Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mennyi kalória van 100 gramm mórabórában? fórum

Mennyi kalória van 100 gramm mórabórában? (tudásbázis kérdés)


2012. aug. 15. 09:38
Tehát 64 Kcal, 0,7 fehérje, 0,2 zsír, 14,9 szénhidrát.
2012. aug. 15. 09:37

Gyerekek, a mórabóra a mirabella szilva népi neve.

Itt az energia-tartalma (KJoule, Kcal, fehérje-zsír-szénhidrát sorrendben)


Mirabella 268 64 0,7 0,2 14,9

7. globus (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2012. júl. 11. 21:11
Nálunk van diónyi méretű változata, ezt dobzónak hívják az öregek.
2012. júl. 11. 20:46

a szilváról írják általában:


Megköti a fölös zsírt is, amit így a szervezet nem raktároz el a fehér zsírszövetekben. Nem véletlen hát, hogy a fogyókúrázóknak melegen ajánlják. Napi 20 dkg szilva elfogyasztása olcsó és ízletes, jó kiegészítője lehet egy fogyókúrás menünek.



Mint minden gyümölcs, a szilva is frissen a legfinomabb. Tárolása nem okoz gondot, hűvös helyen napokig is eltartható. A szilva az étkezésben nagyon sokrétűen használható. Mivel isteni íze van, ezért bármit csinálhatunk belőle, a levestől kezdve a tortáig. Bár a legjobb nyersen fogyasztani, kiváló szörp, dzsem, lekvár, befőtt formában is. Nyugodtan ehetünk belőle nagyobb mennyiségben is, mert kalóriatartalma alacsony, ezért diétázáshoz különösen ajánlott.

2012. júl. 11. 20:25

az egres az nem mórabóra:)

még soha nem gondoltam rá úgy mint kalóriabombára nem egy túl édes akármi és nagyon magas a víztartalma szerintem nem lehet vészes tutira nem egy hizlaló dolog....tuti nincs annyi mint mondjuk a görögdinnyének mert az messze édesebb,de a viztartalma majdnem közelithet szerintem

4. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Globus)
2012. júl. 11. 15:10

szilvaféle.


én fosóka néven ismerem,

igen, sárga színű

3. globus (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2012. júl. 11. 13:47

Ez egy apró sárga gyümölcs, a mórabóra Bálint gazda szerint a Mirabella szilva egy változata.

Gyakorikérdések oldalán mások szerint az egres.

Tulajdonképpen mi ez?

2. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Keyla98)
2012. júl. 11. 13:45

azt nem tudom, de a másik nevét ismerem: fosóka...


és nagyon találó a neve!

:))

2012. júl. 11. 12:41
Valaki nem tudja hogy mennyi kalória van 100 gramm mórabóra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook