Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Melyik kilófaló könyvet érdemes megvenni? Melyikben van a legtöbb liszt keveréke leírva? fórum

Melyik kilófaló könyvet érdemes megvenni? Melyikben van a legtöbb liszt keveréke leírva? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 17. 16:05
A kenyérliszt összetétele a Lakomák c. könyvben van benne, a kenyér receptnél. Az biztos, hogy egyszerűbb a bekevert liszteket megvenni. A liszteket még csak gyógynövény-boltban láttam, szerintem még sem a cba, sem a coop nem árulja( felénk legalábbis).A Judit honlapján több webáruház is van, érdemes szétnézni, Neked honnan éri meg rendelni.
2012. júl. 17. 10:03

Szia!


3féle liszt van (normál, kelt tésztákhoz és kenyérhez), mindhárom kapható a boltokban - főleg bioboltokban, most már a C**p-pal is tárgyal/t Judit, állítólag a CBA is forgalmazza a liszteket, még nem kerestem.

Szerintem sokkal egyszerűbb megvenni a kész lisztet, mert ha pl már "márkájú" alapanyagot használsz a bekeveréshez, mint Judit, akkor más lesz a liszted víz-felvevő képessége is!

Judit honlapján rendelhetőek a lisztek 790,- ill. 690,- Ft-os áron.

Ahogy előttem is írták, a 3. kötetben (Lakomák) benne van pontosan az alapliszt és a kelt tésztákhoz való liszt összetétele, a harmadikat nem találtam benne, de nem néztem át részletesen.

2012. júl. 13. 11:18
Engem kimondottan a lisztek érdekelnek,mivel azt nem írják le sehol máshol,receptet meg már lehet "cserélgetni" köszönöm válaszokat! Erika
2012. júl. 13. 11:12

Szia!


Kétféle liszt van, és a lakomáktól kezdődően az összes kötetben benne van mindkét recept (tehát a süteményekben még egyik sem, a finomságokban pedig még csak az alapliszt, a kelt tésztákhoz való nem).


Én a lakomákat tartom a legszélesebb körűnek, mert főételtől péksüteményen át az édességekig minden van benne. a házi csodák is nagyon hasznos lehet, ezt venném meg rögtön másodiknak, vagy ha kifejezetten édességek érdekelnének, akkor a finomságokat (édesség/sütemény minden kötetben van bőven amúgy). A népi ételek már inkább az előbb említett kötetek receptjeinek variánsait tartalmazza, nagyon-nagyon jó természhetesen, de ha választanom kéne, azt hagynám bónuszként a végére.


a legelső kötet pedig még nem tartalmazza a lisztek receptjét, készen kapható keverékekre lett írva, de ezek könnyen átalakíthatók minimális folyadék-arány változtatással a kilófaló alaplisztre, ezért azt bármikor megveheted.


És persze érdemes Judit honlapját is alaposan, mindenre kiterjedően átböngészni, különös tekintettel a fórumokra.

2012. júl. 13. 11:11

Szia!

A 3. könyvben le van írva mindegyik lisztkeverék! Az elsőben még norbi lisztet használt, a másodikban csak a süti liszt volt (meg talán a kenyéré is).

2012. júl. 13. 10:46
Melyik kilófaló könyvet érdemes megvenni? Melyikben van a legtöbb liszt keveréke leírva?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook