Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan tegyem rendbe az életem? fórum

Hogyan tegyem rendbe az életem? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. júl. 24. 12:28

Végig olvastam, hát nem irigylésre méltó élet van mögöted.

sajnos sokan vagyunk így.

És keveseknek adatik meg, hogy jót is mondhassanak, azért neked akad jó is iskolába járhattál tanúltál, ez nagy érdem. ( Én még ezt sem tehettem meg)

Kemény nehéz élet meg edződtél benne.

És még fiatal is vagy (48)év az nem öreg. A fiadat hagyd had élje az életét, és nem számíthatsz rá, de ez sem baj. Büszke lehetsz rá.

Hogy ilyen élet után ilyen fiut tudtál nevelni, erő kell hozzá az biztos.

Nem tudom hogyan állsz barátokkal barátnőkkel??

Ha jól választod meg a barátnőket a társaságot hidd el sokat segít az életed rendbe tételében.

Vagyis nem is az életedet kell rendbe tenni hanem a lelkedet. Gyüjts magadköré barátokat, a jó barátok meg értenek segítenek és számithatsz rájuk. Jót tesz a léleknek a testnek, meg beszélheted mit vennél fel mit főzöl ezek napi dolgok de ha meg tudod osztani a legjobb barátnődel akkor már jól érzed magad.

Egy ki ados séta a barátnővel fel ér minden féle programmal. Akár házaspáral barátkozol a férjed is barátra lel. A kis titkok azok is jók.

Én ezt javaslom persze válogasad meg a barátokat most választhatsz. És csak is rajtad múlik milyenek lesznek. Tudod a családot kapja az ember de a barátot választja.

Lehet még a ti kapcsolatotokat is fel rázza kicsit. Öszintén tisztelek mert nem el válni meg nem meg csalni akarod a párod hanem tenni érte, hogy jóbb élhetőbb legyen. Kívánom, hogy sikerüljön, meg érdemled.

2012. júl. 16. 19:19
Addig is,amíg rendbe teszed,vagy kitalálod,hogy mit csinálj,kezdh valami szép alkotó hobbiba: kézimunkázás,kertészkedés iylesmi,vagy olvasás,tanulás,sport ,vagy kezdj el vallási gyülekezetbe járni,az általában jó hatással van az emberekre-oda csak elenged a férjed..vagy vannak buszos csoportos kirándulások,beszéld rá őt is.
2012. júl. 12. 21:45
Köszönöm azoknak, akik megosztották velem gondolataikat,most mennem kell.Jó éjszakát!
44. 4244093cd0 (válaszként erre: 43. - C2eefd6efb)
2012. júl. 12. 21:40

Mihez?

:)

43. c2eefd6efb (válaszként erre: 42. - 4244093cd0)
2012. júl. 12. 21:38
Igen tudom, csak támogatásra lenne szükségem.
42. 4244093cd0 (válaszként erre: 31. - C2eefd6efb)
2012. júl. 12. 21:36

A változtatáshoz nem kell senki ,nem is segíthet senki,csak te magad.

Ha azt gondolod,hogy azért nem megy ,mert ...amit írtál,akkor nem vagy kész a változásra.....még.

:)

41. 217e81f885 (válaszként erre: 31. - C2eefd6efb)
2012. júl. 12. 21:30
Nem tudom elképzelni és tudom, hogy nehéz bármit is döntesz, de a változás a te igényed és sajnos nagyon kevés a lehetőséged és az is biztos, hogy nem fog mindenki melletted állni. Ezért kell nagyon meggondolni, hogy a jó utat választod e.
40. kisj
2012. júl. 12. 21:20
Kívánom, hogy sikerüljön olyan irányba változtatnod, vagy nem változtatnod, ami Neked a legjobb.
39. c2eefd6efb (válaszként erre: 36. - Kisj)
2012. júl. 12. 21:15
Nem hiszem, hogy érted miről beszélek. Nem akarok már konfontrálódni, mert annak már nincs értelme. Vagy változtatok, vagy nem. Vagy ő változik, vagy én lépek.
38. revi11 (válaszként erre: 34. - C2eefd6efb)
2012. júl. 12. 21:12

Elvesztettem önmagam.:-)

Ha van egy kis időd,olvass bele:"Depresszió vagy csak rossz passz?" vagy "Nem tudom,mi ez az érzés,de nagyon rossz" c.fórumokba.

Kaptam jó ötleteket,tippeket,vannak tt rendes emberek,és bizony sokszor jó kiírni magunkból,ami bánt,ami fáj.

37. c2eefd6efb (válaszként erre: 35. - ***blueeyes***)
2012. júl. 12. 21:12
Igen, azt hiszem igazad van, bár ezt lehet, hogy csak az mondatja velem, hogy így elodázhatom a végleges döntést. Jólesik, hogy megérted a problémámat.A múlton egyébként nem rágódom, csak sokszor elkeseredem, hogy mennyivel könnyebb lett volna, ha egy támogató család van mögöttem. Ha ez így lett volna, valószínűleg ez a házasság, amiből valószínűleg ki kellene lépnem,létre sem jött volna.Perszee lehet, hogy egy még rosszabba csöppentem volna......
36. kisj (válaszként erre: 32. - C2eefd6efb)
2012. júl. 12. 21:08
Ha már egy kis morgás is eltántorít akkor miből gondolod, hogy rendbe teheted az életed?
2012. júl. 12. 21:06
Szerintem az egész életutad azt mutatja,hogy nagyon talpraesett vagy és találsz megoldást a nagy kérdésekre.Véleményem szerint nem kell most eldöntened,hogy konkrétan mit akarsz és kivel (vagy kivel nem), hanem egyszerüen nyitnod kéne egy kiskaput,amin kisétálhatsz és a magad kedvére tehetsz dolgokat.Meglátod,ha figyelsz a belsö hangra,jó döntést hozol majd.Az tényleg nagyon fontos,hogy ne a múltadon rágódj és hibáztasd magad.Hidd el, nincs miért szemrehányást tenned magadnak.A "módszered" (eltitkolás,jópofizás stb.) szintén csak a túlélési ösztönöd diktálta.Nem is kell tudni mindenkinek,hogy nézel ki legbelül.Semmi közük hozzá és a legtöbbjük csak bántana emiatt.
34. c2eefd6efb (válaszként erre: 33. - Revi11)
2012. júl. 12. 21:05
Aranyos vagy, hogy ezt mondod. Elárulod, hogy te milyen válságon mész át?
33. revi11 (válaszként erre: 27. - C2eefd6efb)
2012. júl. 12. 21:03

Persze,mindig ott van az a ha.....

De az már elmúlt.Kár rajta bánkódni,nem érdemes vissza felé nézni.

Ezt már én is megtanultam.

Az is természetes,hogy féltél.Ki nem félne,akár csak egy kicsit is?

Igen,fiatalon azt hisszük,könnyebb,talán ez így is van.

De neked most kell ebből az élethelyzetből elindulnod,a saját utadat megtalálnod,ahogy nekem is.

Nem lesz egyszerű,nem lesz fáklyás menet.Ez tuti.

De nem szabad feladni,meg kell találni önmagunkat.

És szerintem te nagyon is keményen helyt álltál eddig.

32. c2eefd6efb (válaszként erre: 29. - ***blueeyes***)
2012. júl. 12. 21:03
Igen ezt kellene tennem, csak ha ezt teszem, akkor otthon morgás van, be nem ismert féltékenység, vita. Így inkább marad a posvány, az unalom, a közöny... a kör bezárult.
31. c2eefd6efb (válaszként erre: 30. - 217e81f885)
2012. júl. 12. 21:01
El tudod képzelni úgy az életed, hogy az egyetlen gyerekeden kívül, nincs ember aki melletted áll? Nincs rokonod. OK, persze barátok vannak, de sajnos úgy érzem, hogy olyan barátok, akik minden körülmények között mellettem állnak, olyanok nincsenek. Na ezért félek változtatni.
30. 217e81f885 (válaszként erre: 27. - C2eefd6efb)
2012. júl. 12. 20:55

Ezek szerint van elképzelésed, hogy mit kellene tenned, csak még nem határoztad el magad.

A múlton már felesleges rágódnod, a megoldás nem ott van. Lépj! És mielőbb. Amit leírtál abból látszik, hogy te képes vagy megtenni és jól kijönni ebből is és boldogulni is fogsz egyedül.

Hogy mi lesz a férjeddel? Azt kell mondanom, hogy ne foglalkozz vele, hiszen ő is hibás a nem túl boldog életedért. Az újra kezdés akkor könnyű, amikor az elhatározás megszületik. Lehet, hogy egyszerűbb lett volna fiatalabb korodban, de akkor még nem voltál felkészülve rá, így most kell megtenned.

Azt hiszem eljött az idő, hogy magaddal foglalkozz és ne mások boldogulását nézd.

29. ***blueeyes*** (válaszként erre: 28. - C2eefd6efb)
2012. júl. 12. 20:55

Látod,mi lenne vele nélküled! :))

Tedd magad számára,magad kedvére érdekessé az életed.Keress egy hobbit,ami kikapcsol,amiért elmész otthonról és új embereket ismersz meg.Ez igenis jár neked.

28. c2eefd6efb (válaszként erre: 26. - ***blueeyes***)
2012. júl. 12. 20:47

Aranyos, hogy gyereket etettél:)) Én is szoktam a 26 évest táplálni, nehogy éhen haljon.

Hogy, hogyan jövök ki ebből, az engem is érdekel:))

27. c2eefd6efb (válaszként erre: 25. - Revi11)
2012. júl. 12. 20:45
Ja szép, hogy ennyi ideje együtt vagyunk, csak kérdés, hogy ez így jó volt-e. Valószínűleg, már sokkal előbb véget kellett volna vetni a kapcsolatnak, csak féltem attól, hogy mihez kezdek egyedül, illetve, hogy ő mihez kezd. Lehet, hogy fiatalabban, könnyebb lett volna az újrakezdés.
26. ***blueeyes*** (válaszként erre: 23. - C2eefd6efb)
2012. júl. 12. 20:42

Miért vagy ilyen pesszimista? :)))

Csak a gyereket (18 éves) etettem meg.Nem vagy te egyedül,és engem igen is érdekel a "nyomorod" és föleg az,hogyan jössz ki belöle mihamarabb.

25. revi11
2012. júl. 12. 20:39

Nem maradtál egyedül:-)

Nem egyszerű,amin átmentél,le a kalappal előtted.

Csak nem egyszerű ebben a helyzetben bármit is írni,mert tanácsot adni azt meg főleg nehéz.

Én jobb esélyekkel indultam neki az életnek,kicsit fiatalabb vagyok,és hasonlóan keresem a helyem.

De nagyon szép,hogy ennyi éve vagytok együtt a férjeddel,főiskolát is végeztél,büszke lehetsz magadra.

Látod,ketten már vagyunk,hasonló cipőben!:-)

2012. júl. 12. 20:38

Szerintem is tisztában vagy te minden ok és okozati kérdéssel,inkább egy módszert kellene találnod arra,hogyan szabadulj ki ebböl a szorongató érzésböl,ami a múltadból fakad.

A "lépés" alatt a kapcsolatból való kilépést sejteted?

2012. júl. 12. 20:35
Na úgy látom, hogy nem sok embert érdekel a nyomorom. Egyedül maradtam megint:) Nem idegen az érzés. Na jó, befejeztem a nyavalygást.
2012. júl. 12. 20:33

Princess01, nem tudom, hogy kell kijönni ilyen helyzetből, mert akiket hasonló életben láttam, azok nem jól jöttek ki.

De azt gondolom, hogy neked sikerülni fog!

A körülményeidhez képest remekül alakítottad az életedet.

És ha így ragaszkodsz a férjedhez, akkor talán nem volt túl rossz a közös életetek.

El kell döntened, hogy mit akarsz, hogy akarsz e valamit még ettől az embertől. Ha igen, akkor mindent bele és vedd elő a túlélő stílusodat, hogy ez is rendeződjön.

Ha viszont úgy döntesz, hogy nem akarsz már semmit a férjedtől, akkor lépj egy nagyot és kezdj új életet.


Biztos nem könnyű feldolgozni az életedet, de talán ez is sikerülhet, hiszen már nem élnek azok az emberek, akik ezt tették veled. Gondolj rájuk szeretettel és engedd el őket, hogy neked is könnyebb legyen.


Az öngyilkosságra való hajlam nem örökölhető, így azt felejtsd el!

Sok sikert:)

21. c2eefd6efb (válaszként erre: 20. - ***blueeyes***)
2012. júl. 12. 20:32
Gondoltam már rá, hogy szakember segítséget kérem, de sajnos azt hiszem nem azzal van baj, hogy mit nem látok tisztán, hanem azzal, hogy túl tisztán látom, hogy mi miből következik. Az a lépés hiányzik, ami a valós megoldát jelenti. Azt a lépést kellene megtenni, csak egyelőre nem merek indulni.
2012. júl. 12. 20:26
Ehhez tul. képpen egy pszichológus segítsége kéne,bár én úgy érzem,nem vagy az a típus,akinek ez lenne az igazi megoldás.Az írás gondolatát sokkal jobbnak tartom,és ha elkezded,meglátod,mit indít meg benned.Még mindíg hozhatsz hozzá segítséget...Próbáld meg,hisz van idöd esténként.
19. 217e81f885 (válaszként erre: 17. - ***blueeyes***)
2012. júl. 12. 20:26
Mert minden a helyén van. A kezdő és az utolsó betű is:)
18. c2eefd6efb (válaszként erre: 16. - ***blueeyes***)
2012. júl. 12. 20:11

Sajnos csak feldolgozatlan dolgok vannak bennem:)

Úgy éltem le eddigi életem, hogy egy csomó dolgot takargattam, hárítottam, színeztem. Persze mindezt nem azért, hogy másokat becsapjak, hanem azért, hogy ne nézzenek rám úgy, mint egy leprásra, hogy közülük valónak gondoljanak.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook