Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A művészetek asszonyai, a gésák fórum

A művészetek asszonyai, a gésák (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A művészetek asszonyai, a gésák

2012. júl. 22. 08:50
Végre egy cikk, ami picit más, mint a többi és nem a megszokott témákról szól. Nagyon jó volt, gratulálok!
2012. júl. 17. 12:58
Nagyon jó cikk, gratulálok!
2012. júl. 17. 12:11
Kár hogy már kitoroltetted magad :(
2012. júl. 17. 11:46
Nagyon érdekfeszítő a cikked, szinte üdítőleg hat ezen az oldalon!Köszönöm!
2012. júl. 17. 10:08

Megtaláltam amit kerestem, majd jobban elmélyedek benne, nagyon jó oldalt találtam, és így mindkettőnknek igaza van, mert leírják, hogy többfajta gésa létezett

"Többféle gésa-típus létezett, elnevezésüket számos összetételben használták a különböző tevékenységekre szakosodott női gésák megnevezésére a XVIII. század második felében. A siro (fehér) gésák feladata a vendégek szóval történő mulattatása volt, szemben a korobi gésákkal, akik “rábuktak” a vendégekre; a kido (kapus) gésák a mulatók bejáratánál ültek és samiszen-játékukkal csábították be az arra járókat, a dzsoró (kéjnő) gésákat azonban minden valószínűség szerint nem hangszeres tudásukért alkalmazták."

és még vannak felsorolva, tehát akit érdekel muszáj benne jobban elmélyedni. :)

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 317582c32a)
2012. júl. 17. 09:54

Biztosra veszem, hogy akit érdekel a téma,európai létére is, gyorsan magába szívná a tudást Japánról,ezen belül a gésákról is, teszik is páran. A tudás,kíváncsiság számára a távolság nem akadály. :)..szerintem. A történelmet sem úgy írták, tanítják, hogy valaki akkor élt volna..na persze ezért tudják alakítgatni, mondhatjuk páran :)

Én amit láttam dokumentum filmeket gésákról, és gésa, gésák nyilatkoztak, ott én azt hallottam, hogy testi szolgáltatást is nyújtottak, és az, Egy gésa naplója című könyvben is azt lehet olvasni, hogy testi szolgáltatást is végzett.

Én is mindenhol azt olvastam, hallottam,hogy nagyon-nagyon sokrétű műveltséggel kell, hogy rendelkezzenek.

Ami újat mondtál számomra, hogy férfiak voltak az első gésák, erről eszembe jutott, hogy az első színészek is azok voltak.

Cikkeddel felkeltetted az érdeklődésemet, és utánajárok jobban, a férfi gésáknak.

Szép napot! enissa

2012. júl. 17. 09:47
nagyon tetszett a cikked!
2012. júl. 17. 09:08
A japánok kulturáját felületesen bemutató, pár romantikus filmből, könyvből tájékozott emberben hibás, téves kép alakult ki a gésákról. Sokan luxus prostituáltaknak tartják őket, olyan örömlányoknak, akik bár rendkívül műveltek, képzettek a különféle művészetekben, mégiscsak egy valamiért léteznek, ez pedig a férfiak testi vágyainak kiszolgálása, kielégítése.

Ugrás a teljes írásra: A művészetek asszonyai, a gésák

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook