Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki tud olyan egyszerű, sütés nélküli torta receptet, amit gyorsan el lehetne készíteni nyaraláson? Mint pl. pudingtorta! fórum

Ki tud olyan egyszerű, sütés nélküli torta receptet, amit gyorsan el lehetne készíteni nyaraláson? Mint pl. pudingtorta! (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. febr. 10. 22:13

50 dkg négyszögletes keksz

5 dl 20%-os tejfől

3 EK ness kakaó


A kakaót a tejfölbe elkavarjuk jó simára.

Majd egy kisebb tepsibe belerakunk egy sor kekszet

és 1/3 rész tejfőlös kakaóval be kenjük, majd megint 1 sor keksz, és és tejfől.

A tetejére tejfölös kakaó kerüljön.


Cukor sem kell bele mert a kakaó édes a keksz is édes.


Egy éjszakára hűtőbe tesszük, addigra átpuhul.

2012. júl. 18. 11:55

kekszes süti.

HV.: 50 dkg háztartási keksz, 3 dl tej, 1 RAMA, 25 dkg cukor, 3 evökanák kakaópor, rumaroma.

A kekszet apró drabokra törjük. A tejet felfözzük benne a vajjal és a cukorral, ha elolvadt a vaj akkor ezt ráöntjük a kekszre, hozzá adjuk a rumot és a kakaót, összekeverjük. Kicsit állni hagyjuk. Sütöpapirral bélelt özgerincformába tesszük a kekszes cuccot. Hütöbe tesszük egy éjszakára. Jó étvágyat hozzá!

34. totatt (válaszként erre: 6. - Orsova)
2012. júl. 17. 19:17

Kekszes pudingos



Hozzávalók:


1 csomag háztartási keksz

1 csoki puding

3 dl tej a pudinghoz + kb 3 dl tej a kekszek mártogatásához

1 evőkanál kakaó

rum aroma

meggy befőtt (ha nincs, akkor e nélkül)



A krém szinte majdnem ugyan az, mint az előző, csak nincs benne margarin.

A pudingot megfőzzük a 3 dl tejjel, beletesszük a kakaót és lehet bele egy kis rum aroma is.

A másik 3 dl tejbe szintén keverünk rum aromát, és a kekszeket megmártogatjuk benne. Fogunk egy kerek vagy nem kerek, de lehetőleg egyenes falú tálat, belerakunk egy sor kekszet, erre pudingot simítunk és megszórjuk meggy befőttel. Újból bemártott keksz, puding, meggy, a legtetejére puding kerüljön. A tetejét kidekorálod meggy szemekkel vagy beszórod tortadarával, amelyik szimpatikus. Szintén kb egy éjszakát pihen, és úgy lehet szelni, mint a tortát. Fini !

33. Orsova (válaszként erre: 29. - Ancsa 37)
2012. júl. 16. 14:53
WoW! Nagyon különleges recept!! Tuti ki fogom próbálni, majd itthon :) Köszike!
32. Orsova (válaszként erre: 27. - Charlie28)
2012. júl. 16. 14:48

Remekül hangzik!! :)

Szerintetek el lehet készíteni más gyümölccsel, vagy gyümijoghurttal pl. epres? Úgy, hogy a pudingot keverem be ezekkel..

31. Orsova (válaszként erre: 22. - Ancsa 37)
2012. júl. 16. 14:42

Jó ötlet, mi is erre gondoltunk :) Pont lesz egy a közelben, gyalog 10 perc :)

Na, az jó, ha elállnak :P

Köszi az ötleteket!!!

2012. júl. 16. 14:07
Hopp, 2 doboz tejszín kell!!! Bocsi...
2012. júl. 16. 14:06

NÉGERCSÓKTORTA


Gyerekkel szoktam csinálni (de egyedül sem rossz :)) tudnak segíteni, kuktáskodni-mindenki élvezi a "sütést" mert ugye sütni nem kell-a végeredmény gyors és nagyon finom! :)


HOZZÁVALÓK:


1 db kész gyümölcstortalap (de lehet sütni is)

12 db sötétszínű csokival bevont négercsók (Lild, Aldi tuti árulják :)

500 g túró

1 doboz hideg tejszín

50 g porcukor

1 cs. vaníliás cukor

3 tk. citromlé

2 cs. tejszínszilárdító por

1 boboz lecsepegtetett mandarinbefőtt (a nyers gyümölcs nem jó!)


Elkészítés:


Egy nagyobb tálban összekeverjük a túrót, a citromlelvet, a vaníliás cukrot és a porcukrot.


A négercsók púpjait elválasztjuk a talpától, az ostyákat félretesszük a díszítéshez, a púpokat csokistul a túrós masszába dobáljuk-majd az egészet robotgéppel/habverővel összekeverjük.

A csokibevonat kisebb darabokra törik, ettől lesz majd sztracsatellás :)


A tejszínt egy másik edényben a habfixálóval habosra verjük. Ha kész, fakanállal, óvatosan összeforgatjuk a túrós-négercsókos krémmel.


A kész tortalapra egymás mellé ráfektetjük az alaposan lecsöpögtett mandarinbefőtt háromnegyedét.


Erre egyszerűen ráhalmozzuk a sztacsatellás krémet vakondtúrás-szerűen, a tetejét a maradék mandarinnal és a négercsók ostyaaljával díszítjük.

Kész!


Hűtőbe kell tenni, de 1 óránál többet ne nagyon, mert a befőttől a tortalap elázik.

2012. júl. 16. 12:39

Gríztorta

(én zabkorpából csináltam:D)


hozzávalók:

1 liter tej, 15 dkg búzadara, 7-8 evőkanál kristálycukor (vagy cologran), 5 dkg kakaópor (elhagyható), 10-15 dkg lekvár, 1 csomag vanília puding (főzős)


Fél liter tejet felforralunk, belekeverjük a búzadarát, kakaót, cukor felét, addig főzzük míg sűrű masszát kapunk. A vanília pudingból elkészítjük a pudingot a cukor másik felével, ezzel megkenünk egy formát, majd pikáns ízü lekvárral (meggy, ribizli, barack) bekenjük. Majd ha kihűlt a tejbegríz azt beleöntjük. Majd a maradék pudinggal megkenjük a tetejét. Ha kivesszük a formából lehet díszíteni tejszínhabbal.

Mivel nekem a forma alja levehető ezért fejreállítva kentem ki, bele a tejbegríz és úgy is hűtöttem. Mikor kivettem akkor állítottam fejre:D. Fincsi lett. Gyors és kiadós.

2012. júl. 16. 12:34

Ehhez mit szólnál:


Sütés nélküli almatorta


1 kg alma, babapiskóták, 2 csomag vanilia pudingpor, 4,5 dl víz, cukor, fahéj, citromlé.

Egy kapcsos tortaformát kirakunk jó szorosan babapiskótával.

A lereszelt almát puhára pároljuk 2 dl vízben. A pudinporokat elkeverjük 2,5 dl vízben és az almára öntjük. Sűrűsödésig főzzük. Megédesítjük ízlés szerinti cukorral, fahéjjal és egy kevés citromlevet adunk hozzá. Jól elkeverjük és melegen a piskótára öntjük a felét. Újabb babapiskóta-sor következik ( picit bele is nyomkodhatjuk az almába), majd az alma másik fele. Elsimítjuk és betesszük a hűtőbe megszilárdulni.

Mikor kihűlt felverünk kb 2 - 3 dl HULALA tejszínt és vastagon az almára simítjuk. A tejszín tetejére csokit reszelünk vagy csoki tortadarát szórunk.  

Pár órát pihentetjük, miután kivettük a tortaformából szépen lehet szeletelni. Nagyon egyszerű elkészíteni, mutatós és nagyon finom süti!


A tetejére nem muszáj vastagon tejszínhab (én nem szeretem nagy mennyiségben), lehet tortadarával és egyéb gyümölcsökkel is dekorálni, így nyáron talán még jobb is.

2012. júl. 16. 12:27
tejszínes-kekszes torta:)
2012. júl. 16. 12:27
Ha kell a pontos recept, küldöm :)
2012. júl. 16. 12:26

Akarsz/tudsz tejszínt verni? Van egy isteni stracsatellatortám-gyümölcsotortaalap kell hozzá, a töltelékhez 1 doboz négercsók kell, túró, tejszín, tejszínhabszilárdító, mandarinbefőtt-az összes hozzávaló kapható Aldiban, Lidlben. Semmit nem kell főzni csak összekeverni és hűtőbe tenni. A legnagyobb kihívás a tejszín felverése :)


Ha beütöd a képkeresőbe: Negerkusstorte, Mohrenkopfkuchen kidob egy csomó képet, látod kb. hogy fog kinézni. Pofonegyszerű, elrontani nem lehet és hát isteni :))

23. csgybzs (válaszként erre: 16. - Orsova)
2012. júl. 16. 12:15
Persze, elküldöm, de a folyósság könnyű, mivel a tejföl eleve egy szilárdabb halmazállapot, mint a tejszín, így egy citrom levétől pont annyira lesz folyós, hogy 5-6 óra alatt a hűtőben a piskóták között egy túrókrém állag lesz belőle. Isteni. Na küldöm a receptet.
22. Ancsa 37 (válaszként erre: 19. - Orsova)
2012. júl. 16. 12:11

Hát ha a Balcsira mentek, akkor piskótát és egyéb hozzávalókat (dekoráció, gyertya stb.) ne cipelj magaddal, mert Tesco van rengeteg és ezeket mindegykben kaphatsz.

Piskótakarika nem tudom van-e Aliban, Lidlben, gyümölcsortakarika tuti.

Amúgy hetekig elállnak.


Nézd meg a honlapjukat és azon az áruházkeresőben megtalálod, hogy melyik áruház lesz hozzátok legközelebb és akkor célirányosan tudsz vásárolni (gondolom amúgy is fogtok :) nem kell cipelni.

21. Orsova
2012. júl. 16. 12:09

Tudtok esetleg olyan joghurtos krémet, amit nem kell felverni, és nem Gála pudingporos?

Főzős pudinghoz gyümölcsjoghurtot keverni lehet vajon??

20. alann
2012. júl. 16. 12:07
Gríztorta !!
19. Orsova (válaszként erre: 17. - Ancsa 37)
2012. júl. 16. 12:02
Balaton , és autóval, csak az a baj, hogy már így is fullon leszünk.. :) De jó ötletnek hangzik ez a piskótalapos dolog, már említette valaki, szerintem beszerzünk egyet!! Ezek amúgy mennyire állnak el? Hűtőben kell tartani?? Köszike!
18. Orsova (válaszként erre: 15. - 4c07880d46)
2012. júl. 16. 11:59
Köszike! Joghurttortát én is szoktam készíteni, de ahhoz is kéne habverő sajnos! Habverő nélküli receptet nem ismerek.. :(
2012. júl. 16. 11:59

Hová és mivel mentek nyaralni? Mert ha M.ország és autós akkor mi lenne, ha vennél kész piskótakarikát-vagy tortalapot és vinnéd magaddal? Az utóbbi Aliban, Lildben olcsón hapható és nagyon finom.


Azokat könnyű megkenni, a krémet ezek szerint meg tudod főzni. Ha olyan krémet választasz, amit ki kell keverni, akkor dobj be a csomagba egy hagyományos, kézi habverőt. Nem foglal nagy helyet, régen se robotgéppel kevertük ki a krémet (azt se tudtuk mi az :) hanem habverővel, fakanállal.


Ha kell finom, egyszerű pudingos krém, a recepjeim közt a Szülinapi csokitorta címszó alatt megtalálod :) ehhez tényleg csak egy piskótakarika kell :)

16. Orsova (válaszként erre: 9. - Csgybzs)
2012. júl. 16. 11:57

Köszike, jól hangzik!! El tudnád küldeni priviben a receptet/linket? Azon gondolkozok, hogy ez hogy áll össze krémmé, hogy ne legyen folyós?

Mert az én receptem szerint úgy szoktam, hogy felverem a habtejszínt, hozzá tejföl, habfixáló, és a citrom leve, meg egy kis cukor..

2012. júl. 16. 11:54
Joghurttorta!! Van a neten rengeteg recept, amit nem kell sütni. Nagyon finomak :))
14. Orsova
2012. júl. 16. 11:52

Dominós, nahát, ez eszembe se jutott volna..

Mi szeretnénk csinálni a tortát a szülinaposoknak, mivel így sokkal személyesebb, kedvesebb ajándék!

13. globus (válaszként erre: 8. - Orsova)
2012. júl. 16. 11:52
A darált kekszes sportszelet masszáját is nyomkodhatnád kerek formába. Keksz meg készen vehető, tetejére kitalálhatsz valami cicomát :)
2012. júl. 16. 11:51
bemegyek a cukrászdába, megveszem, kifizetem, hazahozom...20 perc.
11. globus
2012. júl. 16. 11:50
Andi konyháján a sütés nélküli édességek külön megtalálhatóak.
10. csgybzs (válaszként erre: 9. - Csgybzs)
2012. júl. 16. 11:50
Aki nem tudja miből van, azt hiszi túrótorta... tényleg egy az egyben olyan íze van.
9. csgybzs (válaszként erre: 3. - Mkriszti81)
2012. júl. 16. 11:49

Ránéztem, én még ennek az egyszerűbb variációját is ismerem: 1 kg tejföl, 1 citrom leve, ízlés szerint cukor.

Alsó réteg keksz, rá egyharmad krém, babapiskóta, krém, piskóta, krém, a tetejére meg lehet zselatint főzni, gyümit rakni...

2012. júl. 16. 11:49
Ez a citromos álom nem olyan véletlenül, mint a citromos parfé (nagyon szeretem!!)? Olyat szoktam csinálni, Hulalával, tejföllel, habfixálóval, stb, de ahhoz kell habverő, a nyaraláson nem fog menni :/
7. b-zs (válaszként erre: 6. - Orsova)
2012. júl. 16. 11:48
esetleg kész tortalapot vennél és csak megkennéd krémmel?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook