Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szeretném megtudni hogyan lehet régi olajfoltot eltüntetni a tűzhely műanyag gombjáról, konyhaszekrényről, csempéről, műanyag felületről fórum

Szeretném megtudni hogyan lehet régi olajfoltot eltüntetni a tűzhely műanyag gombjáról, konyhaszekrényről, csempéről, műanyag felületről (beszélgetős fórum)


2013. márc. 17. 19:25
sima borotvahab... gyakorlatilag koncentrált szappan; minden zsírt leold, teljesen mindegy mióta szárad... és egészségesebb mint a hideg zsíroldó viszont hatékonyabb, másrészt riasztó, hogy miket kenünk magunkra :S
19. enigma. (válaszként erre: 1. - Szivárványlepke)
2013. márc. 17. 19:11
A hideg zsíroldó mindent megold. Szó szerint;)
18. a0c1361e44 (válaszként erre: 4. - Szivárványlepke)
2012. júl. 15. 08:40
Hát, ha egyszer fröcsögte össze és friss, akkor nincs gond. Mosogatószeres vízzel és dörzsis szivaccsal simán lejön. Én mindig ezzel mosom a tűzhelyemet és lejön. A lényeg, hogy nem szabad várni napokig és ráégetni egy következő főzéssel.
2012. júl. 15. 07:35
Én Euro-s boltban vettem Mirax hideg zsíroldót és hihetetlen de tényleg jó, még fémdörzsit se kell nagyon használni mellé.
16. Lysiantus (válaszként erre: 1. - Szivárványlepke)
2012. júl. 15. 00:20
Én az Amway konyhai tisztítóját használom erre.
15. kisj
2012. júl. 14. 20:40

flancos cuccok helyett ecet, meg fémszálas dörzsölő

büdös, de jó

vagy gőztisztító és az a dörzsölő izé:P

14. mobidick (válaszként erre: 4. - Szivárványlepke)
2012. júl. 14. 18:09

Megnéztem az "egészségtelen" tisztítószer arzenálomat.

1.) Ajax professional ultra zsíroldó Lila tartály, sárga fuvó rész

2.) Ajax professional Zyír és vízkőoldó lila tartály kék fúvórész tető

Ezek nagyon beváltak a hideg zyíroldón kívül. Azzal nagyon kell vigyázni (a Vell Done termékre gondoltok?) ngyon irritatív, sokan menet közben lesznek rá allergiások, nem ritka a keresztallergia sem. A hivatásos takarítók félnek tőle, mint ördög a tömjénfüsttől.

Amúgy elég jó hatásfokkal múködik még a mosószódás szivacsos ledörzsölés, sőt kipróbálva: a sima mosószappan is megfelel.

Próba cseresznye, kinél mi válik be, attól is függ, milyen fokú a ráégés.

13. mobidick (válaszként erre: 8. - BalázsE.)
2012. júl. 14. 17:58

Nem elég a hideg zsíroldóhoz a gunikesztű! Mindenképpen védőszemüveg és legalább "porvédő" szükséges, mivel nagyon irritatív hatású. Az arra érzékenyeknél heveny hányást válthat ki, ami párosulva a szem irritációjával, már nem piskóta. Tudom, tapasztaltam!

Kérlek, védjétek egészségeteket, nézzétek meg a származási helyét, rögtön rájöttök, hogy ott a nők élete elhanyagolható tényező. Nekünk viszont számít, hogy meddig és milyen minőségben élünk. Lehet ennél barátságosabb tisztítószereket is alkalmazni. Próbáld ki a trisót forró vízben oldva és a koszlott dolgokat abba áztasd be. Ami ezt nem teszi lehetővé, arra ugyanebbe a lébe bőven bemártott vastag törölközőt (akár) teríts rá, és többször ismételd meg. Ha még mindig nem sikerült, akkor vedd elő az ecetes Járt (Te tegyél hozzá ecetet, olcsóbban megúszod), Ha úgy sem megy akkor marad a szappanos fémgyapot (így lehet vásárolni) és a súrolás. Kérlek tájékoztass, hogy sikerült-e valami.

12. Cepheus (válaszként erre: 6. - Szivárványlepke)
2012. júl. 14. 17:47
Az alumíniumot és alumínium ötvözeteket oldja.
11. 06718ca650 (válaszként erre: 10. - 06718ca650)
2012. júl. 14. 17:30
oldó.
2012. júl. 14. 17:30
mindenféle praktikát kipróbáltam a hideg zsírolód előtt, mind mind pepecs. ezt lefújod, letörlöd.
2012. júl. 14. 17:28
Én szappanos párnával tüntettem el. Egy fritőzt amit évekig nem használtak (gyanítom előtte sem pucolták)és olajjal együtt rakták el, Spiráldörzsivel és mosóporral varázsoltam újjá.
2012. júl. 14. 17:27
A hidegzsíroldó a nyerő. Gyors, hatásos, és minden felületen használható. Gumikesztyűt azért húzni kell.
7. viaszvirág (válaszként erre: 2. - Annie1130)
2012. júl. 14. 17:27
Szigorúan csak gumikesztyűvel! Pikk-pakk levisz minden zsírt!
6. Szivárványlepke (válaszként erre: 2. - Annie1130)
2012. júl. 14. 17:11
és minden felületen szabad használni.
2012. júl. 14. 17:10
lux-os csodarongyikával
2012. júl. 14. 17:09
Nem vettem észre főzés közben mindenhova kifröcsögöt az olaj. hogyan és mivel lehet a különböző felületekről előre eltávolítani.előre is köszönöm.
2012. júl. 14. 17:06
Hideg szíroldóval,nekem bevált,csak vigyázni kell mert nagyon erős.
2012. júl. 14. 17:05
Hideg zsíroldó spray-el.
2012. júl. 14. 17:04
Szeretném megtudni hogyan lehet régi olajfoltot eltüntetni a tűzhely műanyag gombjáról, konyhaszekrényről, csempéről, műanyag felületről

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook