Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kissé kibújt a bölcsességfogam. Az eltávolítása mennyire borzasztó? fórum

Kissé kibújt a bölcsességfogam. Az eltávolítása mennyire borzasztó? (beszélgetős fórum)


2013. febr. 15. 09:18
Nekem mind a négyet el kell távolítani helyhiány miatt. Két felső bölcsességfogamat egy pillanat alatt kihúzták 1 hét különbséggel, nem volt gond vele szépen gyógyul. Kedden eltávolították a jobb alsó bölcsességfogamat (épphogy egy kicsit látszott a korona egyik fele). Íny leégetése, kettéfúrták majd harc az eltávolításért. Nem éreztem semmit, érzéstelenítettek, de nem egy szép emlék. Miután kiment az érzéstelenítő kitartás (nekem kicsit dagadt be, enyhe szájnyitási nehézség de nem vészes) napi 3x1 Cataflam, de még így is megőrülök néha úgy fáj. Jövő hét kedden pedig jön a bal alsó, kezdődhet minden elölről, de legalább túl leszek rajta...végre. Jah, és nekem nem kellett varrni , nem minden esetben indokolt.
26. tsiribiri (válaszként erre: 17. - 2fba804d68)
2012. júl. 11. 19:34
Igen, alsó fog volt. Hát egy órát biztos matattak a számban, aztán varrták. Másfél óra volt kb. az egész. Semmit nem éreztem közben, de tényleg. Maximum nyomást. Fúrni sokat fúrtak, vésés nem tudom volt-e, nem akartam mindent tudni... de hidd el, közben semmi fájdalom, utána viszont azért sajnos van. Az első két nap a legrosszabb, utána már javulás van. Panoráma mindenképpen kell, hogy tudja a doki minek áll neki.
2012. júl. 11. 15:17
És a számat majd kitámasztják vmivel? Meg nekem az is a bajom, hogy ha ideges vagyok, egyfolytában nyelnem kell, akkor ezt hogyan lehet kivitelezni?
24. a24ba94ad5 (válaszként erre: 20. - 2fba804d68)
2012. júl. 11. 14:15
Szájsebész igen. Budafokon van.
23. c9f9b53798 (válaszként erre: 20. - 2fba804d68)
2012. júl. 11. 14:12

igen mindenképpen csak szájsebészhez menj!!! a fogorvosunkhoz havonta jár egy szájsebész (egyik neves klinikáról), és az összes kacifántosabb foghúzást, fogkiszedést ínyből... ő végzi


és ahogy olvasom a cataflamot azért mindenkinek felírják, ajánlják, Te is mindenképpen kérd, ha nem fáj akkor szuper, ha meg kell, hát lesz otthon

22. 2fba804d68 (válaszként erre: 21. - E54bdecb05)
2012. júl. 11. 14:08
Köszi! Mindenképp szájsebészetre megyek, fogorvos sztem szóba sem állna velem. :)
2012. júl. 11. 14:07
Szia!Én azt ajánlanám ha van szájsebészet a közelben mindenképp ott húzasd ki,egyébként nagyon sok esetben ferdén nő és van hogy még ki sem bújik mégis okozhat panaszt.Nagy többségben hamar kihúzzák és nem lesz semmi gond.Ha sima fogászatra mégy akkor keress olyan orvost aki klinikán,vagy kórházban is dolgozik.Egyébként biztos nem lesz semmi gond,mert ma már nagyon képzettek a dokik és nagyon jó műszerekkel dolgoznak,de érdemes felíratnod vele egy fájdalom csillapítót,és megbeszélni vele,ha félsz,nagyon meg tudják nyugtatni az embert.Sok sikert :)
20. 2fba804d68 (válaszként erre: 19. - A24ba94ad5)
2012. júl. 11. 14:06
Na, hát én is ilyen leszek. Én is lóadagot kérek! Szájsebész az orvosotok? Merrefele dolgozik?
2012. júl. 11. 14:04
Mondjuk hála égnek nagyon jó a doktornőnk, ügyes, gyors és sosem okozott még fájdalmat. Mondjuk én 50 kilós létemre 2-3 adag érzéstelenítővel indítok, mert az idegesség miatt kidobja a szervezetem sajnos :D:D
18. 2fba804d68 (válaszként erre: 16. - A24ba94ad5)
2012. júl. 11. 14:03
Jaj, az nem jó! Nekem hétfőn lesz röngtenem, de én is érzem, hogy nem kicsit lesz ferde ez a fog. :( Néha már fáj is... Remélem nincs begyulladva.
17. 2fba804d68 (válaszként erre: 15. - Tsiribiri)
2012. júl. 11. 14:01
Hát én úgy vagyok vele, hogy utána már mindegy mi van, csak közben ne érezzek semmit! Alsó fogad volt? Azt még nem tudom mennyire ferde, egyszer mondták csak ránézésre, de hétfőn megyek panorámát csináltatni. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi ideig tartott neked a műtét és hogy szedték ki végül, vésővel, fúróval?
16. a24ba94ad5 (válaszként erre: 7. - 2fba804d68)
2012. júl. 11. 14:01
Igen, ki voltak bújva neki rendesen, viszont még fájdalomcsillapítót sem szedett, nem is írtak neki. Mondjuk ő egy bivaly :) Erős, nagy ember, jó fájdalomtűrő képességel és nulla hisztivel. Hát én azért rendesen parázok :) Igazából már fél éve húzom, pedig addig kéne mennem, amíg nincs esetleg begyulladva, mert nekem is ferde és sajnos a röntgenen szépen látszik, hogy gyakorlatilag teljesen benne van a másik gyökerében. :S:S Nem kéne megvárnom, míg nyomni kezdi...:(
2012. júl. 11. 13:58
Szia. Hát ez így önmagában még nem túl sok információ, mert minden eset eléggé egyedi. Ha ferdén nőtt, az nem egyszerűsíti meg a dolgokat, az biztos. Nekem is olyan volt és egy picit kilógott. Ha az én esetemből indulunk ki, akkor nekem kb. 3-4 napig nagyon dagadt volt műtét után és elég komoly fájdalmaim is voltak, amire Cataflamot szedtem. És antibiotikum kúra, de aztán kb. ennyi és helyrejön. Valószínűleg ebből szájsebészet és műtét lesz. Fel kell rá készülni, hogy dagad és fáj, de kibírható. Ha bármi kérdésed lenne még, ha tudok segítek.
14. 2100
2012. júl. 11. 13:57

Nekem egyaltalan nem nott ki a bolcsessegfogam, problemat sem okozott soha, de a fogorvos mondta, jobb kiszedetni, nehogy gond legyen belole kesobb.

Az injekcio, amit teljesen hatulra adtak, nagyon fajt, a varoban el is ajultam- persze ez lehet a felelemtol volt. Ahogy kifurtak a csontbol, azt nem ereztem, viszont alig birtam tartani az alkapcsomat, annyira nyomta eroteljesen lefele a furoval, ami aztan meg is csuszott neki, igy az inyem alatti reszt is kellett varrni pluszban. Utana par napig fajdalomcsillapitot szedtem- igy semmit nem ereztem a fajdalomtol, viszont szajzaram lett es feldagadt azon az oldalon az arcom, ami eleg sokara ment le. Aztan 1 het mulva volt a varratszedes (ez fajt egy kicsit), de turheto es rovid ideig tartott.

13. 2fba804d68 (válaszként erre: 11. - 31e7524950)
2012. júl. 11. 13:57

Hát csak nekem nem tud belekapaszkodni se, mert csak az egyik csücske van kinn.

Alsó vagy felső fogad volt? Azt mondják az alsó gázabb, hát persze, hogy nekem is az van.

12. 2fba804d68 (válaszként erre: 9. - C9f9b53798)
2012. júl. 11. 13:56
Nekem sajna csak a csücske van kinn, de akkor az jelentheti azt, hogy talán nincs olyan mélyen?
2012. júl. 11. 13:55

dOKI CSINÁL EGY RÖNGENT A GYÖKÉR HELYZETE MIATT ÉS MÁR HÚZZA IS.

Nekem ferde volt vagyis oldalra volt dőlve teljesen.

A húzás kb 30mp volt,vérzett de utána sem fájt csak sokáig volt ott lyuk mivel az nagy fog volt nekem.

de a rémhírek ellenére még nem hallottam rossz véleményt senkitől.

csak normális foghoz értő dokit válassz és akkor nem cseszi el.

Nekem teljesen kidőlt oldalra és az ínyemből kb 0,5 cm volt ki.

10. c9f9b53798 (válaszként erre: 6. - A24ba94ad5)
2012. júl. 11. 13:53
nekünk sem volt, nekem egyet, a férjemnek szintén kettőt szedtek ki egyszerre
9. c9f9b53798 (válaszként erre: 5. - 2fba804d68)
2012. júl. 11. 13:52

Nem kellett egyikünknek sem. Felszedik az ínyt, és rátolnak egy ilyen gyűrűfélét, lazítgatják nagy erővel, majd ha már mozog kihúzzák. Nekem igaz volt kint belőle szépen. A férjemnek nem tudom pontosan hogy csinálták, mert neki az állkapocscsonthoz volt valahogy beragadva, csücske jött csak ki. De ő sem számolt be extra durva dolgokról. Érzéstelenítést kapsz, és utána írnak fel cataflamot, azért azt mind a ketten szedtük egy-kettőt egy nap pár napig, eleve azért fájt a repedés a csontban, másrészt ha gyulladás lépne fel, azt is megakadályozza.


Nekem most gyökérkezelt a barátnőm egy bölcsesség fogat, két hónapig kínlódtunk vele, mire nem volt érzékeny, szerintem ez gázabb volt, viszont meg kívántam tartani, mert szépen fejlett fog, ha pár évig még marad, akkor is megérte (nekem).

8. eperlevél (válaszként erre: 1. - 2fba804d68)
2012. júl. 11. 13:52

Van, hogy altatásban csinálják.


Nekem egyszerre kettőt vettek ki, nem volt egyáltalán vészes, ha meg jó szájsebész csinálja akkor abszolút nem gáz. Persze ha kimegy az érzéstelenítő, akkor fáj, de a fájdalomcsillapító akkor is hat. :)


Nekem állkapocsműtétem is volt csonteltávolítással altatásban és volt egy érzéstelenítéssel is. Jobban féltem, mint kellett volna.

7. 2fba804d68 (válaszként erre: 6. - A24ba94ad5)
2012. júl. 11. 13:51
Akkor szerencsés, de neki valószínű ki volt bújva akkor elég jól, ha ilyen könnyen ment.
2012. júl. 11. 13:49
Én is készülök menni a doktornőmhöz egy húzásra, mert ferde. Páromnak 3-at húztak, ebből kettőt egyszerre. Neki nem fájt, nem szenvedett vele, semmi gondja nem volt utána sem.
5. 2fba804d68 (válaszként erre: 3. - C9f9b53798)
2012. júl. 11. 13:48
De ha ferde, akkor nem kell vésni, vagy csontfúrózni?
2012. júl. 11. 13:46
nagyon!
2012. júl. 11. 13:46
Nekem is ferde volt, azért kellett kihúzni, ránőtt a másikra, a férjemnek meg alig jött ki, ferdén beragadt az állkapocsba. De nem volt vészes, ahogy húzták.
2012. júl. 11. 13:45
Ha szájsebész csinálja szerintem semmiség, kicsit utána fáj (egy hétig), de minden foghúzás után, hiszen reped az állkapocs, és annak gyógyulnia kell. Nekem, férjemnek is húztak már ki ilyen bölcsességfogakat.
2012. júl. 11. 13:39
Sok helyen azt olvasom, hogy nem olyan vészes, ha már csak egy kicsit is ki van bújva. Az enyémnek a csücske van kinn, de azt mondta egyszer egy orvos, hogy ferde. Akkor mire számíthatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook