Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Paleolit táplálkozás vagy vegetarianizmus? fórum

Paleolit táplálkozás vagy vegetarianizmus? (beszélgetős fórum)


17. 5f53ab103f (válaszként erre: 8. - Cb4d6e9d49)
2013. jan. 2. 17:46

Kedves Xéna! Bár elég régi a bejegyzésed, én csak most regisztráltam az oldalon, és ezért most találtam meg. Saját tapasztalatomat szeretném leírni, ha még aktuálisak a problémáid, remélem, segít.

17 éves korom óta vannak pánikrohamaim. Huszonévesen vegetáriánus lettem, 3 évig éltem eszerint. Egy darabig pozitív hatásai voltak, de a 3. évben már nem volt jó a közérzetem, gyakrabban voltam beteg, és annyira kívántam az édességet és csokit, hogy nem tudtam megállni, hogy ne egyek egyre több szénhidrátos dolgot. Emiatt hízni kezdtem, és még a léböjtkúrák sem segítettek. Ez alatt az időszak alatt a pánikrohamaim is megmaradtak. Néhány éve olvastam a glutén káros hatásáról, akkor egy darabig gluténmentes étrendet folytattam, azalatt sikerült fogynom, és a közérzetem is jó volt. Családi problémák miatt azt a diétát abbahagytam, negatív hatását nem tapasztaltam. Én is keresem az utam, és nemrég elkezdtem a paleo étrendet. Rengeteg pozitív tapasztalatot olvastam róla itt a Hoxán a fórumukon is, olyanoktól, akik már két vagy több éve csinálják. Ha még nem olvastad, érdemes elolvasni a könyvet róla.

A pánikrohamaim nagy mértékben mérséklődtek az utóbbi időben, de ez nem az étrend, hanem amiatt történt, hogy a családi helyzetemen változtattam. A pániknak a hátterében mindig valami nem rendezett probléma áll. Függetlenül Szendi G. könyvétől egy pánikbetegség oldalon is olvastam arról, hogy a glutén elhagyása után sokan tünetmentessé válnak. Ha még nem ismered, nézd meg ezt az oldalt, és rendeld meg az ingyenes öngyógyító tanfolyamot. Én anno abban olvastam a gluténmentes étrendről, gondolom, most is benne van. Ők árusítanak egy táplálékkiegészítőt is, de az nekem konkrétan nem vettem észre, hogy használt volna, szóval nem azért javaslom az oldalt, hogy azt megvedd, hanem csak a tanfolyam anyaga miatt.

Néhány hónapja olvastam Szendi Gábor könyvét a Pánikról, nekem sokat segített. Most már tudom, hogy ez valójában nem betegség, és azóta sokkal jobban tudom kezelni a pánikos helyzeteimet. (Egyébként én sose szedtem rá gyógyszert, mert amikor nekem kezdődött, még azt sem tudták itt Mo.-gon, hogy mi ez. Mivel kezdetben félrekezeltek, nem mertem orvoshoz menni, elértem az agorafóbia szintjét, majd innen gyógyszerek nélkül sikerült feljavulnom.) Remélem, tudtam segíteni.

[link]

16. addy
2012. okt. 3. 19:15

Általános megjegyzések:


- Kerülj minden gabonafélét, burgonyát, kukoricát, cukrot, nagy szénhidráttartalmú élelmiszert

- Kerüld a hüvelyeseket

- Egyél húst, zöldséget, gyümölcsöt, sajtot, tojást. A zsíroktól sem kell félni.

- A paleolit étrend nem vallás. Próbáld minél inkább betartani, de ne ess kétségbe, ha néha egy kicsit eltérsz a főszabályoktól. Ha egy kis tejföl, tejszín kell a receptedhez, használd! Ha lisztre van szükséged, inkább zab- vagy rizslisztet használj, mert abban nincs glutén. Ha gluténérzékeny vagy (esetleg rejtetten), akkor nagyon csekély glutén is árt!

15. Chrysstina (válaszként erre: 9. - 91d4989ab9)
2012. júl. 21. 07:01
Valami olyasmi miatt, hogy az embertől idegen fehérje. Tudományos alapon nem értem, de az tuti, hogy felnyomja a vércukrot, ráadásul hosszú távon is.
14. Bcicus
2012. júl. 20. 14:02
egyik sem
13. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 2. - 99e36bb767)
2012. júl. 20. 13:23

Én sem rajongok a húsért,inkább zöldség,gyümölcs,szója kedveló vagyok.Remélem a bio-nem génkezelt szója nem árt,mert én azt sokkal szívesebben enném,mint a húst.

Sajnálom az állatokat és nem is szeretem túlzottan.Felvágottat egy évtizedben egyszer eszem,persze képletesen szólva.

12. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 11. - Zsoka1984)
2012. júl. 20. 13:20
Tehát a lényeg,hogy lehetőség szerint bio és akkor tejtermék is legyen az étrendben?
2012. júl. 20. 12:55

Az egyensúlyt kell megtalálni, mert szerintem mind kettő kell a szervezetnek.

Ha jól tudom ősanyáink gyüjtögettek ,minden féle bogyókat, növényeket, ősapáink pedig vadásztak. Ha nem fogtak semmit, akkor azt ették amit a nők gyüjtögettek.

Tejet is ittak, egy pár ezer éven keresztül, ha pedig az rossz lett volna, valószínű elöbb utóbb abba hagyják a fogyasztását.

Ma nem a tejjel, a hússal vagy a zöldséggel van a baj, hanem a minőségével. Régen az állat nem kapott női hormonokat meg antibiotikumokat. A zöldségeket nem permetezték h*lyére.

2012. júl. 20. 10:12
szal hogy melyik összetevője nem jó?
2012. júl. 20. 10:12
paleoban mi miatt nem lehet tejet inni, valaki tud erre magyarázatot?
2012. júl. 20. 09:22

Köszönöm a válaszokat!

F.41..depresszió,pánik-szindróma,szorongásos kórképek,Mitralis prolapsus-gyógyszerrel kezelt..

Ezek miatt keresem az utam.

2012. júl. 20. 09:06

Kérdés, hogy van e már valamilyen betegséged, vagy teljesen egészséges vagy?

Télen elkezdtem a paleot, de nekem túl egyhangú volt, mert annyira sok benne a tiltás, hogy hónapokig nem lehet változatosan főzni belőle.

Mert akárhogyan is szerepelnek a recept nevekben a hagyományosnak tűnő ételek, pár alapanyag variációja az egész.

Írtam róla naplót, ha gondolod, nézz bele.

2012. júl. 20. 08:54

Én a saját tapasztalatomat fogom leírni, hangsúlyozom, hogy a a SAJÁTOMAT. Szóval én voltam 3 évig vegetáriánus, abból is az a fajta, aki a tojást és a tejtermékek egy részét fogyasztottam és nem ettem mindent nyersen. Nekem nagyon jó volt. Nagyon erős voltam és jó volt a fizikaik állapotom.

A paelot viszont nem próbáltam, így erről érdemben nem tudok nyilatkozni.

Amúgy pedig osztom THM-01 véleményét, hogy az utat neked kell végigjárnod és kitapasztalnod.

5. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Cb4d6e9d49)
2012. júl. 20. 08:51

Keress fel egy dietetikust, szerintem vihetsz neki vérképet is és összeállít neked egy étrendet.

Én úgy vélem mindegyik diétának meg van a hátulütője, egyik sem tökéletes.

4. THM-01 (válaszként erre: 1. - Cb4d6e9d49)
2012. júl. 20. 08:48

Erre nem fogsz "helyes" választ kapni. Meg fog jelenni minden oldalról néhány hozzászóló, kialakul esetleg egy csúnya vita, mert mindenki - természetesen - a maga igazát hajtogatja.


Sajnos meg kell dolgoznod érte: neked kell összeszedni könyvekből, internetről az információt és bíznod abban, hogy rátalálsz arra az útra, ami nekedvaló.

Bár kíváncsi vagyok - ne legyen igazam.....

2012. júl. 20. 08:48
De elvileg, mindenféle ételből kellene enni, mert így minden vitaminhoz és fontos anyaghoz hozzájut a szervezet.
2012. júl. 20. 08:47
Hát én most úgy vagyok hogy nem bírom megenni a húst.:)
2012. júl. 20. 08:43

Elárasztja az embert az információ halmaz.Próbálok kitalálni a rengetegből,de egyedül nem megy.

Némelyik cikk és "használó" a paleolit táplálkozást ünnepli,némelyik a húsmentességet,írván,hogy a hús magas fehérje tartalma nem teljes egészében emészthető az emberi szervezet számára,egy része megrothad a belekben ,ahonnan közben méreganyagok szívódnak fel.Most akkor melyik a "jó"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook