Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy élnek a tényleges életfogytiglant kapott gyilkosok? fórum

Hogy élnek a tényleges életfogytiglant kapott gyilkosok? (beszélgetős fórum)


1 2
52. Dodi44 (válaszként erre: 26. - Gkreka)
2013. ápr. 16. 21:28

Igazad van!

Egy kikotessel, ami megerdemlette a halal bubtetest, mert masnak az eletet elvette, de eletfogytiglant kapott, az Veled a Te csaladoddal eljen egy evig a maasik evet meg az ugyvedje hazaban es csaladjaval eljen, utanna kezdodik elolrol.

Ne az en adombol fizessek a kajajat, futest stb.

51. Dodi44 (válaszként erre: 32. - Gkreka)
2013. ápr. 16. 21:21

Jo otlet! de mar tegnap el kellett volna kezdeni! Az Araboknal is ugy csinaltak, szinte nincs is tolvaj nalluk!

Az igazi gyilkosok, meg remelem csak kenyeren es vizen elnek, de csak ne sokaig, mert a levegot se pocsekoljuk rajuk!

Abban hiszek ami nem az enyem, ahhoz nem nyulhatok.

Amikor ezt megszegtem, elvesztettem jogaimat. Mert eloszor azt tanitsuk meg a gyerekeinkel, hogy mik a kotelessegeik, es nem azt, hogy mik a jogaik.

Kotelessegeket nem teljesitjuk, akkor nincsenek jogaink sem.

50. mirtuszvirág (válaszként erre: 49. - Enéh1)
2012. júl. 20. 17:06
Köszi, ebből a cikkből indult a fórum ötlet :) Köszi a barátnődnek, engem elgondolkodtatott több szálon is.
49. Enéh1
2012. júl. 20. 16:49

Szia!


Ezt az egyik barátnőm írta:


[link]


jó olvasást! :D

48. mirtuszvirág (válaszként erre: 43. - Gkreka)
2012. júl. 17. 20:18

Talán érdemes megkülönböztetni az élvezetből gyilkolókat és a hirtelen felindulásból gyilkolókat. Nem mintha az utóbbi nem rejtene veszélyeket a társadalomba visszaengedéskor, de nekik elegendőnek érzem az életfogytiglani büntetést, amiből jó esetben 20-30 év után szabadulhat. Természetesen csak akkor, ha az ítélete alatt valóban megbánta a tettét és valószínűsíthető, hogy többet nem tesz ilyet valamint rendszeres pártfogói felügyeletre kötelezném élete végéig. Esetleg még egy nyomkövetős karperecet is előírnék.

Azt aki meg élvezetből öl, annak egyértelműen magánzárka élete végéig. Semmi kedvezmény, szórakozás, könnyítés. De tényleg semmi.

47. Nyamitörp (válaszként erre: 41. - Pera0322)
2012. júl. 17. 16:56
Nagyon jó lenne, aztán ha véletlenül kiderül, hogy ártatlan, akkor kiengednek egy őrültet. Mintha nem lenne elég belőlük így is.
46. gkreka (válaszként erre: 45. - Zebracsikó)
2012. júl. 17. 12:02
Nekem a halálbüntetés a fogat fogért "műfaj". Szeretném hinni, hogy van más út is...
45. zebracsikó (válaszként erre: 43. - Gkreka)
2012. júl. 17. 09:55

én az elkövetett tettért gondoltam a halálbüntetést!


az meg csak "mellékhatása", hogy utána már nem lesz visszaeső.

44. gkreka (válaszként erre: 40. - Mirtuszvirág)
2012. júl. 17. 09:53
Elsősorban nem a büntetés súlyossága a visszatartó erő - véleményem szerint ezért sincs értelme a halálbüntetésnek - hanem a bűnfelderítési aránynak. Hiába fenyegetsz valakit halállal/életfogytiggal, ha 100 elkövetőből csak egyet kapnak el.
43. gkreka (válaszként erre: 42. - Zebracsikó)
2012. júl. 17. 09:49
jó akkor komolyan! preventív nem büntethetsz valakit azért halálbüntetéssel, mert esetleg visszaeső bűnöző válik belőle. csak az elkövetett tettekért jár büntetés. még nincs gondolatrendőrség. hál'isten!
42. zebracsikó (válaszként erre: 32. - Gkreka)
2012. júl. 17. 09:29
ne adj a számba olyan szavakat, amiket nem is gondoltam!
2012. júl. 17. 09:26
Írta itt valaki, és tényleg az lenne a legjobb nekik ha beraknák őket egy sötét lyukba. Semmi TV, semmi sport, semmi szórakozás, és egész nap egyedül lennének a nagy csöndbe a saját gondolataikkal. Abba aztán bele lehetne őrülni. Na persze ilyenkor jönnének azzal, h ez embertelen és nekik is vannak jogaik...
40. mirtuszvirág (válaszként erre: 37. - Gkreka)
2012. júl. 17. 09:03

Szia!

Ezt rosszul látod. Voltam többször Bv-ben, egy baklövést elkövető rokonom miatt. Fiatal volt és buta. Leülte, amit kiszabtak rá. Ő is azt mondta, amit én. A társadalom bizonyos rétegének, nincs visszatartó ereje a BV intézeteknek sem a büntetés mértékének. Mondhatni, pihenni járnak be.

Egy másik fórumon írtam, hogy nem azokról van szó, akik életükben egyszer hibáznak (nem embert ölnek) és soha többé, mert nekik bőven elég lecke ez.De ők kb. a 10%-ot teszik ki.

2012. júl. 17. 08:46
a hazugoknak kivágni a nyelvét...akkor a kolléganőm már évek óta nem dumálna hülyeségeket.
38. gkreka (válaszként erre: 35. - Dominós)
2012. júl. 17. 08:44
a káromkodókat pedig térdeltessük kukoricára... :P
37. gkreka (válaszként erre: 36. - Mirtuszvirág)
2012. júl. 17. 08:42
csak azért, mert még sose voltál bezárva. én "hivatalból" kénytelen voltam többször börtönlátogatásra menni. azóta eszemben sincs olyan közhelyeket pufogtatni, hogy xy miért csak annyi évet kapott.
2012. júl. 16. 23:32
Most tudtam visszanézni. Hát nem váltott ki nagy érdeklődét a fórum. Most néztem a Kata ügyében elfogott alakot. Nos, ha ő bekerül a mi fegyházunkba, nagyon nívós életet fog élni a kintihez képpest... Nem tudom még mindig elfogadni, hogy a szabadság korlátozása elegendő büntetés legyen...
35. dominós (válaszként erre: 32. - Gkreka)
2012. júl. 16. 20:59
nem is lenne ennyi tolvaj bammeg...
34. gkreka (válaszként erre: 31. - Dominós)
2012. júl. 16. 19:52
szerintem meg = bosszú, ami soha nem vezethet jóra.
2012. júl. 16. 19:50
Remélem nagyon rosszul, bár nem is kellene élniük.
32. gkreka (válaszként erre: 29. - Zebracsikó)
2012. júl. 16. 19:50
tényleg! igazad van. a tolvajoknak meg vágjuk le a kezét...
2012. júl. 16. 19:06
halálbüntetés = féregtelenítés...
2012. júl. 16. 19:05
Nem engednék ping pongot, semmi egyéb szórakoztató tevékenységet ez biztos. Sőt, semmilyen állatos elfoglaltságot sem. Sőt azt sem, hogy bárkivel, akár egymással kommunikáljanak. Kizárólag arra ítélném őket, hogy magukban legyenek életük végéig. Ezeket (itt jelenleg 20 emberről van szó) még dolgozni sem engedném. Semmit, amivel elterelik a figyelmüket saját magukról a helyzetükről. Maximum egy pszichológust engednék havonta egyszer, de vele is csak a tetteikről beszélhetnének, nem az önsajnálatukról. Tisztában vagyok vele, hogy ezek a jutalom tevékenységek azért vannak, mert így van mit megvonni ha „rosszalkodnak”. De engem ez sem érdekel. Lehet őket úgy tartani, hogy, ne okozhassanak kárt a környezetükben és magukban sem.
29. zebracsikó (válaszként erre: 20. - Gkreka)
2012. júl. 16. 18:25
a halálbüntetés "ereje" nem abban "rejlik", hogy visszatartó lenne, hanem abban, hogy az elítélt nem lesz visszaeső....
28. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Mirtuszvirág)
2012. júl. 16. 18:24
viszont nem lenne annyi visszaeső!
2012. júl. 16. 18:21
Az jó büntetés,hogy naponta háromszor kap enni,télen nem fázik,nyáron nincs melege???és mindezt a mi pénzünkből?Van olyan,aki megérdemli a halálbüntetést...
26. gkreka (válaszként erre: 24. - A14deb9047)
2012. júl. 16. 17:18

20 év után kivégezték - rendőrgyilkosság miatt ítélték halálra -, úgy, hogy semmi tárgyi bizonyíték nem volt ellene, az ítélet csak tanúvallomásokon alapult, és a szemtanúk többsége azóta visszavonta vagy módosította a vallomását.


Lehet, hogy valóban bűnös volt, nem tudhatom. De inkább "ússza meg" életfogytiglanival mindenki, mint, hogy egy ártatlant is halálra ítéljenek!

25. spinneli (válaszként erre: 1. - Mirtuszvirág)
2012. júl. 16. 16:44
Az indexen kb. fél éve volt erről egy hosszabb cikk..érdekes téma, megkeresem...
24. a14deb9047 (válaszként erre: 23. - Gkreka)
2012. júl. 16. 16:23
Ő kicsoda??
23. gkreka (válaszként erre: 21. - A14deb9047)
2012. júl. 16. 14:08

Troy Davis 2011


minimum kétséges az ítélet helyessége!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook