Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A fiam ősztől Londonban folytatja a tanulmányait. Be kell itthon jelentenem valahová? fórum

A fiam ősztől Londonban folytatja a tanulmányait. Be kell itthon jelentenem valahová? (tudásbázis kérdés)


10. titzi
2012. aug. 6. 11:39
de jó ! mit tanul?
2012. aug. 2. 06:32

Sziasztok!

Azt mondta a diribácsink,és a gyerekvédelmis pedagógus,hogy csak a suliba kell írnom egy hivatalos levelet,hogy kérem a gyerek magántanulói-státuszba helyezését,ők pedig intézik a többit. Ennyi.

2012. júl. 26. 07:04

Köszi a válaszokat!

(amint okosabb leszek,mindenrőlbeszámolok!)

2012. júl. 25. 23:20

Államkincstárnál (OEP) be kell jelenteni minden képp. Gondolom eddig te kaptad a családi pótlékot.

" az ellátásra jogosult 3 hónapot meghaladó külföldi tartózkodásának tényét" minden esetben jelenteni kell!! Addig szüneteltetni fogják a járandóságot a gyermek után.

2012. júl. 25. 16:11

Hello! Én dolgozni megyek ki szeptemberben, szintén EU tagállamba, emiatt hívtam föl az OEP-et.

Azt mondták, h. be kell jelenteni, mihelyt kinn megkezdődik az ottani egészségbiztosítási jogviszonyom, faxoljam el az itthoni OEP-hez az alábbi című, kitöltött nyomtatványt:

"Bejelentő lap TAJ számmal rendelkező magyar állampolgár részére, aki EGT tagállamban és egyezményes államban biztosított személy"

De mondom, én dolgozni megyek... hogy gyerekek esetében mi a helyzet, nem tudom. OEP ügyfélszolgálatnál telefonon kérdezd meg, nagyon készségesek voltak.

2012. júl. 25. 07:44
Úgy tudom,elég az iskolaigazgatónak bejelenteni.
2012. júl. 23. 15:53
A TB-nek is járjatok utána, nehogy úgy járjatok, mint kolléganőmék! Az ő fia Moszkvában volt egyetemista, és most, amikor már végzett, kapott egy több 100ezer Ft-os csekket, h fizesse be az elmaradását... Holott itthon se volt évekig.... Sőt! Mindenhol papírozva volt, h külföldön tanul. Azzal magyarázzák, h mivel nem szüntette meg a magyar állampolgárságát, fizetnie kell.... Mégha nme is vette igénybe a szolgáltatást, és itthon se élt....
3. virus2008 (válaszként erre: 1. - Kismiújság)
2012. júl. 23. 14:52

Én úgy tudom, hogy szólni kell az önkormányzatnak.


Egyik nap láttam hogy valaki kiköltözött aztán már fenyegették a gyámüggyel itthon, hihetetlen...

2012. júl. 23. 11:37

Kisfiamat szeretném-12 éves-kiküldeni az exférjemhez,legalább egy évre tanulni. Elég hirtelen-de alaposan átgondolva a dolgokat-döntöttünk így.

Valaki segítene? Az itthoni suliban aug.1.-én lesz ügyelet,nyilván szólnom kell...de be kell jelenteni máshol is?-jegyző,önkormányzat-?

2012. júl. 23. 11:34
Ősztől Londonban iskola?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook