Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Stagnál a fogyás! - Mi a teendő? fórum

Stagnál a fogyás! - Mi a teendő? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
380. Csurmi
2014. máj. 26. 08:23
Még mindíg stagnálok már kereken egy hete :( elszomorító, pedig semmit nem bűnözök, és még futok is mellette, de semmi változás. Mikor indul be végre a fogyás??????????????
2014. máj. 24. 10:11

A 3 kg az nem lement rólad, hanem kiment belőled = víz és egyéb salak-anyag. A helyedben ugyanazt folytatnám, amivel kezdted, adj időt a szervezetnek, amíg valóban átáll.

Másrészt, ha csökkented a bevitt kalóriát, a szervezet állítólag tartalékolós üzemmódba kapcsol, tehát nem lebontani fog, hanem gyűjtögetni. Inkább maradj meg a korábbi napi kcal mellett, és inkább mozogj, sportolj többet az eddigieknél.

378. Csurmi
2014. máj. 24. 08:57

Sziasztok! Csatlakoznék a fórumhoz, most kezdtem olvasni az elejéről a hozzászólásotokat.


Én két hete kezdtem el a fogyit, első héten lement 3 kg most meg már egy hete semmi, akár mit is csinálok, már a kalóriámat is csökkentettem. meddig fog ez tartani? Mit csinálnátok a helyemben?

377. 7e137d638c (válaszként erre: 372. - 116199a424)
2014. máj. 17. 08:23
Érdekes! Lehet, hogy erre kellene jobban odafigyelni?
2014. ápr. 15. 17:23
....vagy tudok jobbat...vegyél fel 10-12 miska svájci frank hitelt .De érdemes megvárni míg erősödik a forint mert akkor tuti bebukod
375. 46c2a09aa9 (válaszként erre: 373. - Évicike59)
2014. ápr. 15. 10:01
Szerintem érdemes lenne változtatni az eddigi módszeren. Ez alatt azt értem,hogy össze kell zavarni kicsit a szervezetedet. Én azt tenném,hogy pár napig azt ennék amit megkívánok,utána vissza megint a kevés kalóriához.
374. 388b941089 (válaszként erre: 373. - Évicike59)
2014. ápr. 15. 09:34
Sztem folytasd ahogy eddig csinaltad:) gratula az eddigiekhez. Eleg sokat fogytal keves ido alatt. Keveset eszel nagyon?
2014. ápr. 15. 09:31
Sziasztok. Látom régen meghalt ez a Fórum, de teszek egy próbát. Én január 1 óta fogyózom, és 23 kg-nál tartok, de most megállt. Ennyi volt. Pedig nem zabálok mellé. Tisztában vagyok azzal is, hogy kevés a kalóribevitel és most tartalékol a szervezetem. De ha most elkezdek enni, akkor gyorsan visszajönnek a kilók, amit nem szeretnék. Még 15 kg van hátra az első etapból. Mit csináljak, segítsen valaki kérem :-)
372. 116199a424 (válaszként erre: 1. - Vica)
2012. dec. 5. 05:16

Epp ma olvastam errol cikket a fogyas . info - n.

Idezek par sort, ami tetszett. Ha erdekel tobb, keress ra.


-------------------------------------

Van egy hormon, melynek megismerése és irányítása szó szerint a fogyásod sikerét jelentheti. Ez annyira fontos, hogy ha nem tanulod meg ennek a hormonnak az irányítását, akkor jobb, ha most lemondasz a fogyásról. Ez tényleg akkora jelentőségű! Ez a hormon a leptin. A leptin egy "fő" zsírégető hormon, amely minden más zsírégető hormont irányít, s kontrollálja a szervezet teljes zsírégető képességét. [A leptin a leptos görög szóból ered, melynek jelentése "sovány".]


Amikor elkezdesz fogyókúrázni és lecsökkented a kalóriabevitelt, a leptin-szint leesik, a szervezet zsírégető képessége pedig drasztikusan lecsökken. Miért? Mert a leptin fő feladata, hogy az éhezéssel szemben megvédje a szervezetet, s egy lecsökkentett kalóriabevitel alatt (mint amilyen egy diéta is) a szervezet az elraktározott zsírt túlélési forrásnak tekinti.

Vagyis amikor elkezdesz fogyókúrázni, a tested nincs tudatában vágyaidnak, s nem "tudja", hogy most azért kap kevesebb kalóriát, mert Te karcsúbb derekat vagy csípőt szeretnél, vagy jól akarsz kinézni az osztálytalálkozón, vagy épp a bikini szezonra készülsz... Valójában a tested csak egyetlen dologgal foglalkozik, hogy kalória-fogyasztásod a "megszokott" alá esett, s az agyad számára ez egy azonnali vészjelzés.


Az eredmény pedig: lecsökkent leptin-szint és drasztikusan lecsökkent zsírégetés. A kutatások ténylegesen kimutatták, hogy egy 7 napos diétát követően a leptin-szint akár 50%-kal is csökkenhet, ami azonnal 50%-ra csökkenti a zsírégető képességet! És ez napról napra csak még rosszabb lesz...

371. julis11
2008. máj. 18. 14:51
Én egy napig visszatértem a pörkölthöz, utána egyből beindult. Fogytam 2 kilót.
370. 2556366d29 (válaszként erre: 57. - Hoxa)
2008. máj. 18. 08:12

Szia! Ezt az ivós béltisztítót én is próbáltam, de mocsok az íze...brrrr. Van kapszulás kiszerelésben is, szerintem az sokkal jobb és itt 2 havi adag csak 4.150ft [link]


Én kb 3 kilót fogytam ezalatt a 2 hónap alatt amíg szedtem. Igaz annyira nem látványos mert a béltisztító az nem fogyasztószer, de gondolom aki diétázik melette, annak jól jöhet.

2008. febr. 9. 22:36

Sziasztok!

Én a Norbis "diétát" csinálom, és eddig lement január óta 3 kiló. Egy hete azonban elkezdtem intenzívebben edzeni, ami annyit jelent, hogy napi 1 óra aerobic. Minden nap. És azóta híztam fél kilót!!! Nagyon lehangoló volt látni a mérleget, viszont elvben tudom, hogy ez normális. Csak meddig tart? Hetek vagy hónapok? Abbahagyni nem fogom sem a Norbis diétát sem az edzést, mert ha súlyra nem is nagyon fogyok, de pl. a derekamból 10 cm lement, csípő-has ból 4 cm, szoval látványos és a hasizmom is kezd látszani. Szoval tudom, hogy az izom is nehezebb. De valakinek valami tapasztalata van, hogy enyi edzés után kb heteket vagy hónapokat kell várni, hogy megint beinduljon???

Köszi, ha válaszoltok!

2008. jan. 19. 17:20
Nekem az volt a módszerem, hogy ilyenkor elkezdtem bűnözni- persze csak módjával! Egyél egy kicsit több szénhidrátot és több zsírt! Nekem bejött.
2008. jan. 18. 22:04

sziasztok.

én atkins diétázom 9 hónapja, ez alatt 31 kilótól szabadultam meg. Sajna a kezdösulyomhoz képest ez nem sok. és még sok van hátra amit le kell adnom, viszont nagyon megállt a fogyás. 3 hete nem hajlandó mozdulni a mérleg és tejjesen el vagyok keseredve. 30 grammon tartottam a szénhidrátot amig meg nem állt a fogyás, 1 hétig 20 on hátha elindul, mostmár 2 hete 15 grammnyit eszem naponta és semmi változás. ennél már hova menjek lejjebb?hogy végre elinduljon? a mozgást sem hagytam abba pedig...mit tanácsolnátok? Akkor mostmár nem is tudok fogyni? vagy mi lesz???

2007. jún. 30. 23:48
Szerintem meg azért,mert elkezd raktározni,mert szegény szervezetünknek abból a kevésböl kell gazdálkodnia..Ha nagyon lassan emeltek(napi 100kcal),abból nem lesz hízás,viszont fel lehet pörgetni kicsit az anyagcserét.
2007. jún. 30. 23:38
Annak idején a Testkontroll c.könyvben olvastam, hogy azért áll a fogyás, mert a szervezeted nem tudja, hogy kap e kaját fentről, vagy neki kezdjen a zsírégetéshez. Lehet, hogy hülyén hangzik, de van benne valami.
2007. jún. 30. 23:01
Csajok.Dirnixx ezt tavaly novemberben kérdezte.
2007. máj. 3. 22:49

Feltétlenül folytatni kell tovább!

Nem szabad abbahagyni,feladni vagy elkeseredni!A szervezeted hozzászokott a koplaláshoz,és most egy kicsit tiltakozik.Csak folytasd.Egy pár nap és újra megindul a fogyás.

362. dundy (válaszként erre: 358. - Dirnixx)
2007. máj. 1. 12:12

Pihenő napokon is egyszerre kell meginni, meg enni? kinek mi van? Ha lé van, akkor folymatosan?

Arra gondoltam, hogy nem ürül ki gyorsabban, vagyis kevesebb a felszívódás?

361. negerne
2007. máj. 1. 11:38
folyatasd amit elkeztél, a lényeg ne hagyd abba. majd újra elindul lefele
2007. márc. 26. 15:11
Sziasztok!Szerintem van egy másik módszer is,hogy a stagnálást megállítsd.lassanként(mondjuk napi 20g)szénhidrát emelést kell csinálni.Felmehettek 150g-ig,ezt lehet tartani mondjuk egy hétig,és utána megint visszaugrani 20-30g-ra.
359. gyöngyi (válaszként erre: 357. - Muci5)
2006. nov. 20. 18:57
Hétvégén én is előre megfontolt szándékkal bűnözni szoktam-no nem esek túlzásba, de egy kicsiz elengedem magam én is.(némi süti-fagyi-gesztenyepüré..)
358. dirnixx
2006. nov. 20. 09:07

Sziasztok!

Ritkán szólok hozzá ,de segítő szándék vezet!

Ha stagnál a fogyás akkor is ki kell tartani az addig működő diéta és edzés program mellett! Ilyenkor azomban érdemes segítségül hívni a jó öreg L-carnitine-t. Napi szükséges mennyiség (ahoz,hogy tényleg működjön a dolog) napi 1000mg. Edzős napokon, edzés előtt kb 1 órával érdemes bevenni.Pihenő napon bár mikor csak az a lényeg,h a napi 1000mg tartósan (a fogyás elindulásáig legalább) meg legyen! Ha további kérdésetek van írjatok nyugodtan!

A.

357. muci5 (válaszként erre: 346. - B859fbf4de)
2006. nov. 19. 17:57

hali


en is mindig az atkins-t kezdem, es ismeros amit irsz, szerintem amikor igy stagnalsz akkor se add fel, es hopp egyszer csak ujra beindul, a hetvegei bekajalast meg nagyon jol tetted, en mindig igy szoktam hetkoznap nagyon szigoruan atkins, es szombatonkent elengedem magam, kenyer krumpli, sutik, vagyis hetente tartok egy olyan napot amikor elengedem magam... vasarnap reggel pedig kompenzacio, azaz kokemeny mozgas minimum 2 oran keresztul...ez nekem mindig bejon, probald ki,

2006. nov. 19. 17:20
Azt nem nagyon tudom, mi a teendő, ha stagnál a fogyás. De nekem is volt, hogy egy hónap alatt kevesebb, mint 2 kg ment le, utána meg két hét sem kellett az újabb 2 kg-hoz. Ehhez semmit sem változtattam az étrendemben, továbbra is degeszre eszem magam Atkins-módra :)))
2006. nov. 19. 16:21

A múlt héten nem fogytam egy dekát sem, pedig nem ettem semmi tilosat!

Ma reggelre -fél kiló.

354. zse pi (válaszként erre: 351. - Blackbear1)
2006. szept. 8. 18:49

Szerintem nem csinálsz semmit se rosszúl, tarts ki, elfog indulni az a fogyás! Semmi bűnözés, min.4x étkezés, sok folyadék, és C-vitamin(segíti a zsírégetést).

A heti 2,5kg-os fogyás csak annak jön össze, akinek nagy a súlyfeleselege, de azoknak sem mindig!

Mások vagyunk, más-más anyagcserével!

Úgyhogy türelem!

Zs.

2006. szept. 6. 16:59

Sokat, szerintem, nem eszem. De mennyit lehet enni egy nap, számolás nélkül? Nem az a lényeg, hogy a szénhidrátra kell figyelni és nem a kalóriára?

Nincs nasi egyáltalán, sajtot azt eszem, de csak az engedélyezett fajtákat és napi kb 10 dkg.

Lehet, hogy fogalmi zavaraim vannak? Pedig az Atkins könyvet átolvastam.

2006. szept. 1. 18:14

Atkinskések!


Nem esztek sokat? Vagy magas kalória értékkel (max 1500, de ha ülő munkát végzel, akkor ez sok)? Vagy sok nasit - mogyoró, dió egyéb magvak? Vagy esetleg sok tejterméket, sajtot, túrót, ilyeneket? Ezek mind hátráltatják a fogyást, meg is állítják néha.

351. blackbear1 (válaszként erre: 350. - Anda39)
2006. szept. 1. 16:24
Az Atkins diétát alkalmazva kezdtem a fogyókúrának. Kicsit elkeresedtem, mert egy hét után megállt a fogyás. Ezen a héten nem ment le semmi. A könyvet ahogy olvasom heti 2,5 kg-os fogyásról beszél. Mit csinálok rosszul?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook