akkor érthető, hogy nem mutatott semmit. Nem szabályos ciklusú nőknél úgy szoktak progimérést végezni, hogy PÉ + 7 napra veszik le a vért.Másrészt sokaknál (nálam is) a luteális fázis hossza nem éri el a 12 napot sem, így lehetetlen a teherbeesés.


Amit én látok, hogy az Fsh/Lh értékeid nem 1:1 arányban viszonyulnak egymáshoz.

A tesztoszteronodat 1 közelébe kellene levinni.

Sajnos a prolaktinnak nem tudom a mértékegység váltását. A tiéd másban van megadva. Az enyémre azt mondta Tűű doki, hogy akkor jó, ha egy számjegyű.


IR kérdésben én is látom a sanszot már csak az éhomi inzulinból is.

A második terhelésnél pedig már a 120-as cukrod is bemegy az éhomi alá.

11. napocskaszemű (válaszként erre: 8. - Szamó)
2012. júl. 25. 13:51

Köszönöm a kedves szavakat, a biztatást! Én is ezt kívánom minden pcos-el együtt élő sorstársamnak. El fogom olvasni a történeteket és a fórumba is benézek.


Jó egészséget Nektek!

10. napocskaszemű (válaszként erre: 9. - Vigyorex6)
2012. júl. 25. 13:46

Szia!


Hogyne, ez a 3. napos eredmény:


TSH: 1320 mIU/L...................0,400-4000

LH: 6,00 U/L......................2,12-10,89

FSH: 5,25 U/L.....................3,85-8,78

PROLAKTIN: 180,1 mIU/L............70,8-566,5

TESZTOSZTERON: 1,7 nmol/L.........0,4-2,6

KORTIZOL: 307,2 nmol/L............185-624

(a kortizol 6 éves kor felett délelőtti referencia értékben így szerepel-így szerintem jó. Délután <276, de nekem de.10-kor vették le a vért)

DHEA-szulfát: 2,51 nmol/L.........0,49-10,61

ÖSZTRADIOL: 159,3 pmol/L..........99,1-447,9


Ezek az eredményeim sokkal jobbak lettek, mint a régebbiek, bár a nőgyógyász szerint kicsit magas a kortizolom...nem tudom :(

Az endrokinológus szerint viszont relatíve kicsit alacsony az ösztrogén és még mindig a DHEA is.


Pénteken ismét megyek progeszteron mérésre, bár nem lenne ideális ilyen késői peteérés, de bízom benne, mert legalább lenne.

Eddig engem mindnki lebeszélt a hőmérőzésről, mert nagyon össze-vissza voltak a hormonjaim, meg a ciklusom hosszai....lehet már belekezdhetnék...ezt sem tudom...

A legtöbb ciklusom 30-34 nap között ingázik, de márciusban rám tört egy 27 napos is....:) Tehát baromira nem pontos. Leginkább átlagban 32. napos. Már úgy vagyok vele, hogy legalább van.


Glükózzal terhelt inzulin mérésem egy éve volt, azóta egyszer volt még, de az csak egy szendviccsel volt megterhelve....utóbbi jó volt, az 1 évvel ezelőtti meg így nézett ki:


Inzulin 0: 6,01 uU/mL..............2.60-24.90

Inzulin 120: 35,76 uU/mL

Cukor 0: 5,0

Cukor 120: 6,7


Ezzel az értékkel 2 doki mondta azt, hogy nem vagyok IR, majd a 3. mondta meg, hogy dehogynem.


Ezt a terhelést meg februárban csináltattam, egy szendvics és direkt tejes hosszú kávé elfogyasztásával. Ekkor a Merckformint még csak 1 hónapja kezdtem szedni.


Glükóz fluoridos 4,5 mmol/L 3,5 - 6,1

Glükóz terhelés 60' 5,1 mmol/L 3,1 - 10,5

Glükóz terhelés 120' 4,0 mmol/L 3,1 - 7,5

Inzulin 5,5 mIU/L 1,9 - 23,0

Inzulin terhelés 60' 14,8 mIU/L

Inzulin terhelés 120' 4,0 mIU/L

HOMA-IR 1,1 - 4,4


Aug. végén megyek Tűű dokihoz (most először) és bízom benne én is majd olyan jó tapasztalatokkal jövök el, mint amiről annyian írnak.


Az a fura még nekem, hogy ebben a ciklusban megint szinte kis tincsenként hullik ki a hajam, míg eddig is igen hullott, de most még inkább rákezdett. :(((


Ne haragudj, hogy ilyen hosszú voltam, de ez most kijött, eléggé padlóra küldött ez a "0" progeszteron szint. Nem értem, ráadásul a gombóc is erősebb a torkomban. Pedig már a tsh-t3-t4-emet 2 havonta nézik és hála Istennek mindig jó....pénteken nézetek vasat is AZ BIZTOS! :)

9. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Napocskaszemű)
2012. júl. 25. 08:39

Szia!

Be tudnád másolni a hormoneredményeidet?

Annyi még, hogy görbét vezetsz-e a hődről, és hány naposak a ciklusaid?

8. Szamó (válaszként erre: 6. - Napocskaszemű)
2012. júl. 24. 21:52

Igen, igazi csoda!!!

Ha van kedved, akkor olvasd el 3 terhességemről szóló cikkeimet...... De tényleg, csak ha van kedved! Sok küzdelem árán, de teljes család lettünk :))) 2 gyönyörű fiam van és egy szuper férjem!


Kívánom, hogy neked is valóra váljon az álmod és a lehető leghamarabb pocidban rejtőzzön a kis "csoda"!


Egyébként sajnos sokan vagyunk pco-sok.... indítottam anno egy fórumot is, nézz be, olvsagass vissza, 2007-ben kezdtük.....

7. napocskaszemű (válaszként erre: 5. - Tundike77)
2012. júl. 24. 18:55
Köszönjük a drukkot. Tényleg nagyon aranyos a kislány. Édes kis pofija van. :)
6. napocskaszemű (válaszként erre: 3. - Szamó)
2012. júl. 24. 18:53

Szia!


Köszönöm a választ.

Már ez is nagy segítség volt így még jobban hiszek abban, hogy velünk is megtörténhet a "csoda"! :)


Gratulálok Nektek is, jó egészséget!

5. tundike77 (válaszként erre: 4. - Napocskaszemű)
2012. júl. 24. 18:53
köszönöm,aranyos vagy :) a képeim között ott van a kis csodánk:) ezekkel a teákkal ilyen tündért lehet összehozni :) szorítok nektek,minden jót :)
4. napocskaszemű (válaszként erre: 2. - Tundike77)
2012. júl. 24. 18:51

Szia! Köszönöm a választ és a jó tanácsokat. Sokat olvastam már a teáról, de még nem vettem rá magam azonban most azt érzem, hogy a következő ciklustól elkezdem inni. A maca vibe-t is beszerzem. Eddig én csak barátcserjét szedtem meg rengeteg más vitamint, de akkor ezeket is elkezdem hátha segít.


Szívből gratulálok a gyermekhez, jó egészséget és sok boldogságot kívánok Nektek!

2012. júl. 24. 18:38

Szia!


Rólam 2007-ben derült ki, hogy pco-s vagyok. Sajna ennyire nem sikerült belemélyednem a részletekbe, gőzöm sincs, hogy mit jelentenek, amiket írtál......


DE!


Amikor kiderült, a dokim azt mondta, hogy menjek a Kaáli-ba, mert nincs peteérésem (vérvétel alapján!), páromnál is baj van. Elkeseredtünk. 2 hét múlva sem jött meg a mensi. És láss csodát!!! Terhes voltam!!! Abban a hónapban, amikor a labor szerint nem volt peteérésem!!!! Aztán lett még egy terhességem, mindenféle gyógyszer, hormon, UH nélkül :))))



Fel a fejjel!!!!

2. tundike77 (válaszként erre: 1. - Napocskaszemű)
2012. júl. 24. 18:32
szia! a gyógyszerek mellett kezdj el szedni maca vibe-t,e vitamint,és menstruáció után igyál cickafarkfű teát peteérésig,peteérés után palástfű teát.menstruáció alatt nem kell teát inni. a maca vibe-t ajánlanám neked is és a párodnak is. a nőknél segít a peteérésben, a férfiaknál meg növeli a spermaszámot. én is ugyanaz vagyok ,mint te, 7 év szenvedés,és 2 vetélés után nekünk ez 3 hónap alatt segített,hogy babás legyek. a palástfű teát idd a terhesség feléig,de legalább 16. hétig,megelőzve a vetélést. a terhesség és a szülés mondjuk úgy problémamentes volt,ami baj volt az nem a betegségemmel függött össze. de elárulom,h mind a pcos,mind a ir-em megmaradt szülés után,sőt rosszabbak az eredményeim,pedig azóta már rengeteget fogytam,kevesebb vagyok,mint a terhességem előtt,de most már csak szinten akarom tartani az állapotomat a gyógyszerekkel és a diéta+tornával. mi már nem akarunk még egy babaprojectbe belevágni,neveljük fel a kis Királylányunkat egészségben :) sok sikert kívánok,esetleg ha van még kérdésed,írj nyugodtan akár privátba :)
2012. júl. 24. 18:06

Sziasztok!


A segítségetekre lenne szükségem. Ir-em és Pcos-em van. Január óta vagyok 3-as kezelés alatt. Áprilisban és májusban volt peteérésem pedig még rosszabbak voltak a hormonjaim is. (magas tesztoszteron, kicsit emelkedett prolaktin, nagyon alacsony Dhea. Azóta sem estem teherbe, így most is nézték a hormonjaimat. A 3.cn. eredmény teljesen jó volt, az értékek a tartományon belüliek és megfelelőek. (Lh-Fsh is) Csupán a kortizol volt kicsit emelkedett. Ma a 21. cn.-on kiderült eddig semmi peteérésem nem volt 3.4 a progeszteronom. :( Nagyon elkeseredtem. Azt hittem kezd javulni az állapotom, erre... Mitől lehet ez? Tudjátok? Tapasztalat? Jók az eredmények és még sem érik petesejt? Arra gondoltam ha az inzulin rosszabb lenne akkor a 3.cn.-i hormonjaimon is látszania kellett volna annak, nem? Én még nem tudok erről a betegségről nagyon sokat, remélem nem kérdeztem óriási butaságot.


Válaszaitokat előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook