Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddőségi kezelések és az FNH fórum

Meddőségi kezelések és az FNH (beszélgetős fórum)


6. Lencsy (válaszként erre: 1. - Edimeli)
2012. júl. 13. 16:55

Szia !

Én a többiekkel ellentétben a meddőséghez nem, viszont az FNH-hoz hozzá tudok szólni, mert nekem is van 18 éve ! 18 évvel ezelőtt mellékleletként találták nálam és az akkori mérete 11 X 7 centi volt , tehát hatalmas méretű .Nálam is a fogamzásgátló lett valószínűsítve mint kiváltó ok , így azonnal el is vették. Gyermeket vállalni és kihordani mellette lehet ..én vagyok az ékes példa a 3 gyönyörű gyermekemmel :) Azonban a mai napig nem javasolt semmilyen májban lebomló gyógyszer , mert az orvosom szerint az hogy a fogamzásgátló okozza csak egy feltevés ...elvileg bármely gyógyszer amelyikre érzékeny a máj kiválthatja ! A műtét az én orvosom szerint sem indokolt , mert igazából gondot ez a jóindulatú daganat nem okoz .

Írod a hsz-od végén, hogy nem foglalkoznak tovább veled ..sajnálom :( én is sokszor ütközöm falba az FNH miatt ..és sokszor én sem értem miért ! Még annyit had mondjak el, hogy idővel a daganat oszlani kezd ...az enyém 18 év alatt 11x7 centiről 3 x 1.5-re csökkent . Ez hosszú idő és tudom, hogy nem vigasztal, de csak lesz valami megoldás ..én szorítok :)

2012. júl. 12. 15:12
Úgy akarnak stimulálni, hogy nem csinálnak átjárhatóságit az kéne legyen az első vizsgálat, szerintem keress valami hozzábbértő embert.
4. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Edimeli)
2012. júl. 12. 12:41

Bár az FNH-hoz nem tudok hozzászólni, de végeztesd el az átjárhatósági vizsgálatot, közben meg tudják nézni, hogy nincs-e endometriózisod. Előfordul, hogy csak át kell fújni a petevezetőket, el kell távolítani egy endometriózis szigetet, vagy oldani kell valamiféle összenövést.

Arról nincs tudomásod, hogy esetleg IR-es (inzulinrezisztens) lennél?

3. mézgapaula (válaszként erre: 1. - Edimeli)
2012. júl. 12. 12:39

Szia,

mármint átjárhatósági vizsgálat nélkül akarnak először stimulálni? Szerintem ha egyébként rendben vagy, azt a vizsgálatot kellene pedig először elvégeztetni.

Ilyeneket nemcsak meddőségi központokban csinálnak, "mezei" nőgyógyász segítségével is elvégeztetheted. Inszeminációt is van nőgyógyász, aki végez, nekem például, saját kérésemre, stimuláció nélkül csináltak

2. lamoni (válaszként erre: 1. - Edimeli)
2012. júl. 12. 12:38

Az FNH-val kapcsolatban nem tudok segíteni, de más intézményekben (BMC, Róbert Károly Klinika)átjárhatósági nélkül nem kezdenek bele stimulációba.

Ha egyikőtöknél sem találtak semmi problémát első körben, akkor esetleg más vizsgálatokat is elvégeztethetnétek, vagy más orvos véleményét is kikérhetnétek.

Nem tudom inzulin rezisztencia vizsgálatot csináltak e neked pl.? Akiknél nem találnak semmit általában ez a gond.

Vagy megpróbálhatnád az AVIVA vagy Arwen tornát.

2012. júl. 12. 12:19

Sziasztok!


2010 szeptembere óta próbálkozunk gyermekvállalással a párommal, de sajnos mindezidáig nem sikerült.

Tavaly decemberben felkerestük a SOTE meddőségi klinikáját, ahol elvégezték az én hormonális és párom andrológiai (2x) kivizsgálását. Az eredmények normális értéket mutattak, így az intézeti protokoll szerint ezután további 3 hónapig ovulációs tesztet végeztem és annak megfelelően időzített együttléttel próbáltuk elérni a teherbeesést.

Ezután ismét felkerestük az intézet professzorát, aki azt mondta, hogy az intézményi protokoll szerint a következő lépés a petefészek stimuláció.


Tudni kell, hogy az én kórtörténetemben szerepel 2 kisebb elváltozás a májamon, az egyik 97%-os valószínüséggel FNH-nak nyilvánított (UH, CT, MR és izotóp vizsgálatok során) kb. 22x17 mm-es, míg a második kisebb, kb. 15x16 mm-es elváltozás.

Az FNH - azaz focalis nodularis hyperplasia - a máj jóindulatú daganata és gyakran hozzák összefüggésbe fogamzásgátló tabletta szedésével.


Ezeket az elváltozásokat félévente UH kontrollal vizsgálják, de sebészem a műtétet jelenleg nem látja indokoltnak és döntésében én is támogatom. Szakirodalom által bizonyítottan, terhesség kihordható FNH mellett, azonban nincs arra vonatkozó adat, hogy egy hormonkezelés (petefészek stimuláció) milyen hatással lenne rá, így a SOTE-n írásos dokumentáció (kezelőorvosom engedélye) híján nem végeznek petefészek stimulációt.


Mivel a petefészek stimulációt magam sem preferálom (még FNH nélkül sem tenném), így kértem orvosomat, hogy találjunk valami alternativ megoldást. Utánajártam a témának és több helyen is olvastam, hogy petevezeték átjárhatósági vizsgálat után több esetben megnő a spontán teherbeesés száma ill. felvetettem azt is, hogy esetleg lehetne-e petefészem stimuláció nélküli inszeminációt végezni.

Mindkét opcióra azt a választ kaptam, hogy az intézményi protokoll előírása alapján a stimuláció nem hagyható ki, így sajnos nem tudnak tovább foglalkozni az esetemmel és továbbra is ajánlják az időzített együttlétet ovulációs tesztelés mellett.


Van esetleg közöttetek olyan aki FNH mellett részesült bármilyen meddőségi kezelésben?


Előre is köszönöm!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook