Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 30 főre babgulyást mennyi alapanyagból főzzek? fórum

30 főre babgulyást mennyi alapanyagból főzzek? (tudásbázis kérdés)


7. 5157af4cdb (válaszként erre: 6. - Radica947)
2012. júl. 18. 10:29

Ez úgy van,hogy a szomszéd rendez kertipartyt és bennünk kért fel,hogy megfőznénk e a babgulyást,mert mi vagyunk a nagy főzősök az utcában:))Csak a nyersanyag mennyiségével nem voltam tisztában.

Közben gondok is adódtak,mert szerintük krumplinak és babnak is kell benn lenni.Párom azt mondja ő úgy nem főzi meg.Kiváncsi leszek mi lesz ebből?:))Vagy krumplis vagy babos !!Hát nem??

2012. júl. 17. 13:22
Sziasztok, nemrég főztünk ekkora mennyiséget, a recept: 2 kg marhalábszár, 1,5 kg csülök, 1,5 kg tarkabab 1 kg vöröshagyma fél fél kg sárgarépa, zöldség, zeller /zöldjével együtt/ 5-5 db paprika és paradicsom, kb 4 tojásból álló csipetke /bár én apró krumpligombócokat főztem csipetke helyett, és hatalmas sikere volt/, fűszernek pirospaprika őrölt bors, őrölt kömény, ha van házi darált paprika, ha nincs egy tubus piros arany. Ehhez kb 18-20 liter víz. Ha otthon főzitek, érdemes a babot előző este beáztatni, és a marhahúst reggel kuktában 1 órácskát előfőzni, még így is elég munkás kaja!, de nagyon FINOM!!! Jó étvágyat, írd meg milyen lett!!!
5. 5157af4cdb (válaszként erre: 4. - Pné Veronika)
2012. júl. 16. 08:10
Kössz a hús meg a bab mennyiségére voltam leginkább kíváncsi,de én is így tippeltem.
2012. júl. 16. 08:07

Kell hozzá: 3-4kg hús, 5-5 répa, fehérrépa, 5-6 db krumpli, 5 fej hagyma, 1kg borsó(bab, attól függ mi lesz), 1 doboz gomba, 1 fej zeller, 1 karalábé. Ha palócleves, akkor megy még bele 2 p tejföl, meg valamennyi tej.

Fűszerek, tészta(csipetke).

2012. júl. 16. 08:04
Szia! Igaz, nem babgulyást, de sima gulyást, vagy palóclevest mi mindig "ekkora mennyiségben" csinálunk a bulikon.
2012. júl. 16. 07:59
Nem tudja valaki a kalkulációt,mennyi bab,hús kell 30 főnek.Bográcsozás lesz és nem szeretném azt se hogy kevés legyen vagy a nyakunkon maradjon!
2012. júl. 16. 07:56
30 főre babgulyást mennyi alapanyagból főzzek?,

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook