Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem tud valaki valami kipróbált húsos-cukkinki receptet? fórum

Nem tud valaki valami kipróbált húsos-cukkinki receptet? (beszélgetős fórum)


24. bnedora (válaszként erre: 22. - Bnedora)
2012. júl. 24. 08:45
Isteni finom lett, csak ajánlani tudom:-)
2012. júl. 23. 17:36

Hozzávalók: 25 dkg penne tészta, 20 dkg sonka (lehet kolozsvári szalonnából), 20 dkg cukkini (sárga és zöld vegyesen), 15 dkg parmezán sajt (esetleg füstölt sajt), 3 dl főzőtejszín, 2 db egész tojás + személyenként 1 tojás sárgája, 2 gerezd fokhagyma, 1-2 kanál étolaj, só, bors


Elkészítés: A tésztát kifőzöm. A tojást felverem, és elkeverem a tejszínnel. A sajtot lereszelem, felét hozzáadom a tejszínes-tojáshoz, jól elkeverem, megsózom, borsozom. Ezután a sonkát vagy szalonnát apró kockákra vágom, az olajon elkezdem sütni, hozzáadom a félkarikákra vágott cukkinit és a reszelt fokhagymát. Amikor megsült, a leszűrt tésztát hozzáadom, és jól átforgatom benne. Végül a tojásos-tejszínes-sajtos keveréket ráöntöm (a tészta főzővízből merek rá, ha esetleg száraznak tűnik), alaposan átforgatom, 2-3 perc alatt összeforralom.

2012. júl. 23. 16:44
Én most éppen gombás-kolbászos-cukkinis tésztát csinálok.
2012. júl. 23. 16:14

A cukkinit – a tökhöz hasonlóan – nem csak tölthetjük, hanem rengeteg féle ételt készíthetünk belőle.


Nagyon jó főzelék, párolva egy kis fokhagymával remek diétás köret, salátában is megállja a helyét, levesnek is elkészíthető, egy botmixerrel összesimítva, némi fűszerrel gazdagítva mártásnak sem utolsó.



Kellemes íze mellett elsősorban kifejezetten alacsony a kalóriatartalma (10 dkg cukkiniben 15 kalória található) miatt szeretjük, valamint azért, mert egyáltalán nincs benne koleszterin, cserében viszont található benne mangán, kálium, foszfor, A- és B-vitamin. A cukkini segít karbantartani a szívünket és hatásosan küzd az érelmeszesedés ellen.



Baconben grillezett camembert chilis cukkinivel



Hozzávalók:

4 x 15 dkg camembert (érdemes kecske camembert-rel kipróbálni), 1 evőkanál felkockázott bacon, 8 vékony szelet bacon, 1 szál zöldhagyma, frissen őrölt bors, 1 evőkanál méz, a cukkinihez: 2 cukkini, 2 evőkanál vaj, 1 piros chili kettévágva és kimagozva, 2 gerezd fokhagyma, só, bors, pár csepp pirított szezámmagolaj


Elkészítés:

Egy evőkanál vagy karalábévájó segítségével a camembert-ek tetejét szépen lefejtjük. A felkockázott bacont elkeverjük a mézzel, az őrölt borssal és a felaprított zöldhagymával, elosztjuk a sajtokba, a tetejét visszatesszük.


Két szelet bacont egymásra merőlegesen kiterítünk, ráhelyezünk egy camembert-t, ráhajtjuk a szalonnát, ugyanígy teszünk a többivel. 180 fokos sütőben vagy fedeles grillben 10 perc alatt megsütjük.


A cukkinit megmossuk, 1 centis karikákra vágjuk. A vajon megpirítjuk, sózzuk, borsozzuk, hozzádobjuk a felszeletelt fokhagymát és a finomra vágott chilit, átforgatjuk, végül a szezámolajjal megcsepegtetjük.


A forró camembert-t a fűszeres cukkinivel tálaljuk.


Cukkinikrém


Hozzávalók:

1 kg zsenge cukkini, fokhagyma, olívaolaj, só, ételízesítő, bors


Elkészítés:

A cukkinit uborkareszelőn lereszeljük, majd felhevített olívaolajra öntjük. Sózzuk, megszórjuk ételízesítővel, borsozzuk, és elkezdjük fonnyasztani. Nem kell alá víz, mert a cukkini enged annyi levet, amennyi kell. Addig fonnyasztjuk, amíg a cukkini „rongyos” lesz.


Ekkor rászórunk ízlés szerinti mennyiségű, apróra vágott fokhagymát. Egyszer megkeverjük, lehúzzuk a tűzről, kihűtjük. Pirítósra kenve isteni... (Csak a kicsi, zsenge cukkinik alkalmasak a recepthez.)


Bazsalikomos-paradicsomos cukkinileves


Hozzávalók:

1 közepes cukkini, 2 evőkanál olívaolaj, 1,2 liter zöldségleves (2 kockából), 2 evőkanál paradicsompüré, bazsalikom, só, bors


Elkészítés:

A cukkini végeit levágjuk, „csíkosan” meghámozzuk, hogy a fele héja rajta maradjon, és kis kockákra vágjuk. Az olívaolajon kicsit megpároljuk, majd két deci zöldséglével felöntve fedő alatt puhítjuk (ez alig több öt percnél, figyelj, mert nem érdemes nyáron vesztegetni a drága időt!). Eztán botmixerrel pürésítjük, belekeverjük a paradicsompürét, felöntjük a maradék lével, bazsalikommal, sóval, borssal fűszerezzük, átrottyantjuk még egyszer és tálaljuk. Zsemlekocka a legjobb hozzá!


Cukkinis csirkemell



Hozzávalók:

2-3 db póréhagyma, 2 db csirkemell, 2 db cukkini, 3 pohár tejföl, só, fehérbors, fokhagyma, ételízesítő


Elkészítés:

Az összevágott póréhagymát megpirítjuk a kockára vágott csirkemellel. A félkarikákra vágott cukkinit hozzátesszük, pici ételízesítővel, sóval, borssal ízesítjük, és fedő alatt pároljuk. (Nem teszünk hozzá vizet, mert a cukkini nedvességtartalma elegendő a pároláshoz.)


Amikor a hús megpuhult, ráborítjuk a tejfölt, beletesszük a fokhagymát. Amikor újra felforrt, készen is van. Nem kell habarni sem, mert ahogy a cukkini egy picit szétfő, besűrűsíti a mártást. Nagyon egyszerű elkészíteni, elég kiadós, sima rizs illik hozzá.


Cukkinis-mascarpónés tészta


Hozzávalók:

50 dkg penne vagy csavart tészta, 25 dkg mascarpone, 2 közepes cukkini, 15-20 dkg csirkemellsonka (füstölttel még finomabb), 3 dl tejszín, reszelt sajt, kevés margarin, só


Elkészítés:

A sonkát margarinon megpirítjuk, majd hozzáadjuk a felkockázott cukkinit. Mikor megfonnyadt, hozzáadjuk a mascarponét és a tejszínt, és addig főzzük, amíg besűrűsödik.


Ízlés szerint ízesíthetjük sóval. A megfőtt tésztára halmozzuk, és megszórjuk reszelt sajttal.


Cukkinifasírt



Hozzávalók:

3 kisebb vagy 1 nagy cukkini, 3 tojás, 1 kis fokhagyma, petrezselyem vagy kapor, só, kevés reszelt sajt (parmezán, de másféle is lehet), zsemlemorzsa (annyi, hogy formázható legyen), olaj


Elkészítés:

A cukkinit lereszeljük vagy gyaluljuk, megsózzuk és félretesszük.


Később kinyomkodjuk a levét, összkeverjük a tojással, az összezúzott fokhagymával, felaprított petrezselyemmel (aki szereti a kaprot, kevés kaporral), hozzáadjuk, a sót és a zsemlemorzsát. Formázzuk, mint a fasírtot, és bő olajban kisütjük. Hamar elkészül.

20. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 18. - Szafaripók)
2012. júl. 23. 15:48
Ez a szójaszószos sem lehet rossz, bár még sosem főztem szójaszósszal, de ismerem a sós ízét
2012. júl. 23. 15:37
2012. júl. 23. 15:28
17. bosika (válaszként erre: 1. - 1f54aa1f71)
2012. júl. 23. 14:52
Nem tudom, hogy te hol kerested, de rengeteg más, hússal, stb. készült étel csinálható belőle, és van is bőven a neten, még itt a receptek, fórumok között is találsz bőven.
16. Lolita63 (válaszként erre: 11. - 1f54aa1f71)
2012. júl. 23. 14:37
Szívesen:) A palacsinta is finom:)
2012. júl. 23. 14:32
le is fényképeztem amikor csináltam van kép róla
2012. júl. 23. 14:32
Felénk a töltött cukkiniben ugyanolyan a töltelék, mint a töltött csirkében. Az is nagyon finom.
13. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 10. - Tücsibogár)
2012. júl. 23. 14:31
Ez is tetszik :-)
2012. júl. 23. 14:31
10 perc max 15
11. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 8. - Lolita63)
2012. júl. 23. 14:30
Köszi, ezt a krokettet mjd megnézem, jó ötlet.
2012. júl. 23. 14:30

Én a tavaszi raguba szoktam tenni, és isteni benne.

Csíkokra kell vágni a husit, fehéredésig margarinon vagy olajon párolni picit, amikor kap egy kis pörkö, akkor lehet beletenni a zöldségeket. Ami épp van otthon. Én szoktam csinálni zöldborsósan, zöldbabosan, cukkinivel, gombával. Mikor mi van itthon. Lehet bele tenni csak az egyiket, vagy akár vegyesen is, ízlés dolga ki mit szeret, vagy mi van otthon.

Olaj vagy margarin helyett lehet alá tenni kicsit kiolvasztott bacont, vagy füstölt szalonnát. Attól sokkal finomabb.

Néha teszek alá üveges pirított hagymát, néha nem.

Anyukám néha tesz bele karikára vágott füstölt kolbászt is.

A végén meg színtén ízlés kérdése, hogy behabarod-e egy kis tejföllel vagy tejszínnel, vagy nem. Ha nincs rajta se tejföl, se tejszín, akkor is nagyon finom.

Lényege, hogy ne hosszú lével legyen, hanem mindig csak kicsit pótolj utána, így olyan jó kis sűrűs, mártásos lesz a végén.

Csak sót és borsot szoktam beletenni. Esetleg kis vegetát, ha a végén megkóstolom, és még nem az igazi.

Mi ezt rizzsel esszük.

9. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 5. - F799cac10e)
2012. júl. 23. 14:29
Az kb mennyi idő amíg megpuhul...
2012. júl. 23. 14:28

Mi a krokettet és a palacsintát szeretjük cukkiniből:)

A receptet megtalálod a Sütés-főzés, konyhai praktikák naplómban.(kipróbált receptek,fotó saját)

7. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 6. - Lizecske)
2012. júl. 23. 14:28

A töltött cukkini nálad hogy "épül fel".


Mert a neten borzasztóbbnál borzasztóbb receptek vannak....

6. Lizecske (válaszként erre: 1. - 1f54aa1f71)
2012. júl. 23. 14:26

Töltött cukkini.

Cukkini főzelék - fasírttal .

2012. júl. 23. 14:26

Zöldségek közül talán legjobban a cukkinit kedvelem, mert igen változatos kajákat lehet belőle kihozni (leves, főzelék, sütve, rántva, vagy bármilyen zöldséggel készült ételhez felhasználható). Most legutoljára töltött cukkinit készítettem. Ismerősöm szerint levest is nagyon finomat lehet belőle főzni, úgyhogy legközelebb majd azt készítek.


Hozzávalók:

1 nagy fej vöröshagyma

50 dkg darált hús

1 kis csésze rizs

só, bors, piros paprika

2 db közepes nagyságú cukkini

1 doboz tejföl


Elkészítése:

A felkockázott hagymát odateszem dinsztelni. Majd ráöntöm a rizst és a húst. Sóval, borssal és piros paprikával fűszerezem. Vizet öntök rá, együtt puhára párolom.

Közben a cukkiniket megmosom, kettévágom (nem szoktam megpucolni) és a belsejét kivájom úgy, hogy 1-2 cm széle maradjon. Fiatalabb, vagy kisebb cukkini kivájt részét felkockázva hozzáadom a töltelékhez. Végül a kész húsos tölteléket a cukkinikra halmozom, tejföllet megkenem a tetejét és hőálló tálba berakom a sütőbe. Közepes hőmérsékleten addig sütöm amíg a cukkini megpuhul.

2012. júl. 23. 14:25
rakott cukkinire szavazok
2012. júl. 23. 14:25
töltött cukkini isteni finom én ezt szoktam csinálni
2012. júl. 23. 14:23

sima fasirtot gyúrsz és abba teszed az előre lereszelt, lesózott, kinyomkodott cukkinit


vagy rakott cukkini abba is darált hús kell

2012. júl. 23. 14:21

Neten keresgélve a cukkiniből szinte csak ilyen vegakajákat találok.


Nem tud valaki valami kipróbált húsos-cukkinki receptet, ami garantáltan finom is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook