Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Földet örököltünk, eladjuk vagy ne adjuk? Mennyire elterjedt, megoldható a földbérleti díj előre kifizetettése? fórum

Földet örököltünk, eladjuk vagy ne adjuk? Mennyire elterjedt, megoldható a földbérleti díj előre kifizetettése? (beszélgetős fórum)


2012. júl. 16. 23:04
Igen,és ha parlagon van,még meg is büntetik a tulajt
13. bnedora (válaszként erre: 12. - 3b1a5ec920)
2012. júl. 14. 00:55
Sok helyen parlagon van a föld, nincs aki megművelje. Nem könnyű dolog ez.
2012. júl. 14. 00:27

Ültetnék bele akác vagy nyárfát...

Beültetni repcével, most kezdi felütni a fejét a levendulaültetvény. Vannak lehetőségek, csak utána kell nézni, no meg szívvel-lélekkel élni tudni együtt a földdel.

11. bnedora (válaszként erre: 9. - 3b1a5ec920)
2012. júl. 14. 00:27
Én tartogattam némi, tényleg csekély mennyiségű aranyat addig, amíg betörtek. Akinél még nem jártak, ahhoz még mehetnek:-) Csúnya világot élünk manapság.
10. bnedora (válaszként erre: 9. - 3b1a5ec920)
2012. júl. 14. 00:24
Ez ma már nem fedi a valóságot. Az utóbbi időben a földnek és a háznak nincs értéke, az embereknek nincs pénzük, nem vásárolnak, és ki tudja, mikor lesz ebből fellendülés. Úgyhogy aki megtartja, az számolhat arra, hogy több évtizedig csak benne áll a pénze. Persze kérdés, hogy hol van az a föld, ingatlan.
9. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 7. - Pan Dóra)
2012. júl. 14. 00:16
A föld érték. Olyan, mint az arany. Nincs rá szükség, de jó, ha van.
2012. júl. 14. 00:13

Én tudok olyat, hogy bizony előre fizet a bérlő.

Földet nem tartanék meg, mert nagyon lutri. Akinek szüksége van a pénzre, az inkább mielőbb szabaduljon meg tőle.

7. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Salzburg1)
2012. júl. 13. 21:35
Földet nem szabad eladni. Előre nálunk sem fizetnek a gazdák. Ha a jelenlegivel bajod van, a szerződés lejárta után keress másik bérlőt.
2012. júl. 13. 18:00
Mi is örököltünk egy földet, mi úgy állapodtunk meg, hogy el lesz adva, mert nem fogjuk művelni, és nem is értünk a műveléséhez. :) Szerintem érdeklődd meg(földhivatalban) és aztán mérlegelj, nehogy rosszul járj/atok! Járj mindennek utána, de ne neten.
2012. júl. 13. 17:41

Földbérletből nem lehet nagyot szakítani ezt tudni kell. Még csak nem is a bérlő becstelenségén múlik minden esetben, hanem a termésen.

Nem tudom, hogy hol van a földed, utánanéztél-e már a helyi földáraknak. Ha nincs égetően szükséged pénzre, ne add el. Még jól jöhet..

4. 342bae44d8 (válaszként erre: 1. - Salzburg1)
2012. júl. 13. 17:38
mi nem pénzt hanem terményt kapunk a bérlőtől. de a területalapú támogatást ha nem adod bérbe te kapod meg, nekünk 4 HA-ra kb 150ezer Ft, igaz ültetni kell bele de 2 évente kijátszható, hogy nem kelt ki, kiszáradt, stb.
2012. júl. 13. 17:30

Én keresnék a helyedben bérlőt, ha nagy területről van szó arra rá szoktak harapni a külföldiek.

Én is kaptam szüleimtől, amit még ők is örököltek, tavaly beerdősítettük amelyiket csak lehet, azt nem kell havonta gondozni, és szerintem jobban megtérül.

2012. júl. 13. 17:25

Előre nem 'szoktak' fizetni, ez utólagos a termésből.


Én nem adnám el.

2012. júl. 13. 17:24
Azért gondolkodunk az eladáson, mert amikor még idős nagymamám volt a tulajdonos,akkor volt bérlő,aki egyáltalán nem fizetett bérleti dijat,de a jelenlegi bérlő is kevesebbet fizet,mint amit szerződés szerint kellene.pereskedni nem akarunk.Régebben volt olyan,aki a bérleti díj korrekt fizetése helyett nagymamám arcába nevetett,és semmit sem fizetett.A bérleti szerződés jövöre lejár,de ezek után,ha nem megoldható a földbérlet előre kifizetettése,akkor valószínüleg eladjuk a földet.Én mindenképp külföldre szeretnék költözni,unokatesóm még nem biztos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook