Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elköltöztünk kb 6-800 m-rel odébb (10 perc), és az egyik cicánk visszamegy mindig. Mit tanácsoltok? fórum

Elköltöztünk kb 6-800 m-rel odébb (10 perc), és az egyik cicánk visszamegy mindig. Mit tanácsoltok? (tudásbázis kérdés)


24. poly13
2012. júl. 24. 00:54

Fura jószágok a cicák, a csavargásról nem lehet leszokatni őket, bezárni sem nagyon lehet, hiába ragaszkodnak hozzánk nekik is van saját életük

Ebbe sajna bele kell törődni-

Gyerekkoromban volt egy elkényeztetett cicám, velem aludt,a lakásból szinte soha nem ment ki, aztán eltűnt-

mit gondoltok,hol volt? Hát a második szomszédban, egy idős néninél, azért nagy néha nálunk is időzött egy keveset, ha látni akartuk,akkor szabályosan meglátogattuk

kislány cica volt, nálunk otthon fialt, utána a néni látogatta, mert hiányzott neki, hogy elpártolt tőle

felnőttek a kiscicái és újból itt hagyott bennünket a cicáival,visszament a nénihez, ő egy tecknőctarka házi cica volt


Most az én cicám is eltünt az egyik luca az apuka,mi is költöztünk, de ennek már több hónapja, és 60km-re Dezi most fialt és párnapig osztoztak a családi életem, az apuka is bent volt a kicsik mellett a legnagyobb egyetértésben, sőt a fialás az előkészületek ellenére majdnem a kutya mellé sikeredett Mindent bekerestünk a környéken, hogy hol van, otthon a házam környékén még nem jelent meg

Én, illetve mi a párommal lennénk a legboldogabbak, ha haza menne az én házamba 60km-re

Nem tudom milyen módszerrel lehetne megállítani őket, de rabságban bezárva sem lehet tartani

Dezimamát, pedig jó anyuka étel ital tej macska alom minden van neki, ha hívja a természet akkor megy, muszály kinyitni az ajtót, mert olyan keservesen nyávog, hogy szinte nekünk fáj, a kis gömböc kölykei és a vesztegetésül használt finom falatok sem tartják vissza

23. bd55e3f068 (válaszként erre: 13. - Fisica)
2012. júl. 19. 12:52
Az egyik régi cicám is úgy maradt a környéken, hogy kb. ilyen távolságba elköltöztek a gazdái, ő meg visszaszökött.
22. Aville (válaszként erre: 20. - Virus2008)
2012. júl. 19. 12:42

Kizárt. 4,5 hónaposan mind a 2 ivartalanítva lett. 3 évesek.

Amúgy azért furcsa, h így visszamegy (megint visszament az éjjel), mert ők nem vad cicák. Velünk alszanak az ágyon, bent kapnak enni, sokat vannak kényeztetve, igazán jó dolguk van, télen egész télen bent vannak (nem akarnak kimenni). Addig senki se ítélkezzen arról, h na, az övé ugyan nem menne el, amíg nincs ilyen helyzetben. Én is szentül meg voltam róla győződve, h ez nem fordulhat elő.

Pl. a másik cicánk, Folti nem megy el. Pedig ugyanazt kapja mind a kettő. Csak teljesen mások. Mindig is Fekete volt az eltűnősebb, csavargósabb.

2012. júl. 19. 11:29
Én nem olvastam végig, de mi 3 telekkel költöztünk csak odébb annó. A cicák csak 1-2 napig értetlenkedtek :). "Átköltöztek" idővel ők is.
20. virus2008 (válaszként erre: 1. - Aville)
2012. júl. 19. 10:30
Nincs kölyke titokban?
19. virus2008 (válaszként erre: 8. - 37403e3af4)
2012. júl. 19. 10:30

Osztom az én macskám is állandóan a nyomomban van.

Velünk alszik stb...


Max a vadabb kinti macskák olyanok.

18. Aville (válaszként erre: 17. - Szafaripók)
2012. júl. 18. 22:22
Köszönöm :) Ez jó ötlet, mert ahol a szomszéd cica be, az enyémek ott kimennek (az utcára), szóval az sem baj, ha nem mennek ki, elég nagy a kert. :)
2012. júl. 18. 20:29

Bocs, félreolvastam...:)

Hát, szerintem a macska is ragaszkodik az emberhez, de a területéhez jobban.

Szerintem nagyon meggátolni nem tudod, hogy visszamenjen, max.ha folyamatosan a lakásban tartod. De akkor is, ha kijut, el fog indulni "kalandozni".

Talán ha elkezdődik az építkezés a területen, nem akar visszamenni.

Az idegen macskát meg talán távol tudod tartani: egy barátnőm vett "tigrispisiből" készült sprayt, azzal fújta le azt a területet, ahol hozzájuk átmásztak a szomszéd macskák - nem jöttek többet. Persze időnként újra kell fújni, de jobb, mint mondjuk az elektromos macskariasztó, mert attól a Tieid is "meghülyülnek"...

2012. júl. 18. 20:28
Van egy ismim aki 5km.re költözött el és a cica 4x vissza ment elöző lakhelyére.Természetesen mindig haza vitték,így lassan megszokta új helyét.Na ez vajon honnan tudhatta az utat??Érdekes dolgok ezek:))
15. Aville
2012. júl. 18. 19:29

Nem 6km :) 10 perc séta. Amúgy rettentő büszke is vagyok rá, h ilyen okos, h odatalál, de most tényleg... Egy macska.

Autóval lett elhozva.

Szerintetek legközelebb megnézzük, h este, mikor már nagyon éhes lesz, haza jön-e? Már nem lakik ott senki, szomszédokkal meg van beszélve, h nem adnak neki enni (macskások ők is), inkább szólnak, ha l

átják.

2012. júl. 18. 19:29

Azt én is cáfolom, hogy a macsek a házhoz megy és nem az emberhez...

Anno mikor elköltöztem otthonról, és kb. 2-3 hetente jártam csak haza a szüleimhez, az ott lévő cicánk mindig futott elém :)

13. Fisica
2012. júl. 18. 19:24
a szüleim 15 kmre költözte el anno. A cica egy szekrény aljában volt, táskában, nem láthatta merre mentek és pár nappal később visszament a régi házhoz és el se jött..
12. Aville
2012. júl. 18. 19:22

Na, szóval, itt az új helyen van egy cica, akit még nem derítettem ki, h kié, de látszik, h ez az udvar is az ő területe. Már nem egyszer balhézott össze az én macskáimmal. Ezzel még nem lenne baj, mert ez a természet rendje. De ez idegen cica is bejön éjjel az ablakon, megeszi a kajájukat, éjszaka balhéznak bent a lakásban, és ma reggelre a konyhában a szemetes is ki volt borítva. Az én cicáim sosem csináltak ilyet - mert nincs rá szükségük, nem éhesek.

Na, amikor bent randalírozik ez a macska, akkor megy el Fekete. Fél. Pedig amúgy nagyon ragaszkodik hozzánk, most is itt fekszik az ágyon...

Tanácstalan vagyok.

11. andi6020 (válaszként erre: 5. - Mirror)
2012. júl. 18. 19:21
Azért ez így nem igaz.
10. 37403e3af4 (válaszként erre: 6. - Aville)
2012. júl. 18. 19:21
Majd idővel megszokja az új helyet is, de persze visszamegy megnézni mi újság a régin :) A cicák sokkal önállóbbak mint pl a kutyák, de ettől még nem ragaszkodnak jobban "a helyhez" mint a gazdihoz :)
9. andi6020 (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2012. júl. 18. 19:21
600 méter az nem 6 km.
8. 37403e3af4 (válaszként erre: 5. - Mirror)
2012. júl. 18. 19:19
Ezt én cáfolnám :) Nekem másik háznál vannak a cicáim amióta én a páromhoz költöztem, nekik meg tulajdonképpen fenntartok egy albérletet, kb egy éve vannak ott. Tegnap este mentem etetni, az egyik cica nem volt otthon, a másiknak adtam enni, friss vizte stb. Indultam bicóval, fél utca távolságból hátranéztem, ő futott utánam és folyamatosan nyávogott... szóval szerintem ez nem így van. Hozzáteszem annyira megsajnáltam hogy majdnem elsírtam magam, visszamentünk és ott voltam vele még kb fél órát, aztán úgy jöttem el, hogy vissza kellett "siccegnem" őt az udvarba.
2012. júl. 18. 19:15
Lakik most ott valaki? Ha nem, és csak az új helyen etetitek akkor majd megszokja, bár lehet azután is visszamegy majd néha.
2012. júl. 18. 19:14

Kb 3 hete elköltöztünk, van 2 kinti-benti cicánk, az első néhány napban folyamatosan bent tartottuk őket, aztán csak éjszakára, aztán mikor láttam, h nem mennek el, lehet közlekedni ki-be tetszés szerint. Már másodszor fordult elő, h Fekete nem jött reggel enni. Másodszor is visszamentem, megint a régi házunknál volt. Még nem lakik ott senki, még nálunk van a kulcs, de lassan ott építkezés lesz, meg nem nagyon örülök neki, h visszamegy. (Van egy forgalmasabb utca is közben.)

Azt is kezdem sejteni, h mikor megy át, az is egy probléma, következő hsz-ban írom, csak lassan megy, mert telóról vagyok.

2012. júl. 18. 19:11
A macsek mindig a házhoz ragaszkodik, soha nem a gazdihoz! :)
2012. júl. 18. 19:10
Nem sok az a 6-800 m. Idővel megszokja a cica az új környezetét, de nem véletlenül mondják, hogy a házhoz ragaszkodik jobban, nem a gazdához.
2012. júl. 18. 19:08

Szia!

Nagy igazság, hogy a cicus nem a gazdájához ragaszkodik jobban, hanem a környezetéhez.

Azért a 6 km elég sok, gondolom van pár utca, amin átmegy - elég veszélyes lehet.

Ahova visszajár, laknak most ott? Mert talán ha az ottaniak nem etetik, nem foglalkoznak vele, akkor egy idő után nem akar visszamenni...

2012. júl. 18. 19:08
Szegény 'szisza'. :)
2012. júl. 18. 19:05
Elköltöztünk kb 6-800 m-rel odébb (10 perc), és az egyik cicánk visszamegy mindig. Mit tanácsoltok? Részleteket írok még.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook