Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babamasszázshoz milyen olajat használtok? Hol szerzitek be? fórum

Babamasszázshoz milyen olajat használtok? Hol szerzitek be? (tudásbázis kérdés)


27. 2a4f521b34 (válaszként erre: 25. - T_marcsi)
2012. júl. 16. 17:03

na, én meg a Linola-fett nek néztem utánna alaposabban, hát az is paraffin olajos, azaz ásványi olajos :( meg van mellette valami szappanszerű, kicsit habzó anyag, bát ezt eddig is tudtam. Nem is fogok többet venni. De anno azt javasolta a doki a kiütéseire. Mostmár úgy fogom fürdetni, hogy bekenem a sima babaolajunkkal és utánna fürcsi, úgyis csak fürdetőkrémet használunk.

Igen, a Libero is jó olaj, csak növényi, csak kicsit drágább, mint pl a sima dm-es, én ezért veszem azt :)

26. t_marcsi (válaszként erre: 23. - Mannalány)
2012. júl. 16. 02:09
Konkrétan az volt fura, hogy egy idő után (lejárati időn belül) kentem a gyerekre, és avas volt a szaga... na az volt az első és utolsó üveg, amit kiváltottam :(
25. t_marcsi (válaszként erre: 22. - 2a4f521b34)
2012. júl. 16. 02:09

Azt az olajat ki sem váltottam a második gyereknél. Egyből atópiás bőrre való fürdetőt vettem, amiben benne van az olaj is.


Most megnéztem a cimkéket, beneveztem egy Libero-s olajra, elvileg mindenkárosmentes és repceolaj alapú. Hát kíváncsi leszek. Sajnos a BABÉ-nak nincs olaja :( A testápolója, samponja, fürdetője viszont annyira bevált, hogy akármennyibe is kerüljön, már nem vennék másik márkát.

24. 2a4f521b34 (válaszként erre: 23. - Mannalány)
2012. júl. 15. 22:47
hááát, én is ezt hallottam :)
23. mannalány (válaszként erre: 22. - 2a4f521b34)
2012. júl. 15. 22:01
Állítólag a patikában is a bolti napraforgó olajat öntik át gyógyszertári üvegbe. Nekem is a gyerekorvos mondta.
22. 2a4f521b34 (válaszként erre: 16. - T_marcsi)
2012. júl. 15. 09:39

Olívából sztem extre szűz a legjobb, enni is- kenni is :) A kedvezőbb zsírsavtartalom a bőrnek is jót tesz.

A doki által felírt olajat nem a fürdővízbe szokták beleönteni, mint a fürdőolajakat. úgy kell használni, hogy a száraz bőrfelöletet, vagy a kipirosodott hajlatokat az olajos vattával át kell törölni és utánna úgy fürdetni. Így védi az olaj a bőrfelületet a víztől. Ez a gyógyszertári olaj is sima napraforgó ám.

De nálunk pl. nem is ír a doki, ezt csak anyutól ismerem, ő védőnő :) Amúgy mi is fürdetőolajat használunk, Linola-fett et, de ezt nem szabad babamszzázsra.

Amúgy a babé-s termékek nagyon jók, csak iszonyat drágák!

21. csakazért (válaszként erre: 20. - T_marcsi)
2012. júl. 13. 14:54

...nem emlékszem már! De az is lehet, h én nem spóroltam eléggé.

Szerintem 1 próbát megér. Túlbuzgó kismamaként még gátat maszírozni vettem, aztán nem használtam.

Megérkezett a fiam, őt kenegettem vele. 4 olajat használtunk el 3 hónapos koráig.

Aztán le lettünk tiltva a bőre miatt.

20. t_marcsi (válaszként erre: 19. - Csakazért)
2012. júl. 13. 14:42
Most a testápolóból lábanként 2*2 pumpa kell, hasra is 2*2 pumpa, mellkasra 2 pumpa, kezekre 2*2, hátra 2, arcát nem masszírozom mert nem szereti. Ennyire sok kell az olajból is?
19. csakazért (válaszként erre: 16. - T_marcsi)
2012. júl. 13. 14:37

Mi használtuk masszázsra azt a levendulás olajat, amiről írsz. Jó volt, illata is finom...viszont gyorsan fogy! Több pumpálás kellett egy alkalommal.

Később gyógyszertári olajat használtunk. Megfelelt a célnak és sokkal olcsóbb. Igaz a ded nem volt már "levenduli" illatú... :)

2012. júl. 13. 14:31
A DM saját márkás-babylove-babaolaját használom.(masszázshoz meg egyébként is)Semmi káros nincs benne!!!
17. t_marcsi (válaszként erre: 15. - DorkaMoncsi)
2012. júl. 13. 14:14
Én azt nem váltottam ki, amit a doki írt, egyből speciális olaj tartalmú fürdetővel kezdtünk, mert a nagyobbik fiamnál is csak az vált be. Mind a két gyerek nagyon száraz bőrű, és testápolót is az első napoktól fogva használnom kell náluk :(
16. t_marcsi (válaszként erre: 14. - 2a4f521b34)
2012. júl. 13. 14:13

Most BABÉ-s testápolónk van, kimondottan érzékeny bőrre való. Masszázshoz olyat néztem, ami gát és babamasszázshoz ajánlott, Brendonban lehet kapni Motherlove a márkája.


Amit az orvos írt ki olaj, azt nem is használtuk egyáltalán, egyből atópiás bőrre való fürdetővel kezdtünk, és az is bevált.


Olivaolajból extra szüzet érdemes venni?

15. DorkaMoncsi (válaszként erre: 1. - T_marcsi)
2012. júl. 13. 13:53
Bár én még nem vagyok benne a dologban (most fogok szülni), de a védőnőm hozta a minap a gyerekorvos által felírt dolgokat, pontosabban recepteket. Többek között babaolajat is, amit kimondottan masszázsra is ajánlanak. Esetleg gyerekorvosotokat kérdezd meg...
14. 2a4f521b34 (válaszként erre: 1. - T_marcsi)
2012. júl. 13. 13:35

Szerintem se testápolót használj, főleg ne a boltban kaphatókat.

Tényleg bármilyen növéyni olaj jó, amit be tudsz szerezni. Napraforgó, olíva a legegyszerűbb és legolcsóbb (én pl. minden nap olívát masszírozok a kezembe, jobb mint a kézkrémek, utánna papírtörlővel felitatom és kész, mégcsak zsíros érzet sem marad utánna).

de pl. a dm-es babaolajok is tisztán növényiek, csak többféle van összekeverve.

A ásványi olaj alapú babaolajok nem jók, idővel szárítanak (J&J pl.- nem is értem miért gyártják még..)

Vagy ha testápolóhoz ragaszkodsz, a dokid esetleg tud felírni, mi kaptunk klassz babatestápolót amit gyógyszertárban kevertek ki, mindössze 3 összetevője van.

2012. júl. 13. 13:26
Én sima olajat szoktam javasolni. Ét vagy oliva. Testápoló nem igazán jó. Az én körzetemben még mindig ki szokták írni a baba bőrápolására az olajat az újszülött holmik mellé. Az tökéletesen jó.
12. Pen80 (válaszként erre: 8. - Mkriszti81)
2012. júl. 13. 13:25
Mi nem használunk ilyeneket, ha nem muszáj, nem dörzsölöm a bőrébe a különböző vegyi anyagokat, eddig én jót nem hallottam róluk. :(
11. Pen80 (válaszként erre: 3. - T_marcsi)
2012. júl. 13. 13:23
Én maradnék a helyedben a természetes anyagoknál. Főleg, ha érzékeny a bőre. Mi patikában kapható napraforgó olajat használtunk.
2012. júl. 13. 13:12
Szia! Én a gyógymasszázshoz Caola hypoallergén testápoló krémet szoktam használni, így biztosan nem irritálom a beteg bőrét. 250ml majdnem 600 Ft és csak a nagy Te...-ban lehet kapni. Sztem nagyon jó.
2012. júl. 13. 13:10
Mi sima étolajjal vagy oliva olajjal kentük a babát.Azt mondta a védőnő a testápoló nem jó mert belerakodik a baba bőrébe a pórusaiba.
2012. júl. 13. 13:06

sima babaolajat senki sem írta... az nem jó??


(persze nem a J&J márka, az köztudottan szárít :S)

2012. júl. 13. 12:45
extra szűz olíva is jó
2012. júl. 13. 12:44
Kókuszvaj/zsír/olaj-isteni illata van! Akár ehető is:-)
5. t_marcsi (válaszként erre: 4. - Annie1130)
2012. júl. 13. 12:34
Amit most néztem az 60 mili 3000. Még ezt se drágállnám, csak jó legyen :D
2012. júl. 13. 12:30
Édesmandula olaj bioboltból vagy patikából. Vagy hipermarketekben, bioboltokban találsz szőlőmag olajat. Én csak biot vennék a babának. Lehet, hogy drágának tűnnek, gondolj csak bele, milyen sokáig elég 0,5-1 liter olaj és még a salátákhoz is használhatod!:)
2012. júl. 13. 12:30
Most ilyen levendulás baba és gátmasszázshoz való olajat néztem, de nem tudom, hogy tényleg jó-e vagy csak gyártói reklám :( Elég érzékeny a bőre, így eddig még csak BABÉ-s testápolót használtunk, de nem valami jó erre a célra :(
2. 001269bfc9 (válaszként erre: 1. - T_marcsi)
2012. júl. 13. 12:26
Lehet sima napraforgóolajjal, patikában fillérekért adják. De biztos kapsz majd még jó kis ötleteket profibbaktól, mint én :)
2012. júl. 13. 12:23
Most kezdjük a babamasszázst, és testápolóval masszírozok, de borzasztó mennyiség fogy belőle, és egy idő után eléggé tapadós minimancus bőre. Azt olvastam, hogy olajjal kell masszírozni... de milyennel? És hol lehet beszerezni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook