Microadenoma (beszélgetős fórum)


15. 904fd6a0c0 (válaszként erre: 14. - Nori124)
2012. júl. 23. 22:16

Szia!


Nagyon szépen köszönöm a jó kívánságokat és,hogy megosztottad a történeted! Nagyon példaértékű a felfogásod! Tiszta szívből kívánom,hogy Neked ne legyen ennyi problémád, mint a felmenőidnek!

Jó egészséget kívánok Neked és a Családodnak is!

Puszi

Angi

14. nori124 (válaszként erre: 7. - 904fd6a0c0)
2012. júl. 22. 19:11

Szia!


Én nem igazán változtattam semmin, hisz nem félek ettől az egésztől és tudom, hogy 2 lehetőség van:

- ha tovább nő, kiműtik

- felszívódik

Elég "mirigyes" a mellem, így eleinte nem is volt egyértelmű, hogy az csak egy mirigy-e, vagy adenoma. De végül egyértelműen adenomát diagnosztizált egy nagyon édes doktornő.

Ez 2010 novemberében volt, szalagavatóm előtt, 18 évesen. Nem estem kétségbe, s mivel édesanyám orvos, ő kellőképp megnyugtatott. :)

Túl azon, hogy nekünk sajnos az egész anyai águnk ilyen "csomós" (mi így hívjuk :))

Anno nagymamám melléből 15 csomót szedtek ki, s Anyuméból is már vagy 3-4-et.

Hát, nem örülök, hogy nekem is van, ráadásul ilyen fiatalon, de folyamatosan tapogatom, ellenőrzöm. (Tudom, ez a Te esetedben nem kivitelezhető.. :S)

Mell UH-on vették észre az adenomát, s utána 3 hónap múlva vissza kellett mennem újabb UH-ra, ahol megállapították, hogy nem nőtt. Így most abban maradtunk, hogy évente járok vizsgálatra.

Kezelni nem lehet, csak ellenőrizni..


Olvastam legutóbbi hozzászólásodat, ahol írtad, hogy csak egy gyulladás.

Én a helyedben megnézetném még 1 dokival, hogy biztosra menjek, mert így 50-50% :)

Nagyon remélem, hogy tényleg nincs semmi komoly probléma!

Minden jót kívánok! :)


Nóri

13. petka (válaszként erre: 12. - 904fd6a0c0)
2012. júl. 22. 13:36

Kozepiskolas koromban voltam utoljara (kb 20 eve) kontrollon. Azota nincs semmi valtozas.

Hat nem tudom. 1987-ben voltam ott utoljara, katasztrofalis volt a gyerek reszleg. Remalmaimban se jojjon elo.

12. 904fd6a0c0 (válaszként erre: 11. - Petka)
2012. júl. 20. 23:02

Nagyon érdekes dolgok történnek! Örülök,hogy végül nem műtöttek meg és nem volt szükség kezelésre sem. Én is nagyon féltem,hogy műtétre kerül sor. Az Amerikai úti sebészetet nagyon dicsérik!

Azóta nem voltál kontrollon? Nem kell ellenőrizni?

11. petka (válaszként erre: 10. - 904fd6a0c0)
2012. júl. 20. 20:45
Fogalmam sincs hogy lehetett ez! Hetfoi nap kellett befekudnom az Amerikai uti sebeszetre, ugy hogy konkretan muteni fognak. Csutortokon pedig haza engedtek, miutan volt egy konzilium, mely szerint megsem indokolt a mutet. Gyogyszert egy darabot sem kaptam. Mai napig nem ertem hogyan tunt el. Persze nem sirok hogy nem mutottek meg, barmennyire nem koponya mutet, azert nem hianyzott. Csak jol meggyotortek 12 evesen azzal hogy "agydaganatom" van.
2012. júl. 20. 19:09
Köszönöm Petka a történeted! Nem tudom,hogy hogy van ez? Csak úgy jönnek mennek ezek az adenómák???
2012. júl. 19. 23:24
Nalam ezt 12 evesen diagnosztizaltak. Mar keszitettek elo a mutetre Budapesten, amikor az utolso pillanatban lefujtak a mutetet. Utana kontroll CT ill. MRI-re kellett menni. Egyszercsak nem volt ott semmi. Ennek 25 eve. Anno azzal ijesztgettek hogy mivel a latoidegek az agyalapi mirigyen keresztezodnek, majd meg fogok vakulni. A szemem 37 eves koromra csak annyit romlott, amennyit egy olyan embernek aki egesz nap monitor elott ul. Gyakorlatilag semmi nem maradt meg abbol a betegsegbol. Nem hiszen hogy ezzel sokat segitettem, de velem ennyi tortent.
2012. júl. 19. 23:13

Sziasztok!

Képzeljétek egy másik orvos azt mondta,hogy nem lát ott semmit, az csak egy gyulladás :)

Örülök nagyon!

Köszönöm a segítségeteket és jó egészséget kívánok Nektek!

7. 904fd6a0c0 (válaszként erre: 6. - Nori124)
2012. júl. 16. 19:34

Szia Nori!


Nagyon szépen köszönöm a biztató szavakat!

Bízom benne,hogy minden helyre fordul és nem vagyok a béka feneke alatt, csak ez a tudatlanság és tehetetlenség idegesít :( Jó lenne,hogy ha már történne valami.

Nálad mikor derült ki és,hogy kezelitek?

Változott valami az életedben? És Te min változtattál?

Köszönöm a válaszod :)

6. nori124 (válaszként erre: 5. - 904fd6a0c0)
2012. júl. 16. 18:40

Szia!


Nos, úgy gondolom, hogy -bár nehéz, de- nem szabad rögtön megijedni és az ördögöt a falra festeni.

Nekem a mellemben van fibroadenoma, 19 évesen.

Nagyon fontos, hogy ez egy jóindulatú daganat, ne rettentsen meg maga a daganat szó.

Próbálj meg pozitívan állni az egészhez és "örülj", hogy legalább tudod mi a bajod, amit rendszeres kontrollal figyelni tudtok, az orvosoddal együtt.

Természetesen átcsaphat rosszindulatúságba, de el is tűnhet. Osztom az előttem lévő hozzászólást. Sok minden fejben dől el, sok mindenen tudatosan lehet változtatni..

Ellenőriztesd mindenképp és válassz egy olyan orvost, akiben 100%-ig megbízol.

Sok kitartást és boldogságot kívánok, remélem minden jóra fordul! :)

5. 904fd6a0c0 (válaszként erre: 4. - Titánia83)
2012. júl. 16. 10:55

Szia!


Nagyon szépen köszönöm,hogy megosztottad velem a gyógymódot! Érdekes mert sok minden megtörtént már velem az elmúlt egy évben, amin Te változtattál, én nagyon büszke vagyok a szervezetemre,hogy jeleket küldött nekem, csak én laikus, buta ember nem vettem észre :( de már tudok róla és teszek is ellene!!!

Mindenképp megfogadom a tanácsaid és olvasgatom a naplód!

El fogok menni orvoshoz is, szeretnék mindent megtudni! Természetesen a döntés a kezemben van a továbbiakban!

Köszönöm, még írni fogok!


Kellemes hetet kívánok!

4. Titánia83 (válaszként erre: 3. - 904fd6a0c0)
2012. júl. 15. 23:20

Szia!


Sajnálom ezt az egész történetet. :(


Kontrollon voltam utoljára, MR-n, és ott már nem látták, igaz nem vállaltam a kontrasztanyagot. Nekem is pár mm volt. Ja és volt pár vérvételem, amik igazolták, hogy a prolaktin szintem tökéletes, igaz akkor már nem a régi orvosomnál voltam, és mást is néztek. Na meg ha magas lett volna, nem is tudott volna jönni a babánk.


Én sem hívtam soha daganatnak, csak ezen a nagyszerű orvosi latin névvel illettem. A doki ordította rám a daganat szót, amikor otthagytam.


Az egészséges étrend kialakítása egy hosszú folyamat. Én elhagytam a gyors ételeket, amiken az egyetem alatt éltem. Igyekeztem minél több zöldséget-gyümölcsöt enni, saját magam készítettem minden ételt, és nagy szerepe volt az életemben a csíráknak és gabonáknak is. Sokféle diétát kipróbáltam, ittam gyógynövényekből készült teákat is. És méregtelenítettem. Sporton belül a konditeremtől a fitnesz dvdkig mindent kipróbáltam. Meg kell találni, ami neked testhez álló, amit szívesen csinálnál. Mellé jártunk úszni, szaunázni. Volt egy lúgosító időszakom, és elhagytam egy időre a húst is. És természetesen nem ettem ízfokozókkal dúsított ételeket sem. (nátrium-glutamát, aszpartam, K-aceszulfát összetevőket messziről kerültem.)


Táplálékkiegészítőt a Párom ajánlotta. Ez hálózatos kereskedelemben kapható sajnos.


Agykontroll tanfolyamra Pesten jártam, és nem bántam meg. Nem volt olcsó, de egy életre szóló befektetés. Vannak meditációik az egészséggel kapcsolatban. Szóval azokra meditáltam. Még a Tiszta hangok rádió oldalán is van egy meditáció, vagyis volt, és elvileg ingyen letölthető. Azt is használtam.


Ami még eszembe jutott, jártam kineziológushoz. Nagyon sokat segített. Elindulásként az is jó lenne Neked, ha nem tudod, hogy merre menj.


Szép napot! :)

3. 904fd6a0c0 (válaszként erre: 2. - Titánia83)
2012. júl. 15. 11:25

Szia :)


Köszönöm szépen a válaszod, és örülök,hogy megosztottad velem a történeted! Gratulálok a kisbabátokhoz! Nagyon sokat lendítettél a mai napomon!


Én Diabetes Insipidis gyanúval kerültem kórházba, össze-vissza születtek eredmények, így rájöttek,hogy részleges ADH hormon hiányom van, kaptam egy agyödémát az orvosok hibájából (egy hete), ami után 24 órával haza löktek a kórházból, amit felírtak gyógyszert attól én is rosszul vagyok. November környékére kaptam MRI időpontot, amit a Párom szülei nem hagytak annyiban és elvittek maszek rendelésre, ahol most csütörtökön ezt megállapították. 4 mm a daganat, tehát nem nagy,de viszont a látásomat nagyon zavarja és szinte a nap 24 órájában fáj a jobb szemem és a fejem.


Olvastam,hogy a gyermekvállalásnál igen nagy szerepe lehet ennek a betegségnek és nagyon megijedtem,de látom,hogy van kiút!

Igyekszem nem elbukni és nagyon nagyon pozitívan hozzá állni ehhez az egészhez! Úgymond szeretettel bánok Gizmóval, mert nem akarom daganatnak hívni, lehet,hogy butaság,de úgy érzem,hogy így jobban el tudom fogadni.

Pontosan el tudnád nekem mesélni,hogy miben változott az életmódod? Mit értesz egészségesebb ételek alatt? Mit lehet ilyen helyzetben sportolni? Milyen táplálékkiegészítőt szedtél, javasolta valaki, vagy ezekre Te magadtól jöttél rá? Az agykontrollt már én magam is hallottam, viszont nem tudom,hogy hol is fogjak hozzá? Mit csináltál, hol jártál utána? A meditáció melyik részét választottad, annyi fajta van,hogy nem tudok eligazodni.

Én hiszem,hogy a negatívságom szülte ezt a kis Gizmócskát a fejemben, elhatároztam,hogy megpróbálom pozitívabban látni a történéseket!

A Párkapcsolatom kifogástalan és irigylésre méltó, viszont a szülői kapcsolataimról ez egyáltalán nem mondható el sajnos :(

Azok alapján amit írtál úgy érzem,hogy jó irányban indultak el a gondolataim, amiket tettekké kell kovácsolnom!

Teljesen eltűnt az adenomád? Vagy "csak" tünetmentesítetted magad? Azóta sem voltál orvosnál?

Köszönöm előre is a válaszaid!


További kellemes napot kívánok!

2. Titánia83 (válaszként erre: 1. - 904fd6a0c0)
2012. júl. 15. 01:40

Helló!


Nekem volt. Mi miatt derült ez ki nálad?

Nekem magas volt a prolaktin hormonom (3-szorosa volt a felső határnak), így elküldtek MR-re. Bromocryptint és Norprolacot szedetett rá az orvosom. Ezektől én rosszul voltam. Végül nem szedtem be. Akkor összevesztem vele, azt mondta, hogy csak gyógyszerrel eshetek teherbe, na meg hogy daganat van az agyamban. Én meg otthagytam.


Kizárólag azt írom le, amivel én meggyógyultam. Egyrészt elhatároztam, hogy meggyógyulok. Másrészt nagyon sok mindent megváltoztattam az életemben.

- életmódot váltottam, egészséges ételekre álltam rá

- sportolni kezdtem

- tisztított vizet ittam

- táplálékkiegészítőket szedtem

- agykontrolloztam

- meditáltam

- pozitívan gondolkodtam

- lezártam egy nem működő párkapcsolatot

stb.


Szóval nálam ez elég drasztikus volt. Sokan nem hisznek ebben. De én hittem. És meggyógyultam. Már nem emlékszem, hogy mekkora volt az adenoma, de azt mondta a dokim, hogy csak nagyobbat műtenek.


Nekem orvosi kezelés nélkül múlt el végül, és helyre állt a prolaktin szintem is. Első hónapban megfogant a kisbabánk, aki már 9 hónapos. Gyógyszerek nélkül. :)


GYORS GYÓGYULÁST KÍVÁNOK!

2012. júl. 14. 23:57

Sziasztok!


A napokban diagnosztizáltak az agyalapi mirigyemben egy jóindulatú daganatot, egy microadenomát.

Van esetleg itt valaki, akinek hasonló problémája van? Tudna valaki segíteni,hogy ez miben befolyásolja az életemet? Milyen kezeléssel lehet orvosolni? Esetleg,hogy mitől alakul ki?

Még csak MRI vizsgálaton voltam, orvossal még nem bírtam beszélni, tehát nem sokat tudok erről az egészről. Azt tudom,hogy hol van, és hogy gyógyszeres kezelés is létezik rá (de,hogy mi ez, azt már nem sikerült kiderítenem), ha műteni kell, akkor orron keresztül távolítják el (mikor kell műteni?) és sugárkezelésről is olvastam,de nem tudom,hogy ez milyen súlyosságnál alkalmazandó? Kérlek írjatok tapasztalatokat és,hogy hogy derült ki nálatok, hogyan kezeltek, miben változtak meg a hétköznapok?

Előre is köszönöm!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook