Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lisztérzékeny 20 hósomnak mit adhatok enni? fórum

Lisztérzékeny 20 hósomnak mit adhatok enni? (beszélgetős fórum)


2013. febr. 6. 22:30

ez egy jó kis segítség:


[link]

2012. júl. 17. 07:58

A lizterzekenység: coeliákia vizsgálata nem székletből tőrténik, és nem mutatható ki sima allergia vizsgálatból sem!!!!


Ehhez speciális vért HLA-t vesznek le (csak és kizárólag kórházban) és küldik a vért BP.re.


Majd vékonybél tükrözést végeznek és vesznek szövettant!!!!!!


A coeliakia gyanu esetén TILOS a diéta elkezdése mert fars eredményt hoz!!!!


Számos oka lehet a hasmenésnek!!!!!!!!!!!!!

19. mimi mami (válaszként erre: 17. - Serry)
2012. júl. 15. 07:55
Te mit dolgozol pontosan?
2012. júl. 15. 07:53
Kislányomnak ment egy hétig a hasa...küldtek széklettenyésztést negatív lett.Aztán volt egy hét míg tünetmentes volt.. Utána elkezdett hányni és megint ment a hasa. Kiderül 3 hét után, hogy szalmonellás!!!!! Az egyik székletben benne van míg a másikban nem volt. Ez nem játék meg találgatás..Én már totál ki voltam, hogy mi a baja.
17. Serry
2012. júl. 14. 20:07

Annyi jó tanácsot adtatok itt a hasmenés kezelésére, diétásat és természeteset hasfogó nélkülit. Nagyon örülök neki...

de a kérdező coliakiára akarja diétáztatni azt a szerencsétlenen gyereket ahelyett,hogy adna egy kis főtt répát rizst neki és nem fél nap alatt várná a csodát!



Figyeltétek azt várja, ohgy hasson a széntablettát és két perc múlva a következő széklet már fekete és kemény. Na ez nem így működik. Legalább 2 nap kell ,hogy egy hasmas megálljon okozza bármilyen fertőzés.

16. a14deb9047 (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2012. júl. 14. 19:59
Ahelyett, hogy megfőzne egy kis adag húslevest sok zöldséggel.
15. Serry (válaszként erre: 1. - Dzsina91)
2012. júl. 14. 19:50
Mióta megy a hasa? hány napja? Egy szalmonellába simán belefér a 2-3 hét is.
2012. júl. 14. 19:44
szerintem simán, mindenféle lisztérzékenységtől függtlenül simán lehet egy 20 hónapos gyereknek hasmenése, ha anyuka zacskós kínai tésztáslevessel eteti.
13. Serry (válaszként erre: 10. - Dzsina91)
2012. júl. 14. 19:43

Na álljon meg a nászmenet. Egy havi tünetek alapján diagnosztizáltad a lisztérzékenységet. Szakemberként mondom neked, ohgy koránt sem biztos. elhiheted nekem ez a hivatásom!


Igaz tünete lehet de KRÓNIKUS hasmenés vagyis hónapok óta fenn álló, nem 1 hónap, a fogyás nem 0,5kg hanem 1-2 súlyos és gyors fogyás amit nem szed vissza puffadás nem egyszer és elmúlik hanem állandó és kínzó.

Nincs semmilyen vizsgálat a kezedben, székelt tenyésztést nem azért végeznek,hogy lisztérzékeny-e hanem,hogy kiderüljön a hasmenése hátterében milyen kórokozó baktérium van: szalmonellózis is csinál ilyet, a calici vírus, az e coli és ez csak néhány kórokozó.

Lisztérzékenységet ennyi idős korban vérvételből és biopsziából csinálnak volt bármelyik is?

rendesen ki kell vizsgáltatni!

2012. júl. 14. 17:57
Nem csak liszt, de tej tojás érzékenység is lehet. Előbb ki meg kellene nézni, hogy mi okozza. Az ételallergiák, intoleranciák nagy részének hasonlóak a tüneteik.
11. homern
2012. júl. 14. 17:27
az étrendjén próbáltál változtatni?
10. dzsina91 (válaszként erre: 9. - Homern)
2012. júl. 14. 16:42
természetesen kivizsgáltatom vagyis már uton van a székletenyésztésinek az eredménye lisztérzékenységre azért gondolok mert írták h a lisztérzékenységnek a tünete a pókhas a fogyás ami a mult hónapban megis volt több mint fél kg igaz azóta visszahízta puffadás 1x már azis elöfordult és persze akármijen hasfogót adok neki nem használ semmi
2012. júl. 14. 16:00

"ha eszik is vmit az tuti h a párizsi vagy a joghurt "


"nagyon szereti ezt az instant (kínai) levest az meg ugyebár elég egéségtelen de abbol nagyon sokat eszik van h mást nemis akar enni"


az előző fórumon leírtuk páran,hogy a leírásod alapján nagyon nem a korának megfelelő ételeket kapja,másik dokinak meg kellene mutatni,igazi szakembernek,nem a gyógyszertárba járkálni és több hónapig hasfogózni a gyereket.


nem kötekedés amit írok,csak aggódom a picid miatt,nem normális ami vele történik,ezt te is tudod.most kitalálod neki csak úgy saját kútfőből a lisztérzékenységet,ami egy nagyon szigorú diétával jár és dietetikusi segítséget igényel.el sem tudod képzelni mi mindenben van olyan amit nem ehet ha lisztérzékeny,ne kezdd el a neten olvasottak alapján diétáztatni.


ne várd meg,hogy nagyobb baja legyen,vizsgáltasd már ki rendesen,kérlek!

8. Serry (válaszként erre: 1. - Dzsina91)
2012. júl. 14. 15:51

Miből tudod,hogy lisztérzékeny teszem fel megint a kérdést!


Amit leírsz számtalan mást is igazolhat.

Miket esztek kenyéren kívül?

7. dzsina91 (válaszként erre: 6. - Serry)
2012. júl. 14. 13:55
azért gondolok a lisztérzékenységre mert már hónapok ota szenved a híg széllettel most meg kb 1 hete a hasmenéssel és semi mást nem kap minden nap (étel )csak a kenyeret
6. Serry (válaszként erre: 5. - Dzsina91)
2012. júl. 14. 10:54

Szia!

Nem kötözködés, de ha te lisztérzékenységre gyanakszol akkor az elején milyen vizsgálat eredményére hivatkozol. Milyen vizsgálatot végeztek a gyerkőcnél amivel igazolták?

Nem mondom,ohgy ne diétáztasd feleslegesen,mert lehet tényleg a diétától rendeződik az állapota. DE azért kell erre odafigyelni, mert a coliaka( lisztérzékenység )egy életen át tartó diétát jelent és nem mindegy hogy szükség van-e rá vagy sem.

Itt írtak egy honlapot ami nagyon jó és sok-sok hasznos információt tartalmaz. Csak ajánlani tudom.


diétában sok receptet találsz még a www.liszerzekenyseg.in oldalon is.


S ha meg akadsz én is szívesen segítek amiben tudok, ez a hivatásom ugyan is.

5. dzsina91 (válaszként erre: 3. - Drienke)
2012. júl. 14. 09:41
köszi szépen válaszod hát volna egy kérdésem kisfiamnak kb 1 hónapja van hasmenése amit a doki fogzásra fog uton van a székletenyésztisinek az eredménye én a liszt érzékenységre gyanakszok mert már olyan régota megy a hasa és csak a kenyér az amit mindenap kap a tejtermék csak mellékes éjszaka véres volt a pelus de lehet az a kicsipett popsitol is neked volt ilyen úgy értem h hosszantartó hasmenésed? mielött kiderölt h lisztérzékeny vagy elöre is köszi a válaszod
2012. júl. 14. 08:59
3. Drienke (válaszként erre: 1. - Dzsina91)
2012. júl. 14. 08:58
Krumpli, rizs, tojás, tejtermék. Merre laksz? Nincs spec bolt a közelben? A tescóban tudsz venni kenyérlisztet neki amit megsüthetsz akár gázsütőben is. Én is lisztérzékeny vagyok, írj privátot ha kérdésed van.
2. wanda2 (válaszként erre: 1. - Dzsina91)
2012. júl. 14. 08:45
Esetleg nézz a neten sütőben elkészíthető kenyeret és akkor te is tudsz neki bármikor készíteni.
2012. júl. 14. 08:38
sajnos csak hétfön lesz kukoricakenyér tegnap tudtuk meg h lisztérzékeny és késön szoltunk h tudtak volna mára hozni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook