Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ismertek olyan lakberendezési oldalakat, ahol tanácsot lehet kérni szakértőktől? fórum

Ismertek olyan lakberendezési oldalakat, ahol tanácsot lehet kérni szakértőktől? (tudásbázis kérdés)


11. Dina2
2012. júl. 18. 09:30
valahogy idegenkedem a festéstől. később ha már nem lesz aktuális a kék-sárga festett minta, akkor mit csinálok vele? a térelválasztás meg sajna nem lehetséges a fényviszonyok miatt...ez ami gond, hisze ellenkező esetben kitalálnék valamit tuti.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Dina2)
2012. júl. 17. 21:07
Nem rossz ötlet festeni se ám. Nem baj, ha nem tökéletes, sőt vehetsz zsugor festéket is, lehet kék az alap és festhetsz rá sárga virágszirmokat, vagy vannak az ALDI-ban, LIDL-ben öntapadó minták és azt is ráragaszthatod. Most divat az egyszínű árnyszerű minta. Ha zsugorral festenéd az jó a hátuljára is ha esetleg térelválasztónak használnád egy részér.
2012. júl. 17. 20:05

sárga-kékben gondolkodom én is, mivel adott bútorokkal kell variálni és a fiam ágya kék. viszont egy bazi nagy klasszikus szekrénysorral kellene megbirkózni, ami középbarna és elég komor. festeni nem szeretném, esetleg öntapadós fóliával variálni.

viszont a lila-kék is most megtetszett, de nem tudom, hogy mutatna...

2012. júl. 17. 10:58
*kedves=kedved
2012. júl. 17. 10:57

a keresőbe beírtam, hogy lakberendező tanácsadó, és elég sokat kidobott.


Sok sikert a berendezéshez, nagyon élvezetes dolog.

ha lesz kedves majd írd le milyen lett,

Esetleg készíts egy skiccet a szoba méreteivel, a nyílászárók elhelyezkedésével és tedd fel az adatlapodra, hátha valakinek valami jó ötlete támad. Az is fontos lenne, hogy adott bútorokban kell-e gondolkodni, vagy azokat még most szerzitek be, mert nem mindegy. Egy nyitott polcrendszerrel szinte ketté lehet választani a szobát is.

2012. júl. 17. 10:50

Így nehezebb, mert a kisfiú lassan kiskamasz lesz.


Én ezt úgy oldottam meg, hogy a fal egyszínű lett, a bútor építőkockát imitáló. Kék, fehér és nap-sárga színű. A szekrények maguk "hagyományosak", csak a tetejükön van háromszög, és a falra kerültek ugyanebből az anyagból mértani formák, polcoknak.

A kislány ágya kék, mint a bútor, az ágyneműtartója sárga felhő forma, mely leesésgátlóként is funkcionálhat. Az ágya mellett a falon lányos dekoráció, a feje fölött baldahin plafontól a padlóig. Neki hercegnős lámpa. A kisfiúnak a másik oldalnál ferrári autós ágy a falon a bútorhoz készített elemeken, a könyvek játékok, mivel ő fiatalabb az említett kisfiúnál micimackós lámpatest van bedugva. A szőnyeg napsárga, és az íróasztalhoz a szék is. A fenti világítótest egy napocska alakú, szintén a bútor színének a sárgája. mivel nálatok a kisfiú már nagyobb javasolnám az egyszínű függönyt, nálunk micimackó figurák vannak elszórva a fehér függönyön.

2012. júl. 17. 10:17
falszínekkel variálj szerintem. az egy oldal mondjuk lila, a másik kék. egy másnak szemben lévő oldalak persze. az összekötő fal lehet zöld vagy bármilyen ami passzol a két másik színhez. a szoba két végét külön lányos-fiúsra, a közös tér pedig semleges, amit mindketten szeretnek
2012. júl. 17. 10:13
fiam 9 éves, lányom 6. idővel majd lesz külön szoba is, de egyeslőre közösen kell felalálni magukat. külön lány és fiúszobára lenne millió ötlet, a színekkel is variálhatnék meg a dekorral is, de közösen? valami semleges? vagy a külön kuckó?
2012. júl. 17. 10:10
Milyen idősek a gyerekek?
2012. júl. 17. 10:10
vagy akár ti is segíthettek: fiú-lény közös szobáról lenne szó, amit szeretnék valahogy elkülöníteni fiús és lányos lakrészre, de a lehetőségek korlátozottak (1 ajtó, 1 ablak) tehát a szoba teljes kettéválasztásáról nem lehet szó.
2012. júl. 17. 10:07
Ajánlantok olyan lakberendezési oldalakat, ahol tanácsot lehet kérni szakértőktől?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook