Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Erős rosszullét az első hetekben... fórum

Erős rosszullét az első hetekben... (beszélgetős fórum)


14. *ForróCsoki* (válaszként erre: 13. - Vecus)
2012. júl. 16. 19:09
Az a gond, hogy nekem nem felkeléskor kezdődnek a rosszullétek, hanem ha kinyílik a szemem és éber állapotba kerülök, azonnal jön a hányinger. :S
13. vecus
2012. júl. 16. 14:49

Este készíts valami innivalót az ágy mellé.

És mielőtt felkelsz előtte igyál egy pár kortyot majd egy pár perc múlva megint majd utána próbálj óvatosan lassan kikelni talán így nem leszek annyira rosszul.

Este is ha rosszul vagy egy-két kortyot igyál így talán megnyugszik a gyomrod.

2012. júl. 16. 14:21
szarazsutemenyek,sajtos ropogosok csodara kepesek ilyenkor.......
11. *ForróCsoki* (válaszként erre: 3. - Lili1983)
2012. júl. 16. 12:30
Akár én írtam volna :), ha már nagyon nem bírom iszok pár kortyot, de hát...
10. *ForróCsoki* (válaszként erre: 4. - Petra025)
2012. júl. 16. 12:28

Aludni lenne időm, ha tudnék egy jóízűt. :) Hosszú évek óta csak hason aludtam, most viszont már az 5. hét óta nem megy. Feszül, fáj úgy az egész hasam. Minden más pózba meg csak szenvedek. :)

Már estére is párna van a lábam között úgy csak-csak elviselhető, de nem az igazi. :)))

A másik hátrány, ha vízszintesbe kerülök még rosszabb az émelygés. :/


Azért köszi a tippeket. :)

9. *ForróCsoki* (válaszként erre: 5. - Pettka)
2012. júl. 16. 12:23
Most már még inkább várom a 12. hetet. :)))
8. *ForróCsoki* (válaszként erre: 6. - Csicsi25)
2012. júl. 16. 12:21

Igazából az orvosom nagyon korrekt, nyílt ember. Közölte, hogy aki émelyeg és rosszul van, sajnos lesz is, míg nem csillapodnak a tünetek. De azért reménykedtem hátha... :)


Talán azért sem enyhíti semmi, mert nem csak épp hogy émelygek, hanem erősen rosszul vagyok. :/

2012. júl. 16. 12:17
Igaz,én is ittam párszor a kólát is hidegen!Egy pohárka nem árt a babának,persze nem kell meginni napi 2 litert:)))
2012. júl. 16. 12:11

Szegénykém! Sajnálom, hogy ez a csodálatos dolog ilyen kellemetlenségekkel jár nálad :(((


Én nem tudok tanácsot adni, nekem semmi panaszom nem volt a terhesség alatt, egyetlen hányás sem, semmi. Nekem kisfiam van, aki már 8 éves is elmúlt.


A sógornőm az 5. hónapig minden reggel hányt, aztán mintha elvágták volna - megszűnt.


Védőnő, orvos nem tudnak valami megoldást?

Húú, most jut eszembe! Az én védőnőm a kólát mondta, hogy egyik kismama folyamatosan azt kívánta és kiderült, hogy az csillapítja a hányingert. Bár nem tudom, a babának mennyire tesz jót :((

2012. júl. 16. 12:04
Szia!Nekem a fiammal a pár korty hideg gyömbéres üdítő enyhítette kicsit.De igazából az émelygés sosem múlt el teljesen a 12.hétig.De akkor teljesen,a vége felé viszont ismét visszajött.Én a lányommal is,fiammal is émelyegtem,de a fiammal sokkal jobban!!!
2012. júl. 16. 12:03

Nekem a 6. hát közepétől indult, és a 12. hétre valóban elmúlt. Nem volt semmi ami segített volna, rengeteg mindent kipróbáltam, a végén a gyömbér szagától is rosszul voltam:-))

Ami viszont segített, hogy voltam egy hét szabin otthon ezidő alatt és sokat többet aludtam és pihentem, így kevésbé voltam rosszul.

Ha reggel felkelés után ettem egyből, akkor legalább volt mit kihányni, még a sok erőlködéstől a szemem is bevérzett. Sok kakakót ittam reggelire, mert még az is elég kellemes volt ha visszajött. Bocsi, hogy ezt írom, de legalább volt valami jó is a rosszban:-)))

Egyébként kisfiút várok:-)

37 hetes kismami:-)))

3. Lili1983 (válaszként erre: 1. - *ForróCsoki*)
2012. júl. 16. 11:55
Nyilván mindenki más, de nekem semmi nem segített, pár korty víz egy nagyon rövid időre enyhített a hányingeren, de ennyi. Minden praktikát bevetettem, eredménytelenül... úgyhogy 5 percenként ittam! :D Drukkolok, hogy te találj valamit, ami segít! :)
2012. júl. 16. 11:37
Hideg őszibaracklét próbáld ki!
2012. júl. 16. 11:32

Sziasztok.


Érdekelne, hogy akik a terhességük első heteiben rosszul voltak, találtak-e valami praktikát, ami enyhített a tüneteken?


Ma vagyok pontosan 7 hetes kismama, de már a 4. héttől voltak hébe-hóba hányásaim, émelygéseim. Szédülni is szédültem.

Viszont az 5. hét felétől borzasztóan érzem magam.

A gyomrom folyamatosan fáj, a hányingerem alig akar múlni, nincs étvágyam, délelőttönként hányok.

Az éjszakáim nehezen telnek, ha felébredek, olyan hirtelen törnek rám a rosszullétek, hogy nem tudok visszaaludni, csak forgolódok.

Ez rányomja a bélyegét az egész napomra.


Amiket próbáltam:

Felkelés után egy szem keksz (gyömbérest vettem.) - Nem segített, azonnal vissza is jött, enni csak dél fele tudok, előtte visszaköszön. (Érdekes, délutánonként egész jól vagyok, késő estére megint rosszul...)


A citromos vizet is próbáltam már, sőt még most is iszogatom, de sajnos nem vált be.


Szóval remélem valakinek van még valami a tarsolyában amit megtud osztani velem, hátha...


Még kíváncsiságból, akik hasonlóan nagyon rosszul voltak, kislányt vagy kisfiút vártak, és a 12. hét után enyhült-e a rosszullétük?


Köszi a válaszokat előre is! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook