Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi lehet a baja a kutyámnak? fórum

Mi lehet a baja a kutyámnak? (tudásbázis kérdés)


20. poly13
2012. júl. 24. 13:09

Örülök, hogy jól van a kutyád, Bundi, pedig biztos nem szenved hátrányt, hogy nem főnök már, hisz ugyanúgy szeretitek.

A husky pedig már valószínűleg nem fogja bántani.

A vadak iránti izgatott érdeklődését, pedig nem tudod csillapítani, vigyáz rá, hogy ne szökjön ki. Ez nem is egyszerű dolog, az én kutyám képes kimászni a kerítésen mint egy macska, ahol nem tud, ott megpróbál kiugrani, szabadon van. Nálam is és a páromnál is megvan magassítva, beton alapon és még befelé plusz két sor feszítődrót van kihúzva, hogy ne tudjon kimenni. Ennek ellenére addig keres, amíg nem talál

19. Pné Veronika (válaszként erre: 18. - Arrival)
2012. júl. 20. 08:10

:-) Akkor nem csak én vagyok így ezzel a kutyakérdéssel.


Egyébként az öreg kutyánk, aki pár éve ment el,

ugyanígy megküzdött a skót juhásszal. De vele szemben nem tudta felvenni a harcot, ő német juhász volt, erős testfelépítésű.

Úgyhogy Bundink nem nyert.

A huskynál eddig mindig erősebb volt, most nem. Úgyhogy gyanítom, inkább lemond az elsőbbségről, minthogy vérre menő csatákba kezdjen. :-O

MOndjuk én ezt nem bánom, mert borzasztó volt látni, ahogy marják egymást... :-(

18. arrival (válaszként erre: 17. - Pné Veronika)
2012. júl. 19. 23:14

O , draga oreg kutyad :)


Erdekes ez a falkavezer kerdes. Ha nem baj elmeselem

Nalunk mi volt. Volt egy 8 eves keverekem, egy 4 eves huskym, mikor is egy kozep schnauzer kerult a hazhoz 8 hetesen. A snaci 6 honaposan (!) ugy osszeverekedett a keverekkel aki 8 evvel idosebb ( lanyok), hogy annak elszakadt a fule. Ezzel atvette a vezerseget, a kis keverekem elete tovabbi 8 eveben tartott tole. Nem felt, de tartott, SOHA nem jatszottak, 2 meterre kerultek egymast . A huskym ezt latta, es o egybol lemondott a vezersegrol, tehat 6 honapos kolyokkutya volt a vezer a 2 idos kozott.

Igy eltek szepen, SOHA nem verekedtek aztan, 16, 16, es 13 evesen mentek el :(

2012. júl. 19. 16:16

Köszönöm az érdeklődést, úgy látszik, ennyivel megúsztuk. :-)


Szerencsére van elég nagy a telek, hogy külön-külön lehessen tartani őket.

A husky most jutott el oda, hogy rájött, ő az erősebb, így az az érzésem, hogy a skót juhász "átadja a stafétát".

Öregecske a drágám, nem megy már bele nagy harcokba. 12 évesen ő már csak alárendelt lesz.

Nem volt sosem gond velük, barátkoztak is, de most Cézár szinte meg van kergülve.

Az is lehet, hogy "valami piszkálja", erdőszélen lakunk, minden éjjel csörtetnek a vadak, pár méterre a kerítéstől.

Ha kiállok a kertbe, simán érezni a szagukat. Tuti a fél erdőn végigkergetné őket. :-))

A skót juhász rájuk se hederít, de ő, ki van akadva tőlük. Szerintem hajtaná a vére...

Egyébként van macskánk is, az se hozza izgalomba, de ez a "vadas dolog" teljesen megzakkantja... :-O

16. poly13
2012. júl. 18. 21:29
Nem Írtad, hogy hogy van a kutyus. Javult? A másik hogy viselkedik?
15. 2a69f78972 (válaszként erre: 9. - Pné Veronika)
2012. júl. 18. 20:11

Szia Veronika!


Hogy van a kutyus ???

14. arrival (válaszként erre: 13. - Poly13)
2012. júl. 17. 23:51

A husky nagyon dominans fajta, nekem is huskym volt, 16 evesen halt meg tavaly.

Igen, meg lehet oldani, de nem konnyu feladat. Az egyik ivartalanitasa is hozhat eredmenyt, de baratok soha nem lesznek.

13. poly13
2012. júl. 17. 22:07
Össze lehet békíteni, a területi harcban kialakul a rangsor, úgy látszik, most lehet, hogy változni fog. A gazdinak kell erőteljesen fellépni, hogy fogadják el egymást. Mi vagyunk a főnökök, nekik ezt meg kell érteni. A Skót juhász és a Hasky nem véreb. Előbb utóbb rend lesz köztük. Egyébként nálam a kutyák és a macskák is jól meg vannak egymással. A lényeg az erőteljes és határozott fellépés, hisz mi vagyunk a főnökök. Vannak nagyon jó kutyás könyvek ajánlom a figyelmébe őket, vagy ha végképp nem bír velük vannak kutyaiskolák is, ott ezt megtanítják.
2012. júl. 17. 21:03

Orulok, hogy nincs nagyobb baj!


En is azt tudom mondani, mint elottem Libra, hogy ha egyszer osszeverekedtek, maskor is fognak.

Ajanlatos elgondolkozni az ivartalanitason, vagy a kulon tartason. Sokkutyas gazdikent, tapasztalatbol mondom.

11. 2a69f78972 (válaszként erre: 9. - Pné Veronika)
2012. júl. 17. 20:36

Örülök, hogy "csak" ennyi a baja!:)

Remélem, jó a diagnózis !


Szeretném elmondani neked, - tapasztalt, több kutyás gazdiként - hogy azok a kutyák, akik egyszer összecsaptak, mindig össze fognak verekedni.

Azonos nemű, ivarérett kutyáknál sajnos ez a szokás.

Nagyon ritkán, de előfordul más neműeknél is, ha a nőstény nagyon domináns.


Ha tudod, akkor ezentúl elkülönítve kell tartanod őket, mert egyre véresebb harcot fognak vívni.

10. 9c8432d068 (válaszként erre: 9. - Pné Veronika)
2012. júl. 17. 20:08
Veronika,örülök,hogy "csak" ennyi baja van a kutyusodnak. Pár nap,és "kutyabaja" sem lesz. ☺
2012. júl. 17. 20:04

KÖszönöm a hsz-t mindenkinek. Szóval.


Agyrázkódása van, kapott egy kombinált injekciót, és pár nap múlva minden oké lesz vele.

Ha addig nem lesz semmi gond, ennyivel megúszta.

Azt mondta a doki, hogy ez bármikor előfordulhat, verekedés során a fejükkel "hadakoznak" és hát Bundinak van egy szép pukli is a fején.

Se hányás, se hasmenés még nem jelentkezett, de a doki azt mondta, előfordulhat, nem kell megijedni.

Csak könnyű kaját ehet, most főtt meg neki a csirkefarhát, pici sóval ízesítve.

Diéta és "ágynyugalom", elzárva a másiktól, mert most sokkal jobban sebezhető, nem tudja megvédeni magát. Kóvályoghat, és lehet kába, de elmúlik.


Azért írtam le ennyire aprólékosan, hátha másnak is adódik ilyen gond, legalább tudja.

2012. júl. 17. 17:41

Az is lehet,hogy a verekedéstől valami belső sérülése/vérzése lett. Bár ne így legyen.

Várjuk,mit mondott az orvos.

Jobbulást a kutyusodnak.

7. virus2008 (válaszként erre: 1. - Pné Veronika)
2012. júl. 17. 17:08

Szerintem sokkot kapott :(

remélem rendbejön.

2012. júl. 17. 17:07
Mindenképp várd meg az állatorvos válaszát lehet,hogy csak az ijedtség miatt volt.
5. 2a69f78972 (válaszként erre: 3. - Pné Veronika)
2012. júl. 17. 17:01

Talán az izgalom hatására agyvérzés?


De majd az állatorvos megmondja.

Nagyon sajnálom a kutyust és jobbulást kívánok!

4. arrival (válaszként erre: 3. - Pné Veronika)
2012. júl. 17. 17:00

Szerintem varjatok meg az allatorvost, mert ott most folsleges talalgatni, es stresszelni magad.

Inkabb menj ki hozza, es legyel vele!

Utana gyere ird meg mi volt!


Lehet egyebkent belso serules.

2012. júl. 17. 16:57

Éjjel összeverekedtek a kutyáink.

Az öregebb, gyengébb is, egyébként skót juhász.

A másik Husky-keverék, most lett ereje teljében...

Kimentünk, külön zártuk őket, reggelig nyugalom volt. Reggel az öregnek semmi baja nem volt, jött-ment, szaglászott.

Aztán pár óra múlva a kutya a kertben feküdt, nem mozdult, csak lihegett és még felállni sem tudott... Adtam neki inni, próbáltam megsimogatni, de nagyon furán néz, olyan, mintha nem is ő lenne, olyan kólikás... Talán sokkot kaphatott. :-(((


Volt már ilyen mással?


Egyébként 6-ra jön az állatorvos, azt mondta, ne aggódjak... Kösz... :-(

2012. júl. 17. 16:54
Máris írom a problémát...
2012. júl. 17. 16:54
Tudna valaki segíteni? Baj van a kutyámmal...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook