Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom körme le fog esni, mit tehetek, hogy ne fájjon neki? fórum

Kislányom körme le fog esni, mit tehetek, hogy ne fájjon neki? (tudásbázis kérdés)


8. c6973617d3 (válaszként erre: 5. - Bogyeszkusz)
2012. júl. 16. 09:39
Nem hiszem,hogy fájna,inkább kösd be neki, hogy ne akadjon bele semmibe, szépen leválik majd magától, de azért ha megsérti a frissen növő részt, az fájhat.
7. Bogyeszkusz (válaszként erre: 6. - Serry)
2012. júl. 14. 11:57

Így is teszek! ;o)

Köszönöm! :o)

6. Serry (válaszként erre: 5. - Bogyeszkusz)
2012. júl. 14. 11:12

Az nem érzékeny maga a köröm elhalt. alatta pedig a bőr van mai szintén nem az ha nem sérült. A sebtapasz azért jó napközben,ohgy ne koszolódjon, akadjon.

2 éves ha panaszkodik,ohgy fáj mond el neki,ohgy mert ilyen csúnyán szopja az ujját járt így és ha továbbra is csinálja sokat fog fájni.

2012. júl. 14. 11:03

Egyébként ha levágom ott,ahol már levált,az nem lesz érzékeny terület?Soha az életben nem esett még le körmöm,így elképzelni nem tudom,milyen érzés :S

Sebtapasz nem kell rá?

2012. júl. 14. 11:02

Jáááj,ettől a levágástól tartok nagyon,én is gondoltam rá,hogy le kelleni vágni :S És az apja pont most utazott el,ő simán megcsinálná neki,de én nem merem :S

2 éves egyébként.Most azt csinálja,hogy mivel a jobb kezecske hüvelykujja be van kötve,így a bal kezén szopja az ujját :(

2012. júl. 14. 10:57
A lifegő részeket le kell vágni. Ha fájlalja vegyél neki lidokain kenőcsöt vágás előtt kend be neki az helyileg érzéstelenít zsibbaszt. Muszáj levágd mert egyszer véletlen feltépi és még rosszabb lesz. tisztítani is könnyebb. Valahogy le kell szoktatni az ujj ilyen mérvű szopásáról. Erre is vannak valamilyen irtó keserű kencék, de nem ismerem soha nem volt ilyen problémánk.
2. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - Bogyeszkusz)
2012. júl. 14. 10:57

Nem tudom mennyi idős a kislányod, de szerintem nyugodtan magyarázd el neki, hogy attól fáj, mert szopogatja.

Jól tetted, hogy leragasztottad. Mást nem igen lehet vele tenni. Közben még az is meglehet, hogy leszokik az ujjszopásról.:)

Ha közben koszolódik a kötés, nyugodtan mondjad neki, hogy látod milyen piszkos? Ha szopogatnád ezt sok koszt mind lenyalogatnád! Fúúúj!

Sok szerencsét!:)

2012. júl. 14. 10:46

Kislányom 4 hónapos kora óta szopizza a hüvelykujját,most ott tartunk,hogy a körme alulról fölfelé elkezdett leválni :S

Ott libeg neki,ami már levált,de a körme 3/4 része még a "helyén" van.

Mondta most,mikor lejött az a kis rész neki,hogy "fááááj",tettem rá sebtapaszt,hogy ne akadjon bele semmi,és ne tudjon leszakadni.

De halvány gőzöm nincs,mit kell ilyenkor csinálni...Ez már le fog esni,ez tuti biztos,de mit tehetek,hogy ne fájjon neki,ne menjen bele kosz és ilyenek?

Soha nem volt még ilyen gondom,ezért teljesen tanácstalan vagyok,és annyira sajnálom őt!!! :o(

Köszönöm előre is a segítségeket,tippeket! ;o)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook