Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol találok kalocsai matyó hímzés mintákat? fórum

Hol találok kalocsai matyó hímzés mintákat? (tudásbázis kérdés)

2012. júl. 13. 13:00

A kalocsai himzésmintákat szószerint megtervezik. Az egyes elemeket állítják össze. Ez kezdődik a tenyérni mintától kezdve a nagyterítőn át az ágyneműig, minden. Az is lényeges, hogy melyik fajtát szeretnéd: a fehéret, a lilát, vagy a mostani színeset, amely a legnépszerűbb - és a legnehezebb volt - mindig. Az elemek összeállítása mindig az adott igénytől függ.

Ezen nőttem fel, ismerem a színösszeállításokat, variációkat, varrási technikákat.

26. cimoka
2012. júl. 13. 12:53

Én sokat "matyóztam" a gimis évek alatt, szép kis zsebpénzt lehetett vele gyújteni. :) A sablonok úgy készülnek, hogy kézzel megtervezik, megrajzolják egy zsírpapír szerű lapra, majd azt kilyukasztgatják, s felviszik a hímzendő anyagra.

Ezek általában védett dolgok, nem nagyon fogsza neten ilyeneket találni...


De hogy a kérdésedre is válaszoljak, van egy oldal ( [link] találsz kész hímzéseket, s egy kis kézügyességgel simán meg tudod csinálni a sablonokat. :) Sok sikert!

25. homern
2012. júl. 13. 12:17
én a piacon egy néninél találtam egy régi könyvet amiben le van írva a minták eredete,sablonok,részletesen hogy mit hogy kell kivarrni,200 ft-ot kért érte.ilyen helyeken is érdemes keresni.neten én is próbálkoztam,kicsit olyan mintha egy titkos valami lenne,nem sok használható dolgot találtam.
24. Serry (válaszként erre: 22. - KisMárta)
2012. júl. 13. 11:43
Sokkal könnyebb ha elmész egy kézi munka boltba. Ott kaphatsz kirajzolt futókat amiről le tudod másolni a mintákat a HÍMZÉShez. Kalocsai hímzés , és matyó hímzés van:)
2012. júl. 13. 10:54

Hát sorry...nem nagyon vannak, én sem találok.

Csak amit a gugli kiad.

Pedig tudtam, hogy volt valahol, még ilyen könyvem is volt, az szigorúan a matyó hímzés, és valamilyen csipkéről...de nem találom.

22. KisMárta (válaszként erre: 14. - An-Drea)
2012. júl. 13. 10:39
Ruhára szeretnék varrni egyébként,és ahhoz kellene sablon,amit kinyomtathatok.
21. KisMárta (válaszként erre: 16. - An-Drea)
2012. júl. 13. 10:38
Köszönöm,úgy látom hogy nem mindenki értelmes ennyire. Nők,kötekedni meg marni tudják a másikat. Ez nem egy fórum amúgy?...
20. KisMárta (válaszként erre: 14. - An-Drea)
2012. júl. 13. 10:37
Sablont.
19. KisMárta (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2012. júl. 13. 10:37
Nem hisztizek,kiállok magamért.
18. KisMárta (válaszként erre: 13. - Karcsú én)
2012. júl. 13. 10:37
Olvass vissza,írtam h kimaradt egy vessző.
2012. júl. 13. 10:37

De mivel a kérdésemre nem érkezett válasz, a lényeg:

gugli: kalocsai hímzés sablon,

vagy: matyó hímzés sablon.

Kész képeket és sablonokat is kiad.

Ha találok még valamit, akkor írom.

2012. júl. 13. 10:35

Ezt én sem értem..hogy miért kell cseszegetni valakit. Feltett egy kérdést. Akinek kérdése van, kérdezzen vissza, akinek válasza, az meg írja le. A többi komment meg minek is?

Hiszti ide vagy oda, vessző ide vagy oda, nem krva mindegy?

Szerintem minden értelmes gondolkodó tud következtetni arra, hogy miről szólt a kérdés.

15. andi6020 (válaszként erre: 10. - KisMárta)
2012. júl. 13. 10:32
Ne hisztizz már.
2012. júl. 13. 10:31
Szia...a kérdésem: Konkrétan mintát, mint rajzolt motívumot, sablont keresel...vagy kész hímzést?
2012. júl. 13. 10:31
Itt a 8 hozzászólóból 8 egyformán nem értette, hogy mit keresel. Nem lehet, hogy akkor a te szövegedben volt a hiba?
12. KisMárta (válaszként erre: 9. - Serry)
2012. júl. 13. 10:30
Akkor ennyi erővel Te miért nem nézed meg mielőtt entert nyomsz "ohgy"... ;)
11. KisMárta (válaszként erre: 9. - Serry)
2012. júl. 13. 10:29
Jah és nem kéne megvárni míg reagálok rámennek "5"-en. Ti nem hibáztok,ugye? :)
2012. júl. 13. 10:29
Én konkrétan kalocsai ILLETVE matyó hímzés mintákat keresek. De hogy itt ilyen segítőkész emberek vannak. Inkább egyesek ne írnának semmit, a normális hozzászóloknak köszönöm természetesen.
9. Serry (válaszként erre: 7. - KisMárta)
2012. júl. 13. 10:28

Nem néztünk hülyének csak nem tudtuk,ohgy mit akarsz tisztában vagy-e azzal,ohgy két külön dologról írsz. Ezért érdemes elolvasni amit írsz mielőtt az ENTER nyomnád neki.


Bocsánat nem akarlak bántani csak próbáltunk itt segíteni.

8. Serry (válaszként erre: 1. - KisMárta)
2012. júl. 13. 10:26

Ha varrni szeretnél akkor sem kalocsai, sem matyó minta nem való neked..... akkor foltvarrást, vagy ruhakészítést csinálj.

Amit te szeretnél az a hímzés maga... a hímzés mintákban pedig van kalocsai (az is többféle), matyó szintén többfajta, és keresztszemes ami csak így eszembe jut.

2012. júl. 13. 10:24
Kimaradt egy vessző és hülyének nézitek az embert! Gratulálok!
2012. júl. 13. 10:13

Kalocsait vagy matyót? Mert a kettő ég és föld!

Ha bemégy könyvtárba, bizonyára vannak régi bekötött "Fürge ujjak" példányok. Azokban sok sablon volt megadva, vagy pedig piacokon idősebb nénik árultak drukkolt anyagokat. Nem tudom, merre laksz, de nálunk is szokott lenni.

(A matyó a mezőkövesdi feketére selyemszállal varrt himzést szoktuk érteni... Ne érts félre, nem bántani akarlak). Hamarosan megjelennek... De érdemes lenne akár Kalocsára is leutazni ezért.

2012. júl. 13. 10:13
Érdekes:)
2012. júl. 13. 10:12
Kalocsai matyó?
2012. júl. 13. 10:11

Kedves Druszám!

Először is el kellene döntened, hogy matyó, vagy kalocsai kellene, aztán így külön, ha beírod a Google képes keresőjébe, hogy kalocsai sablon, vagy matyó sablon, többet is fog Neked mutatni. Ha ott a képre klikkelsz, akkor megnézheted a Weboldalt is.

Sok sikert!!!

2012. júl. 13. 10:10

Azért nem találsz, mert a "kalocsai matyó" hímzés fából vaskarika :(((

Kalocsait keresel VAGY matyót?!

2012. júl. 13. 10:04
Varrni szeretnék és sablonokat nem találok,csak már kész kivarrt mintákat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook