Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hormonzavar (mivel gyógyítható?) fórum

Hormonzavar (mivel gyógyítható?) (beszélgetős fórum)


2009. szept. 28. 10:05
normalizálható,igen!
2009. febr. 11. 09:11

Hello!

A Dianet nem is szabad tartósan szedni... Nekem is voltak gondjaim, és a Gracial oldotta meg :) :) 10-15 évig biztonsággal szedhető!

Tartható a tabletta szükséges rossznak, de ha megnézed, az egész világ felfordult, akkor is stresszel a testünk, amikor a tudatunk már fel sem fogja. Nekem a stressz miatt nem termelődik valami, ami a ciklust szabályozza. (Már nem emlékszem mi...)

A fogamzásgátlónak vannak előnyei is. Azokat is mérlegeld alaposan. Például egyes rákos megbetegedések kisebb számban fordulnak elő. Megszünteti a lelki nyavalyákat is okozó PMS-t. Stb. Szóval a döntés előtt ezeket is vedd figyelembe, és szerintem ne szedj Dianet, hanem valami korszerűt.

(Tudom, hogy az enyém sem a legkorszerűbb már, de én sokfajtát próbáltam, mire ez bevált.)

8. csehe (válaszként erre: 7. - 8565183eb5)
2008. febr. 5. 12:46
ÁÁÁ, endokrinológiára kell menned, nem nőgyógyászhoz, ez már azon túl van, nőgyógyász nem vizsgálja az egész tested. És ha a házidokid nem ad beutalót, keres másikat, kötelessége. És nem pestre kell menni, hanem a területileg illétékes kórházi rendelésre, ha jól tudom, csak kórházbn van. Ha magánrendelésre mész először, kicsit többe kerül ugyan (na jó, nem kicsit) de hónapokat spórolhatsz magadnak...
7. 8565183eb5 (válaszként erre: 6. - Csehe)
2008. febr. 3. 18:38
Tudom tapasztaltam. A háziorvos egyből elhajtott. Menjek nőgyógyászhoz stb. Ja és egyből azt mondta menjek pestre. :-((( No beutaló semmi. Csak annyi hogy a nőgyógyászati klinikára menjek. 600 lesz a vizitdíj.
6. csehe (válaszként erre: 5. - 8565183eb5)
2008. febr. 3. 08:45
a prolaktin biztos, a többi márciusban derül ki.Elég hosszadalmas a kivizsgálás, ne számíts arra, hogy 1 hét múlva már gyógyszer lesz a kezedben...
5. 8565183eb5 (válaszként erre: 4. - Csehe)
2008. febr. 2. 22:46
Ok. Köszi. Neked milyen hormonjaiddal vannak problémák?
4. csehe (válaszként erre: 1. - 8565183eb5)
2008. jan. 31. 22:15
Én is hormonzavaros vagyok, de kicsit több problémával. Keress egy endokrinológiai szakrendelést, (itt kimondottan hormonnokkal foglalkoznak), kérj időpontot, aztán a háziorvostól beutalót. És minden ki fog derülni, sőt megoldást is fogz taláni... DE, ha anyagi kereted engedi, magánrendelést javaslok. Drágább, de hamarabb, és beutaló sem kell.
3. 8565183eb5 (válaszként erre: 2. - Kissdory)
2008. jan. 29. 11:27

Szia


Pont azért hagytam abba mert párom nem is volt akkor meg arra gondoltam amit te mondtál hogy nem megoldás egy életen át a tabletta.

2008. jan. 25. 19:53

Szia! én 21 éves vagyok. nekem most volt egy kis hormonzavarom, post a tabletták miatt, érdekes, nem? :) én sem tudom, miért, felmondta a testem a szolgálatot :)

Azóta abbahagytam, és minden rendben, sokkal jobban érzem magam, a kedvem is jobb.

Azt nem derült ki, hogy csak a "szőrösödés" a probléma, vagy más is.

Én azt tudom javasolni, hogy ha nincs párod, hagyd abba a gyógyszert. Ne érdekeljen, hogy szőrösödsz, van borotva, gyanta, de hormonrendszered csak egy van! Én is gyakran epillálok, kb 3szor gyakrabban, mint mások, de ez van. nekem gyógyszer után gyógyszer jott, de a dokival megállapodtunk, hogy nem szabad kísérletezgetni.

De azt írtad, h a Diane35 bevált, akkor nem értem, miért hagytad abba. Egyébként meg nézd meg, lehet, hogy az új tabletta összetétele ugyanaz, mint a régié. Amikor pedig abbahagyod a tabit, akkor mégjobban felborul a rendszer, azért is késett a menstruációd.

2008. jan. 19. 20:36

Kamaszkorom óta hormonzavaros vagyok.

Ez úgy kezdtett megnyilvánulni hogy korán kezdtem menstuálni 10évesen és korábban nőtt meg a mellem mint másoknak és erősen szörösödtem.

18 éves koromban hallottam egy rádió műsorban hogy fogamzásgátló tabletta megszünteti a szörösödést. Elemntem a nőgyógyászhoz felírta a Diane35 nevű fogamzásgálót és azt szedtem majdnem 24 éves koromig.

Egyszer hagytam abba és akkor nem jött meg egész nyáron.

Kiviozsgáltattam a hormonjaimat(sok hálapénz kellett egy nyamvadt vérvételhez) és kiderült hogy magas a tesztoszteron szintem. Erre hogy helyre jöjjön újra Diane35. Bár semmi sem hozza helyre tudom.

3 hónapja pedig Belara nevűt írt fel az orvos úgy hogy én ott sem voltam. (anya akarta felítani nekem a Diane35-öt mert úgyis kellett mennie)

De félek és tudom hogy ez nem állapot mert nem megoldás a fogamzásgátló csak sajnos a szükséges rossz.

Ha valakinek van hasonló tapasztalat szeretném megkérni hogy mesélje el nekem.

Szeretnék majd kisbabát is de a fogamzásgátló szedése tudom hogy káros és a hormonokat kellene rendbetenni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook