Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sajnos lyukas a dobhártyám. Szerintetek így lehet minden gond nélkül utazni? fórum

Sajnos lyukas a dobhártyám. Szerintetek így lehet minden gond nélkül utazni? (beszélgetős fórum)

8. 8e9170fe09 (válaszként erre: 6. - Tavasz007)
2012. júl. 17. 20:51
Pl ha eltalálják labdával, vagy ha egy gyulladás miatt a váladék felszakítja.
7. 8e9170fe09 (válaszként erre: 1. - Dmar54)
2012. júl. 17. 20:45
Sőt, így lehet igazán...
2012. júl. 17. 16:33
gyerekek, mondjátok el nekem lécci, hogy hogy szakad ki egy dobhártya?
2012. júl. 17. 15:43
Mivel mint láthatod minden orvos mást javasol, hívd fel a fülészt, aki megvizsgált, és nála kérdezz rá, hogy a Te személyre szabott esetedben mennyire javasolt/ellenjavallt repülni. Ismerek olyat aki repült már szakadt dobhártyával és semmi baja nem lett, de van ellenpélda is sajnos :(
2012. júl. 17. 15:42

"Szakadt dobhártya - Repülés


dobhártyaszakadás, dobhártya sérülés


30 éves nő vagyok. 1 hónapja kiszakadt a dobhártyám, még 2 hónapot adtak az orvosok, hogy magától összeforrjon. Ha nem, akkor műtétre kerül sor.

Szakadt dobhártyával lehet repülőre ülni? Az én esetemben egy nagy lyuk keletkezett a dobhártyán, a hártya közepén.


Kérdését gégésznek tegye fel. Véleményem szerint, ha vattával bedugaszolja, ha feltétlenül kell, repülhet."


1 évvel ezelőtti válasz.

2012. júl. 17. 15:40

"dobhártya szakadása, repülőút



Pár évvel ezelőtt, egy influenza kapcsán, a fülészeten vették észre, hogy átszakadt a dobhártyám.

Párommal, repülővel szeretnénk utazni, azt az információt kaptam, hogy akinek lyukas a dobhártyája nem ajánlott a repülés. Így van?

Azt is hallottam, hogy idővel a dobhártya behegesedik, ez mennyire igaz?

Válaszát előre is köszönöm!


A dobhártya szakadása nem akadályozza a repülést, sőt, kevesebb panasz van a fel- és leszállásnál a nyomáskiegyenlítés miatt. Nyugodtan repülhetnek. Azonban jó lenne szakorvosi vizsgálattal tisztázni, hogy valóban lyukas-e a dobhártya, mert fürdésnél, zuhanyozásnál ennek van jelentősége. A lyukas dobhártyán át a dobüregbe jutó víz szédülést, fertőzést okozhat, és úszásnál, vízbe ugrásnál veszélyes. A dobhártya sérülése sokszor gyógyul, csak a vizsgálat döntheti el, hogy valóban kell-e aggódnia emiatt."


2007-es válasz egy orvoskérdezős fórumon.

2012. júl. 17. 15:40
Egyénenként változik... A barátnőmnek például egy repülőút során szakadt be...Ha most, "földszinten" is fáj, akkor valószínűleg az égben is fog sajnos.
2012. júl. 17. 15:37

Sziasztok,

Repülővel szeretnénk utazni, de nekem sajnos lyukas a dobhártyám. Szerintetek így lehet minden gond nélkül utazni??

Köszi előre is a hozzászólásokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook