Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fujifilm FinePix S2950HD fényképező fórum

Fujifilm FinePix S2950HD fényképező (beszélgetős fórum)


2012. júl. 26. 20:17
Tudom,azért írtam.
17. Sleek
2012. júl. 26. 17:28
Mondjuk az e-420 az már tükrös gép. Az más kategória :))
2012. júl. 26. 06:23

40 ezer forint körül.

Lehet Canon is.

Most egy Olympus E 420 -as van kölcsön,kipróbálásra nálam,de ez már nekem túl profi...

15. Sleek (válaszként erre: 14. - Cukormeister)
2012. júl. 25. 22:05
Fuji gépek szerintem jók nehéz döntés. Gondolom Neked olyan gép kell ami minden az egyben. Mennyit tudnál rászánni kb?
2012. júl. 25. 17:55

Csak nézegetem.

Ezeket néztem ki:

Fujifilm FinePix S3300HD

Fujifilm FinePix S4200

Fujifilm FinePix S2980

Fujifilm FinePix S2950HD


Szerinted?

13. Sleek (válaszként erre: 12. - Cukormeister)
2012. júl. 22. 18:26

Megvan a gép vagy csak nézegeted egyenlőre?

Mennyit tudnál gépre szánni ?

Ezeknél a gépeknél azért azt tudni kell hogy iso 400 a max. A gép hajlamos felvinni iso 1600ra is sajnos.

A méret mennyire lényeg? Inkább nagyobb gépek tetszenek vagy a kis zsebgépek?

Meg ne megapixelre vegyél gépet ha venni szeretnél. Sok boltban rábeszélik az ember a nagy pixel számú gépre ami inkább csak hátrány mint előny

12. cukormeister (válaszként erre: 10. - Sleek)
2012. júl. 22. 09:47

Otthoni ,hobbi célra. Nem volt még komolyabb gépem,jelenleg egy Samsung ES17 -em van.

A gondom vele az,hogy sokszor nem arra fókuszál amire én akarom,és homályos a kép. :(

Ahhoz képest a Fuji sokkal tutibb. ;)

11. cukormeister (válaszként erre: 8. - Eandi78)
2012. júl. 22. 09:45

Oké,csak az egyiknek is és a másiknak is van előnye,és hátránya.

Előny a hátrányban,hogy van egy plusz garnitúra elemed,ha lemerül ami gépben van,csak simán kicseréled,és mehet tovább a fotózás;)

10. Sleek (válaszként erre: 1. - Cukormeister)
2012. júl. 22. 09:37
Szia mire szeretnéd a gépet használni ?
2012. júl. 22. 09:36

Az elemes gép a legjobb.

Aksis ha lemerül azt nem tudsz venni boltban de elemet bármikor.

Nekem hs 20 as fuji van.

Tökéletesen megfelel.

Sanyo eneloop tölthető elemekkel használom 600-800képet lövök vele. Attól függ vakuzok e vagy nem.

Visszatérve a gépekre a jó képek elsősorban a fotóson múlanak .))

Egy gépre azt mondani jó vagy rossz csak úgy nem lehet:))

Kérdése mire használja az ember.

8. eandi78 (válaszként erre: 3. - Cukormeister)
2012. júl. 22. 09:09
S5600-as fujit használtam. A képminőséggel semmi baj, az akksik miatt viszont alig vártam, hogy szabaduljak tőle. Azóta az első, amit megnézek egy gépnél, hogy lítiumos akksival működjön. Sokkal tovább bírja, ha elkezd merülni rá lehet tölteni és ha 2 hét-1 hónap után előveszem a szekrényből, hogy fotózzak nem azzal kell szórakozni, hogy az akksikat töltögessem. Panasonic, Nikon, Canon mind lítiumos akksis gépet gyárt ebben a kategóriában érdemes azokat is megnézni.
7. de Luca (válaszként erre: 6. - Cukormeister)
2012. júl. 22. 08:47

Számszerűsíteni nem tudnám a napi exponálásokat, de ha egyszer belendülök, akkor nincs megállás (bár ritkán fotózok). Viszont eszembe jutott, hogy hosszú hétvégéken, mikor a haverokkal vidéken hempergőzünk vendégházban, simán leküldök napi 200 képet úgy, hogy az akksit nem kell közben cserélnem. És hiába tűz a nap, nappal szemben is mindig vakuzok, hogy ne legyenek árnyékos részek az arcokon.

Nekem kevésnek tűnik a 2 db elem a Canonhoz, mert átfutva kb. ugyanazt tudja, mint a Fuji. Ráadásul én Fuji-fan vagyok az első gépem óta, még nem okozott csalódást, talán csak Nikonra cserélném le, ha volna értelme, de az meg 80-nál kezdődik, és laikus szemmel nem látok akkora különbséget a képek minősége között, főleg, ha egy hozzáértő kezeli a Fujit.

2012. júl. 22. 08:39

Nagyon köszi,szép képet csinál;)

Az elemről még: oké,hogy egy napot kibír,de kb: mennyi képet tudsz vele csinálni? Mert az a lényeg;)

Akkor szerinted érdemes megvenni az általam említett gépet?

Előtte amúgy ezt néztem ki:


[link]


De szerintem a Fuji jobb;)

2012. júl. 22. 08:22

[link]


Itt van 9-10 kép, amit az S1600-assal csináltam (a címük mögé van írva, hogy "saját kép").

Minden tudományt mellőzve készítettem a képeket, nem sokat pöcsöltem velük, mégis kihozta magából a gép, amit tudott. Ha még értenék is hozzá, már kiállításom is lenne :-D

2012. júl. 22. 08:17

Az utolsó mondat lényege, hogy teljes automatikán hagytam a gépet, hogy magától találja ki a szükséges beállításokat, tehát nem bíbelődtem azzal, hogy kitaláljam a fehéregyensúly, blende, záridő, fényérzékenység, stb. pontos értékét.

Egy teljes napot kibír 4 akkuval még úgy is, ha a képek kb. felét vakuval nyomom. 4 db Varta Ready 2 Use 2100 mAh cerkaakksit vettem bele.

Megnéztem a gép leírását, tényleg majdnem ugyanaz, mint az én S1600-asom.

Én teljesen elégedett vagyok vele, ami a képek minőségét illeti.

Egy dolgot nem értettem csak: pár hasznos lehetőséget megszüntettek a régi gépemhez képest, nincs pl. tömörítetlen RAW formátum, vagy teljes manuális módban, amikor mindent én szeretnék megszabni, a blende állításnál csak 2 értéket lehet megadni, egy szűket, és egy tágat (ezt is a gép szabja meg a zoomolás függvényében, hogy ennek mennyi az értéke), a kettő közt nem enged átmenetet beállítani.

Na de ez nem is egy profi gép, talán az alsó-középkategória a megfelelő besorolása, de ahhoz képest viszont briliáns.

2012. júl. 22. 08:09

Na az utolsó mondatod nem nagyon értem :(

Mennyire eszi az elemet a gép?

Nem sok különbség van a te géped ,és a kiírt gép között;)

Mennyire vagy vele megelégedve?

2012. júl. 22. 07:57

Ilyen gépem konkrétan nincs, de van egy Finepix S5600 és egy Finepix S1600. Szerintem ezek a Fuji gépek ár-érték arány tekintetében verhetetlenek, főleg, ha valaki kezelni is tudja a gépet.

Pl. a kezdőképem csigáját este csináltam vaku nélkül, még az automatikát sem állítottam át manuális beállításra, pedig mindig kézzel állítok be mindent, odanyomtam a fejéhez, aztán ezt hozta össze a gép magától elsőre.

2012. júl. 22. 07:47

Akinek van erről a géptípusról tapasztalata kérem,hogy ossza meg;)

Pozitív-negatív is érdekel!

Köszi előre is;)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook