Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen olcsó, tápláló ételt ajánlanál (pl. sárgaborsó-főzelék)? fórum

Milyen olcsó, tápláló ételt ajánlanál (pl. sárgaborsó-főzelék)? (tudásbázis kérdés)


15. mmacus (válaszként erre: 1. - Anita674)
2012. júl. 22. 22:25

A frankfurti leves sem drága és laktató, finom. Vagy lencseleves kis virslivel, vagy kolbásszal. Hozzá legolcsóbb egy kelt tészta és elég is, pl bukta, kakaós csiga, esetleg lekváros, kakaós palacsinta.

Rántott zöldségek, most nem drágák a hozzávalók, tegnap pl 60 Ft-ért vettem egy nagy patisszont a piacon.

14. poly13
2012. júl. 22. 22:06

Szárazbabfőzelék.

Natúr főzeléket csinálsz, rendes rántással, Tehetsz bele füstölt csontot, ezen kevés hús is van kilója kb. 4-500 Ft, Választhatsz drágább füstölt húst is, ha megengedheted magadnak, vagy esetleg füstölt, lángolt kolbászt. Keveset kell bele tenni, hogy egy kis ízt adjon. Tálaláskor télen fekete retekkel, nyáron paprikával a tetején lehet tállalni.


Ugyanigy a sárgaborsó fözelékbe is beleteheted a füstölt hús, és a babhoz hasonlóan tállalható.


szezonálisan, ha nincs kerted, akkor is a cukininek elég kedvező ára van , jó főzeléknek és pörköltnek.


A cukkini jó lecsóalapanyagnak is, sok hagymával, megdisztelve, de tojást is lehet ráütni.


Fűszerekként ajánlom a babhoz és a sárgaborsóhoz a bazsalikomot, s borsika füvet, valamint a színes borsot is. Lehet belerakni, zeller, petrezselyem levelet, izlés szerint.


A zöldség leves sem túl drága, ez egész évben fogyasztható, rántással, nokkedlivel.


Főtt tészta kolbásszal,

sima vízben megfőzve a tészta, lehet bármilyen, csak nem levesbe való.

Kis darab, nem parprikás szallona megpritva kolbásszal olajban. A főtt tésztával összekeverve, egy kicsit állni hagyva, azzonnal tállalható. Lehet egy kis kechappal leönteni, vagy sajttal is megreszelni. izlés szerint lehet ízesíteni.

Nem ehetek tejes dolgokat, és a túrós tészta mintájára találtam ki, csak a túró helyett kolbász van benne, de csináltam már füstölt hússal, sonkával is. A gyerekem még a túrót és a tejfölt is ráteszi, de akkor kechapot nem tesz rá.

2012. júl. 22. 20:09
Nemcsak spórolásból hanem mert nem érek rá minden alkakommal sok idöt a konyhában tölteni,de a pörköltet nagyobb adagban fözöm kiporciozom lefagyasztom aztán minden fözelékhez van valami kis feltét.
12. mh07
2012. júl. 22. 17:00

Spórolni másként is lehet. Korábban "nagy" háztartást vezettem, ebből az időből maradtak az adagok, viszont egy ideje többnyire már csak ketten vagyunk. Eleinte rengeteget pocsékoltunk.

Mára sok mindent megtanultam "újra hasznosítani" :-)

Pl. húslevest nem lehet csak két tányérral főzni, úgy hogy az igazán finom is legyen. Megfőzöm a normál adagot, de a maradékból ragulevest varázsolok, hol tárkonnyal, hol csak anélkül.

A maradék pörköltet pedig ledarálom és tölteléknek használom palacsintába, kelt tésztába vagy ma éppen krumplis gombócba. De leves alapja is lehet - babgulyás, Palóc - stb.

11. anita674 (válaszként erre: 9. - A97b9a4e4e)
2012. júl. 22. 15:48

Igen, finomak, de vitamint, fehérjét nem tartalmaznak. :(

De ennek ellenére épp pizzát készítettem tegnap.. :)

2012. júl. 22. 15:47
Köszönöm szépen mindenkinek.
2012. júl. 22. 14:11
A kelt tésztákból készülő ételek is elég olcsón kijönnek. Gondolok itt; aranygaluska, kakaós csiga, fánk, krumplilángos stb..stb...:)
2012. júl. 22. 14:04

Ha szeretitek a krumplis ételeket (nálunk a párom nagyon krumplis és ez az egyik kedvence), akkor a tepsis krumplit javaslom, legalábbis mi így hívjuk (ma épp ezt készítettem nekik). Gyorsan kész, egyszerű és laktató.


A lényege, hogy a krumplit megpucoljuk, vékonyra felszeleteljük és egy teflon serpenyőben kis olajon egy rövid ideig pirítjuk, majd fűszerezzük (én csak sózni szoktam) és fedő alatt puhára pároljuk/sütjük. Ritkán megkeverjük, hogy az esetlegesen lepirult darabokat felszedjük. (Persze ezek lesznek benne a legfinomabb falatok.) Ha van itthon, kolbász szeleteket is szoktam belesütni, de van, hogy csak ráütök a tetejére pár tojást és fedő alatt keményre párolom (a párom így szereti a legjobban).


Szerintem akkor a legfinomabb, ha a tetejére tejfölt simítunk, valamilyen szalámival/virslivel/kolbásszal beterítjük, majd sajttal megszórjuk. De ma csak tejfölt és tojást tettem rá, éppen ami itthon volt... :)

2012. júl. 22. 13:59
krumplifasírt párolt káposzta
2012. júl. 22. 13:39

Menj be ebbe a fórumba és kezd az elején, mert - több év után - már másról is esik ott szó.


Ebből professzor leszel a spórolásból!


[link]

(címe: Hóvégi spórolás nagyanyáink és saját ötleteink alapján)

5. 9f98008a3b (válaszként erre: 3. - Anita674)
2012. júl. 22. 13:39

Nagy kár! :(


Rizses dolgok, némi husival, meg ha van kert, onnan lehet garázdálkodni. ;)

2012. júl. 22. 13:37

-paprikás krumpli

-most a lecsó is olcsón kijön

-kenyérlángos

3. anita674 (válaszként erre: 2. - 9f98008a3b)
2012. júl. 22. 13:36
Jól meg kell húznom egy ideig a nadrágszíjat, tartósan pedig nem járhatok vendégségbe. :)
2012. júl. 22. 13:35

Legolcsóbb!????


Vendégséget ajánlom! ;)

2012. júl. 22. 13:34
Milyen olcsó, tápláló ételt ajánlanál (pl. sárgaborsó-főzelék)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook