Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudnék finom házi narancs szörpöt készíteni? fórum

Hogyan tudnék finom házi narancs szörpöt készíteni? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 28. 20:05

Egy kis offocska, ha már narancsszakértőkkel van dolgom :)

A narancslekvár receptje kellene, megvan valakinél?

6. Anka71 (válaszként erre: 5. - Moonlight1984)
2009. nov. 28. 19:49
Ma elkészítettem, nagyon finom lett:)
2009. febr. 12. 00:18

Narancsszörp

2,5 kg narancsot meghámozva (2 db-nak a narancsszínű héját vékonyan levágjuk a fehérről),apró kockákra vágva lábasba teszünk,hozzáadjuk a 2 narancs héját,1 ek citromsavat,1 kg cukrot.Pár órát állni hagyjuk,majd 1,5 liter vizet ráöntve tűzre tesszük.Lassú lángon,gyakran kevergetve 1 órát főzzük,a vizet nem kell pótolni!

Sűrű szűrőn átszűrjük,üvegekbe töltjük.Hűtőben sokáig eláll,így tartósító sem kell bele.

Ha rostosan szeretjük,leturmixoljuk,és ritkább szűrőn szürve töljük üvegekbe.

Sűrű,erősen higítható szörp a végeredmény.Ízlés szerint kerülhet bele több narancshéj,esetleg egy-két grapefruit leve,ami különleges ízt kölcsönöz.

2009. febr. 7. 17:52

Narancsital

4 nagy, vagy 6 kisebb narancsot kockára vágni, 50 g citromsavval és 2 liter vízzel 2 napig állni hagyni. Kb. 25 percig forralni. Kihűlés után átturmixolni. 6-7 liter vizet 60-70 dkg cukorral felfőzni, ha kihűlt, összeönteni.

2008. máj. 22. 07:51
Én is szeretném tudni,mert egyszer próbálkoztam,és nem tartottam elég sűrűnek,és finomnak!
2008. jan. 23. 17:38
Google-ban kerestél rá? :))
2008. jan. 20. 09:15

Hogyan tudnék finom házi narancs szörpöt készíteni

egyszerüen és gyorsan? Vagy narancslekvárt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook