Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsöde előnyei és hátrányai fórum

Bölcsöde előnyei és hátrányai (beszélgetős fórum)


2012. júl. 24. 15:37
Az én fiam is 2 évesen ment bölcsibe Én is nagyon sajnáltam, hogy nem lehetek otthon vele, de imádott böcsődébe járni. És igen, nagyon sok múlik a gondozókon!
2012. júl. 24. 13:02
Egyetértek,nagyon sok múlik a gondozókon!
2012. júl. 24. 13:01

Szia!

Az én lányom 2 évesen kezdte a bölcsit.akkor ő még nem beszélt,és nem volt szobatiszta.Az mindenképpen a bölcsi előnye,hogy a gyerekek között sokmindent megtanul,ahogy látja a nagyoktól.

Viszont én olyan helyen dolgoztam,hogy sokszor délutános voltam,ez nagyon megviselte,hogy keveset vagyunk együtt,illetve csütörtök-péntekre nagyon elfáradt.

Érdemes szerintem figyelembe venni,hogy reggel mikor kellene kelnie,mikor ér haza délután,illetve összességében mennyi időt tudtok együtt tölteni.

Az első napok,hetek,biztosan nem lesznek könnyűek,nálunk engem jobban megviselt a dolog.

3. c22ca7f12f (válaszként erre: 1. - Yda)
2012. júl. 24. 12:52
előnye mindenképp a korai önállósodás.sok mindent megtanul,a társaság ösztönzőleg hat. ha jó nevelőt fogsz ki jó is elsülhet belőle.
2012. júl. 24. 12:49
A bölcsi nem ördögtől való! Igaz, nekem 2 évesen ment bölcsibe a gyerkőcöm, nagyon nem akartam, de abszolút nem bántam meg. Igaz, minden a gondozókon múlik....nagyon jó kezekben volt, rengeteget fejlődött beszéd terén, magyarul megindult a nyelve. 1 évesen is ha nagyon muszáj lenne beadnám, de csak ha nagyon muszáj. Tudom, van az a helyzet.....
1. yda
2012. júl. 24. 12:44

Lányomat 1 évesen felvették a bölcsibe. Kezdetben örültem, mert nagyon igényli a társaságot. (Néha úgy érzem már kevés vagyok neki, az otthoni játékaival is alig játszik.) Ugyanakkor a szívem szakad, ha belegondolok, hogy ennyi volt a kettőnk időszaka. Továbbá a munkahelyemen meg áll a bál, fél évente közalkalmazott csere. Mit csináljak? Talán le kéne mondanom a bölcsit.

Tapasztalt anyukák kérlek segítsetek abban, hogy leírjátok a bölcsi előnyeit, hátrányait, melyek segíthetnek a döntésben.



Kérem azon személyeket, akik csak annyiban szeretnék a személyes véleményüket kifejteni, hogy bölcsi pártiak vagy sem, mellőzzenek.


Köszönettel előre is mindenki válaszát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook