Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Olaszországi nyaralás, akik ott élnek vagy már voltak, segítsetek fórum

Olaszországi nyaralás, akik ott élnek vagy már voltak, segítsetek (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 17. 09:46
Mi többször jártunk O-ban, a nápolyi régióban két hetet töltöttünk, nagyon sok a látnivaló. Sorrentoban szálltunk meg és a szállást egy itthoni utazási irodában kötöttük le olcsón. Nagyon meg voltunk elégedve, azóta náluk rendeljük mindig a szállást, repülős utakat is intéznek. Kocsival mentünk két nagyobb gyerekkel, de a gyerekeknek így is be kellett iktatni programokat, mert nem bírták a városnézést. A 3 nap elég kevés még egy városra is, biztosan fárasztó lesz. Jó nyaralást nektek, majd írd meg hogy sikerült.
14. ericika2 (válaszként erre: 12. - Papp Szilvia)
2012. júl. 16. 11:03

A babaágy ingyenessége hotelfüggő, meg kell minden szálloda honlapján nézni, de 80 %-ban igen.

Ne budapesti városi közlekedéssel számolj, attól sokkal rosszabb, drágább és ritkább.

Szobaárak 20 EU/fő a legolcsóbb(pici baba ingyenes).

A döntés a ti kezetekben van, biztos, hogy maradandó élmény lesz, de még mindig azon a véleményen vagyok, hogy egyrészt a gyerekek másrészt a ti érdeketekben jobb lenne talán valami kisebb célt idén kitűzni.

13. Papp Szilvia (válaszként erre: 9. - Virus2008)
2012. júl. 16. 10:36

kiszámoljuk,de pl bérls is szóba jöhet már ha megéri:S


nápoly most az első helyezett,de messze van még a fix döntés

12. Papp Szilvia (válaszként erre: 10. - Ericika2)
2012. júl. 16. 10:35

köszönöm,számolgatunk és tervezünk...meglátjuk:)

főként az érdekel h pl városi közl jó e?(tömegközl.)

panzió árak?

mik a szokások,babaágy itthon pl ingyenes...stb

11. Papp Szilvia (válaszként erre: 8. - 5806f88886)
2012. júl. 16. 10:33
köszi,sokat segítettél!:)
10. ericika2 (válaszként erre: 7. - Papp Szilvia)
2012. júl. 16. 10:14

Nem értem.

Egy óra 40 perc repülővel, előtte 2-3 órával ki kell menni a reptérre, ott szintén be kell menni a városba- ugyanott vagy, és még a városban sem tudsz közlekedni.

Anyagilag se kifizetődő- kocsival olcsóbb, és a gyereket sem kell húzkodni.

Persze nem Nápolyba.

Ilyen pici gyerekekkel nem tudom, hogy van-e értelme, az egész végén csak fáradtság, nyáglődés van.

Az első időszakban semmiképpen nem húzós városnéző programokat iktatnék be.

Ahogy írtam, idegenvezetőként is dolgoztam tíz éven keresztül, sok mindent megtapasztaltam akkor.

9. virus2008 (válaszként erre: 2. - Papp Szilvia)
2012. júl. 16. 09:30
Szerintem megéri autóval menni.Oda mész ahova akarsz nem kell alkalmazkodni stb...
2012. júl. 16. 09:09

Ez így tényleg sok 2 ilyen kis gyerekkel. Mi áprilisban voltunk csak Rómában,kb. 5 napot,de ott annyi látnivaló van,épp hogy belefértünk mi is. Úgy hogy az én közel 6 éves lányomnak már nincs délutáni alvás. A gyerekek még nem fogják élvezni pl. a colosseumot,a múzeumokat,stb.

A repülés még nem is olyan bonyolult,mert az út 1óra 20 perc,(maga a repülés).Pelenkázni meg tudsz a repülőtéren.Ha repcsivel mentek,arra figyelj,hogy a kicsit,itasd felszállás és leszállás alatt,hogy ne duguljon be a füle

A helyi közlekedésre 4 éves korig nem kell jegyet venni.

A fagyi 2euro,és hatalmas.

A kaja meg attól függ,hol eszel. a colosseum mellett drága. A pizzát dekára adják,az nem drága.

Írd be a keresőbe,hogy Róma látnivalók,ez egy tök jó honlap itt mindent leír a közlekedéstől kezdve a nevezetességeken át.

7. Papp Szilvia (válaszként erre: 5. - Ericika2)
2012. júl. 16. 09:07

velence 710km...kocsival min 6-7óra!!! repülővel rövidebb...a kocsiban kényelmetlenebbül aludnának,eltévedhetünk stbstb,plusz a párom is totál kifáradna! így a repülő kényelmesebb!


de mint írtam,elnéztétek:) egy város pár nap alatt:P


közben szűkült a kör nápolyra:)

6. Papp Szilvia (válaszként erre: 4. - B81fcd1219)
2012. júl. 16. 09:05
nem nem! ahogy írtam,egy város:) csak egy:) sajna két kicsivel többet nem vállalunk be:) majd ha nagyobbak lesznek
2012. júl. 16. 07:59

Én éltem is kinn 2 évet és dolgoztam idegenvezetőként 4-5 szezont - de ennek már 15-20 éve.

Te 3 nap alatt akarsz tényleg ennyi mindent megnézni két ilyen pici gyerekkel? Kevesebb több lenne.

Már maga a repülés egy horror.

Kocsival közelebbre mennék a helyedben- maximum Észak-Olaszország, Adria, Velence, Padova.

2012. júl. 16. 07:57
3 nap alatt akartok ennyi várost megnézni?Milánó legalább 3 nap,Velence sem egy napos...Rómáról meg ne is beszéljünk.Mindezt 2 kicsi gyerekkel?
2012. júl. 16. 07:21
eddig úgy néz ki hogy velence repülővel odavissza 50,róma 30, nápoly 60...csak az út!
2012. júl. 16. 07:20

szeptemberben mennénk olaszországba...

milánó,velence,róma,nápoly....

ezeka célok,de nem járjuk be mindet...

kb 3nap lenne,és csak repülővel)ahogy nézegettem nem éri meg kocsivat,vonattal)


3hónapos lesz a fiam akkor,a lányom 2.5éves...jönnek velünk...a babakocsinak pl külön kell csomagdíjat fizetni?


melyik városba érdemes menni?

néztük átmennénk rómából vonattal nápolyba...


tudtok vmerre olcsó szállást,semmi extra nem kell,csak csótány mentes legyen és ágy kell:D kirándulni megyünk nem a szállodába pihenni:P


akik ott laknak,ha tudtok jó kajáldákat v bármit, megírnátok?


köszönöm mindenkinek:)

2012. júl. 16. 07:17
Olaszországi nyaralás, akik ott élnek vagy már voltak, segítsetek:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook