Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor a baba dönt úgy, hogy nem akar tovább szopizni... fórum

Amikor a baba dönt úgy, hogy nem akar tovább szopizni... (beszélgetős fórum)


2012. aug. 8. 21:10

Sziasztok,


Sajnos mi is hasonló cipőben járunk.. 10 hónapos a kislányom, a kezdetektől nehézkes volt a szopizás, sokáig nem fogadta el a cicit, így fejtem, és kapta kiskanállal. Aztán egyszer csak végre elfogadta, és azóta nem kell fejnem, beállt a kereslet-kínálat. Vannak "sztrájkosabb" időszakok, és van mikor megy simán. Mostanában reggel, este és éjjel szopizik, de a napokban sem reggel, sem este nem akarja elfogadni, visít, ha közelítek:( Erőltetni persze nem akarom, de fejni sem szeretnék már. Így viszont el fog apadni szerintem:( Tigramka nálatok hogy alakult a helyzet?

25. Sylvia81 (válaszként erre: 24. - 342bae44d8)
2012. júl. 26. 08:28

Szia!


Bocsi, nem láttam, hogy írtál még.

Mi újság veletek?

24. 342bae44d8 (válaszként erre: 23. - Mona..)
2012. júl. 25. 09:14

én is fejek még, de ez annyira házhozköt...és már negyedjére csinálom a 6 hónap alatt

és aza baj hogy éjjel is fejnem kell olyan sok a tej, nem akarnám én elapasztani, de jó lenne ha csak 3szor kellene fejni, mert már mást is ehetne, és ha megenné elég lenne neki 3szor 150 amit lefejnék....csak valahogy nem érzek most hozzá annyi erőt, mint amikor kisebb volt...

23. Mona..
2012. júl. 24. 22:34
Kisfiammal 5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, első napokban alma, aztán burgonya. Következő nap nem akart szopizni. Sehogyan nem fogadta el a cicit csak sírt. Nagyon bejött neki a szilárd kaja :). Rengeteg tejem volt, mert addig is minden szoptatás után fejtem, fagyasztottam le, mert mindig attól rettegtem, hogy egyszer elapad. Ezután gyakrabban fejtem, cumisüvegből elfogadta, és a főzelékekbe kevertem neki 10hónapos koráig
22. 342bae44d8 (válaszként erre: 20. - Sylvia81)
2012. júl. 24. 08:59
avent 1 vagy 2 lyukú. mikor melyiket teszem rá, azt szerettem volna ha legalább a nyugtató, álomba ringató része megmarad, de már csak úgy tudom betenni a szájába, ha alszik, majd reflexesen rácuppan, de ennek így szerintem nincs értelme. hogy átverem a gyereket, hogy mindenképp szopjon. eddig el se aludt cici nélkül, sírt ha nem kapott, most meg közelítek felé és ordít ha meglátja, nagyon rossz
2012. júl. 24. 06:59

Nekem mind a két fiam magától hagyta abba a szopizást,a nagyobbik 9 hónaposan,így vele nem volt gond mert már evet mást is,a kicsi 4 hónaposan fordult el a cicitől,de úgy hogy ha már abba a pozícióba tettem üvöltött de nagyon,én is nagyon kivoltam akadva mert szerettem volna szoptatni de nem akakrta,és mint kiderült legalább is szerintem a foga miatt ,utána nem sokkal ki is bújt neki,és lehet hogy az volt a baj hogy fájt és lüktetett neki.Ne ad fel,fejjed a tejcsit ne foglalkozz avval ki mint mond ha nem is szoptatod de anyatejet adsz neki,tudom hogy rossz én is így csináltam egy darabig csak nekem utána elapadt a tejem,úgyhogy maradt a tápszer és a hozzá táplálás.probáld meg egy két napig egy lyukas cumisüveggel lassan fogja enni de hozzá szokik utána meg a két lyukassal avval már gyorsabban megy és szépen hozzá szokik,neki is kell egy kis idő megszokni,vagy próbáld ki a bimbóvédőt,nekem a nagyobbiknál avval sikerült a9 hónapig szoptatni és nem volt baj sőt még nekem is jobb volt,mert amikor már volt foga és néha sikerült harapnia nem a cicit harapta meg.

Szerintem probáld meg!

2012. júl. 23. 20:22

A cumin hány lyuk van?

Mert a másik véglet meg az, hogy türelmetlen, mert nem jön eléggé. A melledből azért nem, mert rossz a technika, a cumiból meg a kevés lyuk miatt.


Csak találgatok. :)


És bocsi, de most mennem kell, mert kikészítik egymást a kádban. :D

Majd még jövök olyan fél 10 körül-után. :)

19. Sylvia81 (válaszként erre: 18. - 342bae44d8)
2012. júl. 23. 20:19

Akkor tényleg lehet, hogy a szopási technikával van a gond.

Kisebbikem a mai napig úgy iszik cumisüvegből, hogy 2-3-at szív, aztán engedi bele a levegőt. Eleinte az volt a technika, hogy rágcsálta a cumirészt, és úgy csöpögött a szájába a tápszer.

18. 342bae44d8 (válaszként erre: 16. - Sylvia81)
2012. júl. 23. 20:15
nem jön nagyon az tuti, mert a szívás nyelés fázis rövid idő, vagy csak ö szoik nyammogva, nem tudom
17. 342bae44d8 (válaszként erre: 14. - Sylvia81)
2012. júl. 23. 20:14

üvegből el, de nem szereti a cumisüveget, van hogy negyed óráig eszik 100at

éjszaka egyszer eszik akkor is fejek, mert már majdnem folyik, nem bírnék úgy visszaaludni, nagyon fáj, meg napközben kb.4szer, össz 9 deci körül

egyszer nem fejtem éjszaka reggelre azt hittem meghalok, meg tiszta tej volt minden

a bimbóvédőt megpróbáljam?

16. Sylvia81 (válaszként erre: 15. - 342bae44d8)
2012. júl. 23. 20:13

Vágülis hasonlít rá. :)

Én végig azzal szoptattam mindkét csajszimat, mert a mellbimbóim csak nyalogatásra alkalmasak... :D


De azt tudnod kell, hogy sokkal nagyobb rajta a lyuk, mint a cumisüvegen. Ha az a baja a picinek, hogy nagyon jön a melledből a tej, akkor ez nem lesz megoldás, mert nem lassítja le.

15. 342bae44d8 (válaszként erre: 13. - Sylvia81)
2012. júl. 23. 20:11

tudom, de iszonyatosan tud fájni, most is alig várom a 9 órát, hogy fejjek, pedig 5kor fejtem, már nagyon csomós

olyan jutott még eszembe, hogy bimbóvédővel megpróbálni, hátha hasonlít a cumira?

14. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - 342bae44d8)
2012. júl. 23. 20:10

Értem.

Üvegből elfogadja?

Mennyi idő alatt mennyit tudsz lefejni?

13. Sylvia81 (válaszként erre: 11. - 342bae44d8)
2012. júl. 23. 20:09

Ne ürítsd ki!

Fejj mondjuk naponta 4szer, mindkét melledből csak 100 ml-t. Vagy valami hasonló módszert fejlessz ki.

Csak annyit fejj, amit tényleg meg is fog enni kb., többet ne, mert akkor megint túlkínálat lesz.

Ha nem üríted ki teljesen, az jelzés a szervezetednek, hogy nincs akkora mennyiségre igény. Pár napig lehet, hogy feszíteni fog, de aztán beáll.

12. 342bae44d8 (válaszként erre: 10. - Sylvia81)
2012. júl. 23. 20:06
eddig is fejésből állt az életem heteken keresztül, aki ezt nem csinálja nem tudja elképzelni milyen nehéz 3 óránál hosszabb távra elmenni a gyerekkel bárhová, vinni a mellszívót, üveget, fertőtlenítőt stb., miközben mindenki hülyére vesz, hogy miért nem szoptatom a gyereket? 2 választásom volt eddig is vagy fejek és anyatejet kap, vagy hagyom a francba az egészet és kap tápszert, de még most is egy liter körüli tejem van, nem gondoltam volna hogy nem akar szopni...nem tudom mit tegyek....
2012. júl. 23. 20:03

5.5 hónapos kora óta próbálom mással is etetni de nem nagyon akarja, most meg már szopni se

az a gond, ha fejem iszonyatosan beindul a tej, kb. 4 nap alatt duplája lesz mint ami kell

az eddigi szopisztrájkoknál is fejtem, most is van bőven tejem

10. Sylvia81 (válaszként erre: 7. - 342bae44d8)
2012. júl. 23. 20:00

10 hónapos volt, esetleg 10,5.

Nekem annyival jobb volt, hogy addigra 2 étkezés már teljesen ki volt váltva.

9. 342bae44d8 (válaszként erre: 5. - 37403e3af4)
2012. júl. 23. 19:59
persze, 6 hónapig szopott
2012. júl. 23. 19:59

Ezt lehagytam: az, hogy nem szopik nem a világ vége, de ha van tejed, azt mindenképpen jó, ha adod neki (akár üvegből, akár úgy keverve, ahogy az imént írtam), a tápanyagok benne vannak, és laktató is.

De egy 6.5 hónapos babának már kellenek az új ízek, vagy később még rosszabb lesz megkóstoltani vele.


Nekem anno 4.5 hónaposan hagyta abba a szopit, de akkorra már szépen megevett mindent, amivel kínáltuk.

7. 342bae44d8 (válaszként erre: 4. - Sylvia81)
2012. júl. 23. 19:59

szia

hány hónaposan?

6. Sylvia81 (válaszként erre: 2. - 342bae44d8)
2012. júl. 23. 19:59

És ha fejnél továbbra is valamennyit, mondjuk csak annyit, ami 1-2 evésre elég, és azt cumisüvegből adnád?

Vagy nemtudom...


6,5 hónaposan még nem lehet kizárólagosan "emberi" táplálékkal etetni, így ha nem anyatej, akkor bizony tápszer szükséges.

2012. júl. 23. 19:58
Szia, nekem ugyan nincs gyerekem, de anyum mesélte, hogy fel kellett vágni a nyelvemet mert le volt tapadva, és nem akartam én sem cicizni. Ezzel nála minden ok?
2012. júl. 23. 19:57

Szia!

A kisebbikem hónaposan döntött úgy, hogy nem kell neki az anyatej.

Sok szempontból voltam én a hibás, az i-re a pontot mégis az tette fel valószínűleg, hogy napokig fájt a fogam, fájdalomcsillapítót is szedtem, és megváltozhatott valami... Mert a lefejt tejemet (azt a keveset) sem itta meg, csak a felét.

2012. júl. 23. 19:56

Próbálj meg minél több dolgot az anyatejjel keverve kínálni neki.

Krumplit, zöldséget pl.

4 hónaposan nem kezdtétek el a hozzátáplálást? Ha eddig csak tejen volt, akkor most nehéz dolgotok lesz hozzászoktatni a más és új ízekhez, de azért nem lehetetlen.

Kitartás!

2012. júl. 23. 19:50

Olyan anyukákkal beszélgetnék, akiknek a babája még 1 éves kor alatt döntött úgy, hogy nem akar tovább szopizni.

Mi lehet az oka?

Nálunk ez most kb. a 4. szopási sztrájk, de most már végleges formában.

6,5 hónapos, végig nehezen szopizott, de mindig sikerült visszacsalogatni a cicire, a szopási sztrájk idején a konfortszopi megvolt és elelváshoz mindig kérte, de most már ezek sincsennek meg..én meg lelkileg a padlón vagyok...újra lefejem a tejet..de már ezt sem akarom, akármilyen furán hangzik...sajnos még rengeteg a tej...megtettem mindent, hogy legyen, mert az elején még kevés volt, soha nem gondoltam volna 6 hónapja, hogy ilyenbe lesz részem

Már megvan az esze, már nem lehet becsapni, odaédesgetni, mert feszeng, sír, sőt ha nagyon erőltetem ordít egy órát.

Ezt még csak csak elfogadnám, de még enni se eszik mást, nagy nehezen fél üveg gyümölcsöt naponta...nagyon nehéz

2012. júl. 23. 19:45
Amikor a baba dönt úgy, hogy nem akar tovább szopizni...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook