Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Létezik állítható magasságú járássegítő? fórum

Létezik állítható magasságú járássegítő? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 16. 14:58

köszönök minden jószándékú véleményt, de ismételten kérek mindenkit, kizárólag A KÉRDÉSRE VÁROK VÁLASZOKAT!

köszönöm!

2012. júl. 16. 13:54
Mi is jártunk a lányommal gyógytornászhoz, egyértelműen nem ajánlotta a járássegítőt. Ő azt mondta, hogy a járáshoz a legfontosabb az egyensúlyérzék kialakulása, amit "kikerül" a gyerek a járássegítővel és lehet, hogy megtanul járni, de az egyensúlyérzék fejlődése nem lesz optimális.
23. kitrákotty (válaszként erre: 20. - Mkriszti81)
2012. júl. 16. 13:48

szerintem pont a rajta lévő rengeteg "fejlesztő" kütyü miatt felesleges.....


vegyél inkább egy játék babakocsit, van állítható tolókaros belőle, és így később is tud majd vele játszani.

mellesleg sokkal szívesebben tologatnak gyerekek talicskát, babakocsit, kiskocsit (pakolható), bevásárlókocsit, tehát aminek "értelme" van, hisz felnőttektől is ezeket látja tolni.

2012. júl. 16. 13:42

megnéztem a fisher price kutyát, azt írják róla, 38-40cm magas a tolókar - ez alacsonyabb a fixe-knél is (ott eddig a legmagasabbra kb 46cm-t írtak) :(

azért köszönöm


más tipp?

21. mkriszti81 (válaszként erre: 17. - Dbcsenge)
2012. júl. 16. 13:38

igen, még ezt felejtettem el előbb írni, hogy rengeteg ilyet olvastam, hogy ezzel indult el a gyerek, utána pedig magáról is hamarosan...


meg tudod írni, milyenetek volt? és milyen magas?

2012. júl. 16. 13:35

sziasztok, most jöttem vissza


Akkor most magyarázkodom, bár nem lenne okom rá, de íme:

Jártunk dévényes gyógytornászhoz 12 hós koráig, de a csípője és a lábfeje még nem az igazi, de a gyógytornász azt tanácsolta, hagyjuk abba, mert addigra utolérte a kortársait (eljutott a fekvéstől a kúszáson, mászáson át a felállásig), hagyjuk a saját ütemében fejlődni.

Eltelt több mint 2 hónap, de semmi változás, csak oldalazva lépeget a bútoroknál.

Sokat olvastam már utána, egyedül ezt a járássegítőt a szakemberek többsége is ajánlja (vagy legalábbis nem tartja károsnak), szemben pl a bébikomppal - aki most itt óvott tőle, lehetséges, hogy azzal keveri!

Ez még a kézen fogva sétánál is jobb, ott ugyanis feltartott kézzel kell járnia, ami természetellenes tartás (és anyuka dereka is leszakad), itt meg derékmagasságban megfogja, a maga ütemében tolja (míg vezetgetésnél anyuka esetleg túl gyorsan vezetné), és nem nehezedik rá, a saját súlyát kell könnyítve elbírnia, így erősödnek meg a járáshoz szükséges izmai. Ha nem bírja, úgyis elengedi és lemegy térdre...


Szóval köszönöm, aki megérti, miért is próbálok meg minden lehetőséget, ami segítheti őt, hogy tovább tudjon lépni. Ez ártani nem árt, max vettem egy felesleges játékot (bár mivel annyi funkciója van, biztosan nem lesz teljesen felesleges), és lehet enélkül is megtanul egyszer önállóan járni, de ha ez segít, akkor miért ne venném meg?


Visszakanyarodva, egy ötletet kaptam, a kutyásat, meg is nézem, és hálásan köszönöm! :)

19. Tücsibogár (válaszként erre: 16. - KuntaKinta)
2012. júl. 16. 13:33

Egyébként ez a "gond van" dolog is olyan kézzelfoghatatlan. Nálunk egyértelműen pszichés eredetű a nemjárás. 3-4 hónapja stabilan áll, gugol, fal mellett már nem lépked, hanem szabályosan gyorsan tipeg a Kisfiam. Egyik orvosi papírján sem szerepel, hogy beteg lenne, nem kapunk emelt családit semmilyen jogcímen, más egyébben szépen fejlődik.

6 hónapos kora óta járunk Dévényre.8 hónapos kora óta nem rendelnek már vissza oraszülött utógondozóba sem(hordjuk vissza maszek úton, de ahova tartozunk, ott már elvileg nem várnak vissza).

Most költöztünk nemrég, és itt az új városban írták ki a HRG-t és a konduktort.

Már magam sem tudom mit gondoljak erről az egészről..mert így leírva csak parázós anyukának tűnök, ugyanakkor meg tény, hogy a járás még erősen nem kipipálható, pl kezünket fogva sem indul el..

Nehéz dolog.

18. Tücsibogár (válaszként erre: 17. - Dbcsenge)
2012. júl. 16. 13:28

Milyen volt Nektek, ha esetleg emlékszel rá!?

Nekünk már háromféle volt, de mind kicsi. :(

2012. júl. 16. 13:24

Nekünk állítható volt. A nagyobbik lányom lusta volt , ezért kölcsön kaptunk egyet, amivel 1hét alatt megtanult járni (14-15hónapo volt)

Amúgy pozitívumokat is adott ez a kütyü. A tologatós játékokkal nagyon szépen tud kanyarodni...közlekedni és ebből kifolyólag a motor navigálása is tökéletes.

2012. júl. 16. 13:18
:-D Az más. Ezt írtam. Ha gond van, akkor gyógytornász és akkor majd ő eligazítja a kérdezőt, hogy egyáltalán olyan jellegű-e a probléma, amire ez a szerkezet kell.
2012. júl. 16. 13:11
A gyógytornán is használják. Mi háromfelé járunk, ebből egy HRG(vízben) a másik kettő tornatermes(Dévény+konduktor) A Dévényes is használja, a konduktor is.
2012. júl. 16. 13:10

Egy kisgyereknek 2 éves korára lesz olyan a csontozata, ami elviseli a terhelést.

Addig nincs térdkalácsa sem.


Miért erőltetitek ezt akkor?

13. KuntaKinta (válaszként erre: 12. - Tücsibogár)
2012. júl. 16. 13:10
Na de ez a kütyü hátráltatja a gyerek mozgásfejlődését!!!! Nem segít.
2012. júl. 16. 13:08
Amikor valakinek a 14(esetünkben már 18) hós babája még nem jár, az mindent megtesz annak érdekében, hogy elinduljon végre. Ha ehhez egy műanyag kütyü vezet, akkor az, ha gyógytorna, akkor az.. Én is mindent kipróbáltam, és megértem, hogy miért szerete a kérdező ilyet venni..
2012. júl. 16. 13:07
A járássegítő hátráltatja a járni tanulást, tök fölösleges, ne adjatok pénzt érte. Ha a gyerek egészséges, akkor kb. 15 hónapos kora körül már stabilan jár, ha valami baja van, akkor meg irány a fejlődésneurológia/gyógytornász.
10. kitrákotty (válaszként erre: 4. - Mkriszti81)
2012. júl. 16. 13:04
Nem így tanul meg járni.
2012. júl. 16. 13:03
Sziasztok. Az én kisefiam sem jár még, 18 hónapos. Mindenhol néztem már én is, de egyik sem jó. Házilag, ami bevált egy görgős szék, illetve az etetőszéke. Az is gurulgat, de le van fékezve, nehogy orra essen vele. Gyerekrehabon volt spéci járássegítő. Hasonló, mint az a járókeret, amivel az idősek járkálnak, de nem lehetett rávenni, hogy használja. Akartam olyat kölcsönözni valamilyen korababás szervezettől, vagy fejlesztőháztól, de mivel ott sem lehetett rábírni a használatára, nem mentem a dolog után.
8. 9f98008a3b (válaszként erre: 7. - D940a253b8)
2012. júl. 16. 12:55
De miért kell egy 10 hónapos babának járássegítő?
2012. júl. 16. 12:54
A mi problémánk ugyan ez !Én sajna találtam állíthatót sima Te...cosba is de hiába a két méretre állíthatóság ,a picinek alacsony .Bementem bababoltba ,ahol amiket mutattak szintén alacsonyak voltak .Hozzáteszem az én kisfiam 10ésfél hónapos , csak az átlagnál magasabb gyermek .Szívesen veszem én is az ötleteket !Köszönöm
6. 9f98008a3b (válaszként erre: 4. - Mkriszti81)
2012. júl. 16. 12:50

Aha, köszi, ilyenről még nem hallottam.



Segíteni persze nem tudok, ne hari!

5. mamarazzi (válaszként erre: 1. - Mkriszti81)
2012. júl. 16. 12:47
Fisher Price járás segítő kutyus az két állású!
4. mkriszti81 (válaszként erre: 3. - 9f98008a3b)
2012. júl. 16. 12:40

nem, járássegítő :)

amit tolhat maga előtt, így tanul meg járni


van sokféle, az elejükön többnyire fejlesztő játékok, meg van ami zenél, villog stb...


Tehát nem járókára és nem bébikompra gondolok :)

2012. júl. 16. 12:38
Mármint járóka?
2012. júl. 16. 12:37

Aminek a fogantyúja állítható magasságú.


Kislányom már 14 hónapos, ráadásul elég magas is, így a fix magasságúak alacsonyak neki, mert azokat 6 hónapos kortól ajánlják, és az akkora babák miatt alacsonyra (kb 40-45cm) készítik :(

Kérlek írjatok pontos megnevezéseket, melyik ilyen - ha létezik. Köszönöm!

2012. júl. 16. 12:37
Létezik állítható magasságú járássegítő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook