Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egészséges nyerskonyha fórum

Egészséges nyerskonyha (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2009. márc. 15. 07:29
Úgy tudom nem csak nyersen jók a zöldségek, hanem sok főzve is nagyon egészséges. (Persze nem szétfőzve) Pl a sárgarépáról hallottam, hogy nyersen egyik, félig megfőzve másik dolog miatt jó. Már pontosan nem emlékszem mire, de azt hangsúlyozta pont a szakember, hogy nem csak nyersen célszerű fogyasztani.
2008. aug. 14. 11:37

Sziasztok,


Van egy eladó Ezidri Ultra 1000-es aszalóm, teljesen új, még garancia van rá. Azért eladó mert van egy másik típusú gépem amit ajándékba kaptam és ezért mindenképpen eladném az Ezidri-t. Ha valakit érdekel emailben elérhet - anialmap@yahoo.co.uk

köszi - A

22. whiterussian (válaszként erre: 15. - Otletes)
2008. máj. 29. 02:00

Szia! Bocs,eddig nem néztem vissza. 1 hétig teljesen nyersen voltam, azóta 50-80%os nyersen vagyok. Úgy érzem, igazuk van a könyvírónak, ha eszel bármi főttet, csak megjön a kedved a többi főtthöz. Igyekszem átállni a teljes nyersre, viszont addig szeretnék még egy juharszirupos kúrát is megcsinálni, minimum 10 naposat. A mastercleanse könyvben is a pasi egy ideig nyersen élt aztán megcsinált néha egy juharos kúrát hogy még intenzívebben tisztuljon és fogyjon.Eddi 8 kilót adtam le.

Kedves többiek: kérlek tiszteljétek meg annyira mások véleményét, hogy nem hülyeségezitek le. Értelmesebb volna azt mondani hogy ti nem bírnátok ki stb de nem lehet kategorikusan kijelenteni hogy nem jó meg hülyeség , amikor vannak emberek akik akár évtizedek óta nyersétkezést folytatnak és valszeg jobb kondiban vannak mint Ti.

2008. márc. 19. 20:45
NAGYON EGÉSZSÉGES, DE CSAK NAPI EGY ÉTKEZÉSRE
20. Zsikee
2008. febr. 6. 19:39
Én is a hétvégén kapom meg a csiráztató "tornyot". Azt mondták hogy ezzel sikeresebb lesz a csiráztatás. Sok függ a magtól is. Idén csak bio ellenőrzött magot veszek. Tisztitott vizzel locsolom , öblitem, ha kell Biotronlámpázom és beszélek nekik.:):)
2008. febr. 5. 07:46

Húú és miért?

Nekem szokott sikerülni, reggel este mosom, és lecsöpögtetem. Volt egy szuper műanyag edényem (is olyan mint egy nagy öveg szúnyogháló tetővel. BiOrganoc forgalmazza 1000-1500 közötti áron) csak a lánykám elvitte. Lehet beruházok ismét. A Herbaházban (Százados útnál lévó nagy bio bolt) szuper csíráztatásra váró magokat láttam, holnap megnézem és veszek.

18. Zsikee (válaszként erre: 17. - Otletes)
2008. febr. 4. 19:44
Készülök a tavaszra. Kevesebb gabona, több nyers zöldség, gyümölcs. Kezdem a csiráztatást is , de félek a kudarctól . Tavaly kijutott belőle. Hol barna lett, hol penészes, vagy savanyú...Rendszeresen járok a Hoxán, de minden nap benézek Hozzátok is.
17. otletes (válaszként erre: 16. - Zsikee)
2008. febr. 3. 12:58

Szia!

Igen igen! jól vagy?


Te is próbálsz arányt váltani vagy csak erre jártál?

16. Zsikee
2008. febr. 2. 17:13

otletes = makrobio?

zsikee = renom!

2008. febr. 2. 10:05

Sziasztok!

Én olvastam a könyvet,és csatlakozom a 80% ban nyers evőkhöz. Ma kiraboltam az Öko piacot. Szerencsére már itt is finomak a saláták. Szívesen vennék én is minden tapasztalatot.

Whiterussian: hogy haladsz? Én sem eszem húst sajtot stb. Viszont sok gabonát ettem eddíg, most ezen változtattam pár napja és nagyon jól vagyok.

2008. febr. 2. 09:59
Kúraként beválhat,de folyamatosan nyersételen élni ,szerintem hülyeség:)
2008. febr. 2. 09:40

Sziasztok!

Elég jó hangzik, de én most mást csinálok!

De ha leírnátok hogy melyik nap mit ettetek, és mik az eredmények azt megköszöném!

Majd minden nap benézek hozzátok! :)

2008. febr. 1. 14:28
Én hétfőn kezdtem el hogy 80-90%ban csak nyerset eszek, a maradék az egy kávé volt és egy pogi.:((Nagyon jó turmixot készítettem, alma, citrom, banán, fagyasztott bogyós gyümi, és valamilyen zöld dolog, pl római saláta hozzáadásával. A bogyós gyümiknek köszönhetően piros maradt, de benne van a zöld növénynek az áldásos hatása is.Eddig 2 kilót fogytam :)Összesen 25től szeretnék megszabadulni. Kezdősúlyom 89,2 kg..
2008. jan. 29. 16:53

Sziasztok!

Én is rétérek erre, most 7 zöldségnapot csinálok végig, majd beszámolok.

2008. jan. 26. 21:21

Sziasztok!

Nagyon érdekelne a nyerskoszt.Hallottatok-e Victoria Boutenko Magyarországon is megjelent könyvéről? Nincs nálam pillanatnyilag, mert kölcsönkérték :) De a nyers ételekről szól. Benen van hogyan foyott le a csaj egy csomót, és hogy gyógyult meg az egész családja a nyers kaják által mindenféle nyavalyából..Nagyon szeretnék nyers ételeken élni, de itthon még nincs nagy hagyománya és nem találok embereket, akikkel megbeszélhetném a tapasztalataimat, és recepteket. Az itt felsorolt receptek nagy része nem való ebbe a kategóriába ilyenek miatt mint sajt, cukor stb..Esetleg kezdhetnénk ezt az életmódot együtt is és beszámolhatnánk egymásnak itt a fórumon..

2006. jún. 5. 08:45

Weight Watchers-t:) Pontozási rendszeren alapul. De még csak 8 napja. Jól érezni jól érzem magam, csak hétvégén nagyon oda kell figyelni, mert kedvesem általában gondoskodik a dolog meghiúsításáról, persze nem direkt.:)


De ezen diéta közben nagyon megkedveltem a zöldségeket. Kedvenceim lettek. Étteremben is zöldség köretet kérek mostmár, mármint a zöldebb fajtát. (alias nem krumpli:))

Szóval a zöldségekkel nagy haverságbe kerültem. Bár még a spárgát és a karalábét kicsit nehéz befogadnom, de a többi megy.

8. 0148b688d6 (válaszként erre: 3. - Venes)
2006. jún. 4. 20:14
Szia Venes! Tényleg nagyon jók a recik és hamar elkészíthetőek. Te most milyen fogyit csinálsz?
7. 549be03e80 (válaszként erre: 6. - 'szti)
2006. jún. 4. 08:53
Az otthonit en se (tudnam) enni mert kemeny, de az itteni nagyon puha es zsenge konnyeden lehet ragcsalni..:)
6. 'szti (válaszként erre: 5. - 549be03e80)
2006. jún. 4. 08:50

Én ezekből salátát csinálok.

Kivéve a karfiolt, azt sose ettem még nyersen :-)

2006. jún. 4. 08:42
En szemely szerint sok nyers zoldseget eszek, koszonheto ez az itteni ausztral parytknak is,uis ott nyers zoldsegeket, mint uborka,ujhagyma,karfiol,paradicsom,capsicum,salatat martanak egy ranch nevu szoszba(tkppen tejfolbe raknak fuszerkevereket es fokhagymat)es az neki az egyik snack.A kedvencem es nem hizlal:)Mondjuk az itteni zoldsegek nagyon zsengek es persze a sok napsutesnek koszonhetoen magas a cukortartalmuk es igy edesebbek is mint otthon.
2006. jún. 3. 23:05
Én nem vagyok sztár,de kecske sem....
3. Venes (válaszként erre: 2. - Toncsi7)
2006. jún. 3. 18:21
Én találtam és nagyon szívesen. Nekem is tetszett, csak annyi vele a probléma, hogy most mást csinálok.:) (Ami nagyon jól bevált..)
2006. jún. 3. 14:28

Koszonom!

Koszonom annak, aki ezt feltette!

Azt hiszem megtalaltam a modjat hogy tegyem helyre a szervezetemet es szabaduljak meg a feles kiloktol...!!

koszonom!!!

;)

2006. máj. 29. 08:53
A sztárok körében ismét régi-új táplálkozási őrület hódít: a nyerskoszt. Rájöttek ugyanis, hogy a friss paradicsom, az alma és társai nemcsak életerőt ajándékoznak, de a fölösleges kilóktól is megszabadítanak!

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook